POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.05.2019, 21:23:59] • Świnoujście

Szczury opanowują przestrzeń miejską!

Szczury opanowują przestrzeń miejską!

fot. Czytelnik

Czy grozi nam inwazja szczurów? Coraz więcej tych gryzoni pojawia się w różnych punktach naszego miasta.

Szczury towarzyszą człowiekowi niemal od zawsze. Wszędzie tam, gdzie powstawały się ludzkie siedziby, zagnieżdżały się te wstrętne gryzonie. Tak było przez wieki, ale postęp i poprawa warunków życia sprawiły, że szczury przestały towarzyszyć codzienności człowieka. Wiadomo, że żyją w kanałach, piwnicach, na śmietniskach, ale nie biegają po ulicach... Niestety, okazuje się, że szczurza obecność znowu zaczyna dawać się we znaki. W naszym mieście można je spotkać w biały dzień, gdy biegają po trawnikach i chodnikach.

Szczury opanowują przestrzeń miejską!

fot. Czytelnik

To już nie są gryzonie, które znajdowaliśmy w piwnicach, czy na strychach i zwykle wystarczało zgłoszenie do firmy deratyzacyjnej. Teraz trzeba jak najprędzej podjąć przeciwdziałanie na masową skalę! Przez kilka lat miasto walczyło z komarami i dzikami. Teraz czas na akcję odszczurzania!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Niedziela [12.05.2019, 20:01:15] • [IP: 37.8.231.***]

Starsze osoby nie czytaja informacji w internecie moze na klatkach schodowych umiescic informacje o nie dokarmianiu ptactwa

Gość • Niedziela [12.05.2019, 18:46:42] • [IP: 176.221.123.***]

Mniej kotow wiecej szczurow a nawet kot dokarmiany nie traci instynktu lowcy.Mniej walajacych sie smieci porzucanych beztrosko przez ludzi to mniej brudu i szczurow.

Gość • Niedziela [12.05.2019, 18:19:44] • [IP: 46.170.90.**]

dobra zmiana atakuje...

Gość • Niedziela [12.05.2019, 12:54:34] • [IP: 37.248.152.***]

Szczury to bardzo inteligentne stworzenia. Nie ruszą trutki, która natychmiast uśmierca osobniki. Nie można bagatelizować problemu, ani zamiatać pod dywan, bo jeśli ta informacja dotrze do turystów będzie kiepsko, tak samo jeśli szczury pojawią się w ośrodkach wypoczynkowych, apartamentowcach, hotelach, pensjonatach... Trzeba odciąć szczurom dostęp do pożywienia; śmieci z żywnością wokół kontenerów, dokarmianie ptactwa (powinno być zakazane i podlegać drakońskim karom). Deratyzacja musi odbyć się na masową skalę.

Gość • Niedziela [12.05.2019, 11:17:24] • [IP: 176.221.123.***]

Na Kujawskiej 5 niszczą elewację. Pełno styropiany leży pod blokiem i nikt nie reaguje a spółdzielnia robi z ludzi wariatów! Nie chcą wierzyć ze szczury tu są.

Mieszkaniec Swinoujscia • Sobota [11.05.2019, 21:51:29] • [IP: 89.64.24.***]

Wszyscy umieja narzekac. A CO TY W TEJ SPRAWIE ZROBILES ?. Nie ma co tylko, li i wylacznie czekac na manne z nieba. Mieszkalem w bloku przy ul. Kujawskiej 5 i mialem ten problrm, bo mieszkalem na parterze. Szczegolnie w lazience i ubikacji. Wiec zdarlem tą plyte za kiblem, gdzie sa piony wody i kanlizacju, a dziury zalatalem mieszanka potluczonego szkla i betonu i sprawe zakonczylem. To, ze szczury sa w budynkach, to sprawa niefachowego uszczelnienia wejsc mediow, wody, CO, pradu, gazu. Szczur nie przegryzie sie przez zelbeton. Zeby ruszyc z posad bryle swiata, trzeba najpierw ruszyc wlasna d..e. Zakasac rekawy i kosztem kilku potluczonych butelek i kilku kg zaprawy uszczelnic te dzury. Proste? Ale trzeba chciec

Gość • Sobota [11.05.2019, 10:06:34] • [IP: 37.8.231.***]

Trzeba naglosnic na tvn lub fejsie

Gość • Sobota [11.05.2019, 10:02:58] • [IP: 37.8.231.***]

Moze trzeba to naglosic w tvn lub na fejsie wtedy ktos sie ocknie z letargu miasto sie rozbudowuje ale turysci nie przyjada do miasta szczurow

Gość • Sobota [11.05.2019, 02:03:22] • [IP: 205.201.55.***]

Obowiazek ma wlasciciel nieruchomosci.

Gość • Piątek [10.05.2019, 22:44:39] • [IP: 37.8.231.***]

Mam pytanie jak czesto powinna byc wykladana trutka na szczury. w moim bloku z 2016 jest moze wsppolnota zaspala albo miasto nie wiem do kogo nalezy obowiazek

Gość • Piątek [10.05.2019, 22:24:54] • [IP: 176.221.123.***]

Na Kołłątaja i Kujawskiej jest ich bardzo dużo. Po interwencji słynnego pogromcy szczurów zniknęły na kilka tygodni. Teraz jest ich jescze więcej. Podkopują chodniki, wchodzą ludziom do mieszkań przez toalety i przez balkony. Nawet do drugiego piętra!

Gość • Piątek [10.05.2019, 20:42:21] • [IP: 93.94.187.***]

Do Pani z Kołłątaja 20-26 Widziałem tego kota nie raz jak ganial szczury, a śmierdzi przez gołębie, amatorów piwa krzakowego i debili rzucających jedzenie przez okno...

Gość • Piątek [10.05.2019, 20:11:44] • [IP: 92.42.118.***]

Do 122. chory czlowieku wszystko przeszkadza zastanow sie czy ty nie przeszkadzasz. Odczep sie od kota bo sa potrzebne Miasto dokarmia koty a tobie nic do tego. Wystarczy powiedziec tej pani zeby mokra karma tylko na noc karmila a w dzien sucha

Gość • Piątek [10.05.2019, 18:30:44] • [IP: 212.14.47.**]

Debile tępili koty, to niech teraz przytulają szczury.

Gość • Piątek [10.05.2019, 18:21:53] • [IP: 185.13.106.***]

Spełnia się klątwa jojo i mamy plagę szczurów to on serem handlował na Sezamkowej i nie tylko. Trzeba niezłego grajka z fletem nie lada żeby szczury z miasta wyprowadzić. Worek na pchły typu kot nie zdaje egzaminu w walce ze szczurami tego miasta.

Gość • Piątek [10.05.2019, 17:36:38] • [IP: 176.221.122.**]

na Kołlątaja 20-26 przy budynku taki szczur lezał na chodniku i to kilka dni nikt go nie chciał sprzatnac dzieciak inim rzucały jest ich tyle ze chodzą po balkonach choc jest wysoki parter to potrafia sie po murze wdrapac a to wina Wspolnoty bo koty sa pod klatką karmione zrobione domki a jak sie zwroci uwagę to jestes beee a pod oknem smierdzi kocim zarciem najgorzej latem moze wspolnota Patron zajmie sie tą pania co kotka karmi i zakarze karmienia. ...tak nie wolno.Kot karmiony jest pod klatka 24 w krzakach ma bude zrobioną prosze cos z tym zrobic

Gość • Piątek [10.05.2019, 17:03:50] • [IP: 185.13.106.***]

KOT PREZESA EUNUCH TO I W MIESCIE WYKASTROWANE. MIASTO SYFEM ZARASTA BETON NA TO NIE POMOŻE. NIECH WIĘCEJ ŻARCIA WALĄ DO KANALIZY Z OŚRODKÓW. MIESZKAŃCY PŁACĄ ZA ŚMIECI KURACJUSZY A CO TO OBCHODZI MIASTO NIECH BRUDASY CHODZĄ CO NA WODZIE ZAOSZCZĘDZĄ I PŁACĄ ZA WYWÓZ ŚMIECI.

Gość • Piątek [10.05.2019, 16:39:23] • [IP: 37.47.178.***]

Jak się kotów nie lubi to trzeba pokochać szczury.

Gość • Piątek [10.05.2019, 15:18:33] • [IP: 84.44.205.***]

W calym Swinoujsciu patole wyrzucaja pokarm nawet przez okna, dokarmiajac kotki i ptaszki. Kobiety pracujace w kuchniach wynosza resztki na zewnatrz i pod krzaczek, sru. Zakute paly.

Gość • Piątek [10.05.2019, 15:09:40] • [IP: 88.156.206.***]

Powinno sę surowo karać tych, co z okien karmią ptaszki. Oni myslą, że ptaszkom robią dobrze, wyrzucając za okno zgniły zielony chleb, po którym ptaki mają tylko rozstrój żołądka.

Gość • Piątek [10.05.2019, 14:08:49] • [IP: 185.13.106.***]

TO PLAGA EGIPSKA?

Gość • Piątek [10.05.2019, 12:11:43] • [IP: 178.238.253.**]

Pisaliśmy o tym już od dawna!!237...strzał w dziesiatkę!

Gość • Piątek [10.05.2019, 12:10:51] • [IP: 93.94.187.***]

Matejki 1a fetor z piwnicy. . a.. juz byl spokoj

Gość • Piątek [10.05.2019, 12:09:08] • [IP: 178.238.253.**]

Pisaliśmy o tym już od dawna!!

Gość • Piątek [10.05.2019, 11:13:53] • [IP: 95.41.88.***]

Teraz trzeba jak najprędzej podjąć przeciwdziałanie na masową skalę! Przez kilka lat miasto walczyło z komarami i dzikami. Teraz czas na akcję odszczurzania! DZIKI -SĄ, KOMARY- SĄ - SZCZURY TEŻ BĘDĄ :-)). Żadne akcje nie pomogą - to są BARDZO MĄDRE ZWIERZAKI - nie tak jak ludzie :-))

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■