POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.06.2019, 14:02:13] • Świnoujście

Czytelnik: Trudniej wejść na pomost. O to chodziło?

Czytelnik: Trudniej wejść na pomost. O to chodziło?

po przebudowie(fot. Czytelnik )

Ktoś tu chyba zapomniał dla kogo jest pomost przy skrzyżowaniu ul. Marynarzy i Władysława IV. Po rozbudowie restauracji wejście na pomost jest za wąskie - uważa nasz Czytelnik.

W końcu ubiegłego roku została rozbudowana restauracja „Stara przystań" przy skrzyżowaniu ul. Marynarzy i Władysława IV - zaczyna swój list nasz Czytelnik. - Rozbudowa utrudnia swobodne wejście na pomost i wyjście. Wejście jest bardzo wąskie. Do pomostu dobijają różne jednostki pływające (sportowe, motorówki Urzędu Morskiego). Na pomost wchodzą wędkarze i wczasowicze.

Czy rozbudowa została przeprowadzona legalnie? - zastanawia się nasz Czytelnik. - Jeżeli tak, to czy wydający zgodę urzędnik miał świadomość zasłonięcia wejścia na pomost i utrudnienia komunikacji ?

Czytelnik: Trudniej wejść na pomost. O to chodziło?

po przebudowie(fot. Czytelnik )

W załączeniu dostaliśmy zdjęcia przed rozbudową i po rozbudowie pomostu.

Odpowiedź na pytanie dotyczące rozbudowy terenu restauracji „Stara przystań" została udzielona już kilka dni temu rzecznikowi UM Świnoujście.
Restauracja Stara Przystań wynajmuje powierzchnię nabrzeża przy ul.Wybrzeże Władysława IV i ma prawo prowadzić tam działalność gastronomiczną i z pewnością nie było w ubiegłym roku żadnej przebudowy.

Czytelnik: Trudniej wejść na pomost. O to chodziło?

2018r.(fot. Czytelnik )

Do pomostu jest swobodne dojście i wynajmujące je podmioty nie wnosiły do tej pory zastrzeżeń a do pomostu mogą dobijać tylko i wyłącznie jednostki, które posiadają zgodę Żeglugi Świnoujskiej. – tłumaczy Żegluga Świnoujska

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-46 z 46

Gość • Niedziela [02.06.2019, 18:34:02] • [IP: 46.246.1.***]

Przedstawiciel ŻŚ, tłumaczący zasadność istnienia tej śmierdzącej budy, musi mieć udział w tym procederze. Przekroczone są wszelkie regulacje bezpieczeństwa: pożarowe, ratownicze, higieniczne. Ratownicy mają utrudniony dostęp z pomostu. Stan sanitarny toalety, całkowicie kasuje istnienie tego koszmarnego lokalu. Tego czegoś, nie powinno być w tym miejscu.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 18:27:09] • [IP: 5.173.144.**]

No jakim trzeba być grubasem żeby się nie przecisnąć między barierką a barakiem.?? A co gościu chciał tam samochodem wjechać? Czy co ? O co cho?? Pierdo..ny malkontent

Gość • Niedziela [02.06.2019, 18:18:53] • [IP: 176.221.122.***]

Była zdrojowa teraz parówki sprzedaje i jak zwykle kręci. Jeżeli ma dzierżawę nabrzeża to może niech całe zajmie

Gość • Niedziela [02.06.2019, 17:44:56] • [IP: 178.238.253.**]

254...CZŁOWIEKU O CZYM PISZESZ, MIASTEM RZĄDZI KILKUOSOBOWA USTAWKA, JAKI NADZÓR, JAKIE KONTROLE TO JUŻ BABCIE NA ŁAWKĄCH WIEDZĄ I SIĘ SMIEJĄ !

Gość • Niedziela [02.06.2019, 17:22:40] • [IP: 109.243.198.***]

14:26:56] • [IP: 94.254.232.***]" Zdjęcie zrobione mało obiektywnie" --- Ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, haaaaa... a jak je można inaczej zrobić?! Moim zdaniem pod słońce, ale niestety, akurat z perspektywy nabrzeża to słońca się nad dachami tych domów nikt nie doczeka. Gdyby ono tam było, to na pewno by oślepiło, stworzyło łunę, w której nawet pokawałkowane ciało wyglądałoby malowniczo, jak obraz Beksińskiego.. ..Ha, ha, ha, ha, haaaa... takiego wpisu jeszcze nie widziałem..."zdjęcie mało obiektywne"...nie mogę, to zdanie jak z filmu Barei lub jak z" Rejsu"...

Gość • Niedziela [02.06.2019, 17:22:20] • [IP: 93.94.186.***]

a kto ci każe tam łazić...tylko narzekać się nauczyli...

Gość • Niedziela [02.06.2019, 17:18:04] • [IP: 109.243.198.***]

Po drugiej stronie jezdni jest doklejony do restauracji ogródek, z zafoliowanymi ścianami, przylega do chodnika tuż koło pasów, uniemożliwia, gdyby Urząd chciał to zrobić, doprowadzenie ścieżki rowerowej do tych pasów, do może ewentualnego przejazdu rowerowego, bardzo tam potrzebnego, a niestety nieistniejącego. Skutek tego braku przejazdu to częste pokonywanie rowerem pasów dla pieszych, bo zakończenie ścieżki rowerowej ok.6 m od nabrzeża będącego naturalnym i dozwolonym terenem jazdy rowerami, prowokuje do takich wykroczeń. Tu ewidentnie Urząd jest współwinny takim naruszeniom prawa, mimo winy rowerzystów, bo istnieje coś takiego jak" zlekceważona logika ruchu drogowego", zaniechanie, skutkujące zagrożeniami na drodze. Urzędnicy, obudźcie się!

Gość • Niedziela [02.06.2019, 17:00:58] • [IP: 176.221.122.***]

Pomost jest dzierżawiony razem z terenem pod lokal, więc o co chodzi, chciał to zagrodził, jego prywatna sprawa. Ciesz się że w ogóle pozwala ci tam wejść mały człowieczku.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 16:59:47] • [IP: 31.0.70.***]

Nieładnie! Egoistyczne podejście.a gdzie przepisy p.poz? Nad ranem ? Hihi

Gość • Niedziela [02.06.2019, 16:36:30] • [IP: 178.238.253.**]

Ten obskurny barak to restauracja w najładniejszej dzielnicy, nie żartujcie, ale może niech tak zostanie bo zaraz betonożercy się zorientuja i zrobią to co robią na promce!

Gość • Niedziela [02.06.2019, 16:21:40] • [IP: 62.69.254.***]

Nadzór Budowlany to jeszcze w tym mieście jest, czy się sprywatyzował całkowicie

Gość • Niedziela [02.06.2019, 15:56:23] • [IP: 188.147.97.**]

Zawsze to 6 Niemcow wiecej.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 15:46:41] • [IP: 188.147.110.***]

Panie Żmurkiewicz przecież od dawna jest Pan emerytem. Niech Świnoujściem zarządza ktoś młodszy bardziej sprawny. Co chce Pan udowodnić? Ja tego nie rozumiem. Może mnie ktoś to wytłumaczy.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 15:28:15] • [IP: 176.221.122.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [02.06.2019, 15:25:55] • [IP: 31.60.21.*]

Fakt jest faktem. Wejście zastawione. Samowola budowlana. Należy rozebrać i to jeszcze przed sezonem zanim zrobi się duży ruch i ktoś sobie krzywdę zrobi. Rozebrać bezwzględnie a właściciel niech płaci sowitą karę.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 15:15:25] • [IP: 178.238.252.**]

O jedno" okno"mogli by skrócić ale przecież, można wchodzić" gęsiego"a nie parami.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 14:59:47] • [IP: 5.173.137.***]

kasa, kasa,

Gość • Niedziela [02.06.2019, 14:54:12] • [IP: 5.173.153.**]

Wymalowane barierki, szkoda że tylko tam brakuje Łososia oj brakuje.

Gość • Niedziela [02.06.2019, 14:53:02] • [IP: 185.45.177.**]

to niech sobie radzi gdzie indziej

Gość • Niedziela [02.06.2019, 14:29:50] • [IP: 88.156.235.***]

racja, zajął prawie całe wejście jak widac

Gość • Niedziela [02.06.2019, 14:26:56] • [IP: 94.254.232.***]

Kolego zdjecie zrobiles malo obiektywnie. Zal Ci d...e sciska ze ktos se radzi w zyciu a tobie zostal tylko telefon z mozliwoscia robienia zdjec. Wstyd naprawde smutny jestes

Oglądasz 26-46 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■