POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [01.06.2019, 21:50:53] • Świnoujście

Uliczny Armagedon - co czeka nas w wakacje?

Uliczny Armagedon - co czeka nas w wakacje?

fot. Czytelnik

Świnoujście to od kilku lat miasto, w którym wzmożony ruch turystyczny trwa praktycznie cały rok. Jednak to okres wakacji jest czasem kulminacji sezonu turystycznego. Do tego czasu jeszcze 3 tygodnie, ale już dzisiaj ze względu na wykopki prowadzone na świnoujskich ulicach - trwa komunikacyjny armagedon.

Ulica Wojska Polskiego i przygotowane przez wykonawcę objazdy powodują gigantyczne korki. Stoją w nich przede wszystkim mieszkańcy wracający z pracy, ale również turyści z Niemiec. Wielu zniecierpliwionych szuka innych dróg dojechania do centrum miasta. Ale niestety nie jest to takie proste. Alternatywny wyjazd spod granicy może nastąpić jedynie ulicą Żeromskiego, czyli przez centrum Dzielnicy Uzdrowiskowej i do tego ulicą jednokierunkową. Strach nawet pomyśleć, co tam niedługo będzie się działo.

Uliczny Armagedon - co czeka nas w wakacje?

fot. Czytelnik

Ktoś powie, jest remont ulicy - trzeba się przemęczyć. Tylko ile ta męka ma trwać? skoro wszyscy obserwują ze złością jak wolno postępują tam prace budowlane. Firma MCC Molewski, która prowadzi tą inwestycję - to ta sama firma, która wygrała bardzo kosztowne przetargi na budowę Promenady Zdrowia, przejść na plażę, Promenadę Historyczną i jeszcze 3 parkingi: przy ul. Legionów, przy ul. Karsiborskiej i przy ul. Bałtyckiej (jeszcze nie rozpoczęty).

Uliczny Armagedon - co czeka nas w wakacje?

fot. Czytelnik

Nam się wydaje, że kiedy podejmuje się decyzję o remoncie tak newralgicznej i jedynej ulicy prowadzącej do miasta, to inwestor, czyli władze miasta powinny myśleć przede wszystkim o konsekwencjach swoich decyzji. Taka inwestycja powinna być zorganizowana tak, żeby prace trwały praktycznie całą dobę i w związku z tym jak najkrócej. Do tego nie trzeba być inżynierem - wystarczy zdrowy rozsądek i myślenie o mieszkańcach i turystach, a nie o pokazowych inwestycjach realizowanych za bardzo wysoką cenę.

A na koniec otwarte pytanie. Czy prezydent który chciał się popisać przed wyborami hurtowym podpisywaniem umów - pomyślał choć przez chwilę o stratach jakie z tego tytułu każdego dnia ponoszą mieszkańcy i przedsiębiorcy?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Poniedziałek [03.06.2019, 09:17:41] • [IP: 176.221.122.***]

Zróbcie tam kolejny deptak. Jednokierunkowy, wylany betonem i koniecznie obsadzony palmami... co ja wypisuję, mogą to przecież podchwycić!.

Magellan • Niedziela [02.06.2019, 16:09:10] • [IP: 94.254.224.**]

Martwiłby się ktoś, że w korkach stoją turyści z niemiec(DDR-owcy z pobliskich byłych PGR-ów).A niech stoją, przeca nikt ich nie zmusza do przyjeżdżania do Ś-cia, a właśnie ta ich ilość codziennie na naszych ulicach i ślamazarność tworzy te korki.Do tego dochodzą kolejki, dorożki i mamy to co mamy.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 15:58:11] • [IP: 176.221.123.***]

tunelek nam pokaze prawdziwe korki

Gość • Niedziela [02.06.2019, 14:39:53] • [IP: 37.47.191.**]

Dokończyć ten kawałek Wojska polskiego i zaprzestać na sezon. Międzyczasie można skończyć te mnie ważne

Gość • Niedziela [02.06.2019, 14:37:00] • [IP: 83.23.250.***]

Skończyć z tym pierdolamento. Karać winnych tego bajzlu, a nas informować o tych karach. Dosyć pobłażania; albo to skrajna nieudolność, albo sabotaż. Jeśli to drugie, to żądamy sledxztwa. Robaczywi urzędnicy powinni odpadać z urzędu, jak robaczywe gruszki z drzewa!!.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 14:23:14] • [IP: 31.11.131.***]

Dowalić to jeszcze portem kontenerowym i kurort marzenie! Za parę lat ewentualnie wycieczki jak do Czarnobyla po opustoszałych apartamentowcach, wyciętych lasach i wypływającym na plażę syfie

Gość • Niedziela [02.06.2019, 14:16:12] • [IP: 31.11.131.***]

jak korek to też spaliny-stoją a silniki swoje wydalają.Uzdrowiska tak mają ??

Gość • Niedziela [02.06.2019, 11:48:11] • [IP: 84.44.205.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [02.06.2019, 11:12:18] • [IP: 178.238.252.**]

WYGLĄDA TAK JAKBY PRZETARG NA WSZYSTKIE REMONTY ULIC I PROMENADY WYGRAŁA I ROBI JEDNA FIRMA ZATRUDNIAJACA 4 PRACOWNIKÓW CZY MOŻE SIĘ MYLĘ?

Gość • Niedziela [02.06.2019, 11:01:38] • [IP: 178.238.252.**]

NIEWYBACZALNA DECYZJA NA ROZKOPANIE PÓŁ MIASTA W TYM SAMYM CZASIE.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 09:53:12] • [IP: 212.7.212.***]

Skierować RUCH PRZEZ GARZ I NIE ROBIĆ ZADYMY !! Trzeba zrobić to trzeba a nie ciągle się Wam nic nie podoba. NIE ROBILI - ŹLE, robią też źle. Dajcie już spokój z tym narzekaniem.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 09:48:53] • [IP: 176.221.113.**]

Finał będzie taki, że miasto się zablokuje na dobre. Ludzie przestaną tu przyjeżdżać i wszystko będzie stało puste.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 09:27:20] • [IP: 95.129.225.**]

Nie chodzi o to, że te remonty są wykonywane ale JAK SĄ WYKONYWANE!! A tutaj wszystko od dupy strony jest robione w naszym mieście. Hitem jest ul. Batalionów Chłopskich haha, odcinek 300 metrów ponad ROK robią i zrobić nie mogą. Rozgrzebane nie dokończone, każdy w urzedzie już chyba ma to w dupie. Jak oni nie potrafią takich prostych inwestycji porządnie zrobić to jak zamierzają TUNEL wybudować?? strach się bać co nas czeka :(

Gość • Niedziela [02.06.2019, 09:26:43] • [IP: 176.221.123.**]

na skrzyzowaniu wojska polskiegoa 11 listopada jak jest tam facet z nadzoru to wtedy robota idzie a jak chlop idzie gdzies wtedy roborty nie ma, , te obiboki potrzebuja kogos kto ich bedzie pilnowal. moze wtedy cos zrobia szybciej bo tak to nie widze zbytnio szybkiego zakonczenia..

Gość • Niedziela [02.06.2019, 09:25:56] • [IP: 31.0.44.***]

Jak będzie tunel to zobaczycie, , uliczny Armagedon, , teraz to jest pikuś, Pan Pikuś, bo wtedy będzie tranzyt Niemców przez Świnoujście do Międzyzdrojów itd.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 09:22:48] • [IP: 37.47.171.***]

To co się dzieje w inwestycjach i na ulicach to nieudolność i totalny brak umiejętności zarządzania inwestycjami w wykonaniu Zmurkiewicza, Michalskiej i Sujki. Tak wybraliscie to tak macie. Ja na Zmurkiewicza nie głosowałem bo już od kilku lat widać że ten człowiek się zestarzal i nic mu się nie chce oprócz trzymania stolka kurczowo i brylowania z pisowskim Baranami. A jego zespół Sujka, Michalska to liga wiejska choć czasem i na wsiach więcej dobrych rzeczy dla mieszkańców robią niż w Swinoujsciu. Tu tylko apartamenty się liczą i interesy wielkich biznesów. Mali przedsiębiorcy mogą się męczyć tak jak zwykli mieszkańcy.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 09:04:14] • [IP: 176.221.123.**]

Czy będzie remont ulicy Mazowieckiej ? jak widać remontowane maja być tylko ulice przy których rosną stare drzewa np; Wyspiańskiego. Ulica wymaga pilnego remontu, ale nie ma tam drzew do wycięcia.

GośćRT • Niedziela [02.06.2019, 09:03:45] • [IP: 178.238.246.***]

Zrobić deptak z całej wioski będzie spokój.

nawigator • Niedziela [02.06.2019, 08:44:45] • [IP: 178.238.247.**]

bagno komunikacyjne a jeszcze bedzie gorzej, nieudolnosc albo brak szrych komorek wlodarzy tego miasta doprowadzil do tego ze zaraz utworzy sie kolosalny korek ktorego nikt nie bedzie w stanie rozladowac syf, malaria, tlok, chalas. , smrod brak miejsc do parkowania oto wizytowka" KURORTU" gdzie jeszcze trzeba placic kurtax, jedyne rozwiazanie to rower albo spacerek do centrum i zamkniety ten caly kwadrat a nie jak teraz gdzie samochod parkuje mi w kawie na pseudo deptaku na Bph. Wrzesnia

Gość • Niedziela [02.06.2019, 08:40:25] • [IP: 31.11.131.***]

trzeba zamknac przejscie z albeku do swinoujscia to nie bedzie takich korków asamochody moga przejezdzac przez garc

Gość • Niedziela [02.06.2019, 08:32:35] • [IP: 178.238.252.**]

Remonty tak, ale nie wszystko naraz...a potem w pośpiechu byle jak, byle szybko.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 07:56:13] • [IP: 5.173.144.***]

Zdjęcie tendencyjne. Tam zawsze będzie kilka samochodów.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 07:28:05] • [IP: 188.147.37.*]

Tak to jest jak miastem kierują Dyzma z Vive Dyzmową.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 07:03:18] • [IP: 83.8.121.***]

Zakaz poruszania byczkami i autami psełdo autami do 25km/h wczoraj taki jeden se jechał od promenady przez Matejki, Konstytucji do kościoła i dalej Grunwaldzką był korek na pół miasta jechał z 10km jak chce oprowadzać turystów w takim tępie to na piechotę wysadzić ten samochodzik.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 06:37:13] • [IP: 178.235.147.***]

jesli pracuja na wojska polskiego to nie ma ich na promenadzie i vice versa.ukraincy zaczynaja dzien pracy od dyskusji z rekami w kieszeniach.trwa to dlugo.

Oglądasz 1-25 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■