POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [28.05.2019, 09:05:43] • Świnoujście

W Świnoujściu ciągle problem z odbiorem opadów

W Świnoujściu ciągle problem z odbiorem opadów

Ulica Uzdrowiskowa(fot. Czytelnik )

Są ulice w naszym miesicie, które po każdej większej ulwie zmieniają się w rwące potoki gdyż kanalizacja deszczowa nie odbiera takich ilości wody.

Nasi czytelnicy za każdym razem po większym deszczu przysyłają nam zdjęcia zalanych ulic i zastanawiają się czy na ulicach jest wystarczająca ilość studzienek.

Niestety temat nie jest taki prosty, a sprawa dotyczy nie tylko naszego miasta.

Od lat samorządy liczą na środki unijne, które mogłyby być przeznaczone na inwestycje związane z odbiorem wód po opadowych ale efekty niestety są w tej dziedzinie mierne. Po każdym większym deszczu, które zdarzają się coraz częściej, efekt jest taki, że nasze ulice wyglądają jak potoki, a płynąca przez parę godzin woda wpływa na stan nawierzchni, który szybciej ulega zniszczeniu.

Niestety nie pomoże tu ilość studzienek gdyż struktura kanalizacji odprowadzającej wodę ma swoje
ograniczenia. Według nowego prawa wodnego to samorządy odpowiadają za utrzymanie infrastruktury zagospodarowania wód opadowych jednak koszty stworzenia lub odbudowy infrastruktury potrzebnej do doprowadzenia wody jest tak duży, że zadanie jest obecnie trochę niewykonalne, bo jest wiele pilniejszych inwestycji, które trzeba realizować w naszym miesicie.

Chyba, że Rada Miasta zdecyduje inaczej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-32 z 32

Gość • Piątek [31.05.2019, 19:46:06] • [IP: 178.238.252.***]

Zabetowany to ty masz mozg . jak tobie przeszkadzaja chodniki utwardzone to wyjedz na wies , dzis domy tak sie buduje . .

Gość • Wtorek [28.05.2019, 21:42:04] • [IP: 83.23.250.***]

Kaprysy pogody zmieniają się w katastrofy pogodowe. Tylko dureń tego nie widzi i nie reaguje. Czekają nas coraz wieksze ulewy. Woda będzie spływać z ulic do piwnic, sklepów, urzędów. Straty będą się kumulowały. To nie ja jestem pesymistą, ale wy - niedowiarki jesteście durniami!!

Gość • Wtorek [28.05.2019, 21:38:22] • [IP: 62.69.229.**]

A do czego podłączone są studzienki? Do kanalizacji sanitarnej czy burzowej? Może ktoś wie i podzieli się swoją wiedzą?

Gość • Wtorek [28.05.2019, 20:49:07] • [IP: 178.235.146.***]

a może najpierw należaloby sprawdzić czy np ulica ze zdjęcia ma wogóle kanalizacje deszczową?

Gość • Wtorek [28.05.2019, 20:25:12] • [IP: 77.88.191.***]

a gdzie sa pieniadze ze sprzedazy tych wszystkich dzielek nad morzem? po sprzedazy byly srodki na nowe instalacje deszczowe, to podstawa dzialania miasta i podstawowe zadanie administracji miejskiej. czekamy na wyjasnienia?

Gość • Wtorek [28.05.2019, 19:43:55] • [IP: 178.238.253.***]

Taka niestety polityka gospodarki wodnej i kanalizacyjnej. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, będzie tragedia.

Gość • Wtorek [28.05.2019, 19:43:40] • [IP: 178.238.253.***]

Taka niestety polityka gospodarki wodnej i kanalizacyjnej. Jezeli nic z tymnie zrobimy, będzie tragedia.

wyspiarz • Wtorek [28.05.2019, 19:36:20] • [IP: 176.221.123.***]

Ktoś tą prace odbiera.GDZIE SĄ WŁADZE MIASTA.

Gość • Wtorek [28.05.2019, 18:10:44] • [IP: 84.44.205.***]

Z czym tak naprawde Swinoujscie niema problemu, nawet sami z soba?

Gość • Wtorek [28.05.2019, 15:10:20] • [IP: 37.8.215.***]

Hotel jest ale o chodniku juz zapomnialo sie

Gość • Wtorek [28.05.2019, 14:59:43] • [IP: 37.47.186.**]

Świnoujście to jest jeden wielki problem

Gość • Wtorek [28.05.2019, 14:30:56] • [IP: 37.8.231.**]

Czytelnik zjedz snikersa.

Gość • Wtorek [28.05.2019, 13:44:09] • [IP: 31.0.42.**]

Ważne że Basia-specjalisyka od kanalizacji nie ma zastrzeżeń.

Gość • Wtorek [28.05.2019, 13:22:43] • [IP: 62.69.203.***]

Tyle betonu, że jeszcze trochę to będzie trzeba wyciągać pontony, bo inaczej trudna sprawa, brawo panie Zmurkiewicz, tylko jak tak patrzę to trochę za dużo drzew po lewej stronie, wyciąć bo głupio to wygląda.

Gość • Wtorek [28.05.2019, 12:15:36] • [IP: 178.238.253.**]

198...PRAWDA, ALE TO CO ZROBIŁA SŁOWIANKA, ODDAJĄC W PACHT UBEROWI TELEWIZJĘ POLSKĄ TO SKANDAL I JESZCZE KAŻĄ SOBIE ZA TO PŁACIĆ, A USTAWOWO POŁOWA MIESZKAŃCÓW JEST WIEKOWO ZWOLNIONA, CZY KTOŚ KIEDYŚ DA RADĘ OCZYŚCIĆ MIASTO Z WSZELKIEJ MAŚCI USTAWEK! ŻEBY BYŁO JASNE NIE MAM NIC PRZECIWKO SPÓŁDZIELNI, MIESZKAM PŁACĘ CZYNSZ STARAM SIĘ BYĆ UCZCIWYM LOKATOREM, ALE TAK NAPRAWDĘ W SPRAWACH CIĘŻKICH DLA MIESZKAŃCÓW NIGDY NIE UZYSKAŁAM POMOCY, DLATEGO TYLE ROZCZAROWANIA NIE TYLKO ZRESZTĄ U MIĘ, ROZMAWIAM Z SĄSIADAMI , POCHWAŁ NIE USŁYSZAŁAM!

Gość • Wtorek [28.05.2019, 12:08:39] • [IP: 178.238.253.**]

Z FAŁSZYWEJ OSZCZĘDNOŚCI NIE BUDUJE SIĘ KANALIZACJI BURZOWEJ!

Gość • Wtorek [28.05.2019, 12:02:55] • [IP: 5.173.129.***]

I bardzo dobrze niech zalewa !więcej betonu i mniej drzew !niech dalej stawiają betony !

Gość • Wtorek [28.05.2019, 11:27:51] • [IP: 84.233.191.***]

Niech tną dalej drzewa i betonują wszystko to napewno będzie mniej zalanych miejsc

Gość • Wtorek [28.05.2019, 11:26:41] • [IP: 84.74.155.***]

To wina polityków lewaków tak leją wodę że aż się przelewa

Gość • Wtorek [28.05.2019, 11:18:20] • [IP: 109.243.198.***]

Z wieloma rzeczami w Swinoujściu jest problem w zakresie odbioru: odbiór telewizji naziemnej jest fatalny, utrudnia go zróżnicowanie nadajników, jeszcze gorzej jest z odbiorem stacji radia publicznego, bo nadajnik w Kołowie nie wyrabia np.w zasięgu radiowej Trójki (Dwójki od 12 lat nie ma); jest problem z odbiorem oDpadów (lasy wciąż chłonne, Remondis za mało sexy), jest problem z odbiorem oDpadów politycznych, bo koncentracja toksyn postkomunistycznych wyrzygiwanych w czarnych marszach przeciw świętemu życiu dziecka jest wielka.

Gość • Wtorek [28.05.2019, 11:02:26] • [IP: 5.173.145.**]

standarcik

wasz • Wtorek [28.05.2019, 10:37:04] • [IP: 185.246.208.**]

Aby rozwiązać problem należy zakopać na trawniku Hamiltona zbiornik wody (taki jak na promenadzie), wykonać system zraszania, wodę zużyć do podlewania trawników w czasie suszy.

Gość • Wtorek [28.05.2019, 10:30:03] • [IP: 176.221.123.*]

Przetargi układa się w formule zaprojektowany wykonany. Skutki są takie że jako wykonawca a zarazem projektant muszę zmieścić się w kosztach a te są najniższe gdyż tylko takie wygrywają. A więc tnie się na naxwszystkim co jest możliwe i np oddaje się drogi z mniejszą średnicą instalacji p deszczu z mniejszymi kratkami ściekowymi gdzie parę patyczków czy liści zapycha wlot i skutki są widoczne na ulicach które są w najniższym punkcie. Pozalewane po kolana a często pobliskie budynki podtopione, do tego dochodzi moda deweloperów którzy w piwnicach poniżej poziomu gruntu tworzą pomieszczenia użytkowe licząc na chyba cud gdyż u nas pomimo że mamy piasek wsiakliwy to zdarzają się oberwania chmury gdzie zalewa wszystko i wszystkich A gdzie są inspektorzy do odbioru prac? I to tacy którzy znają się na obliczeniach technicznych i mają wiedzę ?

Gość • Wtorek [28.05.2019, 10:24:26] • [IP: 176.221.123.***]

Pilniejsze inwestycje.Chyba pilniejsze jest wyciecie wiecej drzew a nie rozwiazywanie problemow

Gość • Wtorek [28.05.2019, 10:05:33] • [IP: 176.221.122.**]

Za mało betonu :)

Gość • Wtorek [28.05.2019, 10:02:17] • [IP: 5.173.136.***]

😂😂😂 więcej betonu więcej betonu 😂😂😂 wodę już macie taras trzeba dodać piach i cement😂😂😂

Gość • Wtorek [28.05.2019, 09:45:13] • [IP: 178.235.147.***]

Dzięki tak zrobionym inwestycjom biedniejsza ludność miejscowa i przybysze mogą w okresie deszczowym umyć sobie nogi. A w większych kaluzach i drobne pranie wykonać. Podobnie wykorzystuje wodę z deszczu murzynska ludność Afryki.

Gość • Wtorek [28.05.2019, 09:44:58] • [IP: 153.19.195.**]

Hm, niesamowite. Ciekawe, czy postępująca zabudowa może mieć z tym coś wspólnego? xd

Gość • Wtorek [28.05.2019, 09:43:47] • [IP: 176.221.123.**]

Czemu mnie to nie dziwi? Kolejny przetarg i układamy pod nowym asfaltem kanalizację deszczową, robota musi iść.

Gość • Wtorek [28.05.2019, 09:40:39] • [IP: 37.30.18.*]

Gdzie ta woda ma wsiakac jak zabetonowane jest miasto i tereny dziewicze

Gość • Wtorek [28.05.2019, 09:40:21] • [IP: 23.226.237.*]

nic dziwnego, skoro w urzędzie zatrudnieni są nieuki bez kompetencji na dane stanowisko. Przykład: Królowa Betonu-Wybetonowicielka, specjalistka od szamb, którą przerasta najprostszy problem, który widzimy na przykład na załączonym zdjęciu.

Gość • Wtorek [28.05.2019, 09:32:44] • [IP: 80.245.189.***]

Tzw. Podatek od deszczu...miasto bedzie samo sobie naliczac?Teren zabetonowany bez mozliwosci odbioru wody opadowej przez wsiakanie w teren podlega podatkowi.

Oglądasz 1-32 z 32
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■