POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [17.06.2019, 17:31:26] • Świnoujście

Przedwojenne kąpieliska na wyspie Uznam Otwarcie wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Przedwojenne kąpieliska na wyspie Uznam Otwarcie wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

fot. Organizator

W najbliższy piątek, 21 czerwca br., o godzinie 18.00, w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu nastąpi otwarcie wystawy: „Przedwojenne kąpieliska na wyspie Uznam”.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt pocztówek z I poł. XX wieku z widokami kąpielisk w Zinnowitz, Ahlbecku, Heringsdorfie, Bansinie i Świnoujściu. Wystawa zostanie wzbogacona prezentacją ówczesnych strojów plażowych.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Wtorek [18.06.2019, 19:18:15] • [IP: 176.221.122.**]

Wymień mi wszystkie 44 wyspy bo od kilku lat nie mogę się doliczyć ty 44 wysp.

Gość • Wtorek [18.06.2019, 15:51:13] • [IP: 185.210.39.**]

Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile brudu było wtedy w mieście. Pocztówki zawsze pokazują słodkie scenki ale stan sanitarny, brak ustępów, kurz na ulicach, smród z pieców na węgiel to tego się nie widzi. Teraz jest naprawdę czyściutko.

Gość • Wtorek [18.06.2019, 13:19:29] • [IP: 2.108.164.*]

Powinno się zrobić wystawę w UM. Żeby odpowiedzialni za betonplac w centrum miasta i inne potworki architektoniczne zobaczyli jak klimatycznym miastem było Świnoujście.

Gość • Wtorek [18.06.2019, 10:43:48] • [IP: 176.221.123.***]

niemieckie władze kościelne musiały opuścić Swinoujscie i przeniosły się do pobliskiego Banzin

Gość • Wtorek [18.06.2019, 10:40:19] • [IP: 176.221.123.***]

niemieckie swinemiunde było bombardowane przez aliantów w sierpniu 1943 r i w marcu 1945r najwięcej bomb spadło w marcu a dlaczego a no sierpień nalot 600 samolotów na penemiunde ośrodek rakietowy V1 I V2 w marcu na prośbę Rosjan tu był największy port wojenny krigsmarine okretów i statków było bardzo dużo bo byli to uciekinierzy z Prus Wschdnich itd. Bali się panicznie Rosjan za popełnione zbrodnie na Wschodzie

Gość • Wtorek [18.06.2019, 10:30:35] • [IP: 176.221.123.***]

sprawdziliśmy historię podziału Europy Tak to Prawda w Jałcie powstał projekt nowych granic w Europie po zakończeniu 2 wojny swiatowej a w Poczdamie nastapoł ostateczny podział który został zatwierdzony przez wielkie mocarstwa USA Anglię i Rosję Kłopot był ze Swinoujsciem Delegacja Polska pojechała do Poczdamu i prosiła Rosję aby na posiedzeniu poparła wniosek polski że Granica ma być za Świnoujsciem Stalin przekazał wniosek a Anglia na to to jak mabyc 4 km na zachód od swinoujscia czy może 40 km na zachód od Swinoujscia ma być granica czyli toczyła się bitwa o Świnoujscie Bo Miasto jest położone na 44 wyspach i tu był problem po zatwierdzeniu granic Władze Niemieckie wycofały się ze Swinoujscia było to w lipcu 1945 r konferencja Poczdamska

von DORNIER • Wtorek [18.06.2019, 09:40:36] • [IP: 176.221.122.**]

Czy wtedy plaże też były obsrywane przez kundle wszelakiej maści ?

Gość • Wtorek [18.06.2019, 08:51:06] • [IP: 178.238.252.**]

21:42:52...w punkt.Mam podobne zdanie i odczucie.

Gość • Wtorek [18.06.2019, 08:15:45] • [IP: 78.133.244.**]

USEDOM

Gość • Wtorek [18.06.2019, 08:02:10] • [IP: 178.238.250.**]

Rządzili komuniści i jakiś anty się uchował. Nawet wierzący powie nie do wiary! Jak to możliwe. Może się przebrał ten czy ów. I nie rozpoznali.

Gość • Wtorek [18.06.2019, 07:58:00] • [IP: 178.238.250.**]

Idż na BETONPLATZ i popatrz na natury płacz. Wejdż na wieżę widokową o popatrz z góry na zew natury. Czy się obroni przed postępującym betonem?

Gość • Wtorek [18.06.2019, 04:53:31] • [IP: 37.248.154.***]

Ile budynków zburzono i wysłano cegłe do Warszawy . Nietylko ruskie szabrowali, my polacy też , palono w piecach zabytkowe meble bo były niemieckie tz.trofiejne, grabiono rury ołowiane sieci gazowej i dostolicy na handel jechało wszysko, ponieważ to ziemia tz.nieczyja. Dopiero w latach 60 tych zaczeło się powoli normować.Władza przyszła ze wschodu tak jak obyczaje, mamy to co mamy.

Turysta • Poniedziałek [17.06.2019, 21:47:13] • [IP: 93.209.30.***]

Do Pana ktory biadoli nad losem Swinoujscia po wojnie: 1.Duza czesc miasta legla w gruzach po nalotach amerykansko-angielskich z marca 1945 roku. 2.Armia Czerwona nie dbala o miasta w Polsce, palono je, rozkradano np. Olsztyn zaczal plonac w trzy dni po zajeciu miasta przez Rosjan. 3. W Swinoujscu Polacy przez dlugie lata po wojnie nie mieli nic do gadania. Potem rzadzili komunisci. Cieszcie sie Panstwo ze Swinoujscie pieknieje. Pozdrawiam serdecznie Turysta

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 21:42:52] • [IP: 176.221.123.***]

Niestety, pomimo braku sympatii dla Niemców, " niemieckie" Świnoujście było piękne!! Ekipa ulubieńca deweloperów i drwali zrujnowała to miasto bezpowrotnie. Wielka szkoda.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 21:27:28] • [IP: 80.245.189.***]

[IP: 176.221.123.***]...na tego nie zwracaj uwagi to jakis uposledzony z dobrej zmiany ale nawet standarty ich przekracza...jakis down.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 20:08:40] • [IP: 80.245.189.***]

michalska ze zmurkiewiczem lacznie z trepami klakierami zbieranina z polski c za tepi sa zeby docenic to co bylo a co zrobili z tego miasteczka.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 19:58:48] • [IP: 176.221.123.***]

[17.06.2019, 17:38:42] • [IP: 176.221.123.***] Nie do końca jest prawdą, że od 09.05.1945r. Świnoujście zastało przekazane stronie polskiej. Trochę historii by się przydało.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 18:57:48] • [IP: 176.221.122.**]

Mieszkam w Świnoujściu 68 lat.Ale wszystko co teraz budują w mieście to wymysł cwaniaków i kombinatorów.Wszystkie budowle chłodne optycznie zadnej konkretnej wizji.Budowa boksów do przekimania, i tyle.Co to za przypadkowi architekci?

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 18:06:02] • [IP: 188.147.42.***]

Proszę wysłać specjalne zaproszenie zmurkiewiczowi i michalskiej. Obowiązkowo powinni zobaczyć czym było to Miasto kiedyś i dlaczego było sławne.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 18:04:28] • [IP: 176.221.122.*]

Przekazano ruskim.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 17:38:42] • [IP: 176.221.123.***]

do 05 maja 1945r było kąpielisko Niemieckie Swinemiunde 09 maja 1945r Swinemiunde zostało przekazane Polsce

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 17:36:49] • [IP: 172.107.93.***]

Przykre jest to, że wszystko czym można się chwalić jeśli chodzi o Świnoujście to dzieło Niemców. Co Polacy wnieśli do tego miasta poza chaosem urbanizacyjnym i ruiną dawnej wielkości miasta? Przykre to jest bardzo. Wielki wstyd jak zrujnowaliśmy to miasto, jak obdarliśmy z charakteru.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■