POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [05.06.2019, 22:27:40] • Świnoujście

Czy czeka nas w mieście komunikacyjny armagedon?

Czy czeka nas w mieście komunikacyjny armagedon?

fot. Sławomir Ryfczyński

Władze miasta mają zamiar zlikwidować jeden z dwóch pasów ruchu na ul.Armii Krajowej, gdyż ich zdaniem jeden pas w zupełności wystarczy dla sprawnego ruchu pojazdów po tej ulicy.

Do tego typu rozwiązania Barbara Michalska próbowała podczas ostatniej sesji przekonać radnych.
Barbara Michalska powiedziała, że tymczasowe rozwiązanie jakie przyjęto by rozładować strumień pojazdów zjeżdżających z Bielika w sytuacji gdy wzdłuż wybrzeża trwają prace remontowe udowodniło, że ta właśnie koncepcja powinna być przyjęta docelowo. Oznacza to, że po zakończeniu prac drogowych wzdłuż wybrzeża, na ulicy Armii Krajowej nie zostanie już przywrócony ruch dwupasmowy w kierunku centrum. Dla ruchu samochodowego pozostanie jeden pas a drugi będzie przeznaczony dla rowerzystów. Docelowo, to jednak ta właśnie ulica przejmie główny ciężar rozładowania ruchu samochodów zmierzających z promu i z rejonów nadbrzeżnych do centrum miasta.

Zdecydowany sprzeciw przeciwko takiemu rozwiązaniu wyraził radny Krzysztof Szpytko. Jego zdaniem ul.Armii Krajowej należy do jednych z kluczowych ulic w mieście, których zadaniem jest zapewnienie sprawnej komunikacji samochodowej. Działania zmierzające do jej zwężenia do jednego pasa przeznaczonego dla ruchu samochodowego uznał za nie do przyjęcia. Samochodów w mieście jest ponad 20 tysięcy i stale ich przybywa, mówił radny.Jak w takim razie mamy zamiar zapewnić normalne przemieszczanie się samochodów jeżeli stale zwężamy a nawet zamykamy ulice dla ruchu samochodowego lub maksymalnie spowalniamy ten ruch? Co czeka w takiej sytuacji nasze miasto gdy otwarty będzie tunel i do centrum wjadą kolejne setki pojazdów ? Co będzie w sezonie gdy do miasta zjadą turyści? A może wszyscy już teraz powinniśmy przesiąść się na rowery, bo po mieście samochodem już wkrótce nie da się w miarę sprawnie poruszać, pytał dalej radny.Krzysztof Szpytko stwierdził, że w tak kluczowych sprawach dla życia i funkcjonowania miasta władze powinny odwołać się najpierw do opinii mieszkańców a nie podejmować tak ważnych decyzji w sposób partykularny. To głos mieszkańców winien być w takich sprawach decydujący, zakończył radny.

Barbara Michalska odpowiadała w tej kwestii z dużą pewnością siebie;

„Nie wyobrażam sobie byśmy bez studiów koncepcyjnych i dokładnej analizy realizowali takie inwestycje”- odpowiedziała radnemu, podkreślając tym samym, że przy kluczowych rozwiązaniach np.organizacji ruchu w mieście bardziej ceni sobie analizy biur projektowych niż opinie mieszkańców.

Te dwa poglądy na ten temat próbował pogodzić radny Jan Borowski.

-”Władze są po to by decydować o strategicznych dla miasta sprawach ale warto też wsłuchiwać się w głos mieszkańców!” -mówił z naciskiem.

Czy władze miasta ostatecznie zdecydują się zapytać mieszkańców o ich zdanie w tej sprawie ? Tego nie wiemy.

Mamy jednak nadzieję, że ten wniosek o opinię mieszkańców nie zostanie zlekceważony.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 113, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 113

Gość • Niedziela [09.06.2019, 07:18:10] • [IP: 31.0.47.***]

Na całym świecie.buduje się nowe arterie komunikacyjne, poszerza ulice już istniejące a u nas robi się odwrotnie.Prawie wszystko co było dobre w ruchu komunikacyjnym zostało zepsute.Czy w UM nikt nie myśli o konsekwencjach tego, że zwężanie ulic grozi paraliżem dla ruchu samochodów i autobusów w mieście? Proponuję specom od planowania ruchu drogowego wyjechać za granicę i sprawdzić co tam robią dobrego dla usprawnienia komunikacji.

Gość • Sobota [08.06.2019, 16:53:25] • [IP: 37.47.151.**]

Hamstwo w Świnoujściu się panoszy ludzie jeżdżą gdzie im wygodnie buduje Miasto ścieżki rowerowe a matoły jeżdżą po chodnikach na zwrócenie uwagi możesz dostać po ryju nikt nie kontroluje tego w Mieście

Gość • Sobota [08.06.2019, 09:24:49] • [IP: 83.13.55.***]

Ścisłe centra zamyka się dla ruchu samochodowego żeby było gdzie spacerować i nie wąchać spalin. Trzeba pomyśleć o zaplanowaniu objazdów jednokierunkowych.

Gość • Piątek [07.06.2019, 22:12:03] • [IP: 62.69.229.**]

Po*ielona baba! Następna ulica zniszczona. Następcy w urzędzie powinni ich do kryminału wsadzić za zniszczenie układu komunikacyjnego! Czy ona ze swoim pryncypałem ma miasto na własność? A bezpieczeństwo wzrośnie wtedy, kiedy ludzie włączą myślenie. Dlaczego nie zakazuje się sprzedaży noży? Ile byłoby mniej zabójstw!

Gość • Piątek [07.06.2019, 10:51:47] • [IP: 93.94.186.**]

Brawo, w końcu można będzie jeździć bezpiecznie.

Gość • Piątek [07.06.2019, 10:20:53] • [IP: 5.173.144.**]

Proponuje Armii Krajowej wylaczyc z ruchu. Calkowicie. Zadnych polsrodkow.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 23:17:15] • [IP: 176.221.122.***]

niech ta kobieta wraca spowrotem na wies bo jej pomysly sa katastrofalne ! czy nie madrzejszych facetow w tym miescie tylko jakas baba ciagle cos wymysla ?

Gość • Czwartek [06.06.2019, 22:31:15] • [IP: 176.221.123.**]

Czy jest ktoś kto potrafi odpowiedzieć dlaczego ? na każdej ulicy gdzie odbywał się remont, ulica jest awężona a to nie ułatwia poruszanie się samochodów po mieście.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 20:50:30] • [IP: 185.210.38.***]

Za dużo tej pani w mieście.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 20:32:08] • [IP: 178.235.147.**]

a głupiście wy głupiście..., znawcy się znależli

Gość • Czwartek [06.06.2019, 20:06:14] • [IP: 176.221.122.**]

Czemu ulice są zwężane ? Samochody są coraz wìeksze i będzie ich więcej !! Z kim i gdzie można o tym porozmawiać ?

Gość • Czwartek [06.06.2019, 19:42:44] • [IP: 31.0.68.***]

Moim zdaniem ten artykuł i komentarze to w zasadzie już konsultacje z mieszkańcami.Całe szczęście że jest taki portal gdzie ludzie mogą swobodnie wyrazić swoją opinię.Wypadałoby aby pani Michalska zapoznała się z komentarzami i wyciągnęła wnioski, zwłaszcza te które wyraźnie wskazują co ludzie myślą o jej koszmarnym pomyśle.Jestem pewien że gdyby za miesiąc były wybory to Żmurkiewicz nie pozwoliłby jej zrażać do siebie większości mieszkańców miasta a tak teraz to trzeba liczyć po prostu na opamiętanie

Gośćjola • Czwartek [06.06.2019, 19:36:26] • [IP: 83.11.134.**]

To czysty idiotyzm..teraz już nie można normalnie przejechać a póżniej będzie jeszcze gorzej Idioci rządzą..czas najwyższy odesłać ich na emeryturę.. Co to za firmy wzięte z łapanki remontują drogę do promu..czy ten bajzel kiedyś się skończy??

Błąd • Czwartek [06.06.2019, 19:12:46] • [IP: 31.11.131.***]

Zły pomysł bez przemyśleń i przyszłości, psucie wyglądu naszych ulic w mieście wychodzi tej pani najlepiej. Jeszcze trochę i nic nie zostanie, przykre.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 18:02:25] • [IP: 178.8.62.***]

i mysle ze moj przedmowca ma racje, bo w ten sposob byly powiezane sciezki rrowerowe z okolicy" bielika" i prystani" adler schiffe"

Gość • Czwartek [06.06.2019, 17:58:19] • [IP: 176.221.122.**]

Tylko pogratulować takiej decyzji. Jeśli ktoś uważa że będzie sprawnie to tak nie będzie. Wystarczy że do nowego budynku za hotel Bałtyk jest właśnie tylko tam wjazd na parking. Z drugiej strony wszystko jest betonowane i zamykane barierkami. Wystarczy jedno auto by doszło do zakorkowania miasta.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 17:57:39] • [IP: 5.173.184.***]

To jest horror co dzieje się w naszym mieście, wszędzie zwężacie drogi i sądzicie kwiatki i krzaki... Wczoraj nie mialem gdzie uciec aby straży ustąpić bo wszędzie przy jezdniach krzaki!!

Gość • Czwartek [06.06.2019, 17:43:30] • [IP: 178.235.147.**]

Moze być jeden pas ruchu ale jednocześnie musi pani Michalska wprowadzić nakaz jazdy z prędkością 100 km/h.Dla zapewnienia odpowiedniej przepustowosci tej ważnej w mieście ulicy.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 17:41:07] • [IP: 89.73.204.***]

Moim zdaniem ul. A.K. powinna być dwukierunkowa, żeby przejęła ruch z Wybrzeża Wł. IV, a ulicę na Wybrzeżu ograniczyć do jednego pasa ruchu w stronę promów. Powstanie kupa miejsca na ścieżkę rowerową i poszerzenie bulwaru, bo jego obecna szerokość jest atrakcyjna jedynie dla srających na niego mew i rowerzystów właśnie jadących z promu w stronę ciepłowni. To wstyd, żeby miasto było w tym rejonie odcięte od wody taką szeroką arterią komunikacyjną jak obecnie.

Gość • Czwartek [06.06.2019, 17:24:01] • [IP: 185.210.38.***]

Bardzo mądra wypowiedź z godziny 12:11

Gość • Czwartek [06.06.2019, 17:15:59] • [IP: 69.206.173.***]

zapraszam do NY kierowcow

Gość • Czwartek [06.06.2019, 17:10:34] • [IP: 31.11.130.**]

bardzo dobra koncepcja - wolniejszy ruch zwiększa bezpieczeństwo a co za ty idzie mniej wypadów, inni wymyślili i się sprawdziło, należy powielać sprawdzone i mądre rozwiązania

Gość • Czwartek [06.06.2019, 16:58:42] • [IP: 178.235.147.**]

Znakomity koncept brawo Pani Prezydent :)

Gość • Czwartek [06.06.2019, 16:29:20] • [IP: 37.8.215.***]

JUZ JEST ARMAGEDON

Gość • Czwartek [06.06.2019, 16:16:13] • [IP: 79.186.118.***]

Można się zastanowić po co my mieszkańcy płacimy podatki skoro wszystko jest przeciwko.Czy to jest prywatne miasto ? Skoro ta Pani wszystko może to po co są radni.Proszę o wskazanie chociaż jednej ulicy gdzie poprawiono ruch i go usprawniono.Skoro ta Pani chce chce" usprawnić" ruch to może pomyśli o miejscach postojowych skoro ulica jest za szeroka.Chodnik też jest szeroki.Miejsca starczy na drogę rowerową.

Oglądasz 1-25 z 113
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■