POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.05.2019, 18:22:03] • Świnoujście

Zakleszczone autobusy, paraliż komunikacyjny - co jeszcze czeka kierowców na naszych ulicach?

Zakleszczone autobusy, paraliż komunikacyjny - co jeszcze czeka kierowców na naszych ulicach?

fot. Czytelnik

Autobusy dosłownie ocierające się na zakrętach o zaparkowane samochody, korki, kolejki, sznury samochodów polujących na skrawek wolnego miejsca. To codzienność w naszym mieście.

Nie trzeba wcale długo szukać - wystarczy spojrzeć na skrzyżowania ulic Chrobrego z Uzdrowiskowej czy innych ulic...Kierowcy autobusów z zegarmistrzowską precyzją muszą wymijać parkujące samochody. Sytuacja powtarza się każdego dnia. Co jest przyczyną takiego stanu? Z pewnością nieustanny brak parkingów, ale również zbyt wąskie drogi, nieprzystosowane do szerokości miejskich autobusów.

Jeszcze za życia Stanisław Możejko, będąc radnym, mówił na sesjach rady miejskiej o zakupie mniejszych autobusów, które kursowałyby częściej...Nie skorzystano z tego pomysłu i teraz mamy problem.

Zakleszczone autobusy, paraliż komunikacyjny - co jeszcze czeka kierowców na naszych ulicach?

fot. Czytelnik

Może jednak częstsze patrole policji i straży miejskiej mogłyby zniwelować ilość nieprawidłowo zaparkowanych samochodów? Ale najpierw trzeba zrobić parkingi.

A może dzieje się tak, ponieważ po przebudowach dróg autobusy jeżdżą bocznymi ulicami? Kiedyś jeździły tylko głównymi drogami i problemu nie było...Czy nasze władze wyciągną wnioski z obecnej, niekomfortowej dla nikogo, sytuacji?

Jest jeszcze jedno rozwiązanie - pozostawić wszystkie autobusy przed miastem na buforowych parkingach i do Świnoujścia wkraczać tylko pieszo... :)

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 69, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 69

Gość • Czwartek [09.05.2019, 15:07:48] • [IP: 92.42.119.***]

Mnie zastanawia co za debil zmienił kierunek jazdy na Żeromskiego

Gość • Czwartek [09.05.2019, 03:04:55] • [IP: 84.150.29.**]

a może powinny jeździć busy?

Gość • Środa [08.05.2019, 23:41:24] • [IP: 176.221.123.**]

Parkowanie kiepskie, ale wyznaczenie tras dla autobusów tymi wąskimi uliczkami to absurd.

Gość • Środa [08.05.2019, 20:18:35] • [IP: 31.1.94.***]

Lekarstwo na takie probmy jest bardzo proste strefa płatnego parkowania przez cały rok.W dniach roboczych gdy trzeba zapłacić za postój jazda odbywa się bez zakłóceń.

Gość • Środa [08.05.2019, 20:15:09] • [IP: 77.88.191.***]

Więcej kontroli i więcej mandatów to się nauczą stawiać !! Ale druga sprawa, to ulice są tak wąskie że autobus nie wyrabia.

Gość • Środa [08.05.2019, 16:54:23] • [IP: 5.173.145.***]

Straż miejska tam robi porządek. Zakłada blokady i daje mandaty. A ja bym holował!

Gość • Środa [08.05.2019, 15:10:16] • [IP: 94.254.225.***]

A może by tak linia numer 6 przejechali się Ci co wymyślili tą trasę i może wtedy poszli by po rozum do głowy?? A co będzie w sezonie??

Gość • Środa [08.05.2019, 14:53:45] • [IP: 37.47.187.***]

Jak juz rowerem nie miescisz sie na jezdni z autobusem to odstaw ta butelke chlopie

Gość • Środa [08.05.2019, 14:36:44] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [08.05.2019, 10:24:54] • [IP: 89.229.239.***] Prezes z biskopami zatwierdzil nowe prawo i od teraz teczy juz nie bedzie...zakazana.

Gość • Środa [08.05.2019, 14:33:57] • [IP: 188.146.233.**]

Goscie powinni zostawiac auta po drugiej stronie Swinoujscia To co sie dzieje na miescie szok!!

Gość • Środa [08.05.2019, 13:49:03] • [IP: 37.47.129.***]

my mamy z debilami z pania basia na czele ktora zamkneła sienkiewicza pozmieniała kierunki i ma w dóópie za 20 tys miesiecznie

Gość • Środa [08.05.2019, 12:30:41] • [IP: 77.252.46.***]

Żal mi kierowców autobusów, kiedy muszą skręcić z ulicy Matejki w ulicę Wyspiańskiego w kierunku" Ruskiego Szpitala", bo jakiś mądry inaczej zorganizował i m tam objazd... Kiedyś jeden z kierowców zahaczył o znak, bo tak tam wąsko.

Gość • Środa [08.05.2019, 11:15:52] • [IP: 83.248.141.**]

Nie szerokość a długość!!

Gość • Środa [08.05.2019, 10:49:27] • [IP: 178.238.253.**]

Za to co się dzieje w mieście odpowiadają ci co głosowali na Zmurkiewicza i nie ma co tego powtarzać, bo to fakty!

Gość • Środa [08.05.2019, 10:44:45] • [IP: 178.238.253.**]

Ale nie łudzicie się mieszkańcy deweloper przy udziale m miasta nie popuści zaorajA każdy kawałek wolnego gruntu, aż biedna wyspa zatonie, jeszcze parę takich wielki betonowych szkaradzieństw będzie po ptakach, ciekawe jak wtedy będą patrzeć, na tych co się uratuja!

Gość • Środa [08.05.2019, 10:24:54] • [IP: 89.229.239.***]

Nie czepiajcie się Policji. Ona ma inne, ważniejsze zadania do spełnienia jak np ściganie malowanej tęczy. Ponoć już od 1 czerwca ścigana będzie także tęcza podeszczowa na niebie o ile wcześniej jej pojawienia się nie zatwierdzi minister spraw wewnętrznych i lokalny proboszcz.

Gość • Środa [08.05.2019, 10:23:26] • [IP: 37.8.231.***]

Zawsze straż miejska tam podjeżdża i kasuje mandatami. Mam tam sklepik i widzę.

Gość • Środa [08.05.2019, 09:51:01] • [IP: 37.8.215.***]

postawic straznika bo na cwaniakow nie ma sposobu

Gość • Środa [08.05.2019, 09:47:46] • [IP: 37.248.162.***]

Samochód źle zaparkowany powinien dostać spory mandat. Kierowcy twierdzacy ze auto dobrze jest zaparkowane proszę sprawdzić w kodeksie w jakiej odleglosci od skrzyżowania można pakować, już nie wspomnę o tym ze w tym miejscu byly lub nadal są nalowane linie zabraniające parkowania w tym miejscu.

Gość • Środa [08.05.2019, 09:43:07] • [IP: 83.11.177.**]

KIEROWCY AUTOBUSÓW NIE BĄDZCIE TACY MĄDRZY, JAK WY SIE ZACHOWUJECIE TO TEŻ POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA, CHODZI O JAZDE W PRZYTORZE, JEZDZICIE SRODKIEM JEZDNI ŻE TRZEBA CZY SAMOCHODEM CZY ROWEREM WAM USTĘPOWAC, CIĘŻKO IM ZJECHAC NA JUMBO BO LEPIEJ JECHAC PROSTĄ DROGĄ A INNYCH ZMUSZAC, JESZCZE RAZ MNIE TO SPOTKA A DONIOSE OSOBISCIE I NAGRAM WASZE POSZANOWANIE DRUGIEGO UŻYTKOWNIKA

Gość • Środa [08.05.2019, 09:19:30] • [IP: 10.0.2.***]

Dlaczego do tej pory nie postawiono tam trwałych seperatorów, skoro namalowana martwa strefa nie pomaga? Przecież to działanie na szkodę kierowców i miasta

Kierowca • Środa [08.05.2019, 09:05:57] • [IP: 37.47.158.**]

A od dzis autobusy beda BARDZO opoznione gdyz od dzis pensja kierowcy zalezy od ekonomi jazdy. Beda jezdzic 20 km/h. Wyjdzcie wczesniej aby zdazyc na prom!!

Gość • Środa [08.05.2019, 08:57:49] • [IP: 62.69.251.***]

04:08:10 chyba pora na nowe okulary

Gość • Środa [08.05.2019, 08:45:09] • [IP: 84.233.191.***]

Czy to przypadkiem nie sama Michalska kazała się wozić autobusem po dzielnicy nadmorskiej w celu wizji lokalnej po czym poodwracala ruch tam?

Gość • Środa [08.05.2019, 08:30:44] • [IP: 23.226.237.*]

Nie lepiej z przodu do autobusu przymocować pług?

Oglądasz 1-25 z 69
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■