POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.06.2019, 14:44:35] • Świnoujście

Niemieckojęzycznym turystom wolno wszystko?

Niemieckojęzycznym turystom wolno wszystko?

fot. Czytelnik

Świnoujście to miasto wyjątkowo przychylne turystom, zwłaszcza mówiącym po niemiecku. Dowodem na tę szeroko pojętą gościnność są liczne punkty handlowe wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, zwane nomen omen "niemieckim rynkiem", napisy w języku niemieckim na szyldach i sklepach, na promenadzie niemal wszystkie kawiarnie i restauracje prezentują menu głównie w wersji niemieckiej... Wyliczać można w nieskończoność. Osobnym zjawiskiem jest sposób, w jaki parkują odwiedzający na turyści oraz dziwna pobłażliwość miejskich służb. Samochody i autokary na niemieckich rejestracjach wydają się być ponad prawem. Sytuację, która to ilustruje, opisał nasz Czytelnik.

"Piszę do państwa bo to co dziś zobaczyłem "zakrawa o pomstę do nieba" ! Rozumiem, że nasi niemieckojęzyczni goście płacą w euro, ale czy to ich upoważnia do parkowania gdzie popadnie? Czy naprawdę austriaccy czy niemieccy obywatele nie mogą przejść do autobusu 200-300 metrów ? tylko autobus rozjeżdża chodniki i podjeżdża pod sam statek i utrudnia przejście chodnikiem. Ciekawe czy w Niemczech bądź Austrii tak samo by zaparkowali ? Autobus stał tam bardzo długo i żadne ze służb nie zwróciły na niego uwagi. Smutne to co się dzieje w tym mieście."- pisze słusznie oburzony Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-74 z 74

Gość • Wtorek [11.06.2019, 16:34:37] • [IP: 178.235.146.***]

widziałem jednego debila jak pilnował znaku na pchlim targu--żeby się niemcom krzywda nie stała---- na samochodzie koguty - a łeb pusty taki jak od lat...tego nieudacznika trzeba się wreszcie pozbyć

Gość • Wtorek [11.06.2019, 16:28:07] • [IP: 37.47.147.***]

Tak, potwierdzam. Wolno wszystko.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 16:25:37] • [IP: 37.47.183.**]

Popierwsze to my sami uczymy, przecież kierowcy i autobusy są z polskich firm

Gość • Wtorek [11.06.2019, 16:22:44] • [IP: 178.238.253.**]

KTO NA TO POZWOLIŁ I CZERPIE HORENDALNE ZYSKI, Z CAŁEJ POLSKI HANDLARZE, NIEŻYCZLIWI MIASTU I NIE DBAJĄCY O PORZĄDEK, MIAŁ BYĆ REMONT DROGI I MIAŁO TO ŚMIECIOWO ZNIKNĄĆ PODOBNO !

Gość • Wtorek [11.06.2019, 16:21:54] • [IP: 31.0.71.***]

Ja nie widzę niestety czy to Kierowca-Niemiec czy kierowca-Polak tak postawił autobus, ale wiem, że turyści sami go sobie tam nie postawili.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 16:19:19] • [IP: 31.0.46.***]

Przecież to sama geriatria, to gdzie z balkonikiem będzie łazić

Gość • Wtorek [11.06.2019, 16:15:44] • [IP: 188.146.206.***]

A ja się pytam gdzie kamandir że straży miejskiej??

Gość • Wtorek [11.06.2019, 16:06:31] • [IP: 176.221.123.***]

A na pseudo deptaku na słowackiego co sie dziej ? niemiec za niemcem jedzie i ma gdzieś znaki

kris • Wtorek [11.06.2019, 15:59:27] • [IP: 80.255.12.***]

To nie chodnik ani deptak. To jest nabrzeże portowe i jako takie ma coś co się nazywa dopuszczalnym obciążeniem na m2. To na zdjęciu na pewno ma niższe niż 1, 5 tony na m2. Naprawa zniszczonego nabrzeża kosztuje miliony zł. Proponuję właścicielowi (chyba Żegluga Świnoujska) aby wystąpili do ubezpieczyciela tego pojazdu z roszczeniem. I takie działanie leczy wszystkich innych z chęci łamania przepisów.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 15:56:30] • [IP: 94.223.5.**]

To wybrzeże jest do wymiany i nie ma tablic zakazu, w atokaże są ludzie starsi i zchorowani (trochę wyrozumiałości) pozdrawiam.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 15:55:42] • [IP: 37.8.231.***]

U siebie by tego nie zrobił w pl czują się bezkarni, drugie nasze sluzby boją się odezwać barjera językowa

Gość • Wtorek [11.06.2019, 15:47:19] • [IP: 185.13.106.***]

ŻYD W KRAKOWIE MOŻE A NIEMIEC NIE MOŻE W ŚWINOUJŚCIU. Niedługo jak żydzi będą z eskortą z bronią.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 15:44:10] • [IP: 176.221.122.**]

Ale nienawiść z was bije, rany:) Uprzedzenia na maxa. Bez Niemców byście mieli Świnoujście zabite dechami. Co za głupia społeczność mieszka w tym mieście rany:)

Gość • Wtorek [11.06.2019, 15:38:18] • [IP: 188.146.228.***]

JAK POZWALAMY, TAK MAMY...DOPÓKI NIE BĘDĄ KARANI MANDATAMI TAK JAK SIĘ NALEŻY TO BĘDĄ ŁAMAĆ PRZEPISY NAGMINNIE...

Gość • Wtorek [11.06.2019, 15:31:52] • [IP: 185.210.38.***]

...miłuj bliźniego swego jak siebie samego...

Gość • Wtorek [11.06.2019, 15:17:29] • [IP: 5.173.136.***]

Źegluga powinna zgłosić na policję, to nabrzeże wiecznie się zapada a pomiarze za naprawy płacą.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 15:05:47] • [IP: 5.173.136.***]

Policja drogowa powinna interweniować. Czytelnik dzwoń 997!

Gość • Wtorek [11.06.2019, 14:58:24] • [IP: 62.69.253.**]

Takie zachowanie niemieckich kierowców w Świnoujściu, to niestety norma.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 14:58:10] • [IP: 37.248.165.**]

Rozwiązanie rozważać straż wiejska i powołać nową taką kutra by pracowała bo emeryta się nie chce

Gość • Wtorek [11.06.2019, 14:57:47] • [IP: 37.47.140.***]

Jakby nie ci niemieckojezyczni turyści to byście byli dziadkami Europy

Gość • Wtorek [11.06.2019, 14:56:09] • [IP: 62.69.253.***]

No ale że ulica i parking który był przy niej od miesięcy są rozpier***ne i nie ma tam gdzie zaparkować to tego czytelnik nie raczył już zauważyć... Smutne to jest to, że czytelnik ma jakąś fobię na punkcie niemieckim ale może to się jeszcze da leczyć.

Gośći • Wtorek [11.06.2019, 14:52:11] • [IP: 84.241.195.**]

To nie wina turystów - tylko kierowcy autokaru bez mózgu!!

mib • Wtorek [11.06.2019, 14:51:40] • [IP: 78.133.244.**]

no przecież mają parking przy pec-u ale stare mohery gebelsy nie podejdą 200 metrów

Gość • Wtorek [11.06.2019, 14:49:54] • [IP: 176.221.123.**]

Zdjęcie jest, teraz tylko na policję zgłosić i mandacik. Jak jakieś kłopoty to koledzy z niemieckiej policji pomogą prawda ? :D

Oglądasz 51-74 z 74
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■