POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.06.2019, 22:27:40] • Świnoujście

Czy czeka nas w mieście komunikacyjny armagedon?

Czy czeka nas w mieście komunikacyjny armagedon?

fot. Sławomir Ryfczyński

Władze miasta mają zamiar zlikwidować jeden z dwóch pasów ruchu na ul.Armii Krajowej, gdyż ich zdaniem jeden pas w zupełności wystarczy dla sprawnego ruchu pojazdów po tej ulicy.

Do tego typu rozwiązania Barbara Michalska próbowała podczas ostatniej sesji przekonać radnych.
Barbara Michalska powiedziała, że tymczasowe rozwiązanie jakie przyjęto by rozładować strumień pojazdów zjeżdżających z Bielika w sytuacji gdy wzdłuż wybrzeża trwają prace remontowe udowodniło, że ta właśnie koncepcja powinna być przyjęta docelowo. Oznacza to, że po zakończeniu prac drogowych wzdłuż wybrzeża, na ulicy Armii Krajowej nie zostanie już przywrócony ruch dwupasmowy w kierunku centrum. Dla ruchu samochodowego pozostanie jeden pas a drugi będzie przeznaczony dla rowerzystów. Docelowo, to jednak ta właśnie ulica przejmie główny ciężar rozładowania ruchu samochodów zmierzających z promu i z rejonów nadbrzeżnych do centrum miasta.

Zdecydowany sprzeciw przeciwko takiemu rozwiązaniu wyraził radny Krzysztof Szpytko. Jego zdaniem ul.Armii Krajowej należy do jednych z kluczowych ulic w mieście, których zadaniem jest zapewnienie sprawnej komunikacji samochodowej. Działania zmierzające do jej zwężenia do jednego pasa przeznaczonego dla ruchu samochodowego uznał za nie do przyjęcia. Samochodów w mieście jest ponad 20 tysięcy i stale ich przybywa, mówił radny.Jak w takim razie mamy zamiar zapewnić normalne przemieszczanie się samochodów jeżeli stale zwężamy a nawet zamykamy ulice dla ruchu samochodowego lub maksymalnie spowalniamy ten ruch? Co czeka w takiej sytuacji nasze miasto gdy otwarty będzie tunel i do centrum wjadą kolejne setki pojazdów ? Co będzie w sezonie gdy do miasta zjadą turyści? A może wszyscy już teraz powinniśmy przesiąść się na rowery, bo po mieście samochodem już wkrótce nie da się w miarę sprawnie poruszać, pytał dalej radny.Krzysztof Szpytko stwierdził, że w tak kluczowych sprawach dla życia i funkcjonowania miasta władze powinny odwołać się najpierw do opinii mieszkańców a nie podejmować tak ważnych decyzji w sposób partykularny. To głos mieszkańców winien być w takich sprawach decydujący, zakończył radny.

Barbara Michalska odpowiadała w tej kwestii z dużą pewnością siebie;

„Nie wyobrażam sobie byśmy bez studiów koncepcyjnych i dokładnej analizy realizowali takie inwestycje”- odpowiedziała radnemu, podkreślając tym samym, że przy kluczowych rozwiązaniach np.organizacji ruchu w mieście bardziej ceni sobie analizy biur projektowych niż opinie mieszkańców.

Te dwa poglądy na ten temat próbował pogodzić radny Jan Borowski.

-”Władze są po to by decydować o strategicznych dla miasta sprawach ale warto też wsłuchiwać się w głos mieszkańców!” -mówił z naciskiem.

Czy władze miasta ostatecznie zdecydują się zapytać mieszkańców o ich zdanie w tej sprawie ? Tego nie wiemy.

Mamy jednak nadzieję, że ten wniosek o opinię mieszkańców nie zostanie zlekceważony.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 113, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 113

Gość • Czwartek [06.06.2019, 08:04:18] • [IP: 94.254.232.**]

W mieście, przy promenadzie, robota rozgrzebana, nic się nie dzieje.Tyle inewestycji rozpoczęto przed wyborami a teraz to się mści, jak ludzie narzekają to oczywiście magistraci i bezradni mądrzy komentują to odpowiednio, zwłaszcza ostatnio pan harcerzyk się wymądrza jakby rozumy budownicze i inwestycyjne pozjadał, ekspert w każdej dziedzinie.. Najlepiej gęby w kubeł i męczmy się.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 07:56:59] • [IP: 88.218.255.**]

Bardzo dobrze Świnoujście to uzdrowisko a nie centrum Warszawki, jeszcze proszę postawić w centrum parkometry, może niektórzy się opamiętają i te 200 m do lidla przejdą piechotą a w sezonie ci co się martwią o turystów przesiądą się na rowery.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 07:53:32] • [IP: 37.30.7.***]

Tak jestem za!Tak że za tym aby zrobić ul.Chrobrego jednokierunkową w kierunku ronda Róży Wiatrów!Bez taczki się. Je obejdzie!

Gość • Czwartek [06.06.2019, 07:29:18] • [IP: 164.127.238.**]

A tak swoją drogą przydałoby się radnemu Szpytko (ech, z rodziny z tradycjami sprzed 30, 40, 50 lat... pamiętamy zakotwiczenie... a frukta do dziś może on zbierać) pojeździć rowerem, a nie wypasionym wozem z domu do centrum, czyli 1-2 km. Co do propozycji Michalskiej, to pierwszy raz od dłuższego czasu raczej zgadzam się z nią, bo aktualne dwa szerokie pasy rozzuchwalają kierowców, że biją tam rekordy prędkości i rowerzysta jadąc A. Krajowej w kierunku Pl. Wolności gra w ruletkę. Popatrzcie czasem, co dzieje się na tej drodze po wypuszczeniu aut z promu, to jest dopiero armagedon, wyścig. Choć akurat wobec zmian i wytyczenia 1 pasa nie można tego zaobserwować, bo stulili pyszczki kierowcy zmuszeni do takiej jazdy.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 07:25:12] • [IP: 188.146.169.**]

Dalej głosujcie na nieudaczników życiowych, którzy na stołkach w UM realizują swoje durne wizje.A teraz zamknąć jadaczki. Sami tak chcieliście.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 07:09:55] • [IP: 157.25.141.**]

Vice Dyzma w akcji

Gość • Czwartek [06.06.2019, 07:03:57] • [IP: 37.248.162.***]

Pomysł ok ale musi być zlikwidowany pas parkingów bo jak jakiś Niemiec zacznie parkować to mamy przestoj 10min...

Gość • Czwartek [06.06.2019, 06:57:53] • [IP: 5.173.144.**]

Pani Barbaro- nie zechciałaby się Pani wyprowadzić z tego miasta?

Gość • Czwartek [06.06.2019, 06:56:16] • [IP: 5.173.144.**]

wystarczy jeden wypadek za skrzyżowaniem z Chrobrego i samochody nie zjadą z promu o tym tez pani pomyślała?

Gość • Czwartek [06.06.2019, 06:47:07] • [IP: 185.210.37.**]

O co komu te 2 pasy przeszkadzają ? Rowerzyści mogą przemieszczać się wybrzeżem, ładniejsze widok i więcej miejsca.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 06:45:15] • [IP: 37.47.154.***]

Brawo IP 176 221 123 za bardzo trafne oceny burmistrzów naszego miasta. Pamiętajmy, że to już 17 lat działalności tej ekipy. Wody brak, parkingów brak, ścieżek rowerowych w centrum brak , itd, itp.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 06:29:57] • [IP: 31.0.121.**]

Ile wynosi honorarium za taki pomysł?

Gość • Czwartek [06.06.2019, 06:07:20] • [IP: 185.210.38.*]

ścieżka rowerowa powinna być już dawno, tyle że na chodniku od strony skweru. Tego chodnika piesi prawie nie używają. Ale to trzeba trochę pomyśleć a nie podejmować durne decyzje

Gość • Czwartek [06.06.2019, 06:06:16] • [IP: 159.205.196.***]

Pomysł wpisuje się w często obecnie propagowaną antysamochodową politykę władz lokalnych. Gdzie ktoś coś sobie umyśli i bez liczenia się z realiami miejsca usiłuje naśladować rozwiązania stosowane w innych ośrodkach. Albowiem od jakiegoś czasu obserwuję realizowanie założenia teoretycznego, że metodami administracyjnymi można nawet (w przenośni) do litrowej butelki nalać dwa litry wody. Przeto zwracam uwagę na jeden aspekt: być może przy godzinowej liczbie przejeżdżających tą ulica pojazdów wystarczyłby jeden pas ruchu. A i piesi byliby wdzięczni jeśli usunięto by z chodnika rowerzystów. Ale ruch na tejże ulicy nie rozkłada się jednolicie. Jest bardzo intensywny gdy przybije prom, a potem następują przerwy. Ta ulica szanowni decydenci pełni rolę bufora związanego z rozładowaniem niejednorodności natężenia ruchu samochodowego. I właśnie dlatego wskazane jest pozostawienie dwóch pasów. Ale i tak wiem, że zrobicie co chcecie.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 06:03:29] • [IP: 31.0.32.***]

Wcale nieglupi pomysł przesiadzmy się na rowery

Gość • Czwartek [06.06.2019, 04:45:48] • [IP: 176.221.122.**]

To jest chore !

Gość • Czwartek [06.06.2019, 03:23:08] • [IP: 82.174.234.**]

Super. Przez, całe miasto w jednym sznurku za ciuchcią, bryczką, i michalską. Dla niej nie liczy się mieszkaniec. To jedynie zło konieczne.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 03:17:29] • [IP: 77.111.247.***]

tam szlim zrana na prą

Gość • Czwartek [06.06.2019, 00:31:41] • [IP: 31.0.65.**]

Świnoujście to miasto czy wioska? Jeżeli miasto to samochody muszą w nim jeździć, jeżeli wioska to bryczki i rowery wystarczą.A tak poważnie to pani Michalska chyba nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji zamknięcia pasa na tej ulicy.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 00:31:35] • [IP: 37.8.231.***]

Tak!Oczywiście!Tego chcemy ! Jeden pas dla automobili a drugim świnie pędzić!

Gość • Czwartek [06.06.2019, 00:09:46] • [IP: 176.221.123.***]

Bóg jest -w ostateczności- sprawiedliwy i kiedyś idiotów zabiera do siebie. Wielu szybciej niż by im się chciało. To dla dobra innych...większości. Pani Barbaro, nasze miasto zbudowane zostało dla dużo mniejszej społeczności i niewielkiej rzeszy turystów oraz niewielkiej ilości pojazdów, w tym automobili. My, obecnie nie poszerzamy przestrzeni wolnej czy użytecznej ale ją ograniczamy. I nie bierzemy pod uwagę rozwoju technicznego. ROWERY, MELEKSY, CIUCHCIE itp. to ślepy kierunek. Ważny ale ślepy. Także ulice jednokierunkowe, 6-metrowej szerokości i mniejszej, także zakwieconej i zadrzewionej to też nie ten kierunek rozwoju. To tylko Pani wizja, ale zła. Gdyby odpowiadałaby Pani materialnie i prawnie (więzieniem) za swe decyzje, to inne byłyby.Świnoujście to NASZE miasto, i my powinniśmy o nim decydować. Tak Prezydent jak i Jego urzędnicy powinni NAM służyć... a nie odwrotnie. Wielu, bardzo wielu z nas ma równie wielkie a nawet większe od Pani doświadczenie i proszę brać to pod uwagę. Dla dobra nas ludzi.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 00:08:52] • [IP: 178.238.253.***]

Oczywiście że TAK! Za wcześnie na szacowanie, za późno na wyrobienie się z remontami dróg i budowami mieszkań/apartamentów!

wdzięczni kierowcy • Czwartek [06.06.2019, 00:07:27] • [IP: 37.47.155.*]

Tak tak tak jeden pas! I jeszcze dorożki tam puścic! Tego chcemy!

Gość • Środa [05.06.2019, 23:58:31] • [IP: 62.69.241.***]

JESTEM ZA, JAK RÓWNIEŻ WYŁĄCZENIE ULIC Z RUCHU ULIC SŁOWACKIEGO I ŻEROMSKIEGO Z RUCHU POJAZDÓW

Gość • Środa [05.06.2019, 23:58:25] • [IP: 176.221.122.***]

Niech jeszcze dadzą tam zakaz wyprzedzania, linia ciągła... To są pasy prowadzące z promu do centrum! Jadąc za melexem /Niemcem itd to będzie tam masakra.. Tam porostu Muszą być Dwa pasy!

Oglądasz 76-100 z 113
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■