POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [25.06.2019, 15:08:27] • Świnoujście

Arcybiskup pobłogosławił wypoczywających i służby na sezon 2019

Arcybiskup pobłogosławił wypoczywających i służby na sezon 2019

fot. iswinoujscie.pl

Pierwsza wakacyjna niedziela była idealnym momentem by pomodlić się w intencji udanego i bezpiecznego wypoczynku nad morzem. Już kilka lat temu zwierzchnik diecezji Szczecińsko-kamieńskiej, Arcybiskup Andrzej Dzięga zapoczątkował spotkania w tej właśnie intencji nad brzegiem morza. „Plaża w Świnoujściu, tak popularna wśród turystów jest idealnym miejscem by bezpieczeństwo wypoczywających polecić opatrzności Boga”-powiedział, otwierając 23 czerwca modlitewne spotkanie mieszkańców i wczasowiczów na plaży. Szczególne błogosławieństwo skierował do ratowników. Którzy strzegą bezpieczeństwa wypoczywających i zażywających morskich kąpieli. Błogosławieństwo spłynęło także na wody świnoujskiego kąpieliska oraz najnowszy pojazd 4x4, którym błyskawicznie poruszać się po plaży będą ratownicy.

Arcypasterska wizyta na kąpielisku „Uznam" zbiegła się z wigilią uroczystości narodzenia świętego Jana Chrzciciela. To właśnie to tej postaci odwoływał się kilkakrotnie arcybiskup Andrzej Dzięga. Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 20.00 przy bazie ratowników OSiR-u.

Arcybiskup pobłogosławił wypoczywających i służby na sezon 2019

fot. iswinoujscie.pl

To właśnie do strzegących bezpieczeństwa na plaży ratowników arcybiskup kierował swoje przesłanie i udzielił im specjalnego błogosławieństwa.

Arcybiskup pobłogosławił wypoczywających i służby na sezon 2019

fot. iswinoujscie.pl

Najważniejszym jednak momentem uroczystości była modlitwa, która rozległa się z linii brzegowej. Pasterz diecezji stanął na drewnianym „trapie" nad wodami.

Arcybiskup pobłogosławił wypoczywających i służby na sezon 2019

fot. iswinoujscie.pl

Wzywał bożego błogosławieństwa i zanurzył swój pastorał w morskiej wodzie, kreśląc na falach znak krzyża.

Arcybiskup pobłogosławił wypoczywających i służby na sezon 2019

fot. iswinoujscie.pl

Arcybiskupowi towarzyszył dziekan dekanatu Świnoujście ksiądz Piotr Superlak oraz proboszczowie i księża świnoujskich parafii.

Arcybiskup pobłogosławił wypoczywających i służby na sezon 2019

fot. iswinoujscie.pl

Przybyło wielu mieszkańców, wczasowiczów i kuracjuszy. Wszyscy mają nadzieję na udany sezon.


źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 146, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 146

Gość • Środa [26.06.2019, 06:13:59] • [IP: 185.210.36.***]

TO CO WIDZĘ PRZEKROCZYŁO WSZELKIE GRANICE GŁUPOTY

Gość • Środa [26.06.2019, 06:12:47] • [IP: 185.13.106.***]

TO MINI POMNIK SZAFOT SZKODA ZE NIE SKOCZYŁ MUSI PRZEJŚĆ SZKOLENIE U ANTYTERRORYSTÓW ONI WIEDZĄ JAK SIĘ LATA.

GośćDarek • Środa [26.06.2019, 06:12:14] • [IP: 85.81.15.***]

Podoba mi sie postawa gostka w mundurze i okularach na zdieciu nr 2. No coz, nie mieszkam w Polsce, nie jestem z KGB, ale w pracy pokaze ten artykul. Bedzie smich. Sorry nie chcem, ale muszem. Pozdrawiam.

Gość • Środa [26.06.2019, 06:07:16] • [IP: 83.28.130.**]

Czego oni nie zrobią dla kasy szkoda tylko że cały kraj będzie się teraz śmiał

Gość • Środa [26.06.2019, 05:58:53] • [IP: 80.245.189.***]

To teraz dobry interes...butelkowac wode i jako swiecona sprzedawac.Kto to wymyslil??zmurek do nieba chce isc?

Milusiński • Środa [26.06.2019, 02:54:18] • [IP: 176.221.113.**]

Piękna msza. Oczywiście ludzie z LGBT krytykują w komentarzach.

Gość • Środa [26.06.2019, 02:29:42] • [IP: 84.213.24.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [26.06.2019, 00:53:27] • [IP: 31.0.67.**]

To jakiś event? FAMA się już rozpoczęła i studenciaki performance robią?

Gość • Środa [26.06.2019, 00:17:23] • [IP: 176.221.123.***]

Wszyscy co wypisujecie dziś o ciemnogrodzie zastanówcie się gdzie Polska byłaby gdyby gdyby nie rok 966, 1025, 1655, 1920... A może raczej w ogóle by jej nie było?!?

Gość • Wtorek [25.06.2019, 23:56:21] • [IP: 37.47.171.*]

"Pasterz diecezji stanął na drewnianym „trapie" nad wodami" TOTALNY IDIOTYZM W 2019 ROKU. TOŻ TO ŚREDNIOWIECZE!

Gość • Wtorek [25.06.2019, 23:13:06] • [IP: 91.100.34.**]

to chyba jakas kpina

Gość • Wtorek [25.06.2019, 23:10:49] • [IP: 185.13.106.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [25.06.2019, 23:08:50] • [IP: 176.221.122.***]

To chyba jakieś jaja !! Gdzie my mieszkamy ?

Gość • Wtorek [25.06.2019, 23:06:24] • [IP: 89.186.174.**]

na drewnianych schodach w morzu z za dluga laska... jezus maria...o allah..

Gość • Wtorek [25.06.2019, 23:03:44] • [IP: 89.64.48.*]

Jakby wam Niemiec wlazł do wody i pierdnął, to byście nurkowali i szukali euro.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:50:37] • [IP: 176.221.123.**]

i nie mow nic nikomu

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:42:08] • [IP: 176.221.122.**]

hahahahahahahaha...bez komentarza...blee

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:34:50] • [IP: 77.88.191.**]

Miasto ma subskrypcję na tego rodzaju usługi?

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:28:57] • [IP: 5.173.169.***]

Co to k... jest? Skakać będzie z tych schodków do morza czy co?

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:27:16] • [IP: 185.13.106.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:27:10] • [IP: 178.238.251.**]

Tylko teraz nie sikać do morza, bo tam woda święcona pobłogosławiona

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:24:21] • [IP: 185.13.106.***]

Jak bedzie na plaży nudystów dajcie znać to se wacka wyświęce.

ed • Wtorek [25.06.2019, 22:23:10] • [IP: 37.47.17.***]

Powinien się Bałtyk rozstąpić aż do Bornholmu.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:22:56] • [IP: 185.13.106.***]

Tam w na brzegu klocki gówna pływają. Ale zabłyśli kabaret wysiada.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:13:20] • [IP: 176.221.122.***]

BAREJA PRZY TYM WYSIADA NORMALNIE KINO OKO CÓŻ ZA ŻENADA

Oglądasz 51-75 z 146
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■