POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [21.06.2019, 14:28:03] • Świnoujście

Setki katolików brało udział w świnoujskiej procesji Bożego Ciała

Setki katolików brało udział w świnoujskiej procesji Bożego Ciała

fot. Paweł Winowicz

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest bardzo ważnym świętem dla katolików. W Polsce dzień ten został ustanowiony dniem wolnym od pracy. W świnoujskiej procesji brały udział setki mieszkańców i tutejszych turystów.

W miniony czwartek katolicy Kościoła zachodniego obchodzili święto ku czci Najświętszego Sakramentu, czyli Boże Ciało. O godzinie 10:00 w kościele pw. Chrystusa Króla odbyła się msza święta, po której wyruszyła procesja. Była ona prowadzona przez miasto do 4 ołtarzy.

Setki katolików brało udział w świnoujskiej procesji Bożego Ciała

fot. Paweł Winowicz

Ołtarzem, który wzbudził największe emocje u uczestników był ołtarz znajdujący się na polskim okręcie Marynarki Wojennej.

Setki katolików brało udział w świnoujskiej procesji Bożego Ciała

fot. Paweł Winowicz

Setki katolików brało udział w świnoujskiej procesji Bożego Ciała

fot. Paweł Winowicz

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 60, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 60

Gość • Sobota [22.06.2019, 00:14:17] • [IP: 89.186.174.**]

19:02:55 ty ty ty jakbys szanował wiare i tradycje dziadów to rzuciłbys w cholere tą mitologię nadjordańską

Gość • Sobota [22.06.2019, 00:09:04] • [IP: 89.64.47.***]

Cieszę się, że już nie mieszkam w tym miescie.Nie muszę słuchać wyznawców LGBT.

Gość • Piątek [21.06.2019, 23:09:57] • [IP: 176.221.113.**]

Normalni ludzie byli na procesji, a ci z LGBT nie byli.

Gość • Piątek [21.06.2019, 22:08:28] • [IP: 176.221.123.***]

Komentarze ciepłych na temat kościelnych świąt są jak zwykle bezcenne. Może POKO zorganizuje im śliczny tęczowy marsz? Bo czarny im już nie wystarcza.

Gość • Piątek [21.06.2019, 22:05:31] • [IP: 5.173.128.***]

I tak wszyscy pojda do piekła

Gość • Piątek [21.06.2019, 21:07:49] • [IP: 185.13.106.***]

Podział kasy z tacy 28:1 biskupa pałac czy kolejne auto ?

Gość • Piątek [21.06.2019, 21:05:02] • [IP: 185.13.106.***]

Przebrać się w sukienkę na tej paradzie ortodoksyjnych wyznawców religii? Ale urobili ten naród nic tylko hektary obrabiać dla kler za miskę ryżu.

Gość • Piątek [21.06.2019, 20:37:10] • [IP: 69.206.173.***]

122 a tatusia sekta czerwona dawno upadla

Gość • Piątek [21.06.2019, 19:49:36] • [IP: 31.1.147.***]

Jak mówiła prof Staniszkis, władza ośmieliła lumpa.

Gość • Piątek [21.06.2019, 19:41:16] • [IP: 37.8.230.*]

piękne katolickie swieto, buduje liczny udziel mieszkancow

Gość • Piątek [21.06.2019, 19:36:54] • [IP: 185.13.106.***]

Dewotka kościelna zostawiła psa zamkniętego a sama poszła na procesje burek przez kilka godzin ujadał nie pierwszy raz. Hu... się od sąsiadów poleciało a ta dewotka kościelna nic sobie z tego nie robi. Takich dewotek w mieście jest więcej typowa krówsko moherowe.

Gość • Piątek [21.06.2019, 19:35:18] • [IP: 176.221.123.***]

wyborcy Katolicy zagłosowali na Katolicką PIS bo Katolicka Polska to Nasz Kraj to Nasza Ojczyzna

Gość • Piątek [21.06.2019, 19:02:55] • [IP: 37.185.229.**]

A w Swinoujsciu bolszewicy dalej aktywni, bolszewicy i ich pozyteczni idioci plujacy na wiare i tradycje swoich dziadow.

JUST ACT 447 • Piątek [21.06.2019, 18:55:36] • [IP: 176.221.122.**]

CAŁE SZCZĘŚCIE, ŻE PREZYDENT NIE DAŁ ZGODY NA MANIFESTACJĘ DLA TURYSTÓW Z OBWODU BIROBIDŻAŃSKIEGO, TAK JAK TO W CZĘSTOCHOWIE POD JASNĄ GÓRĄ BYŁO.

Gość • Piątek [21.06.2019, 18:42:48] • [IP: 77.112.19.**]

CHŁOPACZKI W SUKIEKACH, ALE JAJA. ...

Gość • Piątek [21.06.2019, 18:36:20] • [IP: 83.137.6.***]

Katolicyzm to okupacja Polski.

Gość • Piątek [21.06.2019, 18:27:12] • [IP: 85.221.130.***]

Brawa dla krakowianki !!

Gość • Piątek [21.06.2019, 18:26:14] • [IP: 37.8.231.***]

Byłem, szedłem i modliłem się. Za Was też hejterzy...

Gość • Piątek [21.06.2019, 17:54:07] • [IP: 79.191.69.**]

"Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek". ...

Gość • Piątek [21.06.2019, 17:51:59] • [IP: 37.47.175.**]

A posprzątać po sobie nie było komu!

Gość • Piątek [21.06.2019, 17:28:30] • [IP: 77.255.124.***]

Jak widzę znowu te same zakompleksione ludziki próbują obrażać wierzących. Sami będąc zaprzeczeniem tolerancji. Wybaczmy im bo nie wiedzą co czynią.

Gość • Piątek [21.06.2019, 17:25:09] • [IP: 185.13.106.***]

Tera wiadomo do czego służą okręty MW żenujący widok jak w Iranie. Niewiernych pochowali pod pokładem?

Gość • Piątek [21.06.2019, 17:20:39] • [IP: 89.186.174.**]

, 16:46:41] ten jaki typowy katol. Zabić innego bo myśli inaczej niż ja i nie ma pojęcia o Bogu...hahahah

Gość • Piątek [21.06.2019, 17:06:17] • [IP: 31.11.130.***]

zapamiętajcie '' ŻE JAK TRWOGA TO DO BOGA".ZŁO ZAWSZE POWRACA PODWÓJNIE.

Gość • Piątek [21.06.2019, 16:46:41] • [IP: 178.238.245.***]

Chłopie , wszystkim płacisz za wszystko podatkiem i inni. Więc po huś ry... drzesz. Idz i leż i nawróc sie bo Nienawisc siejesz a nie masz pojęcia co do Boga. Idz w cholere umoralniać babę i swoich bachorków.

Oglądasz 26-50 z 60
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■