POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [22.05.2019, 08:34:30] • Świnoujście

Świat buduje miasta smart a na Kościuszki jest tylko jeden kosz na śmieci

Świat buduje miasta smart a na Kościuszki jest tylko jeden kosz na śmieci

fot. Czytelnik

Świat wymyśla nowe koncepcje miast, które działają jak żywy organizm, a bogata gmina w Polsce ma jeden kosz na śmieci na całej ulicy.

O tym kuriozalnym przypadku poinformował nas jeden z czytelników, który informuje nas, że przy ulicy Koniuszki brakuje koszy na śmieci.
Na waszym portalu wiele artykułów jest poświęconych problemowi czystości miasta.
Uważny obserwator mediów doczytał pewnie również to, że radni w najbliższym czasie mają pochylić się nad podwyżką za wywóz śmieci. Trochę to kuriozalne bo nasze miasto jest na co dzień brudne, ocenia rzeczywistość nasz czytelnik.

Jak miasto ma być czyste skoro nie ma gdzie wyrzucić ogryzka po jabłku? Jak wymagać od młodych ludzi, by nie wyrzucali śmieci byle gdzie, skoro brak koszy na śmieci? Pyta retorycznie nasz czytelnik

Idąc ulicą Kościuszki od ulicy Konstytucji III Maja kosz na śmieci mamy dopiero przy Szkole Podstawowej, a przecież miasto powinno być dla mieszkańców przede wszystkim funkcjonalne.

Może któryś z radnych pochyli się nad tym problem by mieszkańcy nie musieli chodzić z prywatną śmietniczką.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 55

Gość • Środa [22.05.2019, 12:04:38] • [IP: 80.245.189.***]

Na ul.Rycerskiej nie ma żadnego kosza na śmieci. Odpady podrzuca się tam mieszkańcom pod posesje.

Gość • Środa [22.05.2019, 11:55:36] • [IP: 88.218.255.**]

Ale za to są hotele, apartamentowce, nadmiar samochodów, rozwalone ulice, ogołocona szata roślinna czyli - cywilizacja i nowoczesność na całego. Ogryzek jabłka można samemu zjeść i po krzyku.

Gość • Środa [22.05.2019, 11:51:30] • [IP: 176.221.122.***]

wszystkie kosze są na promenadzie i w parku zdrojowym-nawet głęboko schowane w parku gdzie ludzi jak na lekarstwo

Gość • Środa [22.05.2019, 11:45:10] • [IP: 78.133.244.**]

przy bangladeszu tez jest mało koszy bo kartony od fajek się nie mieszczą i leżą na chodnikach przy koszach

Gość • Środa [22.05.2019, 11:41:28] • [IP: 176.221.123.**]

Jak to wygląda w innych państwach UE, przykładowo Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji? Skoro w innych tematach tak często można spotkać zdanie np :,. a bo w Anglii... " Jeśli jest to taki częsty odnośnik niech on się dotyczy każdego zagadnienia, a nie tylko wybranych tematów, bo akurat w tym przypadku tak mi wygodnie.

Gość • Środa [22.05.2019, 11:38:44] • [IP: 80.245.189.***]

Polakom postawic co metr to i tak wyrzuca gdzie popadnie...Blisko mnie zrobiono nowy parking i co robia ludzie jak wysiadaja??Po co pusta butelke wziasc do domu i wyrzucic do kubla jak mozna tak sobie na trawnik.

dzony • Środa [22.05.2019, 11:16:27] • [IP: 185.210.39.***]

największa ilość śmietników w jednym miejscu to przejście koło parku linowego i starej strzelnicy, chyba 7 na odcinku 100m

Gość • Środa [22.05.2019, 11:16:22] • [IP: 178.238.249.***]

Remondiss zlikwidowal kosze widzialem , zeby nie sprzatac nie wysypywac smieci

Gość • Środa [22.05.2019, 11:10:59] • [IP: 185.210.39.***]

Bardzo dobry problem poruszony przez redakcję miasto tonie w śmieciach idąc ulicami naszego miasta stoją worki śmieci ludzi z mieszkań, gdyż nie chce się iść do śmietnika to stawiają byle gdzie bo tak wygodnie ulica Staszica jest zastawiana śmieciami kosze uliczne nie służą na śmieci domowe. Społeczeństwo jest bardzo zdemoralizowane nie szanują pracy ludzkiej, śmietniki porozbijane, znaki drogowe powyłamywane, chodniki z kostki wyłupane. , może czas zająć się estetykom małych ulic, a nie tylko promenadom dla turystów. My mieszkańcy też wymagamy od władzy zorganizowania ładu i porządku w mieście, gdyż my tam funkcjonujemy, nasze życie toczy się między blokami a nie na promenadzie. należy o to zadbać dla dobra nas wszystkich, Dziękuję za poruszenie tego tematu.

Gość • Środa [22.05.2019, 11:02:35] • [IP: 83.20.251.**]

W całym mieście jest za mało koszy na śmieci, jak również ławek do posiedzenia, oczywiście tam gdzie z powodzeniem mogą stać.

Gość • Środa [22.05.2019, 10:58:54] • [IP: 37.47.56.***]

Na Markiewicza nie ma żadnego, nowa ulica i. Chyba zapomnieli. Nawet nie ma przejść dla pieszych. MARKIEWICZA MARKIEWICZA

Gość • Środa [22.05.2019, 10:45:20] • [IP: 31.11.129.***]

Bardzo trafna obserwacja. Koszy brakuje nie tylko na Kościuszki!

Gość • Środa [22.05.2019, 10:45:19] • [IP: 176.221.123.**]

KOSZY DO SMIECI JEST ZA MAŁO !!

Gość • Środa [22.05.2019, 10:38:17] • [IP: 80.245.182.***]

a gdzie on niby jest ten kosz

Gość • Środa [22.05.2019, 10:34:38] • [IP: 80.245.190.**]

Na Markiewicza po remoncie, sprawa koszy wygląda podobnie.

Gość • Środa [22.05.2019, 10:26:19] • [IP: 178.238.252.**]

Wywóz śmieci coraz droższy, miasto oszczędza.Woreczki będziemy nosić w kieszeniach...albo...nie jeść na ulicy ;)

Gość • Środa [22.05.2019, 10:18:59] • [IP: 31.11.128.***]

Nie jest ważne ile jest koszy, ważne aby było czysto. Panowie w pomarańczowych kombinezonach spisują się znakomicie.

Barbara M. • Środa [22.05.2019, 10:01:09] • [IP: 185.210.38.***]

"Bo miasta nie stać na taką ilość koszy"

Gość • Środa [22.05.2019, 09:51:57] • [IP: 37.248.208.***]

Na ulicy Markiewicza nie ma ŻADNEGO kosza na śmieci!! Nawet przy przystankach autobusowych!!

Gość • Środa [22.05.2019, 09:51:08] • [IP: 178.238.252.***]

Całe miasto jest masakrycznie ubogie w smietniki

Gość • Środa [22.05.2019, 09:39:51] • [IP: 31.0.35.***]

To samo jest jak idziemy od przeprawy promowej w stronę miasta kosz jest dopiero obok apteki zdrowie

Gość • Środa [22.05.2019, 09:36:28] • [IP: 37.47.128.**]

Jest to duży problem na każdej ulicy. Potem nie ma co się dziwić, że pełno śmieci i psich kup. Bo ludzie nawet jak chcą sprzątać to nie mają gdzie wyrzucić. Kiedyś wszędzie były betonowe śmietniki.

Gość • Środa [22.05.2019, 09:24:01] • [IP: 37.47.189.***]

W Świnoujściu wogóle jest mało koszy na śmieci. Niektórymi ulicami można iść z kilometr i ich nie uświadczyć. Sam niekiedy wyrzucam śmieci gdzie popadnie, bo ile można nieść i nieść. A potem ździwko, że miasto brudne. Ano brudne, brudne...

Gość • Środa [22.05.2019, 09:08:45] • [IP: 37.47.191.***]

Na ul. Markiewicza nie ma na całej jej długości.

Gość • Środa [22.05.2019, 09:06:04] • [IP: 31.11.130.***]

To prawda że jest problem ze śmietnikami w tym mieście z prostych przyczyn po pierwsze nie będzie komu ich opróżniać po drugie będą tzw podrzuty no bo komu się chce chodzić do śmietnika osiedlowego skoro będzie stał śmietniczek i do niego można wepchać śmieci z domu

Oglądasz 26-50 z 55
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■