POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.06.2019, 18:25:25] • Świnoujście

Banerów brak. Nas nie ostrzegają?

Banerów brak. Nas nie ostrzegają?

fot. Czytelnik

W Mielnie policyjny baner ostrzega już przed oszustami. Akcja informacyjna ogarnia kolejne ośrodki wypoczynkowe. Coraz więcej bowiem informacji z całego kraju świadczy o zwiększającej się aktywności amatorów łatwego zysku. Oszuści grasują przede wszystkim w dużych skupiskach, np. popularnych ośrodkach wczasowych. Proceder występuje czasami również na wyspie Uznam. Jednak banerów u nas brak.

Na czym polega przestępczy proceder nazywany popularnie grą w „trzy kubki”?

W oszukańczym procederze zwykle bierze udział większa liczba osób. Jeden z nich prowadzi grę, część udaje grających, a część widzów, którzy zachęcają innych do wzięcia udziału. Szajka odgrywa przed ludźmi spektakl i oczywiście przechodnie widzą, że padają wygrane.

Szkopuł w tym, że wygrywają członkowie grupy. Jeśli ktoś się skusi na obstawienie i zainwestuje pieniądze, może już o nich zapomnieć. Grupy wyłudzających pieniądze w „trzy kubki”, zwykle wybierają miejsca w których jest tłok, jak place targowe, deptaki, różnego rodzaju giełdy itp. Oprócz „krupiera”-prowadzącego grę, wokół stolika kręci się cała grupa tak zwanych naganiaczy. Ofiarą padają często młodzi ludzi, czasem wręcz dzieci ale nie brakuje także naiwnych dorosłych. W Krakowie, podczas policyjnej akcji prowadzonej przeciw oszustom swoje 200 złotych przegrał starszy pan. Ponieważ według przepisów prawa organizowanie takich gier hazardowych jest zakazane funkcjonariusze zarekwirowali stolik oraz zatrzymali siedem osób biorących udział w tym procederze. W tej sprawie toczy się postępowanie o wykroczenie z art. 128 Kodeksu wykroczeń.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Środa [12.06.2019, 07:31:46] • [IP: 23.226.237.*]

"Frajerzy są po to, żeby ich doić."

Gość FIKOŁ • Wtorek [11.06.2019, 13:36:24] • [IP: 5.60.15.***]

Mnie jak brakuje kasy, to jadę do Międzyzdrojów i zawsze wygrywam w 3 kubeczki, ale gram do 5 stówek tylko..Oni namawiają aby grać dalej ale ja to olewam i co dzięń mam darmową kaskę na swoje wydatki...Jednak warto zagrać w trzy kubanki tylko trza mieć dobrą soostrzegawczość i patrzeć gościowi na ręce jak majda tymi kbankami, a kto jest frajerem ten zawsze przegrywa...I to jest taka atrakcja w nadmorskim kurorcie, pokaż paluszkiem gdzie jest kuleczka...No frajerstwo wgrywajcie duże sumy co by wam wczasy się zwróciły z nawiązką...

Gość • Wtorek [11.06.2019, 09:14:38] • [IP: 109.243.169.**]

To odmiana POlszewizmu: wybierz mnie, a wygrasz; no, wprawdzie myślałeś że będziesz mieć emeryturę w wieku znanym, lecz dostałeś w wyższym, ale... masz MNIE; wprawdzie nauczyciele będę więcej zarabiać" (obietnica z expose Donka), ale raz im tylko na 8 lat nie za wiele podniesiono, no ale macie MNIE, ukochaną POrtię z umiłowanym przywódcą...; miały być niższe podatki, ale były wyższe, a" na 500+ PIniędzy nie ma i nie będzie" (jak skrzeczał Rostowski).

Gość • Wtorek [11.06.2019, 09:13:11] • [IP: 5.173.136.***]

Jakim trzeba być idiotą żeby grać w 3 kubki.? Od 176lat wiadomo że to przekręt, a ci co wygrywają to naganiacze kolesie krupierów. Można ich ograć tylko trzeba znać tajniki tej gierki, i napewno nie pokazywać tego kubka w którym widzieliśmy że tam niby jest.to jest tak szybko zrobione że ludzkie oko tego nie wyłapie. Potrenujcie w domu i w tedy grajcie.popatrzcie jak robią to iluzjoniści na you tube. Życzę wysokich wygranych.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 08:36:47] • [IP: 109.243.169.**]

"Proszę, Pieniążki pana, Czarna przegrywa, I proszę, kto następny? Ludzie! Zwariowałem! Raz, dwa, trzy, Szanowny pan... Jest biała, Szanowny pan też wygrał. Bardzo proszę! Ludzie, ludzie, co ja robię...". ..skąd to znamy? Lubimy przecież Franka Dolasa, Polacy lubią takie klimaty.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 08:05:22] • [IP: 185.210.38.**]

Mi żaden baner nie potrzebny, ja nie gram w jakieś bzdury.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 07:54:30] • [IP: 178.238.252.**]

Najbliższe" kubki" są w Międzyzdrojach...gdyby ktoś był zainteresowany.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 06:24:44] • [IP: 80.245.189.***]

Tylko wyznawcy pislamu moga sie lapac na takie prymitywne numery.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 03:24:02] • [IP: 193.164.254.***]

Po co banery? Chyba każdy średnio inteligentny człowiek wie że takie " atrakcje" trzeba omijać. A jak lubi ktoś gry to jego sprawa.

Gość • Wtorek [11.06.2019, 00:12:28] • [IP: 31.11.131.***]

cala polska to jeden walek

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 23:07:14] • [IP: 176.221.122.***]

Jeszcze jeden przekręt jest z małymi ludkami jak kaczor i myszka Miki skaczącymi przy magnetofonie w rytm muzyki. Widziałem gostka niedawno na nowej promenadzie w pobliżu Radisona przy punktach gastronomicznych. W Międzyzdrojach też się gościu pojawia przy molo. Skaczą na cieniutkiej żyłce, której nie widać a gostek tłumaczy, że to namagnesowanie od głośnika wprawia je w ruch. Także też wałek.

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 22:41:36] • [IP: 176.221.113.**]

Jeszcze się na to naiwniaki łapią? Nie oglądali Franka Dolasa? Pewnie to te ptasie móżdżki z LGBT.

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 20:13:51] • [IP: 5.173.136.***]

Nasza mafia ich nie lubi. Byli ze dwa razy i dostali propozycję wyjazdu.

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 20:10:56] • [IP: 94.254.232.**]

U nas nie ma ale sa w Miedzyzdrojach

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 19:21:38] • [IP: 37.8.231.***]

Straż miejska pogoniła handlarzy, Rumunów, pilarzy i w wszelkiej maści cwaniaków. Tak trzymać!

Gość • Poniedziałek [10.06.2019, 19:02:05] • [IP: 178.238.247.***]

U nas nie ma banerów, bo może myślą, że u nas nie ma głupków ?

MAX • Poniedziałek [10.06.2019, 18:50:15] • [IP: 80.211.250.***]

U nas nie ma gry w trzy kubki. Pojechali do domu na kopach...

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■