POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [02.07.2019, 18:01:49] • Świnoujście

Szary beton zamiast szarych komórek „myślicieli” z Urzędu

Szary beton zamiast szarych komórek „myślicieli” z Urzędu

fot. Sławomir Ryfczyński

Szary beton zamiast szarych komórek mają pomysłodawcy czyli "cały sztab ludzi" cytując klasyczkę, przebudowy parkingu przy ul. Uzdrowiskowej przy Wiatraku. Stary, ale pojemny parking, przechodzi obecnie remont wyczekiwany od 60 lat. Parking ten powstał dzięki roztropnej i przyszłościowej wówczas decyzji Prezydenta Juliana Markiewicza, który już w latach 60 XX wieku wiedział jak istotną rolę ma zlokalizowanie parkingu blisko plaży. Wiedział, choć samochodów było kilkadziesiąt tysięcy mniej niż dzisiaj. A dzisiaj każde miejsce parkingowe jest na naszej Wyspie na wagę złota, stąd też każdej inwestycji parkingowej przyglądamy się szczególnie uważnie. I nie umiemy zrozumieć my głupi mieszkańcy Świnoujścia, jaki betonowy geniusz zdecydował o przebudowie tego parkingu, zamieniając go w rondo z usychającymi już drzewami pośrodku?

Władza kilka miesięcy temu ogłosiła przetarg na remont tego miejsca. Inwestycję wykonuje za kwotę ok. 1.500.000 zł. firma EUROVIA, która realizuje projekt miasta i umowy z firmami deweloperskimi, które nie mogły zrealizować miejsc parkingowych na swoich nieruchomościach. Dlatego realizują je obecnie na terenie wskazanym przez miasto. Z odpowiedzi na interpelację udzielonej radnej Joanny Agatowskiej, która zainteresowała się tym tematem wynika, że budowę 5 miejsc parkingowych finansuje firma Lissa Invest, 46 miejsc parkingowych finansuje Śląska Grupa Inwestycyjna Sp. J, 10 miejsc parkingowych firma TLS Developer Szykuć sp. J i 10 miejsc parkingowych sfinansowanych zostało przez Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Mimo, że sezon w pełni, parking nadal jest w remoncie.

Szary beton zamiast szarych komórek „myślicieli” z Urzędu

fot. Sławomir Ryfczyński

Tak więc mamy remontowany ważny parking, którego jednak środek zajmowany jest na .... no właśnie na co?
Uważacie, że to dobry pomysł - żeby parking był ładny, a nie np. bardziej pojemny?

Szary beton zamiast szarych komórek „myślicieli” z Urzędu

1967 rok(fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )

Ciekawi jesteśmy podpowiedzi jakich udzielicie świnoujskiej władzy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 113, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-113 z 113

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:51:39] • [IP: 188.146.164.**]

To jest to”oko co z misia wypadło””łubu dubu łubu dubu niech nam żyje prez...t klubu niech żyje nam”

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:50:31] • [IP: 176.221.123.**]

Chore towarzystwo w tym Urzędzie Miasta. Tak upiększyli miasto, że najlepiej zaorać i zaczynać od nowa.

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:43:37] • [IP: 62.69.229.**]

Teraz przynajmniej wiadomo czym różni się prawdziwy gospodarz od prezydenta celebryty uważającego się za pomazańca bożego.

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:42:17] • [IP: 95.90.244.**]

lepszy ladny, pojemnosc i tak sie zatka i tak. Samochody zaraz przy plazy nie maja czego szukac, niech dowoza ludzi i spadaja. Czy gdziekolwiek u Niemcow jest duzy parking zaraz przy przy plazy - NIE, bo to jest cywilizacja szacunku dla natury, a nie jak u nas prymitywnej samochodozy i betonozy. Wg autora pewnie powinna byc plaza drive-throu, zeby nie trzeba bylo wysiadac z auta i wszystko podziwiac, a kazdy turysta powinien moc zaparkowac auto max. 20m od plazy.

Jarząbek 😂😂😂 • Wtorek [02.07.2019, 18:41:02] • [IP: 94.254.224.***]

Słuszny kierunek obrała nasza władza😂😂😂

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:37:59] • [IP: 83.20.250.**]

Ile będzie miejsc, a ile mogło by być ? Oto jest pytanie.

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:36:54] • [IP: 80.153.7.***]

co to jest ja sie pytam ??

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:36:03] • [IP: 178.238.253.**]

Między drzewkami położono SZTUCZNA trawę nie wierzyłam, ale podeszła i podniosłam tą wykładzinkę. SKANDAL co władza robi w naszym mieście

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:35:48] • [IP: 77.88.191.**]

SAME GENKI I GENIUSIE W TYM URZEDzie

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:33:36] • [IP: 77.88.191.**]

PRZECIEZ TO JEST POD NIEMCOW ROBIONE NIE DLA BIEDNYCH POLACZKOW, POLACZKI MAJA W DOMU SIEDZIEC I Z BUTA EWENTUALNIE CISNAC NA PLAZE, TO JEST DLA PANOW NIEMIESZKOW ICH MA OKO CIESZYC NIE POLAka, I NIEMIEC ZAPARKUJE U SIEBIE W HOTELU WIEC MU MIEJSCA NIE POTRZEBNE

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:26:43] • [IP: 37.47.140.**]

takich sobie wybraliscie no to macie

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:26:03] • [IP: 83.73.178.**]

Idioci. .. Jeszcze mniej miejsc parkingowych. Odpowiedzialna za to osoba powinna być zwolniona w trybie natychmiastowym

Gość • Wtorek [02.07.2019, 18:18:09] • [IP: 199.249.230.**]

"Betonówno" i" Gumobeonie", Wy naprawdę jesteście debilami. Normalnie banda skomuszałych kretynów. (Przepraszam wszystkich kretynów i debili za porówanie tego wsiurowatego elementu do Was.) Trzeba być nielada cepem, żeby zaakceptować taki pomysł.

Oglądasz 101-113 z 113
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■