POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [25.06.2019, 07:45:04] • Świnoujście

Nocą miasto przejmują...mewy. Mieszkańcy skarżą się na ich wrzask

Nocą miasto przejmują...mewy. Mieszkańcy skarżą się na ich wrzask

fot. iswinoujscie.pl

Tupot białych mew kojarzy się ze znaną piosenką i bardzo nieprzyjemnym stanem po nadużyciu alkoholu. Same mewy, choć w piosence zaledwie wspomniane, również wywołują same negatywne myśli. Dla mieszkańców naszego miasta te ptaki są symbolem wrzasków, rozgrzebanych śmietników, rozniesionych po chodnikach resztek, niektórzy doświadczyli też ich agresji. Mewy nie wywołują już wspomnień dzikich plaż - są uciążliwym i raczej niechcianym elementem miejskiego pejzażu. Największy kłopot sprawia hałas, z jakim mają do czynienia mieszkańcy osiedli. Mewy długo przed świtem zbierają się na dachach i zaczynają swój koszmarny koncert. Mieszkaniec naszego miasta poruszył ten problem.

- Chciałbym powiedzieć, że nasze nadmorskie ptactwo doprowadza do bezsenności i migreny mnie oraz większość mieszkańców, swoimi nocnymi wrzaskami. Miasto powinno zwrócić na to uwagę dla dobrego samopoczucia i odpoczynku mieszkańców i przyjezdnych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 133

Gość • Piątek [28.06.2019, 07:54:24] • [IP: 77.99.1.***]

Mewa - ptak dachowy

Gość • Czwartek [27.06.2019, 22:46:08] • [IP: 178.238.251.**]

Nie ma nic gorszego jak brak świadomości ludzkiej. Nie powinno się dokarmiać ptaków!! W miejscach gdzie się dokarmia tam budują gniazda! Popatrzmy co się dzieje na osiedlach. Starzy wiekiem szukają nie wiadomo czego dokarmiając ptaki. Z zegarkiem w ręku mozna zauważyć kto i gdzie wyklada pokarm. Efekt jest jaki jest!! To powinno być karalne!.

Gość • Środa [26.06.2019, 16:15:52] • [IP: 185.210.38.***]

Tak jak kormoranów, kiedyś nie było również mew srebrnych.

aaaa • Środa [26.06.2019, 11:07:06] • [IP: 10.0.2.***]

Mieszkańcy chyba nie pamiętają dawnych czasów. Kiedyś to dopiero mewki krzyczały, zwłaszcza pod latarniami ;)

Gość • Środa [26.06.2019, 10:00:49] • [IP: 62.69.231.***]

No coś podobnego... skandal normalnie. Już byli tu wcześniej tacy, którym piasek przeszkadzał, potem inni, którzy chcieli mierzyć głośnośc szumu morskich fal a teraz do kompletu dołaczyli mewofoby :)

Gość • Środa [26.06.2019, 09:52:55] • [IP: 79.140.194.**]

Dlaczego mieszkancy dokarmiaja te" przeklenstwa"MEWSKA ?? DZIADOSTWO ODSTRASZYC I POGONIC NAD MORZE, KARSIBORZ ITP.

Gość • Środa [26.06.2019, 09:34:03] • [IP: 164.127.85.***]

Bzdury piszą ludzie gotowi podpiąć każde zjawisko pod własne emocje, nienawiści, manie - nie ma" wypłaszania mew betonem", jest po pierwsze naturalna ich migracja w głąb lądu (migracja? po prostu są one tam od dziesiątków lat, jeśli nie dłużej), po drugie mamy ich przyciąganie do siedzib ludzkich wskutek efektów cywilizacji konsumpcyjnej, gdzie jedzenie leży na ulicach - ale nawet w erze niedoborów w PRL ja widziałem mewy w mieście 300 km od Świnoujscia w głąb lądu, pośród osiedli blokowych. -- Jak chcecie uderzyć w Żmurka, to nie używajcie mew, wymyślcie coś lepszego. A ich hałaśliwość jest szczególna w maju i czerwcu oraz na początku lipca, kiedy chronią młode maszerujące po dachach, gdzie się wylęgły. Mewy wypłaszają wszystko co się rusza w promieniu ok.50 m wokół piskląt, to duży obszar.

Gość • Środa [26.06.2019, 08:57:09] • [IP: 5.173.128.**]

Jak już słusznie ktoś tu zauważył, niestety prawda jest taka że ten beton na wydmach i nowe budowle wypłoszyły mewy do miasta. Kosztem innych mamy stada bo kiedyś były tylko jednostki mew które nie przeszkadzały, niestety jak ingeruje się w naturę to potem natura upada

Gość • Środa [26.06.2019, 08:05:19] • [IP: 37.8.215.***]

To nie mieszkańcom przeszkadzają mewy, tylko urlopowiczom i pseudo-mieszkańcom [swieżo zasiedleni]. Jak się komuś nie podoba krzyk mew, to niech ich nie ciagnie nad morze. Nocne tramwaje, autobusy, taksówki w dużych miastach nie przeszkadzaja? Co się czepiacie naturalnych dżwieków?

Gość • Środa [26.06.2019, 06:26:15] • [IP: 178.238.245.**]

Ludzie sprzataja a te france wszysto wyciagaja ze smietnikow. Od dzisiaj mozna smialo wywalac na chodniki bo mewy i tak to zrobia. a gadanie ze zatyczki do uszu to glupota.

Gość • Środa [26.06.2019, 00:21:01] • [IP: 176.221.122.**]

nad ch uznam już koncert trwa :)

Gość • Środa [26.06.2019, 00:20:05] • [IP: 176.221.123.***]

A moze Ci wrazliwi na wrzaski mew zamieszkaja przy Grunwldzkiej na odcinku Osiedla Zachodniego i posluchaja halasujacych lawet z samochodami czy bez jadacy do lub z Niemiec.Prawie wszystko co tutaj przejezdza a szczegolnie w nocy nie jedzie wolniej jak 80 km/godz mimo ograniczenia do 40. Gdzie drogowka /.Kiedy ten odcinek ulicy doczeka sie nowej nawierzchnin obiecanej juz od kilku lat.To skadal, tych pareset metrow...

Gość • Wtorek [25.06.2019, 23:42:48] • [IP: 176.221.122.***]

To się barany jedne wyprowadzcie jak wam nie pasuje widziały gały gdzie zamieszkały jak się nie umiecie cymbały zaadoptować do miejsca Matki Natury won stąd. Ponoć u Wadimira Putina jest miejce dla każdego !! pozdrawiam umęczonych wrzaskiem

Gość • Wtorek [25.06.2019, 23:35:46] • [IP: 5.173.136.***]

Były komary, niema komarów. Są mewy, wróble, i inne żyjątka. żyją swoim życiem. śpiewają gruchają i to jet muzyka NATURY. Ten idiota co nie może spać przez mewy niech się wyprowadzi w Bieszczady tam rykowisko albo inne jelenie a swoja ciszę znajdzie na Karsiborskiej.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:19:59] • [IP: 188.146.164.**]

Dalej wzywajcie straż do mew i ich pociech.Selekcja naturalna mówi wam cos

Gość • Wtorek [25.06.2019, 22:09:59] • [IP: 176.221.122.***]

A MNIE TO LOTTO NIECH DRĄ PAPY ILE WEJDZIE POCHODZĘ Z ŚWINOUJSCIA WIĘC MAM WYWALONE A MALKONTENTOM PROPONUJĘ KORKI DO USZU A JAK NIE POMOGĄ TO W ODBYT SE ZAPODAJCIE KORKI KURWACJUSZE

Gość • Wtorek [25.06.2019, 21:59:39] • [IP: 37.47.144.***]

Starsi ludzie dokarmiają ptaki, im chałas nie przeszkadza bo już dawno ogłuchli.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 21:54:42] • [IP: 37.248.165.**]

A ja mieszkam w Przytorze. Święty spokój żadnych mew tylko śpiew ptaków. Mewy są tam gdzie jedzenie i głupota którą je dokarmia.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 21:51:50] • [IP: 176.221.122.**]

SŁOWIK DRZE RYJA PO NOCY, ZRÓBCIE COŚ. KANALIA LITOŚCI NIE MA, NOC W NOC ZNĘCA SIĘ NAD NAMI.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 21:04:00] • [IP: 87.52.42.***]

Regulować ptaszyska!!

troll • Wtorek [25.06.2019, 20:20:09] • [IP: 178.238.252.***]

Jak słoikom z, , pyrlandii, , przeszkadzają mewy to niech wracają do siebie, mewy były tu przed, , wami, ,

Gość • Wtorek [25.06.2019, 19:43:31] • [IP: 88.218.255.**]

Mam 55 lat i tu się urodziłam.Prawdą jest, że kiedyś nie było tak głośno jak dzisiaj. Mieszkam na ulicy Rybaki i od samego rana mamy niewyobrażalne wrzaski mew. Gdyby to krzyczeli ludzie i o połowę ciszej to od razu byłaby tu straż miejska.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 19:35:58] • [IP: 88.218.255.**]

To ścierwo ma tasiemca każde jedne i dlatego tag mordę wydzierają.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 19:22:15] • [IP: 178.238.250.**]

Niemcy redukują mewy spryskując w gnieździe jaja jakąś chemią. Pisklaki się nie wykluwają a mewy siedzą jak głupie cały sezon na jajach. Ciecie u nich od razu włażą na dach jak tylko zobaczą że gniazdo robią.

Gość • Wtorek [25.06.2019, 19:08:21] • [IP: 31.11.131.**]

Na Marynarzy koszmar mewy +gołębie!! Ludzie przestańcie karmić!!

Oglądasz 1-25 z 133
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■