POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [21.05.2019, 08:44:16] • Świnoujście

Lato kapryśne, zimne i krótkie? Pierwszy sezon od lat na minusie?

Lato kapryśne, zimne i krótkie? Pierwszy sezon od lat na minusie?

fot. iswinoujscie.pl

Choć premier ogłosił, że szkoły zaczynają wakacje już 19 czerwca. to jednak temperatura nie będzie nastrajała do tego, by wybrać się nad Bałtyk. Meteorolodzy nie mają dobrych wiadomości.

Konkurowanie samym plażowaniem z Egiptem, Turcją, Grecją czy Cyprem, ze względu na klimat, jest całkowicie pozbawione sensu. Co więc ma zachęcić turystów, kiedy słupek rtęci będzie oscylował, w nadchodzące lato, w okolicach 20 stopni? Nieprzyjemny zimny wiatr i zimna woda powodują, że tegoroczne wczasy w Świnoujściu to loteria.

Na jednym z internetowych forów możemy przeczytać takie oto opinie internatów:
„ Jaja sobie robią. Ceny z kosmosu, pogoda arktyczna, więc wybieram Chorwację Półwysep Istria gdzie za tygodniowy pobyt dwóch osób w apartamencie 27m kwadratowych zapłacę około 1500 zł”

I choć z naszych informacji wynika, że rezerwacje na okres letni są wykupione, to jednak rezerwację można odwołać i w ostatniej chwili i polecić do taniej Turcji lub Chorwacji. Tym bardziej, że Świnoujście do tanich nie należy.

Ludzie znający się na turystyce twierdzą, że ostanie lata Świnoujście ratowała raczej pogoda, ale ani władze, ani lokalne organizacje turystyczne nie potrafiły tego bumu wykorzystać do tego stopnia, by stworzyć warunki turystki niezależne od pogody.

Czy więc po raz pierwszy od lat przedsiębiorcy i hotelarze będą liczyć starty a nie zyski?

Przekonamy się już niebawem.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 57

troll • Wtorek [21.05.2019, 12:56:51] • [IP: 46.46.200.***]

, , Trupem, , jedzie poczynając od urzędu. .

Gość • Wtorek [21.05.2019, 12:31:05] • [IP: 79.186.189.***]

mniej wiary na wczasach = krotsze kolejki na praom = brak tunelu bo po co :D haha a tak na marginesie w swinoujsciu nic nie ma oprocz zimnej wody i piasku z kiepami zakopanymi... tansza jest grecja :D

Gość • Wtorek [21.05.2019, 12:20:45] • [IP: 2.247.241.***]

Strój strojem, ale właścicielka stroju... hoho!

Gość • Wtorek [21.05.2019, 12:13:42] • [IP: 31.0.32.**]

I bardzo dobrze, bo wszyscy nastawili się głównie na Niemca a nie na Polskiego turystę!

Gość • Wtorek [21.05.2019, 11:59:21] • [IP: 176.221.122.***]

Oby !! Ceny jak w Miami! Hiszpania, Grecja jest tańsza nie mówiąc o Turcji, Chorwacji, Bułgarii.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 11:58:32] • [IP: 37.47.132.***]

i bardzo dobrze beda liczyli starty to moze jakies ludzkie ceny sie zrobią weekend w hiszpanii z przelotem i wypozyczeniem auta taniej wychodzi niz w świnoujściu

Gość • Wtorek [21.05.2019, 11:57:41] • [IP: 185.210.38.***]

Może wcale nie być. Niech apartamentowce zarastają mchem i krzakami. Radisson Bleee ruiną dla painball'owców - widok-marzenie :))))

Gość • Wtorek [21.05.2019, 11:46:58] • [IP: 83.20.251.**]

Czarnowidztwo nic więcej. Takie to głupie. Taki kurort jak Świnoujście nie jest dla biedoty. Mniej zamożni do Egiptu lub do Chorwacji.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 11:27:56] • [IP: 5.173.144.***]

lato ma być ciepłe ale wilgotne.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 11:11:43] • [IP: 5.173.145.***]

Oby, jak ktoś nie żyje z turystyki to w tym mieście nie da się w sezonie wytrzymać. Będzie zimniej, mieszkańcom będzie lżej.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 11:09:32] • [IP: 94.254.224.***]

I kto pisze taki artykuł. Napewno nie miłośnik naszego miasta. Wstyd wyskakiwac z taką antyreklamą. Lato jeszcze się nie zaczęło, a prognozy meteorologów mają taką cechę, że się nie sprawdzają. Zwłaszcza te dlugoterminiwe. Pożyjemy zobaczymy, wierzę że lato u nas będzie piękne i wszyscy którzy przyjadą, spędzą w Świnoujściu wspaniałe wakacje.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 11:05:37] • [IP: 188.146.237.***]

Ktoś puścił plotkę, by można było dobrze sprzedać wycieczki w ciepłych krajach. Woda w Bałtyku już jest cieplejsza od przeciętnej ostatnich lat. Z pogodą bywa różnie, ale teraz twierdzić, że za dwa, trzy miesiące będzie kiepska, to trzeba mieć głowę 6x9. Będzie bobrze, albo bardzo dobrze.

Bob • Wtorek [21.05.2019, 11:00:08] • [IP: 37.47.133.***]

Na weekend można wpaść do Świnoujscia, ale żeby tu spedzać dwu tygodniowe wakacje to lekka przesada. Dziwię sie od paru lat czemu ktoś woli przyjechać tutaj niź chociażby na południe Europy.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 10:51:47] • [IP: 80.245.189.***]

Starcy szukajacy spokoju i ciszy moga przyjechac bo ta wioska juz dawno nie dla mlodych jest ale wielu juz tez rezygnuje z pobytu tutaj bo naklepane tych hotelikow i relaks tu ciezko znalezc.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 10:50:06] • [IP: 176.221.122.***]

Artykuł nie dość że głupi, to jeszcze jakby sponsorowany.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 10:49:28] • [IP: 80.245.188.***]

To nie pogoda a urzędnicy swoim brakiem kompetencji rozwalają sezon. Pokażcie drugi taki kurort nadmorski gdzie wszystko jest rozwalone.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 10:44:37] • [IP: 80.245.188.***]

Mamy wykopki na promenadzie czy jeszcze to kogoś dziwi. Miasto rozwaliło tegoroczny sezon kompletnie. Biura turystyczne z Niemiec informują turystów o trwającej budowie w całym mieście.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 10:33:43] • [IP: 77.252.46.**]

Meteorolodzy niech zmienią kryształowe kule może nowszej generacji do przepowiadania pogody

Gość • Wtorek [21.05.2019, 10:20:05] • [IP: 178.238.247.**]

I bardzo dobrze. Przynajmniej tubylcy odpoczną. ..

Gość • Wtorek [21.05.2019, 10:13:36] • [IP: 31.0.68.**]

Wazne że królik zarabia i jego koledzy, reszta do Albeku na zmywak

Gość • Wtorek [21.05.2019, 09:57:59] • [IP: 176.221.113.**]

Są plusy takiej brzydkiej pogody. Będzie mniej turystów i mniej korków. Może się skończy popyt na Świnoujście i wszytko wróci do normy sprzed lat. Ceny mieszkań spadną do normalnego poziomu 3-3, 5 tys zł za m2, cena piwa 0, 5L za 4-5 zł czy cena kawy po 3-4 zł. Czekamy na to z utęsknieniem.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 09:53:57] • [IP: 185.210.38.**]

koło. ..mi to lata

Gość • Wtorek [21.05.2019, 09:43:25] • [IP: 77.75.241.**]

No i dobrze chytrusy niech liczą straty, w tym mieście jest tak drogo że portfele z rąk wypadają np. rybka z głębokiego tłuszczu dwie porcje bez frytek i surówek (sama ryba) przy tz. słodkim centrum prawie 160 złotych podana (samoobsługa ale za to z wielkim krzykiem właścicielki) w plastikach, a do tego jak niema pogody to oprócz wiatru wieje nudą niema nic tutaj ciekawego niema co robić, tylko proszę niepisać, że rowery, spacery i inne bajery bo tych bajerów niema stwórzcie najpierw coś co przyciągnie turystów a liczycie na niemieckich kuracjuszy którzy liczą każdego eurocenta. Polacy też pieniądze mają ale chcą go wydać tam gdzie jest on warty wydania ale niekoniecznie w Świnoujściu gdzie brak atrakcji i wieje nudą.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 09:42:57] • [IP: 37.47.165.**]

I co jeszcze wymyśla.

Gość • Wtorek [21.05.2019, 09:42:54] • [IP: 109.243.198.***]

Kilka razy sprawdziły się amerykańskie prognozy pogody na całe lato lub na zimę. Przekazywał je kiedyś red.Zalewski w radiowej Jedynce, taki gawędziarz pogodowy, po jego śmierci mam kłopoty w zidentyfikowaniu tego amerykańskiego źródła prognoz, ale zdarzało mi się wyszukać w internecie pochodzącą z USA trafną zapowiedż na całą zimę (to wg reguł meteorologicznych niemal niemożliwe, ale zdarza się, może wg jakichś modeli matematycznych). A tak w ogóle dla człowieka nie średnio-statystycznego, lecz tego z wyobraźnią, nie ma złej pogody. Jeśli jest mniej słońca, to przynajmniej jest więcej soczystej zieleni, której tak brakowało w pustynnym roku 2018. Niestety, kieszenie napycha średnia statystyczna - janusze i grażyny podobni do jaszczurek, wychodzący z nor tylko na słońce i lubiący nocne życie z tanimi i hałaśliwymi uciechami. A do tego potrzebna jest pogoda jak z taniego landszaftu.

Oglądasz 26-50 z 57
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■