POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.07.2019, 22:31:26] • Świnoujście

Cmentarzysko pszczół na terenie Basenu Północnego

Cmentarzysko pszczół na terenie Basenu Północnego

fot. Sławomir Ryfczyński

Ktoś urządził masową zagładę pszczół! Wielkie cmentarzysko tych owadów odkrył nasz Czytelnik na terenie Basenu Północnego.

Informację o cmentarzysku pszczół dostaliśmy od mieszkańca Świnoujścia. Martwych owadów są tam setki a możne nawet tysiące.

Cmentarzysko pszczół na terenie Basenu Północnego

fot. Sławomir Ryfczyński

Leżą na Basenie Północnym obok starych hal, w których czasem odbywają się koncerty np. FAMY.

Kto zgładził tyle tych pożytecznych owadów?

Cmentarzysko pszczół na terenie Basenu Północnego

fot. Sławomir Ryfczyński

Cmentarzysko pszczół na terenie Basenu Północnego

fot. Sławomir Ryfczyński

Cmentarzysko pszczół na terenie Basenu Północnego

fot. Sławomir Ryfczyński

Cmentarzysko pszczół na terenie Basenu Północnego

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-47 z 47

Gość • Piątek [05.07.2019, 08:40:14] • [IP: 46.169.234.***]

DO ;Gość • Piątek [05.07.2019, 00:20:35] • [IP: 185.210.39.**]...Ceremonii pogrzebowej nie, będzie bo czarni nie chcą bez zapłaty dokonać pochówku, bąki ulegną biodegradacji ale datki na wieńce i znicze można składać pod kościołem do skarbony nie mniej niż 5 dyszek od łeba a katolicy po 10 dyszek...Cześć ich pamięci...amen. .. 💘💘💘

Gość • Piątek [05.07.2019, 07:57:59] • [IP: 31.11.128.**]

Po co się wymądrzać. Z całą pewnością są to owady z grupy zapylaczy wytrute przy okazji zwalczania komarów. Odpowiedzialni są dziedzice gminni robiący wszystko dla satysfakcji władców" uzdrowiska". Na tym portalu można sobie pitolić do woli. Tym przestępstwem powinny zająć się organizacje ochrony przyrody bo proceder kwitnie nie od tego lata, a wcześniej. Portal już wcześniej opisywał zagładę owadów zapylających na ul. Niedziałkowskiego. Wystarczy poszperać w archiwum Portalu.

Gość • Piątek [05.07.2019, 07:43:03] • [IP: 5.172.255.**]

Biedne owady..

Gość • Piątek [05.07.2019, 06:42:54] • [IP: 94.254.212.**]

O losie szkoła podstawowa się kłania jakie Pszczoły? Toż to Trzmiele pot. zwane bąkami.

Gość • Piątek [05.07.2019, 06:42:53] • [IP: 31.0.124.**]

Czy ktoś z urzędu wie czym wykonuje się opryski na komary, nawet na terenach parkowych natura 2000 ?. Preparaty zastępcze są 3 - 4 krotnie tańsze, czy sanepid ma próbki do zbadania z terenów miejskich ?. Czy można tereny prywatne opryskiwać byle czym bez zgody własciciela ?. Pani Michalska takie rzeczy z wydziałem ochrony środowiska ma w czterech literach.

Gość • Piątek [05.07.2019, 06:13:22] • [IP: 80.245.189.***]

A moze zdychaja. ..bo taki biologiczny proces?Wszystko odchodzi po spelnieniu swojej roli.

Gość • Piątek [05.07.2019, 05:45:21] • [IP: 188.146.48.*]

A gdzie jest Wydział Ochrony Środowiska!!

Gość • Piątek [05.07.2019, 05:43:57] • [IP: 188.146.48.*]

Z tego co pamiętam w tym romu w sądzie w USA udowodniono że raundap jest rakotwórczy i osoba która zachorowała na raka od randaupu dostanie ogromne odszkodowanie. To jakim cudem raundap stosowany jest jeszcze w Polsce!!

BS • Piątek [05.07.2019, 05:32:13] • [IP: 188.147.35.***]

Trzmiele czy pszczoły co za różnica. Ktoś morduje pożyteczne zwierzęta a razem z nimi nas. Chemia działa na wszystko co żywe i martwe. Randap miałbyć taki super a okazał się rakotwórczy. Jest w oleju rzepakowym i nie tylko, bo rolnicy stosowali na masową skale!!

Gość • Piątek [05.07.2019, 05:17:52] • [IP: 188.147.36.*]

Trzmiel bardzo pozyteczny owad szkoda

Gość • Piątek [05.07.2019, 04:58:38] • [IP: 178.235.147.**]

dokladnie, to trzmiel potocznie zwany bąkiem :)

Gość • Piątek [05.07.2019, 01:09:03] • [IP: 95.129.225.***]

Ta piękna pszczoła to trzmiel.

Gość • Piątek [05.07.2019, 00:35:42] • [IP: 188.146.224.***]

To są trzmiele i nie tylko w Świnoujściu ale też w innych miejscowościach leżały i dogorywały w Międzyzdrojach czy w Wisełce. Pewnie były robione jakieś opryski o których jest cisza. Wiginą owady a wraz z nimi ludzie.

Gość • Piątek [05.07.2019, 00:20:35] • [IP: 185.210.39.**]

czy ktoś wie kiedy będzie ceremonia pogrzebowa?

Gość • Piątek [05.07.2019, 00:17:55] • [IP: 188.146.232.**]

Kiedy posadzą za kratki tego aroganckiego decydenta. Kilka lat temu masowo wytruto trzmiele, a teraz pszczoły, jeszcze wcześniej roundupem chwastobójczym wytruto w rowach wszystko co żywe by nie kosić trawy. Komu to zgłosić. Za takie barbarzyństwo karze się surowo. Miasto nieodpowiedzialnych decydentów, ale też samych mieszkańców.

JUST ACT 447 • Piątek [05.07.2019, 00:12:17] • [IP: 176.221.122.**]

TO TA BANDA ZBRODNIARZY OD OPRYSKÓW JESZCZE NIE ZDECHŁA?

Gość • Czwartek [04.07.2019, 23:49:16] • [IP: 176.221.123.***]

Ale mogą to być trzmielce czyli pasożyty trzmieli. Tylko botanik je odróżni.

Gość • Czwartek [04.07.2019, 23:20:28] • [IP: 176.221.122.***]

roundup?

Gość • Czwartek [04.07.2019, 22:57:42] • [IP: 31.11.129.**]

To są trzmiele!

Gość • Czwartek [04.07.2019, 22:49:07] • [IP: 176.221.123.***]

Panie Ryfczyński! To nie pszczoły tylko czmiele

Gość • Czwartek [04.07.2019, 22:46:28] • [IP: 31.0.33.***]

Kretynizm opryskow sięgnął dna co my robimy??

Gość • Czwartek [04.07.2019, 22:42:04] • [IP: 94.254.203.**]

Jak w mieście stosuje się silne środki chemiczne a wydział ochrony środowiska siedzi i pierdzi w stołki to mamy takie efekty, martwe pszczoły i nie tylko!!

Oglądasz 26-47 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■