POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [20.06.2019, 23:04:03] • Świnoujście

Zamiast sklepu – apartamentowiec. Zapomniano o mieszkańcach?

Zamiast sklepu – apartamentowiec. Zapomniano o mieszkańcach?

fot. iswinoujscie.pl

Ostatnie miejsce na Posejdonie, gdzie mógłby powstać sklep, zostało sprzedane deweloperowi pod apartamentowce – pisze oburzony mieszkaniec naszego miasta. Ale dostajemy też mnóstwo telefonów w tej sprawie. – Na osiedlu mieszka wielu starszych ludzi, którzy liczyli na to, że prędzej czy później doczekają się sklepu – kontynuuje nasz Czytelnik. – Po co w Świnoujściu kolejny apartamentowiec?

Nasi Czytelnicy dzwonią wściekli. Nie będzie sklepu na osiedlu Posejdon. Za PRL-u działał w tym miejscu duży super sam. Potem Polomarket . Lokal nie był zbyt atrakcyjny, więc po jakimś czasie stał pusty. Potem wynajął go jakiś „chińczyk”. Obecnie sklep jest już całkowicie rozebrany. Mieszkańcy spodziewali się, że w jego miejscu powstanie nowy. Tymczasem…

Zamiast sklepu – apartamentowiec. Zapomniano o mieszkańcach?

fot. iswinoujscie.pl

- Ostatnio dowiedziałem się, że tam, gdzie był sklep Wrzos, ma być budowany apartamentowiec bez sklepu – pisze w tej sprawie jeden z naszych Czytelników, mieszkaniec osiedla Posejdon. – Przechodząc widziałem, że burzą stary sklep, ale myślałem, że udało się Społem sprzedać teren firmie, która zbuduje tam swój sklep. Okazuje się, że ostatnie miejsce na Posejdonie, gdzie mógłby powstać sklep, zostało sprzedane deweloperowi pod apartamentowce. Na osiedlu mieszka wielu starszych ludzi, którzy liczyli na to, że prędzej czy później doczekają się sklepu. Po co w Świnoujściu kolejny apartamentowiec? Mieszkań w nim na pewno nikt stąd nie kupi. Już lepiej parking by tam zrobili albo plac zabaw dla dzieci. Czy mogliby Państwo dowiedzieć się kto się na to zgodził?

- Właścicielem terenu była „Społem” PSS w Świnoujściu, która sprzedała nieruchomość prywatnemu inwestorowi - informuje Hanna Lachowska, główny specjalista z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta. - Teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Aktualnie trwa postępowanie w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego, o które wystąpił inwestor. W postępowaniu uczestniczą mieszkańcy okolicznych nieruchomości. Do czasu rozstrzygnięcia inwestor zamierza wykorzystać teren na parking.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 115, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-115 z 115

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:48:12] • [IP: 176.221.113.**]

Intermarsche sprzedaje swój teren pod mieszkania. Tak samo Eurocasch, Novator i teren byłej piekarni i cementownia.

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:46:20] • [IP: 176.221.113.**]

Hahaha. Zabudowywać wszystko mieszkaniami wszędzie. Niech się rynek nasyci. Budować aż do skutku. Niech każdy ma po 10 mieszkań. Aż do karsiborów. A jak zabraknie ziemi, to zasypywać zalew i posuwać się dalej. Co za bezsens. Jest niż demograficzny, więcej ludzi umiera niż się rodzi, a wiecznie brakuje mieszkań! Jak to możliwe?

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:45:33] • [IP: 31.0.70.***]

Mieszkańcy Posejdona płaczą, bo kolejny hotel w tej okolicy, to mniej ludzi u nich. Już chyba jest ich mało, ktoś jeszcze przyjeżdża na tzw. pokoje?

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:38:58] • [IP: 37.8.231.***]

no dziwne zeby mieszkania na posejdonie kupowali mieszkancy posejdonu xD niech sobie zburzą własne domy i postawią sklep a nie cudzą własnością chcą rządzić

ASD • Czwartek [20.06.2019, 23:37:51] • [IP: 176.221.123.***]

Jakież to złoto-koperciane czasy dla ''urzędników nastały''...

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:37:41] • [IP: 37.8.231.**]

Wolę apartamentowiec niż sklep wielkopowierzchniowy za sąsiada. Codziennie tiry z dostawami i setki aut parkujących pod sklepem...

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:37:16] • [IP: 176.221.123.**]

Jak obszar jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego to po co WZ-tka ?

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:34:48] • [IP: 178.238.252.***]

Okoliczni mieszkańcy mogą się nie zgodzić na apartamentowiec i postawić warunek, że na parterze musi być co najmniej sklep spożywczy, albo jeszcze inny.

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:31:38] • [IP: 94.254.232.**]

Ha ha DOBRE. .. Każdy z tych mieszkańców ma auto i jest na emeryturze i maja tez linie autobusową pod nosem. . To moze w ramach jogiingu podjadą do miasta i zrobia zakupy. .. I moze tez czas sprawdzić ilu jest tam uczciwych wynajmujących kwatery i płacacych podatki ?? którym teraz dla wczasowiczów sklepu brakuje. .. To było i jest złodziejowo. ..

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:29:23] • [IP: 80.245.189.***]

nowy budynek nie powinien być wyższy od pozostałych budynków.

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:27:41] • [IP: 178.238.253.***]

Słyszalem z pierwszej ręki, że Intermarche i 'Europa' też idzie pod młotek i powstanie kolejny apartamentowiec.

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:24:04] • [IP: 77.88.191.**]

Ludzie! Chcecie sklepu? To go postawcie. Jeżeli jest taki potrzebny, to dlaczego żaden z tubylców go nie otworzy? Charytatywnie nawet, no bo przecież sklep się należy!

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:16:32] • [IP: 178.235.146.**]

w tym miescie wszystko dla turystow... glownie niemcow... nic nowego

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:13:04] • [IP: 31.11.128.**]

money money money

Gość • Czwartek [20.06.2019, 23:06:34] • [IP: 23.226.237.*]

Wyrwie ktoś w końcu tego gumowego chwasta?! Q-rwa, taczki nie macie?

Oglądasz 101-115 z 115
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■