POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [19.06.2019, 20:22:50] • Świnoujście

Sprawa otrutego pieska trafiała na policję. Trzeba było uśpić psa

Sprawa otrutego pieska trafiała na policję. Trzeba było uśpić psa

fot. Mieszkaniec

Parę dni temu internatów i mieszkańców zbulwersowała sprawa otrutego psa. Dowiedzieliśmy się, że sprawę oficjalnie zgłoszono na policję. Starach pomyśleć co mogło by się stać kiedy w tym miejscu dłońmi bawiłoby się małe dziecko, a następnie tymi dłońmi zjadałoby na przykład jabłko lub ciastko.

Przypomnijmy, że sprawa miała swój początek po tym jak ktoś podlał jedno z drzew na osiedlu, przy ulicy Konsytuacji 3 Maja silnym środkiem chemicznym. Prawdopodobnie był to "Rundap", który w silnym stężeniu jest też trucizną.
Jak wykazują doświadczenia, nieostrożne stosowanie tego herbicydu jest szkodliwe, nie tylko dla środowiska i zwierząt, ale również dla człowieka.

Sprawa otrutego pieska trafiała na policję. Trzeba było uśpić psa

fot. Mieszkaniec

Tym razem trafiło na czworonoga, który też był kochany przez swoich właścicieli. Piesek rasy Yorkshire Terrier niestety umierał w wielkich męczarniach. Trucizna doprowadziła do nieodwracalnych zmian w nerkach i wątrobie. I psa trzeba było uśpić.

Miejmy nadzieję, ze policja potraktuje sprawę poważnie gdyż użycie tego herbicydu w centrum osiedla, gdzie się bawią dzieci to sprowadzenie zagrożenie życia i zdrowia.

Art 160 kodeksu karnego wyraźnie mówi
" Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
Sprawę będziemy monitorować. Mamy również nadzieję, że sprawą zainteresują się również radni miejscy, a przede wszystkim urzędnicy z wydziału ochrony środowiska.

Do sprawy powrócimy za jakiś czas i poinformujemy o efektach pracy policji w tej sprawie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-41 z 41

Gość 500+ • Czwartek [20.06.2019, 00:29:05] • [IP: 46.76.133.**]

ROUNDUP jest środkiem chwastobójczym stosuje się go na torach kolejowych i innych terenach nie użytkowanych rolniczo, - oraz do likwidacji ugorów i odłogów przed zasiewem roślin uprawnych...Roundup 360 SL jest dolistnym herbicydem o działaniu układowym...Pobierany jest przez zielone części roślin (liście, zielone pędy i nie zdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części polychemicals (korzenie, rozłogi itp.) powodując ich zamieranie...Pierwsze objawy działania środka, czyli żółknięcie i więdnięcie, są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka...

Gość • Środa [19.06.2019, 23:40:51] • [IP: 176.221.123.***]

pod netto na Grunwaldzkiej/Rybaki ktos podrzuca kawalki kielbasy, nie wiem czy z czyms...

Gość • Środa [19.06.2019, 23:30:02] • [IP: 31.0.66.***]

ZEBY ZDECHŁ TeN CO ZTRUL TEGO PSA !! TU MIESZKA PEŁNO POTWORÓW NIE ŻE SWINOUJSCIA!!

Gość • Środa [19.06.2019, 23:21:20] • [IP: 5.173.136.***]

A ktoś ma jakieś dowody? Pies trawę jadł? Lizał?

Milusiński • Środa [19.06.2019, 23:09:52] • [IP: 176.221.113.**]

LGBT ostatnio mocno pajacuje i czyni samo zło. Robią na złość normalnym ludziom i niszczą wszystko co dobre.

Gość • Środa [19.06.2019, 22:49:46] • [IP: 80.245.189.***]

biedna psina...

Gość • Środa [19.06.2019, 22:39:09] • [IP: 37.8.231.***]

chore miasto, chorzy ludzie-zebys cierpial jak ten piesek debilu skonczony /przez takich bezmozgowcow psinki nie ma

Gość • Środa [19.06.2019, 22:38:19] • [IP: 176.221.122.***]

Szkoda pieska. Czy to na pewno od tego?

Gość • Środa [19.06.2019, 22:32:54] • [IP: 176.221.122.***]

Szkoda psa ale niestety, nie usuwa się starych i niepotrzebnych drzew bo zaraz podnosi się lament bigotów więc ludzie do takich środków muszą się posuwać.

Gość • Środa [19.06.2019, 21:52:56] • [IP: 176.221.123.***]

A Polaków truje się. Używają go rolnicy na polach i dlatego chorujemy.

Gość • Środa [19.06.2019, 21:50:54] • [IP: 79.214.176.**]

chore miasto podłych, zawzietych potomkow UPA nawiezionych po wojnie.

Gość • Środa [19.06.2019, 21:35:42] • [IP: 95.129.225.***]

Biedny : (szkoda pieska

Gość • Środa [19.06.2019, 21:23:11] • [IP: 62.69.251.***]

Nie szczujcie bez sensu. Glifosat zawarty w randapie nie jest toksyczny dla zwierząt. Kundel musiał otruć się czymś innym

Gość • Środa [19.06.2019, 21:22:04] • [IP: 85.167.123.***]

Powiedziałabym ze komuś bardziej drzewo przeszkadza tylko żeby posuwać się do tak bezmyślnego czynu :- (Człeku trza było sobie wlać to w gardziel !

Gość • Środa [19.06.2019, 20:59:43] • [IP: 37.248.210.***]

Pies powinien być na smyczy i załatwiać swoje potrzeby głęboko w lesie a nie na osiedlu pod oknami. Pies = własna posesja. Szkoda zwierzaka :(

Gość • Środa [19.06.2019, 20:47:19] • [IP: 178.235.146.***]

Taki sam pas suchej trawy o szerokości około 50vm. był wzdłuż ul. Wybrzeża Władysława IV na wysokości Orlenu. Można sprawdzić monitoring ze stacji. Na całe szczęście mojemu pieskowi nic się nie stało.

Oglądasz 26-41 z 41
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■