POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [08.06.2019, 12:54:19] • Świnoujście

Śmigłowiec ratunkowy wylądował obok mariny

Śmigłowiec ratunkowy wylądował obok mariny

fot. Bartosz Szymański

Śmigłowce ratownicze mają wyznaczone swoje lądowiska, a Basen Północny do nich nie należy. Jednak tym razem śmigłowiec LPR wylądował właśnie w tym miejscu, gdzie przeprowadzono akcję ratunkową.

W piątek, koło godziny 20 mogliśmy zaobserwować śmigłowiec LPR lądujący na Basenie Północnym, mimo lądowiska dla tych maszyn, jakie wyznaczone jest w Porcie Marynarki Wojennej.

Śmigłowiec ratunkowy wylądował obok mariny

fot. Bartosz Szymański

Przez pierwsze kilkanaście minut śmigłowiec wraz z jednym zastępem straży pożarnej stali bezczynnie. Potem do oczekującego śmigłowca i strażaków, dojechało pogotowie wraz z drugim zastępem straży.

Śmigłowiec ratunkowy wylądował obok mariny

fot. Bartosz Szymański

Z karetki pogotowia wyniesiono mężczyznę, który ostatecznie został przetransportowany LPR'em.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

leser • Poniedziałek [10.06.2019, 08:40:43] • [IP: 78.133.244.**]

po co szpital i karetki ?! helikopter lata do Świnoujścia kilka razy w tygodniu, chyba lekka przesada z tymi lotami

Gość • Niedziela [09.06.2019, 10:01:33] • [IP: 185.28.178.**]

I co z tego, że bez lekarza? Lekarz jest bożkiem, bez którego nie można nic zrobić? Ratownicy są świetnie przeszkoleni do takich sytuacji, ale i tak najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy kompletnie nie znają się w temacie.

Gość • Niedziela [09.06.2019, 08:10:29] • [IP: 5.173.128.**]

Ach wszyscy wspaniali, bohaterscy, odważni i niezwykle potrzebni a załoga ZRM jak zwykle zrobiła co trzeba i odjechała do następnego zlecenia...

Gość • Niedziela [09.06.2019, 02:22:14] • [IP: 37.7.103.**]

Do Gościa co pisał ten artykuł, śmigłowce LPR lądują wszędzie gdzie tylko jest taka możliwość, praktycznie wszyscy strażacy (Ci PSP i OSP) są przeszkoleni w" Zakresie Przyjmowania Śmigłowca LPR" w naszym regionie takie szkolenia odbywają się przy lotnisku Goleniów, lądowiska stałe są wyznaczone z obowiązku, w każdym mieście musi być wyznaczonych kilka stanowisk.

JUST ACT 447 • Sobota [08.06.2019, 23:32:10] • [IP: 176.221.122.**]

TO NAJLEPSZE MIEJSCE NA LĄDOWISKO DLA ŚMIGŁOWCÓW W CAŁYM KIBUCU. TEREN NALEŻY DO MIASTA I TYLKO MOC ZŁEJ WOLI SAMORZĄDU I URZĘDNIKÓW MOŻE DOPROWADZIĆ DO TEGO, ŻE NIE POWSTANIE TU STAŁE LĄDOWISKO SŁUŻĄCE MIESZKAŃCOM. LĄDOWISKO O WYMIARACH NAKAZANYCH PRZEZ PRZEPISY MOŻNA UMIEJSCOWIĆ NA USTYLIZOWANEJ RÓŻY WIATRÓW, A NA BUDYNKU OBOK ZAMONTOWAĆ MASZT Z RĘKAWEM WSKAZUJĄCYM KIERUNEK WIATRU NAD POZIOMEM DRZEW. NA YOUTUBE JEST FILM POKAZUJĄCY START ŚMIGŁOWCA Z MARINY. : ŚWINOUJŚCIE Swinemünde 7 ‎czerwca ‎2019, ‏‎20:46:22

Gość • Sobota [08.06.2019, 21:41:43] • [IP: 151.248.62.***]

Gość • Sobota [08.06.2019, 13:10:50] • [IP: 151.248.62.***] Jak nie było karetki jak karetka przyjechała dobre 10 minut wcześniej zanim pojawiła się Straż z lekarzem z LPR I co z tego że była karetka jak przyjechała bez lekarza

Gość • Sobota [08.06.2019, 20:08:08] • [IP: 31.0.84.**]

Ten śmigłowiec może ładować gdzie chce, nawet na twoim aucie, bo od tego jest stary trepów. legitymacje PZPR opraw w ramkę, moskiewski pacholę.

Gość • Sobota [08.06.2019, 19:38:16] • [IP: 84.44.205.***]

Ale to miasto to wiocha, ze swoim buractwem. Wszystko potrafia tylko krytykowac a sami to nieudacznicy.

Gość • Sobota [08.06.2019, 19:26:07] • [IP: 93.94.190.***]

Ty sam powinneś tam leżeć i zamiast na basen to wojska z procedurami ty i...

Gość • Sobota [08.06.2019, 18:37:13] • [IP: 185.28.178.**]

Drodzy Państwo. Karetka Pogotowia Ratunkowego pojechała jako pierwsza do poszkodowanego wykonywała czynności medyczne, tym samym ratując pacjentowi życie. LPR przyleciał po pacjenta, który wymagał pilnego transportu do szpitala specjalistycznego. Śmigłowiec nie stał bezczynnie i nie czekał na karetkę, tylko załoga śmigłowca została przewieziona przez Straż Pożarna do miejsca, w którym znajdował się pacjent wraz z zespołem ratownictwa.

Gość • Sobota [08.06.2019, 17:47:31] • [IP: 83.11.163.***]

Gumolep, nowobogacka patologia...co to za d///..bil pluje na ludzi?I dlaczego, bo maja pieniadze na mieszkania?

Gość • Sobota [08.06.2019, 15:42:43] • [IP: 185.210.38.***]

Gość • Sobota [08.06.2019, 13:47:40] • [IP: 176.221.123.***] Gdyby chodziło o szanownego Pana lub Pani rodzinę to nie ważne gdzie nawet na dachu kamienicy mògł by wylądować. Byle by blisko. Ale dla innych to won na koniec miasta przez światła i korki na drogach. Życzę wszystkiego dobrego i umiaru w komentowaniu. Pozdrowienia dla dzielnych strażakòw i ekipy LPR. Mieszkaniec.

Gość • Sobota [08.06.2019, 15:37:19] • [IP: 185.210.38.***]

Taki śmigłowiec ze względu na specyfikę Swinoujscia powinien mieć nasz szpital.

Gość • Sobota [08.06.2019, 15:17:42] • [IP: 176.221.123.**]

jestem za aby bylo tam lądowisko przeciez zycie jest takie kruche liczy sie kazda minuta kto wie moze bedzie potrzeba kogos z rządzacych jak zachoruja przetransportowac helikopterem do Szczecina jest nas w miescie trochę ludzi plus przyjezdni. ...potrzebny jest takie wlasnie miejsce prosze pomyslec...halo cico rządzą...naszą gmina

Gość • Sobota [08.06.2019, 15:08:13] • [IP: 88.156.234.***]

Gość • Sobota [08.06.2019, 13:10:50] • [IP: 151.248.62.***] Jak nie było karetki jak karetka przyjechała dobre 10 minut wcześniej zanim pojawiła się Straż z lekarzem z LPR.

Gość • Sobota [08.06.2019, 15:06:17] • [IP: 37.47.174.***]

Gość • Sobota [08.06.2019, 13:47:40] • [IP: 176.221.123.***] co Ty pieprzysz kolego gowno wiesz i jeszcze piszesz to otwarcie...

Gość • Sobota [08.06.2019, 14:46:20] • [IP: 85.202.48.**]

Nie cieszcie się tak że to fajne miejsce na lądowisko dla śmigłowców.Jak cwaniaki z UM tego nie sprzedali, to baba z Lublina wam to zabetonuje.

Gość • Sobota [08.06.2019, 14:15:37] • [IP: 31.11.128.**]

* Wspaniałe miejsce do budowy lądowiska dla ratowniczych helikopterów *. - powiedz to pani namaszczonej na uświetnianie miasta, gminy?

Gość • Sobota [08.06.2019, 13:56:28] • [IP: 77.252.46.**]

To miejsce jest dawno sprzedane przez nasze" wybitne" władze.

Gość • Sobota [08.06.2019, 13:47:40] • [IP: 176.221.123.***]

LPR lotnicze pogotowi ratunkowe ma podpisana umowę z Jednostką Wojskową Wojskowa Straż Pożarna je zabezpiecza jest Oznakowane i oświetlone w poniedziałe Ministerstwo Zdrowia zajmie się ta sprawą Dlaczego Pilot Łamie procedury

Gość • Sobota [08.06.2019, 13:46:32] • [IP: 23.226.237.*]

Tak się nie cieszcie, bo" Gumolep" od dłuższego czasu knuje jak zabudować, to miejsce pseudo-betonami dla nowobogackiej patologi, podobnie jak uczynił, to z" Ruskim Stadionem" w zamian, a nóż-widelec, jakiś pseudo-apartamencik kolejny wpadnie...

Gość • Sobota [08.06.2019, 13:13:37] • [IP: 109.71.42.*]

Wspaniałe miejsce do budowy lądowiska dla ratowniczych helikopterów. W pobliżu szpital miejski i stacja SAR. Pamiętam kretyński pomysł niejakiej Jabłońskiej, która proponowała podobne lądowisko pomiędzy blokami mieszkalnymi. Albo okres, albo indolencja.

Gość • Sobota [08.06.2019, 13:10:50] • [IP: 151.248.62.***]

LPR nie stał bezczynnie z jednym zastępem straży, tylko czekał. Na miejscu lądowania były dwa zastępy strażaków którzy szybko zabezpieczyłam teren lądowania, później jeden zastęp wraz z lekarzem z LPR popędził w miasto do chorego.BO NIE BYŁO KARETKI(jak zwykle zresztą). Przy okazji pozdrawiam ozięble wszystkich gapiów którzy nagrywali ludzkie nieszczęście, pewnie teraz oglądają całe zajście pijąc kawę i żrąc ciasto.

Gość • Sobota [08.06.2019, 13:05:52] • [IP: 37.248.138.***]

idealne miejsce mna ladowiski latwy dolot dojazd karetek itp

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■