POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.05.2019, 17:52:04] • Świnoujście

„Przyjazny” Urząd Miasta Świnoujście

„Przyjazny” Urząd Miasta Świnoujście

fot. Organizator

Od 1 stycznia na mocy prawa użytkowanie wieczyste gruntów zabudowanych budynkami przeznaczonymi na cele mieszkaniowe znikło, a dotychczasowi użytkownicy wieczyści działek stali się ich właścicielami. Przede wszystkim znika opłata za użytkowanie wieczyste (tzw. opłata roczna) – zastąpiła ją opłata przekształceniowa, płacona w 20 rocznych ratach. Osoby, które zdecydują się na zapłacenie całej kwoty z góry, mogą liczyć na bonifikatę, czyli obniżkę. Rada Miasta Świnoujście uchwałą NR VI/45/2019 z 24 stycznia 2019 ustaliła wysokość bonifikaty następująco:

1) 99 % w przypadku, gdy przekształcenie dotyczy udziału w gruncie przynależnego do lokalu mieszkalnego w budynkach wielorodzinnych;
2) 80 % w przypadku, gdy przekształcenie dotyczy gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi.

„Przyjazny” Urząd Miasta Świnoujście

fot. Organizator

Mieszkańcy otrzymują zawiadomienia następującej treści:

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że starsi ludzie , nie są wstanie wyczytać z takiego pisma, że mogą spłacić użytkowanie wieczyste jednorazowo za 1% czyli w tym wypadku za 12,67 zł ! Szczególnie, że w piśmie podkreślono, że kwota zapłaty jednorazowej wynosi 1 267,40 zł. To wygląda na świadome wprowadzanie w błąd ludzi którzy nie korzystają z internetu i nie czytają ustaw ani uchwał w oryginale, gdyż prawniczy żargon jest dla nich za trudny. A przecież wystarczyłoby napisać:
Właściciel lokalu mieszkalnego nr z klatki zapisanego w księdze wieczystej KW Nr ponosi opłatę przekształceniową przez okres 20 lat tj. do 31 marca 2038 roku w rocznej wysokości:
63,37 zł
(Słownie: sześćdziesiąt trzy złote 37/100)
W przypadku nie zalegania z opłatami z tytułu użytkowania wieczystego i podatku od nieruchomości zgodnie z uchwałą Rady Miasta Świnoujście NR VI/45/2019 przysługuje 99% bonifikaty z tytułu wpłaty jednorazowej. W tym wypadku kwota do zapłaty jednorazowej wynosi:
12,67 zł
(Słownie: dwanaście złotych 67/100)

„Przyjazny” Urząd Miasta Świnoujście

fot. Organizator

Prawda, że proste! Nie zdziwię się, jak się okaże, że ludzie uprawnieni do otrzymania bonifikaty będą wpłacać całość, czyli w tym wypadku 1267,40 zł lub płacili roczne opłaty przekształceniowe.

„Przyjazny” Urząd Miasta Świnoujście

fot. Organizator

Tadeusz Gala
Świnoujście 2019.05.16


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Sobota [18.05.2019, 02:10:22] • [IP: 83.8.164.***]

WEN chwali się, że jest przyjazny Urząd Miasta Swinoujścia.Twierdzę, że to nieprawda ponieważ ten urząd nie umie obliczać opłat za grunt pod garażem i stosuje swoje obliczenia i od 2011 roku płaciłem 1 grosz za dużo, a obecnie w 2019 roku 10 groszy za dużo. Jednak mimo pism Powyższy Urząd tak zdziera zawyżone opłaty za grunt i stoi uparty na swoim. A fe!

Gość • Piątek [17.05.2019, 14:54:54] • [IP: 212.184.188.***]

no sie zmienilo a nadal placisz im kase zadna zmiana toi bzdura a jak bedziesz chcial nr swojej dzialki to nikt nie da bo nie ma hehe

Gość • Piątek [17.05.2019, 10:35:38] • [IP: 78.10.206.**]

Nie bardzo rozumiem co wy się tu doszukujecie. Ja osobiście BARDZO SIE CIESZĘ. Wszystko zrozumiałem a …..młody już od dawna nie jestem.

Gość • Piątek [17.05.2019, 10:05:22] • [IP: 31.11.128.***]

Nie pierwsze i nie ostatnie pismo w 3 RP które starsi ludzie mogą nie zrozumieć ale od tego mają dzieci lub wnuków.

Gość • Piątek [17.05.2019, 08:55:40] • [IP: 83.8.164.***]

WEN to są pracownice chyba z PIS ponieważ oszukują i nie znają matematyki.A my musimy płacić dla matołów.

Gość • Piątek [17.05.2019, 05:23:16] • [IP: 176.221.122.***]

PRZYJAZNY DLA SWOICH TYLKO CIĄGLE NAS DUSZĄ PODNOSZĄC OPŁATY ZA WODĘ . ŚMIECI . I DZIERŻAWY GRUNTU TACY ONI DOBRZY Z TĄ WODĄ ORAZ ŚMIECIAMI PRZEGINAJĄ NIEMCE W HOTELACH , DOMACH WCZASOWYCH ZUŻYWAJĄ WODĘ SYFIĄ SWOIMI STATECZKAMI W CENTRUM MIASTA ILE ŚMIECI WYWALAJĄ A MY MAMY ZA TO PŁACIĆ CHYBA WAS POJEBAŁO

Gość • Czwartek [16.05.2019, 23:01:00] • [IP: 188.146.225.***]

Brawo radni za taka bonifikatę nie we wszystkich miastach tak postąpili BRAWO!

Mniejscowa • Czwartek [16.05.2019, 22:01:05] • [IP: 37.47.179.***]

Zgadzam się z autorem artykułu, że osoby które nie doczytają pisma do końca, nie będą wiedzieć, że mogą skorzystać z tej bonifikaty, czy drobny druk w tym piśmie o tej bonifikacie był celowy ? Myślę, że nie 🤔

Gość • Czwartek [16.05.2019, 19:11:06] • [IP: 185.13.106.***]

Ojciec Tadeusz?

Gość • Czwartek [16.05.2019, 18:37:03] • [IP: 23.226.237.*]

Zaraz się znajdą żydowsy spadkobiercy i ?uj z tego będzie.

Gość • Czwartek [16.05.2019, 18:30:04] • [IP: 176.221.123.**]

Miasto musi wydzielić z całości gruntu działki po budynkami, bo tylko takie podlegają przekształceniu. Reszta: drogi publiczne, lasy, pasy techniczne lasu, działki pod zabudowę i inne dziadostwo. nie podlega przekształceniu. Każda taka działka zgodnie z przeznaczeniem gruntu mieć ustanowioną odrębną księgę wieczystą, a właścicielem tego ma być miasto. Zero kantów.

Gość • Czwartek [16.05.2019, 18:16:29] • [IP: 80.245.189.***]

przeczytaj ustawę i ciesz się człowieku że jest bonifikata i że dostałeś zaświadczenie, tak szybko a treść wynika z przepisów.. w innych miastach tak szybko i tanio nie jest..

Gość • Czwartek [16.05.2019, 17:59:31] • [IP: 5.173.137.***]

Tadeusz zjedz snikersa :-)

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■