POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.06.2019, 17:14:26] • Świnoujście

Polska wyprodukowała pociąg dla kolei szwedzkiej

Polska wyprodukowała pociąg dla kolei szwedzkiej

fot. Czytelnik

Informację o pociągu, który z Polski popłynie do Szwecji, uzyskaliśmy od jednego z Czytelników. Widok składu oczekującego na dalszy transport, na tyle go zainteresował, że postanowił zdobyć więcej informacji na ten temat. Czego dowiedział się Czytelnik podczas rozmowy z pracownikami kolei?

"W dniu dzisiejszym na peronach dworca kolejowego zaobserwowałem pociąg wyprodukowany dla szwedzkich kolei przez bydgoską PESĘ . Od pracowników kolei dowiedziałem się, że pociąg jedzie a raczej płynie w dalszą drogę do Szwecji. Oni mi też podali producenta tego pociągu. Są produkowane z myślą o obsłudze trasy Inlandsbanan, która łączy środkową Szwecję z północnymi rejonami - na co wskazuje malowanie z nazwą linii kolejowej.Interesuję się również tematami kolejowymi, ale taki transport zaskoczył mnie zupełnie. Zdjęcie zostało zrobione we wtorek 4 czerwca około godziny 14.30 na peronach stacji Świnoujście. Proszę o rozwianie wątpliwości na portalu iswinoujscie.pl - może inni czytelnicy będą coś więcej na ten temat wiedzieli."

Polska wyprodukowała pociąg dla kolei szwedzkiej

fot. Czytelnik

Polska wyprodukowała pociąg dla kolei szwedzkiej

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Czwartek [06.06.2019, 12:35:22] • [IP: 37.47.138.***]

Polski, bardzo dobry i już! A jakie lokomotywy robimy - wystarczy choć trochę się zainteresować... mamy się czym chwalić...

Gość • Czwartek [06.06.2019, 12:20:03] • [IP: 164.127.238.**]

08:36 • 89.64.12.*** Oto tekst z Newsweeka z 2015 r.:" We środę Dart, który niedawno, jako pierwszy polski pociąg przekroczył prędkość 200 km/h ma pojawić się na oficjalnej prezentacji. Ale producent składu, bydgoska PESA już chwali się swoim najnowszym dzieckiem. Na swoim kanale na Youtube zaprezentowała właśnie film z testów Darta na malowniczej trasie w okolicach Grybowa." --- A teraz tekst z Wikipedii:" 14 grudnia 2014 pociągi Pendolino rozpoczęły kursowanie w ramach nowej kategorii pociągów Express InterCity Premium obsługującej relacje łączące Warszawę z Gdynią, Katowicami, Krakowem, i Wrocławiem. Maksymalna prędkość osiągana przez składy to 200 km/h. " --- Pytanie: czy naprawdę trzeba było kupować kosztowny pociąg (łączna suma z dodatkami na utrzymanie, remonty to ponad 600 mln euro), który może rozwinąc co najwyżej 200 km/h?Rok po wprowadzeniu Pendolino bydgoska Pesa produkowała już pociąg o takiej szybkości, a Pendolino miał długie kłopoty z homologacją, nie może szybciej jeździć i nie ma WiFi.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 11:14:59] • [IP: 77.252.46.**]

Szwedzi, to konkretny Naród, wiedzą co dobre i tanie- nie, to co te polsko języczne żydki ze zmienionymi nazwiskami udający Polaków..

Gość • Czwartek [06.06.2019, 10:13:37] • [IP: 178.235.146.***]

Skonczyły sie rzady PO-PSL, ktore wspieraly zachod a tymsamym niszcząc polski przemysł.Widać, słychać i czuć.PEDOLINO to była przyszłość.Czy ktoś się nachapał? Chcialbym wiedzieć.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 08:36:04] • [IP: 89.64.12.***]

Gość  Czwartek [06.06.2019, 07:37:10]  [IP: 164.127.238.**] Eksperci od wszystkiego... Zadna polska firma nie prorukuje szybkich pociagow. Nie moglismy wiec ich zamowic od Pesy czy Newagu.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 08:35:20] • [IP: 80.245.189.***]

To nie PESA, tylko Alstom Coradia Lint.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 07:37:10] • [IP: 164.127.238.**]

"Dobre, bo polskie" - oby tak coraz częściej było. Dobrze, że pojawił się ten materiał, bo szarzy zjadacze TVN-u we wszelkich dobrych dla Polski wiadomosciach tropią propagandę, tak się samookłamali. Szkoda, że kiedyś Tusk i ekipa nie zamówili szybkiego pociągu od polskiego producenta, lecz kupili za tragicznie wielkie pieniądze niedostosowany do polskich torów, będący kwiatkiem do kożucha Pendolino.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 07:12:54] • [IP: 157.25.141.**]

Super pociąg.Polska potrafi.Brawo Pesa!!

Gość • Czwartek [06.06.2019, 06:52:57] • [IP: 37.47.129.***]

widicznie Szwedzi jeszcze nie mieli mozliwisci sprawdzenia produktow made in poland

Gość • Czwartek [06.06.2019, 06:38:55] • [IP: 84.44.205.***]

Sukces na skale Swiatowa a wykonawcom medale sie naleza i to od Prezydenta Polski.

Mieszkaniec gminy Wolin • Środa [05.06.2019, 23:11:58] • [IP: 83.21.56.**]

Znawcy sie odezwali przeciez takich jak ten lub bardzo podobnych w calej Polsce jezdzi bez liku.Na inne kolory sa pomalowane, ten czerwony to sie bardziej rzuca w oczy. Koleje regionalne maja tak zwane, , impulsy'' w kolorze niebieskim.

Gość • Środa [05.06.2019, 21:34:23] • [IP: 37.47.153.***]

Dla naszych koleji polskie to be. Lepiej kupić zagraniczne droższe i bex serwisu.Ot myślenie

Gość • Środa [05.06.2019, 21:02:43] • [IP: 87.121.87.***]

ALLE JAJA !

Gość • Środa [05.06.2019, 21:01:18] • [IP: 37.47.160.**]

Takich Polskich pociągów już dużo pojechało do Skandynawii w tamtym roku kilka było eksportowych do Norwegii ale często widać jak je przetaczają.

Gość • Środa [05.06.2019, 19:39:50] • [IP: 145.253.2.***]

Kłamstwo !!

Gość • Środa [05.06.2019, 19:05:19] • [IP: 89.64.52.**]

I jeszcze się nie zepsuł?

Gość • Środa [05.06.2019, 19:00:28] • [IP: 5.173.169.**]

Dobre polskie pociągi jadą na eksport. Tylko się cieszyć.

Gość • Środa [05.06.2019, 18:36:22] • [IP: 31.11.128.**]

Gościu Środa [05.06.2019, 17:38:43] • [IP: 5.173.177.**] rozumiesz co naskrobałeś czy domniemywasz tylko?

Gość • Środa [05.06.2019, 17:38:43] • [IP: 5.173.177.**]

Juz 2 lata wo te pociagi co miesiac jeden albo 2

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■