POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.06.2019, 17:19:22] • Świnoujście

Kolejne zmiany w ruchu na ul. Wojska Polskiego

Kolejne zmiany w ruchu na ul. Wojska Polskiego

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Za nami kolejny etap przebudowy ul. Wojska Polskiego. Nową geometrię i nawierzchnię ma odcinek od ul. Fredry do 11 Listopada. Teraz czas na przebudowę następnego fragmentu.

W minionym tygodniu drogowcy położyli asfalt zarówno na newralgicznym skrzyżowaniu 11 Listopada - Wojska Polskiego - Moniuszki, jak i na fragmencie szlakowym ul. Wojska Polskiego od ul. Fredry do 11 Listopada.

Kolejne zmiany w ruchu na ul. Wojska Polskiego

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Wcześniej wyznaczona została nowa geometria drogi. Szczególnie dotyczy to obrębu skrzyżowania 11 Listopada - Wojska Polskiego - Moniuszki. Patrząc od strony granicy zostało ono poszerzone o pas prawoskrętu. Na nowopołożonym asfalcie wykonane zostały nacięcia służące do montażu pętli indukcyjnych, które będą sterowały sygnalizacją świetlną.

Kolejne zmiany w ruchu na ul. Wojska Polskiego

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W przyszłym tygodniu czeka nas kolejna zmiana organizacji ruchu związana z tą inwestycją. Wyłączony zostanie odcinek pomiędzy ul. Chodorowskiej i Fredry (na części drogi będzie funkcjonował jeden pas ruchu). Łatwiej będzie za to przejechać przez skrzyżowanie z ul. 11 Listopada, ale skręt w stronę granicy dalej będzie zamknięty.

Będzie to przedostatni etap przebudowy ul. Wojska Polskiego. Ostatnim będzie chwilowe zamknięcie drogi na całej długości, by położyć ostateczną warstwę asfaltu.

www.swinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 19:40:08] • [IP: 159.205.203.***]

Pozwolę sobie na jeszcze jedno spostrzeżenie. Wymieniana jest kamienna nawierzchnia brukowa na asfaltową. Prze kilka pierwszych lat nawierzchnia będzie na pewno gładsza i cichsza od poprzedniej. Ponadto będzie bezpieczniejsza, albowiem mokra kostka bywa bardziej śliska od asfaltu Na pewno asfalt nie wytrzyma tylu lat co usuwana kostka kamienna. Niemniej zauważam, że kamienne krawężniki zastępowane są betonowymi. Tamte stare krawężniki na pewno nie nadawałyby się do ponownego użycia, ale przecież obecnie też się produkuje krawężniki z kamienia. A biorąc pod uwagę ich funkcję to na pewno kamienne są trwalsze i nie rozsypią się po kilku latach. No i bardziej estetyczne. Ale niestety doraźnie pewnie droższe.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:18:33] • [IP: 176.221.122.***]

Na części drogi jeden pas ruchu?!Latem?Ile jest już opóźnienia?

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:55:52] • [IP: 37.47.186.***]

Chyba lepiej narazie na tym zakończyć do jesieni a zabrać się za niedokończone osiedlowe?

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:13:27] • [IP: 5.173.136.***]

Zrobić dobrze i terminowo.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:06:30] • [IP: 164.127.142.**]

19:10:53] • [IP: 62.69.229.**] Leśmian był Żydem, nie wiem, co na to Niemcy, a Pułaski była kobietą. Jeśli to ostatnie wydaje się wam żartem, wpiszcie w Google - twierdzi się że był(a).

Gość • Niedziela [16.06.2019, 20:55:31] • [IP: 37.8.230.***]

Bardzo wyczerpujaca informacja. Nic z niej nie wynika. Jak bedzie przebiegac organizacja ruchu? Czy ktos cos zrozumial?

Gość • Niedziela [16.06.2019, 20:44:00] • [IP: 178.238.252.**]

a kiedy będzie robiony odcinek, od Urzędu Miasta do ul.Matejki?

Gość • Niedziela [16.06.2019, 19:52:45] • [IP: 31.11.128.**]

***ograniczenie, dopuszczalne obciążenie do 1, 5 tony, załatwi temat niszczenia podbudowy i nawierzchni*** - podpowiedź dla gminnego dziedzica?

Gość • Niedziela [16.06.2019, 19:30:34] • [IP: 159.205.203.***]

Nie zrobili ronda bo pewnie nie mieli tak dużego cyrkla (ad [IP: 80.153.7.***]). A te nacięcia? Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale od co najmniej dwudziestu lat również w Polsce stosuje się akomodacyjne układy sterowania sygnalizacją świetlną. Zresztą ten system jest znany o wiele dłużej. W nawierzchni jezdni umieszcza się pętle indukcyjne, które wyczuwają obecność samochodu. Wówczas sterownik reaguje załącza dla odpowiedniego kierunku sygnał zielony. Taki system doskonale się sprawuje przy niewielkim i średnim ruchu. Ale jeśli na kierunku kolizyjnym właśnie świeci się sygnał drogi wolnej to czasami trzeba poczekać. Wówczas np. nocą nie trzeba przełączać świateł na żółte migoczące, bo zazwyczaj zanim dojedziemy do tarczy skrzyżowania to mamy zielone. W Świnoujściu to może być nowość.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 19:27:03] • [IP: 185.220.101.**]

Moje myśli staną się jasne i lekkie, gdy nie będę patrzył pod nogi i nie widział obsypujących się skarp przy nowo wyprofilowanej drodze.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 19:10:53] • [IP: 62.69.229.**]

A co z odcinkiem od Leśmiana do Pułaskiego? Niemcy nie dali zrobić?

Gość • Niedziela [16.06.2019, 18:50:00] • [IP: 176.221.122.**]

tylko rondo by rozwiązało ten problem...ale urzędasy mają madrzejsze glowy...

Gość • Niedziela [16.06.2019, 18:21:11] • [IP: 176.221.123.***]

Szkoda ze nie ma ronda !@ w innych bezsensownych miejscach są ronda niestety nie tu!! :

Gość • Niedziela [16.06.2019, 18:15:15] • [IP: 80.245.189.***]

ograniczenie, dopuszczalne obciążenie do 1, 5 tony, załatwi temat niszczenia podbudowy i nawierzchni.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 17:52:23] • [IP: 178.238.252.***]

pozdrowienia dla ludzi którzy wykonują pracę nad drogą w tym doskwierającym upale. .. ! brawo, mamy nowy odcinek !

Gość • Niedziela [16.06.2019, 17:47:08] • [IP: 164.127.142.**]

17:25:29] • [IP: 80.153.7.***] Taż to pierwsza warstwa asfaltu! (Zawsze są wpisy krytykujące tę pierwszą warstwę, czyż to tak trudno zorientować się, że kładzie się dwie warstwy?)

Gość • Niedziela [16.06.2019, 17:44:20] • [IP: 37.8.231.***]

fajnie kładą nową nawierzchnie, aby za chwilę to ciąć i łatać. Można się przejść i zobaczyć

Gość • Niedziela [16.06.2019, 17:25:29] • [IP: 80.153.7.***]

dlaczego nie zrobili tam ronda?? ciekawe czy wyrownaja ta droge, jedzie sie jak po fali

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■