POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.06.2019, 18:15:34] • Świnoujście

Mieszkanka o problematycznym rozwiązaniu organizacji ruchu na Wojska Polskiego

Mieszkanka o problematycznym rozwiązaniu organizacji ruchu na Wojska Polskiego

fot. Czytelnik

Remont ulicy Wojska Polskiego trwa, z nim wiążą się zmiany, dość uciążliwe dla kierowców i rowerzystów. Zmieniające się odcinki wyznaczone dla poruszających się na rowerach, sprawiają trudności w wygodnym i bezpiecznym pokonaniu trasy. O sprawie napisała do naszej redakcji mieszkanka.

" Chcę opisać pewne sytuacje i mam ogromną prośbę o nagłośnienie tej sprawy oraz skierowanie pytania do Prezydenta Miasta Świnoujście , jak planuje rozwiązać ten problem. Mianowicie chodzi mi o ulicę Wojska Polskiego a dokładniej miejsca gdzie zatrzymuje się autobus miejski przy przystanku Urząd Miasta, naprzeciwko złotnika i kawiarni Kawa Gucci. Jest tam przejście dla pieszych na drodze dla rowerów, dla pieszych wysiadających z autobusu, problem polega na tym, że przejście przez drogę dla rowerów jest , natomiast piesi nie mają jak przejść na chodnik, bo po przeciwnej stronie jest parking i jest teoretycznie przejście prowadzące od przejścia dla pieszych do chodnika ale jest zawsze zastawione parkującymi tam autami , nie ma żadnego oznakowania że jest tam zakaz parkowania , że tam jest przejście, nic... i co w tej sytuacji mają zrobić piesi ? Zostać na drodze dla rowerów czy przeciskać się miedzy zaparkowanymi autami...?? Druga sprawa, rowerzyści, droga dla rowerów kończy się poprzez remont ulicy Wojska Polskiego dokładnie w tym miejscu i moje pytanie brzmi jak rowerzyści mają bezpiecznie przedostać się na chodnik z rowerem , przenieść go nad dachami samochodów czy po porostu wyjść na ulicę i między autami próbować przedostać się na drugą stronę ? Pytałam już o to policję, dwa razy zgłaszałam problem ale policja rozkłada ręce , że nic z tym zrobić nie mogą, zapytałam więc jeśli przeprowadzając rower między samochodami uszkodzę czyjeś lusterko czyja to będzie wina , policjant odpowiedział że moja... więc co mam w tej sytuacji zrobić czekać aż łaskawie któryś z kierowców odjedzie i wtedy przejść? Jeżdżę tamtą drogą codziennie do pracy i z pracy i jest to dla mnie ogromny problem, ale nie tylko dla mnie, bo ludzie są zdezorientowani , nie wiedzą jak się wydostać z tej ścieżki rowerowej... Proszę o pomoc, bo już nie wiem do kogo się może zwrócić taki zwykły obywatel skoro i policja nie jest w stanie pomóc..."

Mieszkanka o problematycznym rozwiązaniu organizacji ruchu na Wojska Polskiego

fot. Czytelnik

Mieszkanka o problematycznym rozwiązaniu organizacji ruchu na Wojska Polskiego

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Niedziela [16.06.2019, 09:17:09] • [IP: 176.221.122.**]

teraz to przejście zastawili całkowicie barierką...i oto rozwiązanie naszych urzędników! NIech więc zlikwidują tam jeszcze przystanek i będzie po problemie!

Gość • Sobota [15.06.2019, 17:28:03] • [IP: 80.245.191.***]

WŁASNIE BRAK PARKINGÓW WIELOPOZIOMOWYCH i ZWYKŁYCH, DO tego źle rozplanowane ścieżki rowerowe i pasy dla pieszych, min.:przy Kościele dużym, czy przy Corso (lub na Szkolnej droga rowerowa prowadzona donikąd) to ISTNA MASAKRA. . Kto planował takie rzeczy??

Gość • Sobota [15.06.2019, 16:18:18] • [IP: 46.215.87.*]

o jeśli to jest mercedes o początku nr rej VG kierowany przez mocno otyłą blondynkę to jego ostatnim ulubionym miejscem postoju był chodnik zaraz przy przejściu dla pieszych. Parkowany tak że zasłaniał powodował zagrożenie dla pieszych.

Gość • Sobota [15.06.2019, 15:18:24] • [IP: 178.238.253.**]

Jest ciągle przyzwolenie na ten Bangladesz, gdzie sprzedaję się podróbki, nikt tego nie widzi, żadne służba, a przecież to jest karalne, ale tu ustawki jak trójkąt u góry władza potem służby na bok miejsca do handlu a na dole, koperta wielka jak boisko do pi łki nożnej, piszę o tym co mówią ludzie w zachodnioporskim i nie tylko !!...bucha takie sa podobno fakty!

• Sobota [15.06.2019, 14:16:19] • [IP: 178.238.250.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [15.06.2019, 14:11:50] • [IP: 88.156.234.**]

dokladnie slupek i po sprawie ale to za madre dla wladz miasta i policji...

Gość • Sobota [15.06.2019, 13:31:16] • [IP: 185.135.2.**]

Jesli nie ma sciezki to towerem po ulicy a nie chodniku...

Gość • Sobota [15.06.2019, 12:35:13] • [IP: 5.173.144.**]

Racja. zrobić tam przejście i tyle.

Gość • Sobota [15.06.2019, 12:17:14] • [IP: 176.221.123.***]

15.06.2019, 10:42:57] Twój wpis potwierdza, że się podniecasz. Co z tobą będzie, gdy artykuł będzie bez pierdół?

Gość • Sobota [15.06.2019, 10:42:57] • [IP: 188.147.108.***]

Ludziska nie macie nic inne do roboty tylko pierdołami się podniecacie...

Gość • Sobota [15.06.2019, 09:33:26] • [IP: 159.205.203.***]

Trzy metalowe słupki odgradzające tę część chodnika od parkingu. Pół godziny roboty w ramach utrzymania infrastruktury miejskiej no i oczywiście formalności urzędnicze - tego na ogół nie da się uniknąć. No chyba, że to na prywatnym terenie - wówczas wymaga ustalenia kształtu porozumienia pomiędzy miastem a właścicielem terenu dotyczącym co tam miało być. I po problemie.

Gość • Sobota [15.06.2019, 01:50:35] • [IP: 80.245.188.**]

ale ta typiara ma problem widac ze dwie lewe rece nawet nie potrafi prostej czynnosci ogarnac tylko juz placzki w internecie... masakra to pewnie jedna z tych co przejezdza przez pasy na rowerze

Gość • Sobota [15.06.2019, 00:47:09] • [IP: 176.221.123.**]

To trzeba być super cymbałem żeby wąskie ulice czasie remontu zwężać

Gość • Sobota [15.06.2019, 00:07:36] • [IP: 178.238.249.***]

Już dziś z Grottgera(jako objazd) nie można wyjechać na Moniuszki a co będzie w sezonie? Czasem kolejka jest przez całą ulice. Autobusy też nie mogą wyjechać.

Gość • Piątek [14.06.2019, 23:58:03] • [IP: 176.221.122.***]

Przejście do nikąd. Po co tam jest skoro parkują tam auta. Przejście przez miejsce parkingowe.

Gryf • Piątek [14.06.2019, 23:41:27] • [IP: 176.221.123.***]

Nie chcę nikogo obrażać, gdyż to nie jest moim celem. Ale powiem za czeskim filmem: gdyby głupota umiała latać, to wielu z nas fruwałoby, i to wysoko. Ta Pani nie chce nikogo krytykować tylko chce rozsądnego rozwiązania tego problemu, ale wielu" idiotów" bez wazeliny chce się przypodobać władzy i to bez mydła, gdyż nie podpisuje się własnym imieniem. Przypadków złej organizacji jest wiele, gdybym miał je wyliczać to zabrakło by tutaj miejsca. Najgorsze w tym, że nie ma komu zgłosić te przypadki, gdyż nikt nie jest kompetentny w ich usuwaniu a Prezydentów miasta nie zobaczy się spacerujących po" ulicach" i rozmawiających z mieszkańcami czy turystami. Miasto widzą z pozycji własnych wizji i decyzji. A że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności materialnej to" wisi im". Smutne to, bo mi zależy by nasze miasto miało dobrych włodarzy i miało wielkie znaczenie. Zło zaczyna się od małych, bardzo małych usterek...

Gość • Piątek [14.06.2019, 23:29:31] • [IP: 176.221.122.***]

dać zarobić holującym niech też mają zarobek :)

Gość • Piątek [14.06.2019, 22:50:47] • [IP: 37.248.209.**]

Chodzę tamtędy codziennie z dzieckiem w wózku i dla nas to też jest problem. ..co mam lecieć na następne skrzyżowanie żeby swobodnie przejść? Czy mam wózek nad samochodami przenieść...bo jeżdżenie po tych wysokich kraweznikach miedzy samochodami z dzieckiem i zakupami jest poprostu ekstra...

Gość • Piątek [14.06.2019, 22:19:46] • [IP: 176.221.122.***]

a niech mieszkanka z buta zasuwa ! jak skoncza remont to i tak bedzie napewno zapiepszala rowerem po chodniku jak do tej pory to bezmozgowcy robia !

abs • Piątek [14.06.2019, 21:40:49] • [IP: 62.69.241.**]

Na ulicy Wojska Polskiego wogole ma nie byc miejsc postojowych...kuriozum. Zaparkowac na Platanie kuriozum...

Gość • Piątek [14.06.2019, 21:10:19] • [IP: 77.252.46.**]

To jest od zawsze parking a nie przejscie

Gość • Piątek [14.06.2019, 21:09:37] • [IP: 178.238.246.**]

Na nogach chodzić dla zdrowia a przebudowa jest potrzebna!

Gość • Piątek [14.06.2019, 20:20:35] • [IP: 176.221.122.***]

Tekst jest dobry, tylko mundrzy jak zawsze mają najwięcej do powiedzenia.

Gość • Piątek [14.06.2019, 20:10:16] • [IP: 185.210.39.***]

TAKĄ FURE POWINIEN NA RĘKACH NOSIĆ A JAK GO NIESTAĆ TO SĄ SZROTY :)

Gość • Piątek [14.06.2019, 20:01:52] • [IP: 185.13.106.***]

CO NIE MA KLIENTÓW PRZEZ TO?

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■