POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [22.06.2019, 20:53:43] • Świnoujście

Nowoczesne rozwiązania utrudniają nam życie

Nowoczesne rozwiązania utrudniają nam życie

fot. Czytelnik

Do takich kuriozalnych scen dochodzi na deptaku ulicy Słowackiego niemal codziennie. W piątek dostaliśmy zdjęcie od Mieszkańca Świnoujścia, gdzie widać jak dwa pojazdy próbują się wyminąć. Kilka lat temu na tym odcinku była szeroka, normalna ulica. Dzisiaj kierowcy pojazdów mają z tym poważny problem.

W dzielnicy Nadmorskiej znajduje się deptak, po którym mogą poruszać się pojazdy do tego uprzywilejowane. Przypomnijmy, że kiedyś w tamtym miejscu znajdowała się szeroka ulica.

Nowoczesne rozwiązania utrudniają nam życie

fot. Czytelnik

Jak widzimy na zdjęciu, przesłanym przez jednego z Mieszkańców, dochodzi tam do poważnego problemu.

Kolejka turystyczna i autobus miejski próbowali się wyminąć. Jeden z pojazdów wjeżdża kołami na zieleń miejską.

Czy macie pomysły na ten problem?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 71, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-71 z 71

Gość • Niedziela [23.06.2019, 00:29:09] • [IP: 185.210.39.***]

Pomysł naszej ukochanej Beton Lady !!

Gość • Sobota [22.06.2019, 23:54:28] • [IP: 93.94.187.***]

Niestety kierowcy autobusów nie przestrzegają na tym odcinku przepisów to że mogą jechać tą ulica pod prąd to nie znaczy że maja pierszeństwo wjeżdżając w tę ulicę często widzą nadjeżdżający z przeciwka pojazd zamiast poczekać i nie tworzyć zagrożenia przyspieszają i spychają z drogi auta jadące z przeciwka szkoda że policja przymyka na takie przypadki oczy Inna sprawa że pozostali niestety tylko ci kierowcy autobusów co niedostali się do pracy na w Nemieckim Ahlbecku

Gość • Sobota [22.06.2019, 23:38:55] • [IP: 176.221.122.***]

Pamiętam jak kierownik UM był zaskoczony, ze coś takiego ktoś mu wybudował. I tu kryje się cała tajemnica, na czym polega realizacja miejskich inwestycji za nasze pieniądze.

Gość • Sobota [22.06.2019, 23:37:28] • [IP: 37.47.131.**]

A gdzie jest policja. Jeszcze ich tam nigdy nie widziałem.

Gość • Sobota [22.06.2019, 23:34:51] • [IP: 37.30.16.***]

Ciuchcie to zawalidrogi po sciezce rowerowej powinny jezdzic albo zlikwidowac

Gość • Sobota [22.06.2019, 23:22:31] • [IP: 176.221.123.***]

masakra jak mozna dopuscic do ruchu pojazd o dlugosci autobusu ktory nei jedzie szybciej niz 20 km/h ani tego wyprzedzic bezpiecznie ani za tym jechac. Tragedia setki ludzi stoi w korkach, zeby pare osob moglo sie przejechac kolejka. Niech robia to w okol dzielnicy nadmorskiej a nie tworza trasy po calym miescie

Gość • Sobota [22.06.2019, 23:22:12] • [IP: 94.254.232.**]

jakim prawem uprzywiliowanym pojazdem jest ciuchcia prywatna

Gość • Sobota [22.06.2019, 23:17:12] • [IP: 77.88.191.**]

A na * nam te ciuchcie?

Gość • Sobota [22.06.2019, 22:57:37] • [IP: 176.221.123.***]

Polityka drogowa oraz pomysły na przyszłość magistratu to jakaś farsa. To co zrobili to jedno, ale pomysły na zwężanie kolejnych ulic to już podchodzi pod kabaret. Czasami mam wrażenie, że ci ludzie nie mają samochodowy, ale to jakiś sabotaż miasta. Po otwarciu tunel i w sezonie to będzie katorga.

Gość • Sobota [22.06.2019, 22:55:14] • [IP: 80.245.189.***]

Taaa, pozwężajcie WSZYSTKIE ULICE. Będzie jeszcze ciekawiej :-)0

Gość • Sobota [22.06.2019, 22:46:01] • [IP: 5.173.145.**]

Ustawic tam staly posterunek Policji lub strazy miejskiej, zajecie na caly dzien zapewniony przez caly sezon. Ustawienie znakow teztworzy niezly zament, wymyslec to mogl tegi ekspert od ruchu drogowego.

Gość • Sobota [22.06.2019, 22:37:32] • [IP: 176.221.123.***]

Wystarczy jedna ciuchcia na Moniuszki i jestem spóźniony do pracy 10 minut. To jest chore

Gość • Sobota [22.06.2019, 22:16:48] • [IP: 159.205.197.***]

Trochę wyobraźni kierowców i wszystko byłoby ok. Ten odcinek jest na tyle krótki, że widząc na nim pojazd jadący w przeciwnym kierunku powinien poczekać. Tym bardziej, że uprawnionych do wjazdu jest niewielu. Ale jeśli zagrają ambicje to mamy taki efekt. Inna sprawa, że moim zdaniem błędna była koncepcja przebudowy tego odcinka. Deptak w tym miejscu jest zbędny - w pobliżu są dwie promenady. Ruch można było uspokoić o wiele rozsądniej, a zniszczono naturalną oś komunikacyjną dzielnicy nadmorskiej. Tak to jest gdy nadmierne ambicje zmierzające do wprowadzenia nawet nieco utopijnego rozwiązania biorą górę nad pragmatyzmem. Wystarczyło zrobić ulice Słowackiego i Sienkiewicza jednokierunkowymi z parkowaniem raz przy lewej, a raz przy prawej krawędzi (zmiana krawędzi na skrzyżowaniach. Ponadto wszystkie skrzyżowania równorzędne. I dla bezpieczeństwa żadnych kontrapasów dla rowerów. To uchroniłoby od przeniesienia ruchu samochodowego na Żeromskiego i Kasprowicza. A na deptak aż się prosiło przerobić ulicę Gierczak.

Gość • Sobota [22.06.2019, 22:15:28] • [IP: 31.11.131.***]

Po to zwężają ulice żeby deptać, dreptać.To udogodnienie dla dreptaczy, drepczących, dręczących

Gość • Sobota [22.06.2019, 22:02:37] • [IP: 79.140.194.**]

Tak zwana" ciuchcia" to ZAKALA KIEROWCOW !! CZY TO PPOJAZD UPRZYWILEJOWANY ?? OD DZIS JA ROWNIESZ BEDE SOBIE KOZYSTAL ZE SKRUTU. I NICJH POLICJA I STRAZ MIEJSKA MI N****A.

Gość • Sobota [22.06.2019, 21:58:45] • [IP: 83.20.253.***]

Należy wprowadzić jazdę tylko w jednym kierunku. Do czasu przebudowy Słowackiego autobusy jeździły w jedną stronę Sienkiewicza i było dobrze. Obecnie w wyniku wymijania pękają płyty na poboczach. Obstawianie chodników kulami nie jest rozwiązaniem. W wyniku nie przestrzegania przepisów, po Słowackiego jeżdżą nie tylko uprzywilejowane pojazdy, na skrzyżowaniu z Matejki dochodzi do scen bliskich wypadkowi.

troll • Sobota [22.06.2019, 21:54:34] • [IP: 178.238.252.***]

Zwęzić jeszcze bardziej, tak aby dwie, , furmanki, , się minęły i na każdej zwężonej ulicy postawić tablicę z nazwiskiem pomysłodawcy.

Gość • Sobota [22.06.2019, 21:26:08] • [IP: 176.221.123.***]

Armagedon ! I kto dopuścił te" pojazdy" do jazdy po głównych ulicach miasta ?

Gość • Sobota [22.06.2019, 21:18:40] • [IP: 5.173.128.***]

To proste, taka kolejka wogóle nie powinna jeździć ulicami miasta. Ulica Słowackiego została udostępniona jedynie autobusom komunikacji miejskiej. Tego należy przestrzegać. Takie rozwiązanie miało na celu ułatwienie ruchu pieszego, wszak to deptak podobno. Więcej policji w tym miejscu i mandatów dla nieswornych kierowców.

Gość • Sobota [22.06.2019, 21:17:49] • [IP: 178.235.147.***]

Pani Michalska powinna kierowac ciuchcia a pan Zmurkiewicz autobusem, dopiero wowczas zrozumieliby ze zle pomysleli przebudowujac ulice.

Gość • Sobota [22.06.2019, 21:03:32] • [IP: 178.238.252.***]

Te ciufcie koniki elektryki i debilne rozwiązania, brak przepisów mówiących o tym gdzie mogą się poruszać, to Świnoujście to umyslowa patologia że strony urzędu miasta i ludzi podejmujących decyzję, 1 pas na armi krajowej i wystarczy mały dzwoń przy placu słowiańskim i nie ma jeździć, zwezanie ulic ale tak na prawdę ku czemu? Co raz gorzej się tutaj żyje...

Oglądasz 51-71 z 71
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■