POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [25.05.2019, 08:38:20] • Świnoujście

Sportowy potop skarbowców w Świnoujściu. Zobacz film!

Sportowy potop skarbowców w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Tym razem nie przyjechali nikogo kasować, kontrolować podatków. A mają do tego moc! Ale w Świnoujściu prezentują przede wszystkim swoją kondycję sportową. 3200 pracowników Urzędów Skarbowych z całej Polski zjechało już w czwartek wieczorem do Świnoujścia by przez dwa kolejne dni rywalizować w 18-tych Mistrzostwach Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów. Już o 8.30 rano barwna i głośna grupa przebierańców wyruszyła w kierunku stadionu miejskiego przy ul. Matejki gdzie odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw. Na stadion weszła grupa, której pozazdrościć nam może Hollywod! Nie zabrakło jednak biało-czerwonych akcentów. Organizatorzy powiązali bowiem obecną edycję mistrzostw z akcentami niepodległościowymi; stulecia odzyskania niepodległości i związanej z nią historii polskiej skarbowości. Na czele pochodu miał wyruszyć jeździec w historycznym stroju. Jak poinformowali nas organizatorzy konny wierzchowiec nie wprowadził grupy na stadion ze względu na możliwość spłoszenia zwierzęcia. Ale akcentów historycznych i tak na stadionie nie zabrakło.



To właśnie nawiązanie do stulenia Niepodległości R.P. sprawiło, że kilkakrotnie w trakcie wielkiej parady otwarcia mistrzostw na stadionie miejskim robiło się biało-czerwono. Kilka grup uczestniczących w mistrzostwach wybrało biało-czerwone stroje albo dodatki do strojów. Na bieżnię stadionu weszły nawet... dumne, królewskie orły Rzeczpospolitej!

Sportowy potop skarbowców w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Organizatorzy zadbali jednak żeby parada odpowiadała luźnemu charakterowi imprezy. W szeregach paradujących skarbowców znaleźli się więc bohaterowie amerykańskich superprodukcji filmowych z Blues Brothers na pierwszej linii.

Sportowy potop skarbowców w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Skarbowcy wykazali się niezwykłą inwencją i pomysłowością. Kolejne grupy przebierańców witane były gorąco przez publiczność zebraną wzdłuż trasy przemarszu oraz na trybunach miejskiego stadionu.

Sportowy potop skarbowców w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wśród witających nie zabrakło mieszkańców, turystów, władz miasta oraz diecezji szczecińsko-kamieńskiej z arcybiskupem Andrzejem Dzięgą.

Sportowy potop skarbowców w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Po inauguracji grupy uczestników mistrzostw rozeszły się po Świnoujściu, poznając miasto i jego atrakcje. Dziś rozpoczęła się także rywalizacja sportowa. Wieczorem, w amfiteatrze miejskim zaplanowano dekoracje zwycięzców pierwszych konkurencji.

Sportowy potop skarbowców w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Chodzi o pływanie, bieg uliczny, przeciąganie liny, strzelanie oraz nordic walking. Finał Mistrzostw Polski Skarbowców ma odbyć się również na deskach amfiteatru, w sobotę, od godziny 20.00 Uroczystości towarzyszyć będzie występ profesjonalnej formacji tanecznej Katarzyny Markiewicz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Środa [29.05.2019, 13:02:35] • [IP: 178.235.147.***]

Dwie rzeczy są pewne: śmierć i podatki.

pkp • Środa [29.05.2019, 10:42:29] • [IP: 10.0.2.***]

To ci, o których Radio Szczecin mówiło, że urządzili libację w pociągu z Warszawy?

Gość • Poniedziałek [27.05.2019, 21:29:52] • [IP: 176.221.122.***]

"ŚWIETNA" IMPREZA. PEWNIE BAWILI SIĘ ZA PIENIĄDZE MAFII VATOWSKIEJ.

Gość • Poniedziałek [27.05.2019, 17:32:13] • [IP: 62.69.251.**]

US to nie orkiestra

Gość • Poniedziałek [27.05.2019, 16:50:31] • [IP: 176.221.113.**]

W Świnoujściu w Urzędzie Skarbowym jest bardzo nieprzyjemnie. Szczególnie po lewej stronie tak jakby na końcu pracuje bardzo niemiła pani. Zero pomocy, zimna jak ryba. Niby spokojna ale strasznie nieprzyjemna. Ja bym ją wysłał do biedronki na pół roku po nauki obsługi klienta.

Gość • Niedziela [26.05.2019, 11:40:15] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [26.05.2019, 11:14:43] • [IP: 176.221.113.**]

Przesada z tym przebieraniem się za śmierć czy za postacie z Gwiezdnych Wojen.

Gość • Niedziela [26.05.2019, 11:10:57] • [IP: 176.221.122.*]

Potomkowie Chazarów dobrze się bawią za nasze pieniądze.darmozjady.

Gość • Niedziela [26.05.2019, 10:34:28] • [IP: 5.173.168.***]

Mariusz pozdrawia Dorotę z Warszawy - Białołęki.

Gość • Niedziela [26.05.2019, 09:28:25] • [IP: 176.221.123.***]

Urzedników wszelakich jest 850 tyś !! Zastanoiwił się ktoś czy na prawde sa potrzebni?

Gość • Niedziela [26.05.2019, 08:45:06] • [IP: 93.94.187.***]

Dobra zmiana organizuje igrzyska

Gość • Niedziela [26.05.2019, 00:06:18] • [IP: 5.173.128.***]

W urzędach sstywniscy a poza pracą trzoda

Gość • Sobota [25.05.2019, 23:28:11] • [IP: 31.11.128.***]

świetna impreza - co tydzień powinny być takie spartakiady różnych firm z całej Polski - to by tchnęło trochę życia...:-)

Gość • Sobota [25.05.2019, 22:09:49] • [IP: 31.11.129.***]

Zastanawiający termin potopu-pucharu-zabawy. Czy głosować będą także w Świnoujściu?

Gość • Sobota [25.05.2019, 21:14:08] • [IP: 37.47.165.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [25.05.2019, 20:40:33] • [IP: 77.88.191.**]

Niech się bawią, to tchnie w nich nowe siły żeby mogli na codzień w mniej zabawnych humorach gnębić podatnika 😉

Gość • Sobota [25.05.2019, 20:32:59] • [IP: 92.42.112.***]

Jak zwykle mieszkańcy do budy

Jajogłowy • Sobota [25.05.2019, 20:31:46] • [IP: 94.254.232.***]

A może zaczniemy organizować coś dla naszych dzieci w tym mieście

Gość • Sobota [25.05.2019, 20:19:27] • [IP: 5.173.152.**]

Czwartek pociąg 15.16 do Świnoujścia wagon 13-ty wsiadła trzoda bo inaczej nie da się określić pasażerów 40+.Obrzydliwe przekleństwa, ignorancja pasażerów, głośne wulgarne zachowanie, tak wyglądają żałośni urzędnicy skarbowi!!Wstyd!!

Gość • Sobota [25.05.2019, 18:37:08] • [IP: 62.69.241.**]

B. dobrze, tak trzymać, bawić się na maksa.

Gość • Sobota [25.05.2019, 18:18:16] • [IP: 176.221.122.***]

bardzo fajnie niech się bawią. a kto nie ma kasy i stoi na czarno niech gaciami trzęsie !!

Gość • Sobota [25.05.2019, 17:08:45] • [IP: 94.254.233.***]

Fajna impreza, promocja miasta i zarobek. A ludzie powinni się integrować. To dla wszystkich wyjdzie na plus. Tak trzymać. Popieram 👍👍👍

Gość • Sobota [25.05.2019, 16:24:21] • [IP: 178.238.246.**]

Nareszcie cos sie dzieje pozytywnego w tym miescie, nareszcie jakis cien rozrywki sie pojawil, bo tak caly czas wieje nuda nic sie do tej pory nie dzialo-amfiteatr stal nieuzytkowany, choc tyle milionow kosztowal remont, stadion Floty za malo eksploatowany, tez poszlo pare milionow na jego odnowienie;moze to bedzie jaks pozytywna reklama dla tego miasta.Poza tym niech sie ludziska dobrze bawia, na tym rzecz polega.

Gość • Sobota [25.05.2019, 16:01:41] • [IP: 178.235.147.***]

Chodzą tylko po parku kwiaty wachaja, zdjęcia robią i wdychaja nasze nadmorskie powietrze.Tyle ludzi to dużo powietrza nadmorskiego pochłonie.Zeby dla nas cos zostało.Prawda maruderzy.

Gość • Sobota [25.05.2019, 15:06:02] • [IP: 31.11.128.***]

świetna impreza, masę ludzi z całej Polski...bawią się itd...a nie tylko niemieccy emeryci, na których wszyscy narzekają...

Oglądasz 1-25 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■