POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [01.06.2019, 21:50:53] • Świnoujście

Uliczny Armagedon - co czeka nas w wakacje?

Uliczny Armagedon - co czeka nas w wakacje?

fot. Czytelnik

Świnoujście to od kilku lat miasto, w którym wzmożony ruch turystyczny trwa praktycznie cały rok. Jednak to okres wakacji jest czasem kulminacji sezonu turystycznego. Do tego czasu jeszcze 3 tygodnie, ale już dzisiaj ze względu na wykopki prowadzone na świnoujskich ulicach - trwa komunikacyjny armagedon.

Ulica Wojska Polskiego i przygotowane przez wykonawcę objazdy powodują gigantyczne korki. Stoją w nich przede wszystkim mieszkańcy wracający z pracy, ale również turyści z Niemiec. Wielu zniecierpliwionych szuka innych dróg dojechania do centrum miasta. Ale niestety nie jest to takie proste. Alternatywny wyjazd spod granicy może nastąpić jedynie ulicą Żeromskiego, czyli przez centrum Dzielnicy Uzdrowiskowej i do tego ulicą jednokierunkową. Strach nawet pomyśleć, co tam niedługo będzie się działo.

Uliczny Armagedon - co czeka nas w wakacje?

fot. Czytelnik

Ktoś powie, jest remont ulicy - trzeba się przemęczyć. Tylko ile ta męka ma trwać? skoro wszyscy obserwują ze złością jak wolno postępują tam prace budowlane. Firma MCC Molewski, która prowadzi tą inwestycję - to ta sama firma, która wygrała bardzo kosztowne przetargi na budowę Promenady Zdrowia, przejść na plażę, Promenadę Historyczną i jeszcze 3 parkingi: przy ul. Legionów, przy ul. Karsiborskiej i przy ul. Bałtyckiej (jeszcze nie rozpoczęty).

Uliczny Armagedon - co czeka nas w wakacje?

fot. Czytelnik

Nam się wydaje, że kiedy podejmuje się decyzję o remoncie tak newralgicznej i jedynej ulicy prowadzącej do miasta, to inwestor, czyli władze miasta powinny myśleć przede wszystkim o konsekwencjach swoich decyzji. Taka inwestycja powinna być zorganizowana tak, żeby prace trwały praktycznie całą dobę i w związku z tym jak najkrócej. Do tego nie trzeba być inżynierem - wystarczy zdrowy rozsądek i myślenie o mieszkańcach i turystach, a nie o pokazowych inwestycjach realizowanych za bardzo wysoką cenę.

A na koniec otwarte pytanie. Czy prezydent który chciał się popisać przed wyborami hurtowym podpisywaniem umów - pomyślał choć przez chwilę o stratach jakie z tego tytułu każdego dnia ponoszą mieszkańcy i przedsiębiorcy?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-40 z 40

Gość • Niedziela [02.06.2019, 05:34:22] • [IP: 176.221.122.***]

Będzie tunel to będzie jeszcze gorzej

Gość • Niedziela [02.06.2019, 05:11:17] • [IP: 95.129.224.**]

I dobrze.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 05:00:04] • [IP: 46.134.22.*]

Wykopki? Czy remont? Jak prawidłowo powinno być?? Stawiam na remont!!

Gość • Niedziela [02.06.2019, 00:13:54] • [IP: 176.221.113.**]

Niemcy blokują wszystko. Zamknąć granicę dla ruchu samochodowego i będzie spokój.

Gość • Sobota [01.06.2019, 23:54:15] • [IP: 176.221.123.***]

Miasto gotowe na tunel ? Już teraz ciężko się poruszać, jak wybudują tunel to nawet się nie ruszymy.

Gość • Sobota [01.06.2019, 23:12:40] • [IP: 37.47.182.*]

Nie remontują żle Remontują tyż żle

Gość • Sobota [01.06.2019, 23:04:50] • [IP: 37.47.182.*]

Śmieszne Świnoujście miasto gdzie można z buta dojść ewentualnie rowerkiem podjechać Wszędzie blisko, ale paniska wielkie to cztery litery muszą posadzić i się wozić Żenada

Gość • Sobota [01.06.2019, 23:00:59] • [IP: 31.0.43.**]

Chcieliście Żmura to macie w pakiecie Michalską, która odpowiada za realizację tych inwestycji.

Gość • Sobota [01.06.2019, 22:49:14] • [IP: 188.147.41.***]

MO BRAWO WIELKIE DLA TEGO CO TO WSZYSTKO WYMYSLIŁ:ROZWALONE OBIE PROMENADY, PARKING-PATELNIA PRZY WIATRAKU ZAMKNIETY-REMONT, ULICE ROZKOPANE, NIEKOŃCZACE SIĘ REMONTY ULIC, OBJAZDY-JEDEN WIELKI KOREK...ARMAGEDON. NOOOOO ALE BŁĘKITNĄ FLAGĘ MAMY, TYLKO DLA KOGO TO?KTO CHCIAŁBY W TAKIM WIELKIM NALAGANIE WYPOCZYWAĆ?O MIESZKAŃCACH NIE WSPOMNĘ, BO Z NIMI TO JUŻ NIKT SIE NIE LICZY...

Gość • Sobota [01.06.2019, 22:46:04] • [IP: 95.41.1.**]

Firma z układu? Co to za firma ? Takie ma wzięcie w Świnoujściu?

Gość • Sobota [01.06.2019, 22:25:48] • [IP: 5.173.144.***]

Objazd i tyle. Sobota :-)

JUST ACT 447 • Sobota [01.06.2019, 22:23:41] • [IP: 176.221.122.**]

JAK TO CO ? BURDEL KOMUNIKACYJNY. MIASTO POWINNO KUPIĆ ŚMIGŁOWIEC DLA POGOTOWIA, ABY W PORĘ POMOC DOTARŁA DO CHORYCH, BO KARETKA PRZEZ ZAKORKOWANE DROGI NIE DOJEDZIE. ALBO ZORGANIZOWAĆ HULAJNOGI ELEKTRYCZNE DLA RATOWNIKÓW. OGÓLNIE, CZARNO TO WIDZĘ.

Gość • Sobota [01.06.2019, 22:19:42] • [IP: 37.47.189.***]

Dokończyć ten kawałek Wojska polskiego i zaprzestać na sezon. Międzyczasie można skończyć te mnie ważne..

Gość • Sobota [01.06.2019, 22:13:34] • [IP: 37.47.130.***]

Wszędzie remonty i to w okresie wakacyjnym... Jaki Pan (czytaj Prezydent), taki kram!

Pracownik Urzędu Miasta • Sobota [01.06.2019, 21:59:58] • [IP: 31.11.129.***]

I ten armagedon będzie trwał nadal. Aż nie wyremontują wszystkich ulic. Ubolewam, że nie przebudowali jeszcze ulicy Bolka Krzywoustego. Tam też są kocie łby. Kocie łby są jeszcze na ulicy Norberta Barlickiego. I tam też przydałby się remont. Ale cóż... Unia Europejska da na remonty tych ulic w końcu. Szybciej lub później. Do tego czasu, szanowni mieszkańcy i turyści musicie uzbroić się w anielską cierpliwość. Ja też stoję w korku po kilkanaście-kilkadziesiąt minut dziennie.

Oglądasz 26-40 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■