POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.07.2019, 12:53:15] • Świnoujście

Upadek Energopolu. Co z tunelem?

Upadek Energopolu. Co z tunelem?

fot. Google Maps

Energopol złożył w szczecińskim Sądzie Rejonowym wniosek o upadłość - dowiedziało się Radio Szczecin.

Informacje te potwierdził wiceprezes spółki Energopol-Szczecin Piotr Bartoszewski, który powiedział, że upadłość zgłoszono w sądzie pierwszego lipca. - To jest wniosek likwidacyjny. Coś konkretniejszego chcemy powiedzieć w czwartek po południu. Mamy jeszcze kilka spotkań i po spotkaniach się odniesiemy - powiedział Bartoszewski.

Na pytanie reportera, co z inwestycjami, które prowadzi firma, Bartoszewski stwierdził lakonicznie, że odniesie się do tego wieczorem. - Może nie będzie tak źle - dodał.

Złożenie wniosku potwierdził również rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala. - Na początku lipca do wydziału gospodarczego Sądu Rejonowego, wpłynął wniosek złożony przez dłużnika, firmę Energopol Szczecin, spółka akcyjna w Szczecinie, o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Sąd będzie teraz badał czy wszystkie wymogi formalne zostały spełnione. Jeżeli tak, to sprawie zostanie nadany bieg i być może, jeżeli dojdzie do stwierdzenia przez sąd, że upadłość może być ogłoszona, taka upadłość ogłoszona zostanie - powiedział Radiu Szczecin Tomala.

Mimo złożonego przez Energopol wniosku o upadłość, prace na budowach finansowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad nadal trwają. Co prawda w mocno ograniczonym zakresie, ale jednak postępują - to oficjalna informacja przekazana Radiu Szczecin przez przedstawicieli szczecińskiego oddziału dyrekcji.

Zdaniem Mateusza Grzeszczuka, obecna sytuacja Energopolu wymaga od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie pogłębionej analizy prawnej.

- Poprosiliśmy firmę Energopol-Szczecin o wyjaśnienie tej kwestii w kontekście realizowanych kontraktów biorąc pod uwagę to, że wykonawca cały czas deklaruje realizację robót i ukończenie tych inwestycji - powiedział Grzeszczuk.

Spółka Energopol-Szczecin prowadzi szereg kluczowych inwestycji w mieście i regionie. Jest głównym wykonawcą węzła w Kijewie, obwodnicy Wałcza oraz przebudowuje odcinek autostrady A6 do węzła Rzęśnica. Spółka wchodzi w skład konsorcjum, które ma wybudować tunel w Świnoujściu.

Inwestycje prowadzone przez Energopol mają wielomiesięczne opóźnienia, a z informacji Radia Szczecin wynika, iż spółka nie płaci podwykonawcom.

Energopol jest spółką akcyjną z siedzibą w Szczecinie. Usługi budowlane świadczy od 60 lat.

2019-07-04, 10:03
Tomasz Duklanowski


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-58 z 58

Gość • Czwartek [04.07.2019, 13:39:55] • [IP: 31.11.128.**]

Najzwyklejsza kicha i bez znaczenia jest to, że kontynuują opóźnione inwestycje. Dalszy ciąg zdarzeń to postępująca padlina. Co nam to przypomina w Świnoujściu? Nam tj. ludziom których pamięć sięga paru dziesiątków lat wstecz, a więc z wyłączeniem pampersów dla których te czasy to historia, jeśli nie prehistoria. Mam na myśli historię budowy oczyszczalni ścieków. Funduszy europejskich nie było, ale była obietnica finansowania inwestycji przez Niemców za terminową przeróbkę ich gówien. Szybko wybrano wykonawcę, giełdową firmę SPBP w Szczecinie. Firma zaczęła szybko cuchnąć padliną. Przed bankructwem oczyszczalnię wybudowała ale za późno, przez co Niemcy zmienili dotację na pożyczkę. Powodzenia w budowie tunelu! Oby tylko konsorcjum nie wpadło na pomysł urealnienie kosztów budowy tunelu (protokoły konieczności). Jestem tuneloentuzjastą i życzę dziedzicowi dożycia chwili przecięcia choćby fragmentu wstęgi.

Gość • Czwartek [04.07.2019, 13:32:06] • [IP: 37.47.136.**]

w dupę ten tunel, potrzebny nam jak wrzód :/

Gość • Czwartek [04.07.2019, 13:27:34] • [IP: 176.221.123.**]

nie ma i nie bedzie zadnego tunelu ludzie.. chyba ze sami go sobie wykopiemy...

Gość • Czwartek [04.07.2019, 13:26:03] • [IP: 185.210.39.***]

Ha ha ha... Tunel... Ale śmieszne! Już się żmur z Betonową wykreowali. nie będzie żadnego tunelu przez najbliższe 15 lat. A ile już kasy wydano na reklamy, ile było imprez i gadgetów ! Ktoś jest w stanie podać ile milionów na to poszło? Nowy prom na pewno...

Gość • Czwartek [04.07.2019, 13:13:40] • [IP: 176.221.123.***]

Hahaha wasz piękny tunel ! Ludzie obudźcie się pisory tylko naobiecywały nie będzie żadnego tunelu stara wycena jest dawno nie aktualna obietnice wyborcze niestety nas wszystkich sporo kosztują …

Gość • Czwartek [04.07.2019, 13:09:42] • [IP: 192.160.102.***]

"Gumobeton" i tak szedł w zaparte w Radiu Szczecin w audycji" Czas Reakcji", że gumotunekl nie jest zagrożony...

Gość • Czwartek [04.07.2019, 13:05:49] • [IP: 31.11.128.*]

Zamiast tych konsorcjów trzeba było wziąć tego ze" Skazani na Shawshank" to już dawno byłby ten tunel.

Gość • Czwartek [04.07.2019, 13:05:33] • [IP: 87.139.65.***]

Gdzie Energopol na może GGNNMM pomoże.

Oglądasz 51-58 z 58
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■