POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.07.2019, 19:41:59] • Świnoujście

Czytelniczka: Nie sztuka posadzić, trzeba jeszcze zadbać

Czytelniczka: Nie sztuka posadzić, trzeba jeszcze zadbać

fot. Czytelnik

„Przy ścieżce rowerowej, na skrzyżowaniu ulic Matejki i 11 Listopada usychają młode brzozy. Nie sztuka posadzić. Trzeba jeszcze zadbać.”- napisała do redakcji Czytelniczka.

Rzeczywiście, młode drzewka są w opłakanym stanie. Wpływ na to ma nie tylko panująca susza, ale przede wszystkim brak odpowiedniej dbałości ze strony służb zajmujących się zielenią miejską. Przecież jest gdzieś wykaz nowo posadzonych roślin i ktoś ma o nie dbać! Tymczasem młode brzozy zostały najwyraźniej pozostawione na uschnięcie...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Niedziela [07.07.2019, 00:56:57] • [IP: 93.214.187.***]

Czy w tym mieście są jeszcze normalni ludzie...Boli...jak się czyta te głupie komentarze...Głupota dominuje. Czy nie widzicie - ciemna maso - że miasto się rozwija do przodu...Jeżeli wam nie pasuje, to wyjeżdżajcie z tego miasta na wschód Polski...może ktoś was zrozumie...chociaż wątpię. Zróbcie wreszcie coś z własnym ŻYCIEM!

Gość • Sobota [06.07.2019, 22:47:01] • [IP: 176.221.122.***]

IP: 84.44.205.*** Weź idź już spać. Nic nie komentuj.

Gość • Sobota [06.07.2019, 22:15:24] • [IP: 62.69.252.***]

Prawie wszystkie brzozy posadzone wzdłuż ulicy Krzywej uschły. Aż serce boli kiedy się na to patrzy. Zostały posadzone na sztukę a teraz nikt o to nie dba.

Gość • Sobota [06.07.2019, 17:32:33] • [IP: 185.104.186.**]

Uwielbiam medialny grymas Pani Prezydent Mich.lskiej, który mówi wszystko – mam to w d… poza tym walcie się kmioty.

Gość • Sobota [06.07.2019, 14:32:20] • [IP: 82.174.234.**]

Wszystko sie zrypalo w tym mieście odkąd Michalska rządzi

Gość • Sobota [06.07.2019, 13:28:26] • [IP: 31.11.131.***]

To prawda posadzone są.Ale część krzwo z odrostami na pniu.Nikt tego nie przycina.Nikt o to nie dba.Co robi firma która zajmuje się tym.Najlepiej nic nie robić tylko wystawiać faktury dla miasta.

Gość • Sobota [06.07.2019, 12:48:24] • [IP: 5.60.111.**]

pomarudzicie pomarudzicie a przy nastepnych wyborach znowu na czerwonych partyjniakow zaglosujecie wiec sie bujajcie

Gość • Sobota [06.07.2019, 11:51:33] • [IP: 37.47.156.***]

Młode drzewka usychają, nieco starsze parę lat temu posadzone jako drzewka (szczepione na pniu) wzdłuż Matejki rosną jako krzaczory. Posadzić posadzą ale już na jej pielęgnacji się NIE ZNAJĄ

Gość • Sobota [06.07.2019, 09:47:34] • [IP: 31.11.128.**]

To się nazywa niegospodarność i oszustwa. Fikcja na stołkach. Wyłudzanie i marnotrawienie pieniędzy podatników.

Gość • Sobota [06.07.2019, 09:43:55] • [IP: 176.221.123.*]

A czego można spodziewać się gdy miasto położone jest prawie na poziomie wód gruntowych a na dodatek na piasku który został osadzony przez wiele lat z dna morskiego a na dodatek wywożone są ogromne ilości materiału zielonego z opadłych liści zamiast być kompostowane na miejscu i rozsypywane w miejscach gdzie mają być nowe nasadzenia Ziemia kosztuje i wszyscy do sądzą nowe rośliny a zwłaszcza drzewa kopia doły w piasku i w najlepszym przypadku posypią troszkę czarnoziemu a najczęściej nie i mówią że jest dobrze A poza tym są okresy kiedy się powinni sądzić lub przesadzać drzewa a wiele firm tego nie przestrzega bo wynika to z harmonogramu ich prac i w największe upały czy jak jest totalna susza sądzą oddają teren wlascielowi i koniec A miasto już cierpiące na brak wody dopiero teraz wzięło się za zbiorniki na deszczówkę które są puste gdyż deszczu nie ma, i jest zakaz podlewania A ile wszystkie pojemniki na deszczówkę mają pojemności? A ile potrzeba ?

Gość • Sobota [06.07.2019, 09:10:58] • [IP: 178.235.147.***]

moj glos nie na temat, ale chce wiedziec po co sa kamery na plazy skoro nie dzialaja.prosze o odpowiedz.

Gość • Sobota [06.07.2019, 08:04:22] • [IP: 178.238.251.***]

TO SAMO JEST NA TERENACH SPÓLDZIELNI MIESZK, ODRA POSADZONE DRZEWA KTÓRE KOSZTOWAŁTY TYSIĄCE ZŁOTYCH Z POWODU SUSZY ZASCHŁY NAWET DZIECI WIEDZĄ ŻE KAŻDĄ ROSLINKE NALEZY PODLEWAĆ ALE PREZES SPOLDZIELNI ODRA NIE WIE BO NIE WYCHODZI POZA SWOJ GABINET NIE ZNA TERENOW SPNI JAK WYGLADAJA NAJWYZSZY CZAS ZMIENIC SWOJ STOSUNEK DO PRACY BO NASTEPNE WALNE BEDZIE SKUTECZNIEJSZE W UDZIELENIU ABSOLUTORIUM

Gość • Sobota [06.07.2019, 06:11:26] • [IP: 83.11.133.**]

pani prezydent michalska niedawno w tv swinoujscie mowila ze mamy duzo nasadzen drzew nawet wiecej niz bylo nie zgodzil bym sie z ta teza moze jedynie z tym ze nasadzen mamy duzo ale juz pozniej czy ktos dba o te drzewa, krzaczki i td. drzewo wyschnie czy wiatr je zlamie ale to nic bo nikogo juz to nie obchodzi wazne ze bylo posadzone i odfajkowane tak jest z kladka na promenadzie i tak bedzie z oromenada zdrowia oddane sprawa z glowy a piniadz idzie...

Gość • Sobota [06.07.2019, 02:02:46] • [IP: 62.69.229.**]

Blisko połowa nasadzeń usycha. Najłatwiej jest betoniarzowi vel drwalowi wyciąć dorodne drzewa, posadzić jakieś rachityczne drzewka w miejscach, w których nikt nie zadba o młode drzewka, a potem czekać cierpliwie na ich uschnięcie. Państwo tak zwani włodarze miasta! Gospodarowanie nie polega jedynie na wycince drzew, niszczeniu układu komunikacyjnego, sprzedaży działeczek i wysuszaniu miasta! Trzeba coś więcej zrobić niż podejmować decyzje pod dyktando pożal się boże deweloperów!

Gość • Sobota [06.07.2019, 00:51:11] • [IP: 176.221.122.**]

W całym mieście jest takich suchych drzew bardzo dużo. Ostatnio na dni morza postawili scenę przy suchym drzewie i im to nie przeszkadzało, tak promują Świnoujście. Nie ma niestety gospodarza w tym mieście i tak będzie jeszcze przez dziesięć lat, gdy ze względu na przepis o tylko dwóch kadencjach, mieszkańcy normalni wybiorą dobrego gospodarza.

Gość • Sobota [06.07.2019, 00:42:57] • [IP: 62.97.206.**]

brzozy przesadzone z betonplacu do parku terz usychaja

Gość • Sobota [06.07.2019, 00:34:38] • [IP: 37.47.158.**]

To jak z życiem poczętym -walczy się o nie a później państwo ma to w d...pie.

Gość • Piątek [05.07.2019, 23:05:44] • [IP: 31.0.45.***]

Za zieleń w mieście odpowiada Michalska.To pod nią podlega wydział który powinien dbać o estetykę zieleni, podlewanie, nawożenie, przycinanie, po prostu o pielęgnację. A jak jest wszyscy widzą

Gość • Piątek [05.07.2019, 22:24:39] • [IP: 199.249.230.**]

Znane jest twierdzenie pani vice, ze przyroda ma radzić sobie sama. A zna przyrodę b.dobrze.Jest absolwentką Wydziału Ochrony Środowiska i Inżynierii Sanitarnej.Podlegli pracownicy stosują więc zalecenia szefowej!

Gość • Piątek [05.07.2019, 22:24:28] • [IP: 5.173.136.***]

Tydzień pada A wy mówicie że susza. Dobre!

Gość • Piątek [05.07.2019, 22:03:37] • [IP: 176.221.113.**]

Drzewka są zazwyczaj po to aby jeleniom wcisnąć mieszkania po 8 tys zł za m2. Potem lachę kładą. Platan jest przykładem. Slumsy zaniedbane ze stertą śmieci, niewyplewionymi chwastami i uschniętą trawą.

Gość • Piątek [05.07.2019, 21:33:51] • [IP: 77.252.46.**]

Koszą trawę ja w Warszawie - kierowniczka do zwolnienia,

Gość • Piątek [05.07.2019, 21:19:49] • [IP: 185.210.39.***]

AUrzędasy na niczym się nie znający poza wazeliną...

Gość • Piątek [05.07.2019, 21:05:50] • [IP: 37.248.208.*]

Miasto powinno o to dbać. Wstyd

Gość • Piątek [05.07.2019, 20:45:10] • [IP: 31.0.81.***]

Mieszkamy na wyspie i co? Brak wody a kosiarze od rana robią pustynię.

Oglądasz 1-25 z 34
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■