POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [05.05.2019, 17:41:25] • Świnoujście

Po strajku nauczycieli - sesja nadzwyczajna o wynagrodzeniach

Po strajku nauczycieli - sesja nadzwyczajna o wynagrodzeniach

fot. Sławomir Ryfczyński

Już w poniedziałek radni zadecydują, czy strajkujący niedawno nauczyciele i pozostali pracownicy oświaty dostaną wynagrodzenie za czas protestu. Chodzi o zgodę na zawieranie porozumień pomiędzy dyrektorami szkół i przedszkoli a związkami zawodowymi działającymi w oświacie. Sesja rozpocznie się o godzinie 14.

Cel zwoływanej na poniedziałek nadzwyczajnej sesji jest jeden: podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania dla prezydenta zmierzających do wypłacenia pełnego wynagrodzenia za okres strajku w oświacie wszystkim strajkującym nauczycielom oraz innym pracownikom oświaty.

Chodzi o to, by rada miasta wyraziła zgodę na zawieranie porozumień pomiędzy dyrektorami szkół a związkami zawodowymi działającymi w oświacie. Porozumienia umożliwią wypłatę pełnego wynagrodzenia za okres strajku w oświacie.

Rada miasta uważa, że Świnoujście i jego mieszkańcy mają moralny obowiązek solidaryzowania się ze strajkującymi nauczycielami, którzy walczyli o poprawę swoich wynagrodzeń, które obecnie znajdują się na niskim poziomie odbiegającym w społecznej ocenie od poziomu przynależnemu wykonywaniu jakże ważnej funkcji zawodowej oraz społecznej – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. – Rada miasta stoi na stanowisku, że w związku z legalnie przeprowadzonym strajkiem oraz analizami prawno – formalnymi zaistniałej sytuacji, istnieje podstawa prawna do zawarcia porozumienia pomiędzy pracodawcą a pracownikami umożliwiająca wynegocjowanie formy wypłaty środków finansowych pozostających w dyspozycji poszczególnych szkół i przedszkoli.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 119

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 13:36:26] • [IP: 176.221.123.***]

dyrektor szkoły może nauczycielowi przydzielić Dodatek Motywacyjny z Pieniędzy Kasy Miasta

popis • Poniedziałek [06.05.2019, 13:32:49] • [IP: 31.11.129.***]

skandal...….!! nie ma przyzwolenia dla ludzi pedagogów zasłaniających się naszymi dziećmi to co wy zrobiliście to zagranie poniżej pasa. !!. Zapłata za złamanie konstytucji ?? Gdzie teraz są Ci co bronią jej łamania?? ((((((((((((((((((( (

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 13:30:51] • [IP: 176.221.123.***]

Policja wie co ma robic nie będziemy się wtracac jak karac kierowców

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 13:28:59] • [IP: 176.221.123.***]

Prezes Komunistycznego ZNP zarabia 12 tyś zł a Prezes Katolickiej Oswiatowej Solidarnosci 8 tyś zł a ile zarabiają Nauczyciele kto wie

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 13:16:21] • [IP: 83.11.163.***]

Bez pracy nie ma kołaczy. To chyba nauczyciele znają. Broniarz pcha was w otchłań.

Maturzysta rocznik 99 • Poniedziałek [06.05.2019, 13:09:14] • [IP: 37.47.190.**]

12.00.19 nauczyciele pokazali klasę swojej inteligencji. Jak uczą, takich mają wychowanków.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 13:06:08] • [IP: 176.221.113.**]

Nauczyciele do Roboty !

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 12:03:39] • [IP: 178.238.250.**]

Auto, którym Włodzimierz Cimoszewicz potrącił kobietę na pasach nie miało aktualnych badań technicznych. To już trzeci wypadek czerwonego kacyka w tym dwa śmiertelne. Pytanie. Czy znajdzie się w tym kraju z dykty sąd, który skaże tego bandytę?

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 12:00:19] • [IP: 37.30.23.***]

Jak widać z poniższych wpisów tępymi łatwiej manipulować i napuszczać ich na innych.Pomijam trolli bo ci mają za to płacone.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 11:39:34] • [IP: 188.147.35.***]

Nauczyciele powinni wysłać wypowiedzenie z pracy i to wszyscy to najlepsza forma żeby zmusić rząd do szacunku i podwyżki.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 11:31:36] • [IP: 188.147.35.***]

Do 06.05.2019, 08:48:58] • [IP: 83.11.134.**] cwaniaczku pislamski nich wystąpią do twego obludnych rządzących w wrszawce

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 11:31:29] • [IP: 185.210.39.***]

Bardzo przykro czytać te wszystkie komentarze. Piszą ludzie kipiący zawiścią, dziwne miejsce to Świnoujście, sama nienawiść i brak zrozumienia. Każdy ma prawo do strajku - ale oczywiście nauczyciel nie, przykre co za kraj. Wszyscy hejtujący niech lepiej zajmą się swoimi dziećmi i uczą ich szacunku i tolerancji wobec innych.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 11:29:34] • [IP: 178.238.247.**]

Jak zawsze tona jadu w tym mieście. Żeby tylko komuś nie żyło się lepiej bo żółć zaleje :)

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 11:03:05] • [IP: 37.47.143.**]

Jedyne co moga zrobić to potracenia za strajk rozłożyć na raty, tak było w latach 90. Radni chca okazywać solidarność za publiczne pieniadze.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:55:07] • [IP: 185.210.39.***]

Dlaczego maja dostać kasę za strajk jak są tacy odważni to niech pokażą swój pit za rok 2018 warto aby pokazali odcinek wypłaty który otrzymuje z góry to na 1 kazdego miesiąca i z dołu to na 30 każdego miesiąca bo płace nie sa wcale takie małe jak opisuje ZNP jest to strajk przeciw rzadowi gdyz wiedza że jak wróci PO to nic już nie wyszarpią a z PiS to chapią jak Hieny na łowach Rząd nie może pozwolić aby komuniści dalej robili co chcą i byli podli wobec reszty społeczeństwa NAUCZYCIELE TO WYKSZTAŁCIUCH LUDZIE BEZ EMPATII SNOBY I EGOIŚCI

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:47:12] • [IP: 185.210.39.***]

wmieście panuje wolno amerykanka KASE ZGARNIA KAŻDY JAK POTRAFI SUJKI ŻONA NAUCZYCIEL TO JAK MA ZOSTAĆ BEZ PIENIĘDZY A PRZECIEŻ ICH GURU POWTARZAŁ PININDZY NIMA I NIE BĘDZIE SŁOWA ROSTOWSKIEGIO I PANI MINISTER KRUZIK ROSTOWSKA WYRAZNIE POWIEDZIAŁA ZE ZARABIAJĄ PO 5 TYSIĘCY TO PO CPO STRAJKOWALI AB OBALIĆ TEN RZĄD BO CAŁY CZAS WOJUJA Z PiS A PRZECIEZ TO NIE STRAJK POLITYCzNY PYTAM JAKI TO BYŁ STRAJ ZWIĄZKÓW ZNP PRZECIEŻ TO CZERWONI BURAKI I KOMUNIŚCI W TYCH ZWIĄZKACH SIEDZĄ I SIEJĄ FERMENT A TERAZ PŁACZĄ ZE TACY BIEDNI NIECH IDĄ DO BRONIARZA ON ZROBIŁ ZBIURKĘ KASY TO MA ALBO ZAKOSI JAK KIJOWSKI Z KOD

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:41:31] • [IP: 37.30.22.**]

Nauczyciele komentarze nie są kontrowersyjne są jednoznaczne, dają do myślenia ? Politycy posłużyli się wami ale wbrew społeczeństwu, a wy co? daliście się wmanipulować skrzywdzono dzieci dla kasy, trudno. wam będzie odbudować nadszarpnięty wizerunek.A radni dobrze obserwują jakie uchwały zapewniają im. dostęp do, , koryta".

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:25:04] • [IP: 178.238.247.**]

jak można płacić za strajk, czyli niewykonywanie obowiązków pracowniczych, jeśli wypłacą im chociaż jeden grosz powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnej, pod sąd

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:23:55] • [IP: 79.186.52.**]

ZA czas strajku niech zapłaci nauczycielom ZNP ze składek lub ze spec.funduszu świadczeń.A zastanawialiście się nauvczyciele co w tym czasie robili rodzice dzieci.Przecież pracują i mają 26 dni urlopu wypoczynkowego.Co mają począć rodzice jak będą wakacje.Nie mają jak Wy 2 miesięcy wakacji.Nauczyciel to wychowawca to człowiek, który ma świadomość tego co robi i czym dysponuje.Mam nadzieję, że ta forma strajku nie wszystkim odpowiada.A co zrobą radni?czy oddadzą nauczycielom swoje diety.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:20:43] • [IP: 95.129.224.**]

Nie płacić !Jak dostaną pieniądze, to będą dalej robić to samo we wrześniu. Szantaż dziećmi. Idąc na studia, wiedzieli, że zawód nauczyciela jest mało płatny. Trzeba było iść na Politechnikę i pracować za wyższą pensję w nowym zawodzie. Zakaz strajków nauczycielom, kosztem dzieci i rodziców. Do PO i p. Broniarza po pieniądze.Te przeznaczyć chorym, biednym i na najważniejsze potrzeby.Ludzi, którzy są w krytycznej sytuacji jest w mieście sporo. Nauczyciel wypoczęty przez trzy tygodnie strajku, niech teraz pieniądze zarobi na korepetycjach.!Wakacje potrącić za okres strajkowania.!

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:14:49] • [IP: 80.245.176.***]

Jak ja nie idę do pracy i nie mam już urlopu nikt mi żadnej kasy nie płaci nie zgadzam się na żadne wypłaty z naszych podatków dla tych cwaniaczków.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:12:27] • [IP: 77.88.191.**]

Co to jest państwo w państwie!! Za to, że siedzieli w domu a jeden dyżurował w szkole tzw strajk rotacyjny!i jeszcze im zapłacić?? to chore!!Co to za kasty jedna to nauczyciele, którzy nieźle kasę kroją korepetycjami a druga w tym Urzędzie! Żyjecie z Naszych podatków i będziecie tym darmozjadom płacić, jeżeli to przejdzie to radni do wymiany!!

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:46:43] • [IP: 62.69.231.**]

Przestańcie już płakać że wydaliście pieniądze na opiekę nad dzieckiem. Akurat młodzież była zadowolona ze strajku, a dla młodszych były świetlice.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:16:09] • [IP: 94.254.225.*]

Publiczne pieniądze nie ma takich są tylko nasze czy Komuchy to w końcu zrozumieją nie pracowali nie ma wypłaty!!

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:14:08] • [IP: 94.254.225.*]

To natychmiast idę do sądu jak dostana za poniesione koszty

Oglądasz 26-50 z 119
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■