POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.06.2019, 18:26:01] • Świnoujście

Pasażerka autobusu doznała urazu głowy

Pasażerka autobusu doznała urazu głowy

fot. Czytelnik

Niczym reakcja łańcuchowa miało przebieg zdarzenie z udziałem autobusu miejskiego, samochodu i pasażerki. W efekcie nagłego hamowania kobieta uderzyła się w głowę i została przewieziona do szpitala.

Autobus miejski ruszył z przystanku przy ulicy Wybrzeże Władysława IV, naprzeciwko przeprawy promowej Bielik. Kierowca chciał włączyć się do ruchu, jednak nadjeżdżający samochód nie ustąpił mu pierwszeństwa. Chcąc uniknąć kolizji, kierowca gwałtownie zahamował. To sprawiło, że pasażerka autobusu straciwszy równowagę, uderzyła w element mocujący kasownik.

Konieczne stało się wezwanie pogotowia oraz policji. Kobietę, która doznała urazu głowy, przewieziono do szpitala.

Na więcej informacji o zdarzeniu czekamy od rzecznika policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Środa [12.06.2019, 17:25:58] • [IP: 37.248.253.***]

Nie oczerniajcie kierowcy tego autobusu ciemniaki.., bo w autobusie tego typu jest monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.., który rejestruje zachowanie się pasażerów.., tak samo innych kierowców mijających i niekiedy wymuszających pierwszeństwo na autobusie. Właśnie poprzez tego typu zachowanie często autobus musi gwałtownie hamować a skutkiem tego morze być nieszczęście wręcz tragedia. Nie jednemu kierowcy osobówki należałoby zabrać prawko za ich karygodne wyczyny. Wielki szacun dla autobusiarzy.

Gość • Środa [12.06.2019, 09:50:27] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Wtorek [11.06.2019, 18:59:48] • [IP: 37.47.185.**] idz do wydzialu komunikacji i oddaj prawko, moze uratujesz komus zycie w ten sposob

Gość • Wtorek [11.06.2019, 22:56:01] • [IP: 37.47.189.***]

To wcale nie było na przystanku i nikt nie włączał się do ruchu(to jest klamstwo

Gość • Wtorek [11.06.2019, 21:26:45] • [IP: 151.248.62.***]

Uspokujcie sumienie w niedługim czasie winny zostanie ukarany, a jest to pani kierujące osobówką. Są świadkowie.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 21:11:14] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Wtorek [11.06.2019, 18:59:48] • [IP: 37.47.185.**]Kierowca, który zbliża się pojazdem do oznakowanego przystanku autobusowego w terenie zabudowanym, jest zobowiązany zmniejszyć prędkość. W razie potrzeby powinien się zatrzymać, aby umożliwić kierującemu autobusem włączenie się do ruchu. Warto jednak zaznaczyć, że jest to konieczne tylko jeżeli kierujący autobusem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wyjechanie z zatoki na jezdnię. Mandat karny w takiej sytuacji wynosi 200 zł. Art. 18 ust. 1 ustawy z 20 czerwca 1997 r. Art. 90 ustawy z 20 maja 1971 r Właśnie zapoznałem sie z przepisami - piszesz głupoty!!

Gość • Wtorek [11.06.2019, 21:08:22] • [IP: 159.205.16.***]

A propos pierwszeństwa to proszę sobie przeczytać ze zrozumieniem zacytowany poniżej art.18.1. Kierowca nadjeżdżający ma umożliwić wjazd (i to jest jego bezdyskusyjny obowiązek), niemniej bezwzględne pierwszeństwo jako takie nie jest zdefiniowane. Kierowca autobusu mimo wszystko musi uważać i prawidłowo oceniać sytuację na drodze. A to się właśnie zdarzyło. W sytuacji kolizyjnej też się zdarzało, że kierowca autobusu był uznawany współsprawcą (akurat nie piszę o tym przypadku). Ale swoją drogą to należy zauważyć, że w regulaminach przewozu na pasażerów nałożony został obowiązek trzymania się uchwytów lub zajęcia miejsca siedzącego. Albowiem w sytuacjach ekstremalnych kierowca będzie starał się uniknąć sytuacji kolizyjnej i nie będzie wówczas zważał na komfort pasażerów. On wtedy ratuje wszystkich.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 20:25:41] • [IP: 83.20.250.***]

Miało być " poza terenem zabudowanym", sorry.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 20:23:59] • [IP: 83.20.250.***]

Autobus włączający się do ruchu w terenie zabudowanym ZAWSZE ma pierwszeństwo, koniec, -kropka.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 20:14:03] • [IP: 62.69.229.**]

Jedynymi pojazdami uprzywilejowanymi są policja, straż i pogotowie - ale tylko na niebieskim sygnale. Ostatnio doszły inne służby mające prawo do używania niebieskich kogutów.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 20:09:09] • [IP: 176.221.123.***]

ma pierwszenstwo

Gość • Wtorek [11.06.2019, 19:56:35] • [IP: 5.173.136.***]

Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 19:48:52] • [IP: 176.221.122.***]

A od 1997r.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 19:47:51] • [IP: 176.221.122.***]

"Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię" Za nieustąpienie mandat 200zł.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 19:41:21] • [IP: 5.173.144.***]

Kiedyś był taki kierowca autobusow bodajże Skowron... Ten to hamowal...na szczęście długo nie pojezdzil... Ludzie się wiecznie skarżyli...i wypieprzyli psyhola...

Gość • Wtorek [11.06.2019, 19:12:22] • [IP: 84.44.205.***]

A jakie echo poszlo po autobusie?

Gość • Wtorek [11.06.2019, 18:59:48] • [IP: 37.47.185.**]

A odkiedy autobus właczający się do ruchu z przystanku ma pierszeństwo proszę zapoznać się z przepisami a potem pisać gupoty

Gość • Wtorek [11.06.2019, 18:27:45] • [IP: 5.173.169.**]

Ooops

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■