POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [05.05.2019, 17:41:25] • Świnoujście

Po strajku nauczycieli - sesja nadzwyczajna o wynagrodzeniach

Po strajku nauczycieli - sesja nadzwyczajna o wynagrodzeniach

fot. Sławomir Ryfczyński

Już w poniedziałek radni zadecydują, czy strajkujący niedawno nauczyciele i pozostali pracownicy oświaty dostaną wynagrodzenie za czas protestu. Chodzi o zgodę na zawieranie porozumień pomiędzy dyrektorami szkół i przedszkoli a związkami zawodowymi działającymi w oświacie. Sesja rozpocznie się o godzinie 14.

Cel zwoływanej na poniedziałek nadzwyczajnej sesji jest jeden: podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania dla prezydenta zmierzających do wypłacenia pełnego wynagrodzenia za okres strajku w oświacie wszystkim strajkującym nauczycielom oraz innym pracownikom oświaty.

Chodzi o to, by rada miasta wyraziła zgodę na zawieranie porozumień pomiędzy dyrektorami szkół a związkami zawodowymi działającymi w oświacie. Porozumienia umożliwią wypłatę pełnego wynagrodzenia za okres strajku w oświacie.

Rada miasta uważa, że Świnoujście i jego mieszkańcy mają moralny obowiązek solidaryzowania się ze strajkującymi nauczycielami, którzy walczyli o poprawę swoich wynagrodzeń, które obecnie znajdują się na niskim poziomie odbiegającym w społecznej ocenie od poziomu przynależnemu wykonywaniu jakże ważnej funkcji zawodowej oraz społecznej – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. – Rada miasta stoi na stanowisku, że w związku z legalnie przeprowadzonym strajkiem oraz analizami prawno – formalnymi zaistniałej sytuacji, istnieje podstawa prawna do zawarcia porozumienia pomiędzy pracodawcą a pracownikami umożliwiająca wynegocjowanie formy wypłaty środków finansowych pozostających w dyspozycji poszczególnych szkół i przedszkoli.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-119 z 119

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:56:46] • [IP: 178.235.147.***]

A jak inne grupy społeczne będą strajkowac legalnie to prezydent i rada miasta też zapłaci?

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:50:44] • [IP: 94.254.206.***]

Wara od naszych pieniędzy Broniarze!!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:49:26] • [IP: 5.172.255.**]

Nie mam moralnego obowiązku solidaryzowania się ze strajkującymi nauczycielami i nigdy nie będę i nikt mi tego nie nakaże. Są dorośli i wiedzieli co robią. Takimi działaniami tworzy się poczucie bezkarności i braku odpowiedzialności za swoje postępowanie. Jak się uważa, że się za mało zarabia to zawsze można zmienić pracę. Nawet jest to wskazane. Żałosne działania tej rady.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:21:08] • [IP: 178.238.253.**]

O czym tu gadać, nie pracowali nauczyciele to dlaczego mają być wynagradzani, za spacery po mieście czy siedzenie w klasie i ględzenie o pogodzie, stosowne przepisy są wiec to jest marnowanie czasu i atłasu!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:20:46] • [IP: 37.248.161.***]

A kto mi zapłaci za opiekunkę dla młodszego dziecka a za korepetycje dla maturzysty bo strajkowali jak płacić to wszystkim.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:18:58] • [IP: 31.11.128.***]

Nie ! Nie świadczyli pracy. Wielkie Nie.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:16:16] • [IP: 37.47.172.***]

nie ma zaplaty za nie wykonana prace jak sie nauczyciela nie podoba to niech szukaja innej roboty

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:16:16] • [IP: 31.11.129.***]

Uważam, że nie należą im się wynagrodzenia za okres strajku. A kto mi zwróci za poniesione koszty za opiekunkę i stracony urlop, który miałam wykorzystywać w wakacje.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:16:15] • [IP: 92.42.118.**]

Nie ma zgody

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:15:36] • [IP: 5.173.145.***]

Zero kasy za nic nie robienie! Rodzicom tylko kłopotów narobili. Nikt ich do strajku nie zmuszał- wolna wola!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:11:33] • [IP: 185.210.39.**]

Radni niech dadza ze swoich diet

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:07:45] • [IP: 37.8.231.**]

grosza nie powinni dostać za okres kiedy nie pracują ; szkoda, że w wakacje nie strajkują nieroby

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:06:42] • [IP: 94.254.225.**]

Nie ma zgody na wynagrodzenie nauczycieli podczas strajku, od kiedy płaci się za leżenie Wstyd. A rada miasta niech nie opowiada bzdur na temat moralności mieszkańców. Sami nie mają kręgosłupa moralności, za stołki i kasę sprzedali by wszystko w naszym mieście włącznie z mieszkańcami. 😠 Co za obłuda 👎

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:05:54] • [IP: 185.210.36.***]

Wypłacić im bo strajk to nie ich wina tylko gierek politycznych.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:00:51] • [IP: 77.253.137.**]

Należy sie wynagrodzenie za czas Strajku Nauczycieli!!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:55:42] • [IP: 176.221.123.***]

Za odmowę wykonania zleconego zadania/pracy nie należy się zapłata. Jest to porzuceniem pracy i należy się dyscyplinarka ! ?

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:55:15] • [IP: 5.173.144.**]

ŚMIECHU WARTE!! TO NIECH STANIE WSZYSTKO, BO WSZĘDZIE MOŻNA WALCZYĆ O PODWYŻKI: PRACOWNICY SOCJALNI, PRACOWNICY ZOZ, A MIASTO NIECH PŁACI ZA NIC NIEROBIENIE, SIEDZENIE, KAWKOWANIE PRZY STOŁACH BIESIADNYCH W IMIĘ STRAJKU, NO CZYSTA ŻENADA I TO Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW!! TO SIĘ NAZYWA DOPIERO ROZDAWNICTO!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:53:23] • [IP: 176.221.123.***]

wyborcy katolicy zagłosowali na swoja katolicka PIS i odebrali władze Żydom i Komunistom

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:45:24] • [IP: 108.29.78.**]

Teraz zobaczymy ilu bylo popierajacych po datkach lemingow z wielkiej plyty

Oglądasz 101-119 z 119
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■