POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [01.07.2019, 07:22:21] • Świnoujście

Piesi na pobocza! Coraz mniej miejsca na chodniku

Piesi na pobocza! Coraz mniej miejsca na chodniku

fot. Czytelnik

Strefa nadmorska to dziś głównie promenada, ścieżki rowerowe, zakorkowane uliczki i parkujące wszędzie samochody. Wokół nowych hoteli również pojawia się problem - tym razem nie mają go kierowcy, tylko piesi.

Do redakcji napisała mieszkanka Świnoujścia, która idąc chodnikiem przy hotelu Hamilton, o mało nie została potrącona przez jadący samochód.

"Piesi nie mają jak minąć Hamilton. Mnie i mojego syna mało nie potrącił samochód."

Powodem jest to, że chodnik zajmują zaparkowane pojazdy, zaś piesi muszą schodzić na jezdnię, żeby je wyminąć. Sytuacja nie jest nowością, dopiero zaczyna się ruch turystyczny,za dnia na dzień przybywa samochodów, turystów i rowerzystów. Dla każdej z tych grup jest miejsce - parking lub pobocze, chodnik, ścieżka rowerowa. Czy naprawdę tak trudno to uszanować?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-45 z 45

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 11:27:56] • [IP: 92.244.223.***]

jak tak mozna parkowac? Czy oni maja prawojazdy? piesi maja chodzic po ulicy-a samochody maja stac chodniku ?!!

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 11:15:31] • [IP: 5.173.136.**]

to problem nie tylko strefy nadmorskiej to samo jest w centrum i całym mieście...np. ulica niedziałkowskiego. ...kobiety z wózkami lub niepełnosprawni muszą poruszać sie po ulicy bo chodniki zajęte przez samochody...problemem też sa kierowcy którzy tak parkują samochód że zajmują trzy miejsca parkingowe. ...w świnoujściu za to się nie każe ani za spowalnianie ruchu...

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 11:11:13] • [IP: 62.97.206.**]

w Swinoujsciu samochod jest zbedny i tyle, wszedzie w 20 minut mozna dojsc albo dojechac autobusem. chyba ze lubicie wozic 4 litery i marudzic na brudne powietrze, otylosc, cukrzyce czy inne choroby cywilizacyjne

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 11:02:44] • [IP: 88.218.255.**]

To się staje już nieznośne! Sytuacje nadające się na mandaty muszą być wykorzystywane. Co? Świnoujście się boi, aby nie zadzierać z przyjezdnymi, bo przestaną przyjeżdżać? A my - to miejscowe barachło- cicho i mordę w kubeł?

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 11:00:30] • [IP: 178.238.246.**]

A widzieliscie przebudowany parking na koncu przy wiatraku? Ciekawe o ile zmniejszyla sie ilosc miejsc parkingowych i ta trawka te drzewka zamiast miejsc na samachody. SADZMY DRZEWA NA PARKINGACH A PARKUJMY W LESIE!

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 10:58:57] • [IP: 62.69.252.***]

Z kopa walnąć i się nauczy

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 10:56:05] • [IP: 37.47.185.***]

Szersze chodniki węższe ulice brak zatok o to recepta na takie sytuacje ktoś to zaprojektował a ratusz zatwierdził

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 10:47:19] • [IP: 37.47.132.**]

Ludzie w rękę rysik dobry jest nóż tokarski i przerysować to zapamięta Świnoujście na długo.Albo na dach dać ugotowanej kaszy dla mew one resztę załatwią

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 10:44:44] • [IP: 83.20.250.***]

Często spacerując z wnuczką muszę zjeżdżać wózkiem na ulicę bo paniska zabrali moje miejsce.A 1, 5 metra jest dla pieszych.

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 10:41:02] • [IP: 37.47.144.**]

niech redakcja portalu wpierw sprawdzi A później pisze !! tam są miejsca parkingowe i samochody stoją prawidłowo redaktorku !!

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 10:36:10] • [IP: 23.129.64.***]

Ładniejszy kwiatek jest na końcu tejże ulicy. Zabrano miejsca parkingowe, dając w zamian rondo ze szkółką drzewną. I powtarza się coroczna sytuacja. Ignorowanie znaków drogowych dotyczących zakazu zatrzymywania. Tolerowanie takiej sytuacji prowadzi wprost do totalnego nieprzestrzegania zasad parkowania w Świnoujściu. Poza sezonem świnoujszczanie są karani!

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 10:33:16] • [IP: 37.8.215.***]

W tym miejscu hotel zapomniał o zrobieniu chodnika. I co z kamperami i samochodami parkujacymi na wydmach, czy nikt tego nie widzi

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 10:25:19] • [IP: 178.238.253.**]

Tam od budynku Park Zdrojowa wcale do ul. zdrojowej nie ma chodnika, ten kawałek który jest na zdjęciu to mały parking, ale Hamilton ma palmy

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 10:19:51] • [IP: 31.11.130.***]

Piesi na ulice a auta na chodniki :)

Antonio Banderas • Poniedziałek [01.07.2019, 10:06:50] • [IP: 88.156.206.**]

Do Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 08:32:21] • [IP: 37.8.231.**] Jeśli tam jest parking to gdzie jest qrna chodnik. W jaki sposób pieszy ma minąć hotel Hamilton nie łamiąc przepisów może mi to jakiś cwaniak wytłumaczyć?? Prezydent Jimmie Betoniarka widać zezwolił na zaprojektowanie parkingu na chodniku, a na nim lampy na samym środku...ot taki projekt po polskiemu

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 10:06:25] • [IP: 77.88.191.**]

Przed Hamiltonen nie ma chodnika

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 09:09:43] • [IP: 84.233.191.***]

Piękna lampa po środku. Pewnie projekt inżyniera na miarę inżynier michalskiej i inżyniea zmurmiewicza

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 08:32:21] • [IP: 37.8.231.**]

Tam są miejsca parkingowe. Portal powinien sprawdzić!

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 08:24:26] • [IP: 88.156.206.**]

ten trup niebiesko-zielony to włascicielka z Leningradów...

Gość • Poniedziałek [01.07.2019, 07:42:02] • [IP: 5.173.144.***]

A kto bodatemu zabroni. Przyjeżdżają same pany...

Oglądasz 26-45 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■