POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [07.07.2019, 22:47:44] • Świnoujście

Rzeźby pękają, a drewno się rozpada. Kto ponosi za to odpowiedzialność!!!

Rzeźby pękają, a drewno się rozpada. Kto ponosi za to odpowiedzialność!!!

fot. iswinoujscie.pl

Całkiem niedawno cieszyliśmy się, że na miejskich skwerach postawiono bardzo estetyczne rzeźby, które powstały z wiatrołomów. Do Świnoujścia przyjechali na zaproszenie Prezydenta Janusza Żmurkiewicza, który zobaczył ich prace w internecie. Trzech rzeźbiarzy wykonało artystyczne ławki z powalonych drzew. Mistrzowie ładnie wyrzeźbili, a za ich pracę zapłacili naszymi pieniędzmi z budżetu miasta. Kto powinien zwrócić kilkanaście tys zł?

Jeden z internatów informuje nas, że niestety widać już po nich, że drewno pęka i zapewne za niedługi czas zacznie się rozpadać. Figury o tematyce morskiej stracą swoją estetykę.

Rzeźby pękają, a drewno się rozpada. Kto ponosi za to odpowiedzialność!!!

fot. iswinoujscie.pl

Na skwerku, tuż przy Muzeum, delfinie i żółwiu widać już duże pęknięcia, o czym przekonał się również nasz fotoreporter.

Rzeźby pękają, a drewno się rozpada. Kto ponosi za to odpowiedzialność!!!

fot. iswinoujscie.pl

Przypomnijmy, że te fantazyjne ławeczki wykonali rzeźbiarze z Lublina jesienią ubiegłego roku. Pytanie zostaje jak długo nasze oczy będę jeszcze cieszyć te piękne rzeźby.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

Świat tak już ma • Piątek [12.07.2019, 09:27:53] • [IP: 178.238.251.***]

Odpowiadam internautowi na pytanie kto ponosi za to odpowiedzialność: NATURA! Pytam internautę: Jesteś debilem?

Gość • Piątek [12.07.2019, 08:43:21] • [IP: 37.47.133.***]

Odpowiedź dla Gość 08.07. Głąbie to był krzyk rozpaczy a nie pytanie!

Gość • Wtorek [09.07.2019, 09:29:09] • [IP: 31.1.109.***]

W ŁUNOWIE TEŻ POPĘKANE...

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 23:52:43] • [IP: 5.173.24.***]

A Telesfor!?

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 21:03:15] • [IP: 178.238.255.**]

brak lakierobejcy, drewno surowe nie zabezpieczone...to i pękać lubi...

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 19:09:59] • [IP: 23.226.237.*]

16:51:44 - A podkłady kolejowe, to czym konserwują Dzbanie, azbestem?! —Beton jesteś, jak ten Twój ukochany Pan ❝Kim Dźong-Żmur❞. Nie zrozumiałbyś ironii, nawet jakby wybiegła z krzaków i kopnęła Ciebie w dupę.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 19:06:09] • [IP: 84.44.205.***]

Pekaja ze smiechu gdy widza burakow swinoujskich? Normalne.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 18:44:44] • [IP: 185.13.106.***]

ZROBIĄ Z BETONU I PRZETRWAJĄ. GDZIE JEST RZEŹBA Z PROMENADY" DZIEWICA ORLEAŃSKA" CHYBA JEJ MAJTKI DORABIAJĄ BETONOWE I CYCKONOSZ A TELESFOR?

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 18:41:22] • [IP: 85.166.182.***]

Popekaly. Jak. Sucharki. Smacznego. Alle. Z. Mlekiem. 🤪

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 18:05:30] • [IP: 80.245.189.***]

NATURA - zabezpieczenie rzeźb ze ŚWIEŻEGO DREWNA - praktycznie NIEMOŻLIWE , NAWET GDYBY nie było na zewnątrz, tylko w pomieszczeniu!! Niektórzy proponują olej - ja uważam, że nalać Im do głów!!

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 17:44:28] • [IP: 85.229.13.**]

Olej llniany wyciskany Na zimno plus terpentyna.Smarowac az przestanie wciagac i bedzie cacy, tak sie robi z drewnianymi lodziami.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 16:51:44] • [IP: 176.221.123.***]

Co za osioł proponuje przepalony olej! Ośle sam się wysmaruj. ..! Tacy niszczą środowisko i jeszcze chcą truć ludzi wokół !

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 15:10:42] • [IP: 23.226.237.*]

Przepalony olej silnikowy by dobrze zakonserwował te drewno.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 13:01:59] • [IP: 37.47.134.***]

Nawet po pękane wygladaja cudnie. Niektorzy komentujacy nie maja pojecia.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 12:43:14] • [IP: 83.21.54.***]

Wyglądają naturalnie, zaimpregnować teraz i po kłopocie. Lepsze to niż beton czy plastik. Drewno z wiatrołomów zawsze jest uszkodzone i ma to swój urok.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 12:07:26] • [IP: 88.218.255.**]

Winne słońce !! Policja, proszę przyjechać na słońce :d

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 12:00:17] • [IP: 193.69.22.**]

Tracą wilgoć, to i pękają.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 11:29:32] • [IP: 5.173.128.**]

ALE WY NAIWNI ŻE WAM OLEJ POMOŻE, PRZY OBRÓBCE SUROWEGO DREWNA.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 11:25:58] • [IP: 5.173.128.**]

SŁOŃCE SŁOŃCE ACAN.

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 10:51:20] • [IP: 85.221.138.**]

Jak i za co dzisiaj kopnąć Żmurka? Dzisiaj zasadzimy mu kopa za popękane drewienko... a jutro?

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 10:42:19] • [IP: 37.248.138.***]

Redakcjo!! Pytanie konczy sie znakiem zapytania, a nie trzema wykrzyknikami!! Jak Redaktor, ktory nie wie jak poprawnie napisac zdanie, moze wymagac od artysty, ze wybierze dobre drewno do swych rzezb? No bo przeciez wiemy wszyscy, ze tego pniaka nie wybral Prezydent Miasta osobiscie…

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 10:39:40] • [IP: 178.238.253.**]

Kto winien pogoda i nie zabezpieczone drewno olejem lnianym, dziś też są już preparaty, gdyby o tym pomyślano i zrobiono nie było by problemu!

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 10:36:05] • [IP: 83.23.241.***]

za niegospodarność należy pociągnąć do odpowiedzialności zleceniodawcę czyli Prezydenta. I tutaj przypomina mi się scena z Misia Bareji- i co ten miś? zgnije sobie na świeżym powietrzu i co my dostaniemy jako nadzorcy - odszkodowanie- koniaczek? podwójny stać mnie :)

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 10:08:39] • [IP: 31.11.131.***]

Może to symbol, że jego prezydentura też tak pęknie... Odrazu cieplej się robi na sercu

Gość • Poniedziałek [08.07.2019, 09:33:01] • [IP: 94.222.244.**]

Drewno nie gnije Tylko Pruchnieje. Pozdrawiam

Oglądasz 1-25 z 48
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■