POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [25.06.2019, 07:45:04] • Świnoujście

Nocą miasto przejmują...mewy. Mieszkańcy skarżą się na ich wrzask

Nocą miasto przejmują...mewy. Mieszkańcy skarżą się na ich wrzask

fot. iswinoujscie.pl

Tupot białych mew kojarzy się ze znaną piosenką i bardzo nieprzyjemnym stanem po nadużyciu alkoholu. Same mewy, choć w piosence zaledwie wspomniane, również wywołują same negatywne myśli. Dla mieszkańców naszego miasta te ptaki są symbolem wrzasków, rozgrzebanych śmietników, rozniesionych po chodnikach resztek, niektórzy doświadczyli też ich agresji. Mewy nie wywołują już wspomnień dzikich plaż - są uciążliwym i raczej niechcianym elementem miejskiego pejzażu. Największy kłopot sprawia hałas, z jakim mają do czynienia mieszkańcy osiedli. Mewy długo przed świtem zbierają się na dachach i zaczynają swój koszmarny koncert. Mieszkaniec naszego miasta poruszył ten problem.

- Chciałbym powiedzieć, że nasze nadmorskie ptactwo doprowadza do bezsenności i migreny mnie oraz większość mieszkańców, swoimi nocnymi wrzaskami. Miasto powinno zwrócić na to uwagę dla dobrego samopoczucia i odpoczynku mieszkańców i przyjezdnych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 133

Gość • Wtorek [25.06.2019, 13:30:02] • [IP: 157.157.87.***]

Gdyby przez osiedle Platan przechodziła pielgrzymka w intencji wszystkich, katolickich świętych, wrzask mew zagłuszyłby głos z nieba. Pielgrzymi nie słyszeliby informacji o kierunku drogi. Straszna katastrofa. Strach pomyśleć o konsekwencjach wiernych.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 13:22:17] • [IP: 167.114.118.*]

Mewy to pikuś. Najgorsze są kundle...

Gość • Wtorek [25.06.2019, 13:10:02] • [IP: 62.69.252.**]

Jakby jedna pani nie dokarmiała tych skrzeczących" pterodaktyli" to by jej w okno balkonowe nie pukała..

Gość • Wtorek [25.06.2019, 13:07:40] • [IP: 176.221.123.**]

A ja mam wrzeszczące mewy i srające na balkon gołębie.Nie narzekam.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 13:04:29] • [IP: 80.245.188.**]

a psy jak szczekaka to wam nie przeszkadza? albo jak ptaki ćwierkają też? ale wy macie nudne życie... masakra hahah żałośni jesteście

Gość • Wtorek [25.06.2019, 12:55:42] • [IP: 92.4.26.***]

Mewy byly od zawsze.Nie podoba sie sprzedajcie mieszkanie i na wies

Gość • Wtorek [25.06.2019, 12:54:38] • [IP: 178.235.191.***]

podobno poza moim miastem jest ich mniej jeśli wam nie pasuje to . ...

Gość • Wtorek [25.06.2019, 12:53:26] • [IP: 93.105.191.***]

ja pierdziele taki urok miasta nadmorskiego jest morze są mewy w Trójmieście to samo

Gość • Wtorek [25.06.2019, 12:52:27] • [IP: 5.173.128.***]

Strasznie przeszkadza mi woda w kanale, proszę coś z nią zrobić... Lecz się debilu co to piszesz razem z tymi którym przeszkadzaja mewy nad morzem, czy wy na siłę zniechęcacie takim zachowaniem do życia w tym mieście czy co? Banda zakompleksionych tumanow.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 12:51:12] • [IP: 62.97.206.**]

to jest efekt budowania plaskich dachow. mewy srebrzyste o ktorych to mowa w naturze gniazduja na polkach skalnych. budujac takie a nie budynki sami stwarzamy im idealne warunki.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 12:51:04] • [IP: 185.210.38.**]

Jeszcze więcej rozwalajcie śmieci przy blokach, więcej dokarmiajcie ptaszyska z balkonów to na pewno nie umilą wam codziennego życia.Mieszkańcy skarżą się na samych siebie.Ręce opadają na te wasze skargi.

Wyspiarz z urodzenia • Wtorek [25.06.2019, 12:34:59] • [IP: 176.35.16.***]

Chociaz nie mieszkam juz w Swinoujsciu od ponad 13-tu lat, to i tak regularnie odwiedzam swinoujskie portale aby sprawdzic co dzieje sie w moim miescie. Co zauwazylem, nie ma dnia aby nie pojawil sie artykul o zbulwersowanym mieszkancu, ktoremu cos przeszkadza. No ale ten dzisiejszy to juz jest szczyt wszystkiego. Mam rade dla tych wszystkich malkontetow i narzekaczy, wyprowadz sie jeden z drugim na Antarktyde albo Sahare. Tam bedziecie miec bloga cisze i nikt ani nic nie bedzie wam przeszkadzac.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 12:21:18] • [IP: 83.11.181.**]

głośne: motory, samochody teraz mewy... zamknąć mewy do wiezienia a za wrzaski nakładac mandaty tak jak tych w autach i motorach. ma byc cisza tylko mochery jeszcze przejmiemy świat. nie bedzie ptaków zabawy. tylko ksiadz moze chałasować ma być cisza

Gość • Wtorek [25.06.2019, 12:18:12] • [IP: 178.238.246.**]

WINA LUDZI karmią mewy chlebem z okien i balkonów zaśmiecają osiedle i trują ptactwo mogą oddać chleb do schroniska trzeba zwrócić uwagę takim sąsiadom nie obawiać się odpowiedzi nie wolno wyrzucać przez okno jedzenia i śmieci a tak się dzieje np. Matejki 46.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 12:08:06] • [IP: 178.238.253.***]

Nie ma ryb w Bałtyku to się przeniosły na dachy, mnie to nie przeszkadza. W latach 70tych częściej pływały promy bo były też małe pełno mew lowily ryby w wzburzonej wodzie, a teraz nie mają co łowić więc tak jest. Jak młode będą samodzielne nie będą się tak darly a teraz bronią.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 11:58:48] • [IP: 178.238.253.**]

Ludzie pogięło was, przecież mieszkamy od wielu lat, ptaki i zwierzęta były pierwsze wiec jedyna rada wyprowadzić siE, albo szklanka MIELISY na godzinę przed snem, gdyby nie było FAŁNY I FLORY TO NIE BYŁO BY I NAS!

Gość • Wtorek [25.06.2019, 11:53:43] • [IP: 82.174.234.**]

Skoro zmur wykarczowal wszystko co się da to mewy się przeniosły z wydm na blokowiska. Byście chcieli same apartamenty sztuczne nasadzenia a najlepiej wam to plaże wybetonowac żeby piasek nie przeszkadzal

Gość • Wtorek [25.06.2019, 11:52:12] • [IP: 91.199.250.**]

sami mieszkańcy sobie winni, wyrzucanie resztek pod blok niby dla gołębi, kotków, piesków, no i po części zniszczenie terenów przy widmowych betony, zieleni brak miejsc do zakładania gniazd robi swoje

Gość • Wtorek [25.06.2019, 11:42:06] • [IP: 31.11.131.**]

Za dużo dzików-wybić, za dużo mew-wybić i tak wybić wszystko bo porąbanym ludziom przeszkadza.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 11:38:35] • [IP: 46.171.83.***]

Proponuję więcej dokarmiać ptaki.Na prośby aby nie dokarmiać nie ma rady.Może należy zacząć karać

Gość • Wtorek [25.06.2019, 11:37:49] • [IP: 185.210.39.**]

A jak w pobliżu ujadają dwa psy, piątek świątek 24 godziny na dobę a właściciele mają to głęboko w poważaniu? Na dodatek straż ponoć nic nie może zrobić. Ale zakazać hodowli kur i porannego darcia dziobów przez koguty to można zakazać.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 11:35:18] • [IP: 37.47.141.***]

Na czesci przemyslowej Scie Warszów nie ma mew, smuce sie bardzo. Komu przeszkadzaja mewy prosze do nas jest swojski zapach soji i pył weglowy.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 11:30:17] • [IP: 83.20.245.***]

Mieszkaliśmy 40 lat w Świnoujściu, jakoś Mewy nam nie przeszkadzały. Lecz teraz po 21 latach, jak odwiedzamy bliskich, Mewy nie są na plaży, ale w mieście!! Dlatego obecnie nam przeszkadzają, hałas, wrzaski, juz po 3 nad ranem. To skutki zabierania, przez człowieka ich naturalnego żerowania, terenu,. A dokarmiane ptaki, szybko się uczą i mieszkaja z nami w mieście. U nas szczekają psy, miaucza koty, a rano słychać Żurawie i, Czaple, Kukułki. Wobec tego należy się przyzwyczaić do swoich hałasów, nie ma wyjścia!

Gość • Wtorek [25.06.2019, 11:29:51] • [IP: 37.47.133.***]

Wszystkiemu co złe winny jest człowiek. To od siebie trzeba zacząć a potem się żalić na ptaki, wystarczy zabezpieczać śmietniki i nie rzucać śmieci tam gdzie się stoi. Każda istota ma na ziemi swoje miejsce ale to człowiek usilnie próbuje wszystko zmienić i zepsuć ze skutkiem tragicznym najczęściej.

Kacha • Wtorek [25.06.2019, 11:29:39] • [IP: 37.47.176.**]

MOŻE NIECH ELEMENT NAPŁYWOWY SIĘ WYPROWADZI W GŁĄB KRAJU SKORO NIC IM NIE ODPOWIADA. PIASEK ZA SUCHY, MEWY SKRZECZĄ, PROMY NIE KURSUJĄ. DO WIDZENIA. NIE CHCEMY TAKICH" MIESZKAŃCÓW".

Oglądasz 51-75 z 133
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■