POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.06.2019, 20:34:32] • Świnoujście

Czy remont parkingu uzdrowiskowej w ścisłym sezonie był koniecznością?!

Czy remont parkingu uzdrowiskowej w ścisłym sezonie był koniecznością?!

fot. Sławomir Ryfczyński

Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych urzędu Miasta rozesłało do redakcji lakoniczny komunikat. Wygląda na to, że w rozpoczynającym się sezonie będziemy zgrzytali zębami próbując zaparkować w tym rejonie bliżej plaży. Do 31 sierpnia wyłączona z ruchu zostanie ulica Uzdrowiskowa wiodąca wzdłuż plaży w kierunku popularnego wiatraka. Rozesłany właśnie do redakcji komunikat w tej sprawie nie pozostawia złudzeń. Na cały sezon miasto wyłącza z ruchu ulicę Uzdrowiskową na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zdrojową do parkingu tzw. przy wiatraku.

Nawet poza ścisłym sezonem bywają dni kiedy ten właśnie odcinek był jedynym dostępnym miejscem by pozostawić pojazd dla rodzin przyjeżdżających na plaże samochodem. I nawet poza sezonem gdy korzystali z tego prawie wyłącznie mieszkańcy bywało tu tłoczno, bez szans na znalezienie wolnego miejsca choćby na poboczu drogi.

Nie trzeba więc wielkiej wyobraźni by przewidzieć co działo się będzie w szczycie sezonu gdy ten, tak uczęszczany odcinek zostanie z ruchu wyłączony. Czy rzeczywiście nie można było wykonać robót wiosną lub jesienią. Czekamy na odpowiedź służb prezydenta miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-26 z 26

Gość • Sobota [22.06.2019, 10:34:11] • [IP: 176.221.123.***]

Nie mow mi jak ma poruszac sie po miescie!! Zrobili ladnie ale niefukcjonalnie!!50-60 miejsc parkingowych zredukowali do 20!!BRAWO!!BRAK SLOW!!

JFK • Wtorek [18.06.2019, 12:14:59] • [IP: 178.238.250.***]

Pobierający pensje urzędasy nic dla ludu tylko Świnoujście organizują pod siebie. Nic nie myślą lemingi z Wojska Polskiego, nie dawno sytuacja na Warszowie z parkingiem jest tego przykładem.

Gość • Wtorek [18.06.2019, 10:12:56] • [IP: 149.156.152.***]

Ad [18.06.2019, 08:09:54] • [IP: 78.10.206.***] - pierwsza rzetelna uwaga. Sam wielokrotnie wypróbowałem i potwierdzam. Problem jest w czym innym - ostatnimi laty większość inwestycji służących turystyce i wypoczynkowi jest oddawana PO SEZONIE. Zazwyczaj we wrześniu.

Gość • Wtorek [18.06.2019, 08:09:54] • [IP: 78.10.206.***]

Wszyscy jesteście żałośni. Ale może to dlatego, że nie macie porównania i nie wiecie jak to jest żyć w dużym mieście. Tu wszędzie jest blisko!! Można jeździć na rowerach, chodzić pieszo (nawet z dziećmi!!). Prawdziwe udogodnienia należą się TYLKO osobom niepełnosprawnym ruchowo. Reszta malkontentów jest po prostu leniwa i niepełnosprawna, ale inaczej... Przykre, że uczycie swoje dzieci, że wszędzie trzeba jeździć autem i parkować najlepiej pod drzwiami... :(

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 21:29:10] • [IP: 5.173.145.*]

Orientuje się ktoś o ile zmniejszy się ilość miejsc parkingowych?

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 15:24:17] • [IP: 79.186.50.***]

Chyba będzie tam przystanek autobusowy, dorożek lub innych taksówek.Parking między drzewami.A toalety zdążyli wybudować.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 12:20:02] • [IP: 81.219.203.*]

GOŚCIU JA NA TEGO PANA NIE GŁOSOWAŁAM. ALE TO JUŻ WARIACTWO CO TEN URZĄD WYPRAWIA

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:34:30] • [IP: 31.135.163.***]

Bzdura. No ale ja już tu nie mieszkam. Jestem małomiasteczkowa.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 09:31:08] • [IP: 193.69.22.**]

czy to juz prima aprilis znowu?

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 09:03:32] • [IP: 5.173.129.**]

ABSURD !! Ciekawe gdzie turysci i plazowicze beda stawac !!

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 07:42:20] • [IP: 23.226.237.*]

Jak głosujecie w kółko na tego samego zapierdziałego tetryka z demencją, to teraz mordy w kubeł i nie bulgotać.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 07:29:14] • [IP: 176.221.123.*]

Jak to możliwe żeby w sezonie wszystko w tym mieście było rozwalone i pozamykane. Czy naprawdę urzędnicy w tym mieście nie widzą tego syfu który narobili.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 01:35:24] • [IP: 178.238.253.***]

A kiedy remont parkingu na Bałtyckiej!?

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 00:37:22] • [IP: 188.147.98.***]

Byłam tam dziś. Parodia zarządzania miasta. Jedynie obraźliwe słowa wypowiadam zza kierownicy. prezydent z małej litery i vice też z malej- jesteście... Wiecie co

Gość • Niedziela [16.06.2019, 23:18:59] • [IP: 176.221.123.**]

To jest chore planowanie staruszka. ...

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:54:12] • [IP: 109.173.217.***]

Tam jest wyznaczona plaża dla psów, nie każdy jest tak sprawny, żeby dojść pieszo.Rozumiem, że Miasto w związku z tym wyznaczy inne miejsce gdzie osoby niepełnosprawne ruchowo będą mogły dojść o własnych siłach.Poza tym wiatrak to atrakcja turystyczna, nie wyobrażam sobie iść tam pieszo z małym dzieckiem.Beton, zamknięte ulice, remonty, chyba przestanę korzystać z uroków tego miasta mimo, że jest to moje miasto rodzinne.Trzeba znaleźć sobie na wakacje inne miejsce, tańsze i z normalna infrastrukturą.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:52:48] • [IP: 5.173.128.***]

A widział ktoś w ogóle jak ten parking jest zmniejszony, z tego co widać to 1/4 samochodów tam wejdzie co przed remontem...Parking przed MC też wcale nie lepszy, fale Dunaju poziomicy nie trzeba przykładać od razu widać Polska robotę

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:11:29] • [IP: 5.173.136.***]

Jak zrobić to dobrze. Termin nieistotny. Ścisły sezon jest lipiec i sierpień.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:02:12] • [IP: 176.221.122.***]

Porażka :/

Peter Pan • Niedziela [16.06.2019, 21:55:48] • [IP: 89.166.187.***]

Świnoujście = prywatny folwark Basi i Jasia. Nic dodać, nic ująć... no ale jednak były wolne wybory i suweren tak pragnął...

Gość z • Niedziela [16.06.2019, 21:53:50] • [IP: 178.238.250.**]

I dlatego Straż Miejska pozwoliła właścicielom psów spacerować po całej plaży, teraz zamykamy ul.Żeromskiego ze względu na brak promenady do 31 sierpnia - po zakończeniu sezonu wszystko otwieramy przed wyborami

Gość • Niedziela [16.06.2019, 21:52:35] • [IP: 159.205.203.***]

Ja bym się nie denerwował. Nihil novi. Raczej tradycja. Ciekawsze jest dlaczego? Przecież remontowany jest tylko parking na końcu. Ale może spacerowicze będą mieli większy spokój. Chyba, że dla nich też zamknięte. A tak w ogóle to przecież lokalna tradycja - inwestycje przeznaczone głównie dla turystów uroczyście oddajemy do użytku po wakacjach - toaleta na wydmach obok ul Prusa, transgraniczna ścieżka pieszo rowerowa, chodnik z drogą rowerową do wiatraka, dach w amfiteatrze i tak można mnożyć. Gratulacje. Aha przepraszam pewnie jeszcze dojdzie do tego promenada historyczna, bo jakoś postępy prac są słabo widoczne. Widać tak musi być.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 21:41:57] • [IP: 178.235.147.**]

Rzeczpospolita Michalowa.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 20:44:57] • [IP: 185.210.39.**]

Debilizm...debilizm i jeszcze raz debilizm. Brak myślenia ze strony urzędu miasta, jak można na sezon wyłączyć tak ważną ulicę, która nawet nie będzie remontowana tylko parking na jej końcu. Chore miasto, chorzy urzędnicy i ach... o michalinie już nie wspomnę.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 20:44:33] • [IP: 83.23.250.***]

Czas wreszcie przestać uznawać to za głupotę, czy niekompetencje urzędników. To właśnie jest oznaka kompetencji w tworzeniu sabotażu. Ktoś tu zapłacił, aby Świnoujscie odstrazało przyjezdnych i było macochą dla mieszkańców. Nie bójcie się tego zamieścić pod pozorem złamania regulaminu.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 20:39:34] • [IP: 178.238.252.**]

Teraz auta, na wydmach stoją i nikomu nie przeszkadza, że niszczą ścieżkę dla rowerów.Coś się robi, za chwilę niszczy i tak w kółko...

Oglądasz 1-26 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■