POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [23.06.2019, 20:56:13] • Świnoujście

Tunel .... widmo, ale 5 miejsce dla Żmurkiewicza jest!

Tunel .... widmo, ale 5 miejsce dla Żmurkiewicza jest!

11.07.2007 rok, godzina 12.30 w Świnoujściu.(fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum )

Niedawno świnoujskie media otrzymały radosną informację, że Janusz Żmurkiewicz zajął 5 miejsce w rankingu prezydentów polskich miast. Rankingu, który jest prowadzony od 11 lat przez tygodnik Newsweek.

Wielu mieszkańców zapewne zastanawiało się ZA CO Janusz Żmurkiewicz został doceniony, przez jury tego Plebiscytu w osobach członków kapituły rankingu, czyli prof. Grzegorz Gorzelaka z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezarego Trutkowskiego - prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzeja Porawskiego - dyrektor biura Związku Miast Polskich, oraz Dariusza Ćwiklaka - szefa działu Biznes „Newsweeka”.

Więc spieszymy z odpowiedzią na pytanie. Okazuje się, że Prezydent zbudował nam tunel! Nie wiedzieliście o tym? No to już wiecie!

Tunel .... widmo, ale 5 miejsce dla Żmurkiewicza jest!

11.07.2007 rok, godzina 12.30 w Świnoujściu.(fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum )

Trochę głupio, że takie kłamstwa publikuje poważny tygodnik. No i wprowadza czytelników w błąd. Zakładając, że jakaś część czytelników Newsweeka być może przyjedzie w tym roku do Świnoujścia, to niewątpliwie dojeżdżając do miasta przeżyje głęboki szok. Pierwszy jak będą musieli zatrzymać się w kilometrowym korku, potem jak przyjdzie im poczekać ze trzy godziny i na końcu, kiedy zamiast wlotu do tunelu zobaczą wlot na .... prom.

Tunel .... widmo, ale 5 miejsce dla Żmurkiewicza jest!

fot. facebook.com

Ale zapewniamy naszych Gości, że przejażdżka naszymi promami jest bezcennym i wyjątkowym doznaniem, które będą wspominać milej niż to, że zostali oszukani wizją przejazdu podwodnym tunelem.

O braku rzetelności dziennikarskiej kolegów z Newsweeka nie wypada nam się wypowiadać..... Tak jak i o wartości tego wyróżnienia zbudowanego na nieprawdzie. No chyba, że nagroda się należała za to, że czyta, a ulubioną przez Niego książką jest "Między panem a plebanem".

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 74

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 13:31:38] • [IP: 31.11.128.***]

Warszawka jak zawsze, wszystko najlepiej wie, na wszystkim najlepiej się zna. Najlepsi dziennikarze to tylko w Warszawie. Grunt to dobre samopoczucie.

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 13:29:16] • [IP: 31.0.86.***]

Najlepszy prezydent jakiego miało swinoujscie taka prawda chyba ze o kimś nie wiem

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 13:24:53] • [IP: 31.11.131.***]

Wokół placówek oświatowych boiska budowane były z akcji"ORLIKI"

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 11:42:04] • [IP: 176.221.123.***]

08:30:37] • [IP: 164.127.17.**] Ciekawe czy swoje wpisy na wypadek rezygnacji z planów budowy tunelu również zachowasz? A tak na marginesie, czy to nie Ty podniecałeś się jakiś czas temu gestem premiera w stoczni w Szczecinie? Czy ten prom przepływał przez kanał w Świnoujściu?

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 11:23:49] • [IP: 185.13.106.***]

'Przemówił dziad do obrazu a obraz" spieprzaj dziadu".

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 11:22:01] • [IP: 176.221.122.***]

"Zbudował tunel" czas przeszły dokonany, a więc mamy tunel-widmo i koniec dyskusji.

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 10:33:29] • [IP: 37.47.137.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 10:09:16] • [IP: 164.127.17.**]

, 08:30:37] • [IP: 164.127.17.**] uzupełniam zdanie, by było całkiem zrozumiałe, to lepsza wersja wpisu:. ...BUDOWA przecież TRWA i tunel nie jest tunelem-widmo w tym znaczeniu, że budowa, inwestycja musi trwać, więc trudno pisać, że NIC SIĘ NIE STAŁO w dziedzinie budowy tunelu, że to tylko tunel-widmo, bo zrównalibyśmy sytuację aktualną, gdy każdy miesiąc to realne, konkretne postępowanie inwestycji - z sytuacją wcześniejszą, gdy nie było przyznanego przez KE dofinansowania i wsparcia przez rząd oraz w ogóle, ruszenia budowy, bo ona na etapie papierów, projektów, formalności już TRWA.

troll • Poniedziałek [24.06.2019, 09:56:41] • [IP: 178.238.252.***]

Nagrodzony przez, , szmatławca, , Lisa, też mi wyróżnienie. .

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 08:53:23] • [IP: 80.245.188.***]

A szanowna redakcja się nie cieszy? Przecież od ładnych paru lat tak go kochacie.

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 08:37:16] • [IP: 164.127.17.**]

22:21:31] • [IP: 185.104.186.***] Z przekorną satysfakcją kopiuję sobie takie jak twój wpisy i za 2-3 lata będę cytował, cytował, a może nawet na Facebooku wyodrębnię okno pt." Dawne wróżby malkontentów i frustratów". No i grobla to wielka iluzja, przynajmniej na następne 20-40 lat, o ileż praktyczniejszy i łatwiejszy w realizacji wobec przyznanych funduszy i zaawansowania prac jest tunel.

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 08:30:37] • [IP: 164.127.17.**]

Ewidentne przekłamanie, a wystarczyło napisać:" Współpracując z politykami centralnego szczebla, jak J. Brudziński, doprowadził do rozpoczęcia budowy tunelu między wyspami, realizując marzenie pokoleń". BUDOWA przecież TRWA i tunel nie jest tunelem-widmo w tym znaczeniu, że budowa, inwestycja musi trwać, więc trudno pisać, że NIC SIĘ NIE STAŁO w dziedzinie budowy tunelu, że to tylko tunel-widmo, bo zrównalibyśmy sytuację aktualną, gdy każdy miesiąc to realne, konkretne postępowanie inwestycji (na razie oczywiście w sferze opracowania dokumentacji, pozwoleń, itd., a już uruchomiono oczywiście PIENIĄDZE, najważniejszy czynnik, one już są przekazywane). Tak więc poprawiając błąd dziennikarzy, należy oddać sprawiedliwość ŻMurkiewiczowi (a także J. Brudzińskiemu, rządowi Zjedn. Prawicy).

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 08:25:55] • [IP: 176.221.123.***]

I pomyśleć, że Prezydent Żmurkiewicz to prawa ręka Kaczyńskiego ?Na zdjęciu widać właściwe miejsce prezydenta, w samym centrum a prezesa Kaczyńskiego na prawicy. ../ prawobrzeżu/

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 08:10:14] • [IP: 31.11.131.***]

Nie bronię prezydenta ale cała Polska zachwyca się Świnoujściem. No ktoś za taki bardzo pozytywny obraz miasta odpowiada.Ludzie pomyślcie trochę.

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 08:06:57] • [IP: 37.47.176.***]

Pod osłoną władzy zawijaja korzyści majatkowe by napawac głównie własne ja. ..

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 08:06:23] • [IP: 31.2.71.***]

NAJLEPSZY PREZYDENT OD LAT I TYLE W TEMACIE

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 06:48:04] • [IP: 37.47.145.**]

Wszystko się zgadza, burmistrz mówił o dwóch tunelach wirtualnych, które chciał budować na początku lat 2000, dzięki czemu nie zbudował żadnego tunelu rzeczywistego. Taki typ rozumowania i wsio jasne !

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 06:00:50] • [IP: 5.173.128.***]

Przeca Neewsweek to niemiecka lewacka gadzinówka.

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 05:52:34] • [IP: 5.173.136.***]

Prorocze słowa!

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 05:27:41] • [IP: 31.0.122.**]

Wszyscy chwalą prezydenta jaki to gospodaż , mamy inne opinie, buduje przy plaży, im dalej od plaży tym gorzej co prowadzi i tak do degradacji. Koledzy załatwili, teraż załatwi się kolegą bo taka jest demokracja w obiegu zamkniętym. Jeżeli tak ma być, to należy się w ciągu 5 lat ewakułować z kurortu, będzie tylko klęska i brak winnych.

Gość • Poniedziałek [24.06.2019, 02:37:29] • [IP: 69.206.173.***]

jak zbuduja tunel bedzie gadanie ze za waski miasto naplywowych wojskowych ze wsiow

Gość • Niedziela [23.06.2019, 23:45:42] • [IP: 62.69.251.**]

Śmiać się czy płakać?

Gość • Niedziela [23.06.2019, 23:17:32] • [IP: 95.129.225.**]

Pan Żmurkiewicz nie zbudował placów i boisk wokół szkół bo one były. On jet tylko wyremontował. Co żadną łaską nie jest, za to bierze niezłą kasę jako prezydent nie? a tunel? po zdjęciach widać że to już dłuuuuuuuu go trwa i oby nie trwało jeszcze dłuuuuuuuużej. Generalnie widać że miłość Żmurkiewicza do PiS też już dłuuuuuugo trwa. Ja obstawiam że temat tunelu będzie trwał do wyborów bo PiS chce na nim ugrać głosy mieszkańców a potem się okaże że za dużo kosztuje bo wszystkie inwestycje poszły przecież strasznie w górę. I będzie po tunelu.

Gość • Niedziela [23.06.2019, 23:16:46] • [IP: 188.147.99.***]

40 lat molo buduje, to tunel 50 lat i nie zbuduje tak jak brak mola. Żenada.

Mieszkanka • Niedziela [23.06.2019, 22:56:52] • [IP: 176.221.123.**]

Wyglada na to że ten pan i mądrale z warszawki po prostu nie wiedzą o tym że tunelu Nie ma. Potrzebny jest dobry psycholog który wyprowadzi pana Ż. z błędu. W przeciwnym wypadku prawda może być tragiczna dla tego pana i szok, który może zakończyć się w psychiatryku. A szkoda gościa.

Oglądasz 26-50 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■