POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [03.05.2019, 20:42:09] • Świnoujście

Radna Agatowska upomina się o Miejską Stację Paliw

Radna Agatowska upomina się o Miejską Stację Paliw

fot. Sławomir Ryfczyński

Szalejąca drożna na każdym odcinku egzystencji w naszym mieście powoduje, że w Świnoujściu ponosimy dużo większe koszty utrzymania. Jednym z takich kosztów jest paliwo dla naszych czterech kółek.

Radna Joanna Agatowska z SLD w swojej interpelacji pyta, czy rozpatrywany jest wariant zlokalizowania na terenie Bazy Autobusowej Miejskiej Stacji Paliw?

Jako przykład radna Joanna Agatowska na swoim profilu FB podaje przykład miasta Stalowa Wola, gdzie gmina na swoim terenie wybudowała Miejską Stację Paliw. Paliwo tam jest tańsze nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze! niewątpliwie wpłynie to na ceny paliwa na stacjach komercyjnych, które bedą musiały obniżyć swoje marże. Paliwa do Miejskiej Stacji Paliw w Stalowej Woli dostarcza Orlen.

Jak widać nie jest to problem i miasto może to zorganizować. Chociaż jest jeden ważny warunek. Władze Miasta muszą chcieć!

W istocie radna ma rację, gdyż, niewątpliwie wpłynęłoby to na obniżenie kosztów paliwa w naszym mieście. W interpelacji podkreśla również, że KA.Sp. z .o.o miałby dodatkowy duży dochód, który przecież można by spożytkować na rzecz poprawy działalności spółki.

W odpowiedzi dla radnej możemy wyczytać, że spółka nie podejmowała i nie podejmuje działań z uzyskaniem koncesji w zakresie obrotu paliwami płynnymi. Ogólnodostępna stacja paliw wymaga spełnienia pewnych warunków technicznych oraz zabezpieczenia finansowego, a tych spółka nie spełnia i nie posiada.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 67

Gość • Sobota [04.05.2019, 12:43:27] • [IP: 176.221.122.**]

Dobre dobre:) popieram

Gość • Sobota [04.05.2019, 11:54:21] • [IP: 178.238.249.**]

Propozycja rozsądna, nie mam zadnej wątpliwości. Z drugiej strony proponuje tej Pani, by spróbowała porozmawiać z osobą kompetentną w jaki sposób odzyskac równowagę po przegranej walce o stołek.

Gość • Sobota [04.05.2019, 11:31:32] • [IP: 178.235.147.***]

Do IO77.88.191 Lecz się człowieku bo rozumu ci nie przybędzie.Pa!

Gość • Sobota [04.05.2019, 10:33:42] • [IP: 77.88.191.**]

...obłuda, obłuda a nuż się zwrócić uwagę na siebie uda. Zresztą jak całe SLD i ten wrzód Czarzasty.

Gość • Sobota [04.05.2019, 10:32:59] • [IP: 93.190.93.***]

Miejska Stacja Paliw ŻmurCPN :) no ktoś będzie musiał czerpać z tego korzyści a jak wiadomo pierwszą oliwą w naszym mieście jest Beton I, po nim S... a reszta dostaje ochłapy.Pomysł dobry o ile łapska tych urzędowych koperciaży będzie pilnowało CBA

Gość • Sobota [04.05.2019, 10:23:28] • [IP: 185.13.106.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.05.2019, 10:17:18] • [IP: 185.13.106.***]

URUCHOMIĆ PONOWNIE MIESZALNIE PALIW NA WOJSKOWYM MPS I PO SPRAWIE.

Gość • Sobota [04.05.2019, 10:13:49] • [IP: 185.13.106.***]

CHODZI O TO ŻEBY PONTON MÓGŁ TĄ STACJE WYBUDOWAĆ NA SWOIM TERENIE LUB GO ODSPRZEDAĆ. PO CO STACJA PALIW JAK MAJĄ BYĆ AUTA ELEKTRYCZNE MOŻE GAZ Z GAZOPORTU? KTO ZA TYM STOI ILE WYNOSI KOPERTA?

Gość • Sobota [04.05.2019, 09:53:32] • [IP: 188.146.56.**]

Ja tankuję zawsze poza grajdołem.

Wojtek • Sobota [04.05.2019, 09:22:02] • [IP: 93.94.190.***]

Z chęcią bym zamienił bon Seniora na bon na paliwo.I tak większość seniorów nie wykorzystuje tych bonów, więc paliwko by się przydało.Pomyślcie o tym w magistracie bo zaraz czerwiec i bony przepadną.I to by było coś dla nas starszych mieszkańców.

Gość • Sobota [04.05.2019, 09:02:02] • [IP: 46.76.52.***]

Ona jest tak samo zgrana jak całe to postkomunistyczne SLD.

Gość • Sobota [04.05.2019, 08:46:23] • [IP: 37.47.171.***]

Agatowska nigdy nie rządziła miastem. 10 lat temu była podwładna Zmurkiewicza i wykonywała jego rozkazy. Była od oświaty, zdrowia i kultury. Znowu HEJT leci bo kobieta ma dobre pomysły. Trzeba być debilem żeby nie chcieć tańszego paliwa. Jak widać jet to możliwe skoro w Stalowej Woli władze miasta zrobiły to dlaczego u nas nie mogłoby tak być?

Gość • Sobota [04.05.2019, 08:27:16] • [IP: 95.129.225.**]

Agatowska ma nowe świeże pomysły żeby mieszkańcy mieli jakieś korzyści z tego że mieszkają i płacą podatki w tak drogim mieście. Żmurkiewicz i jego ekipa to zgrane płyty, które potrafią tylko grunty wyprzedawać pod apartamentowce. Nic więcej nie potrafią i nie wymyślą bo są wypaleni. Agatowska od lat jest w kontrze do Żmurkiewicza i na pewno nie wzięło się to znikąd.

Gość • Sobota [04.05.2019, 08:18:15] • [IP: 31.11.130.***]

WIELKIE BRAWA DLA 194, TAKA JEST PRAWDA

Gość • Sobota [04.05.2019, 07:59:16] • [IP: 77.252.46.**]

Świnoujście jest niedużym miastem i zatłoczonym.A samochodem wyjeżdżają nawet pichleb do osiedlowego sklepiku.Proponuję raczej skupić się na ograniczeniu ruchu.Zyskałoby zdrowie mieszkańców i czystość powietrza.Niewielkie trasy można pokonać pieszo, dalsze rowerem.Korzystać z komunikacji miejskiej.I propagowanie takiego stylu najbardziej przysłużyłoby się radnej.Miasto nie jest przygotowane do tak dużej ilości pojazdów.Zatłoczone wąskie uliczki, samochody parkujące na chodnikach, brak garaży, parkingów.Każdy chce mieć samochód.Korzystajmy z niego z głową.Pozamykajmy dojazd do Centrum miasta.Odpocznijmy od szumu i spalin.Naprawdę sto metrów można przejść pieszo.Otwórzmy się na komunikację autobusową.Niech ona się rozwija.

Gość • Sobota [04.05.2019, 07:53:11] • [IP: 178.238.251.***]

Pomysł sam w sobie bardzo dobry, a posunięcie PR jeszcze lepsze. Za jakiś czas Pani A. będzie wspominać że ona chciał dla nas dobrze ale się nie dało.

Gość • Sobota [04.05.2019, 07:32:35] • [IP: 94.254.232.***]

Na marinie niech w końcu zrobią stacje paliw

Gość • Sobota [04.05.2019, 06:50:54] • [IP: 31.11.130.***]

TRZEBA BYŁO O TYM MYŚLEĆ 8 LAT TEMU.TERAZ DOPIERO OŚWIECIŁO.MY JUŻ DZIĘKUJEMY

Gość • Sobota [04.05.2019, 06:29:37] • [IP: 31.11.130.**]

czy pani A czy B, to nie ma znaczenia ale wreszcie coś dla stałych mieszkańców, możę w formie talonu czy bonu a to już jest do uzgodnienia jednak wreszcie coś dla miejscowych niebiznesmenów, a niezarabiających kokosów!!

Gość • Sobota [04.05.2019, 02:56:18] • [IP: 77.111.247.**]

mniejska stacja palif gut dla rudych dolefka za friko

Satelita • Sobota [04.05.2019, 02:28:23] • [IP: 178.238.253.***]

ooo, a w końcu po prawie 3 latach (od czerwca 2016) zaaktualizowano Mapy Google i jej tzw. 'Steet View' i 'Satelitę', dlaczego nikt o tym nie mówi!? PS. Czy ostatnio jeździło po mieście jakieś auto z aparatem fotograficznym!?

Gość • Sobota [04.05.2019, 01:59:23] • [IP: 176.221.122.***]

Dla mieszkańców taniej. Popieram kartę mieszkańca.

Gość • Sobota [04.05.2019, 00:22:27] • [IP: 31.0.35.**]

Jak w Wenezueli buhaha.

Gość • Piątek [03.05.2019, 23:48:28] • [IP: 92.42.118.**]

Propozycja odbudowy zbankrutowanego systemu . Będziesz potrzebował paliwo, no to połuczysz skolko ugodno.

Gość • Piątek [03.05.2019, 23:46:19] • [IP: 92.42.118.***]

To samo ale z innej strony, strony mieszkańców będących w domach a zwłaszcza przy ruchliwych ulicach. Pomimo że miasto raczej wietrzne to spaliny z jadących aut nie należą do przyjemności a śmiem twierdzić że są szkodliwe a nawet w pewnych przypadkach śmiertelnie traktują tych co oddychają spalinami Miasto jest względnie małe a pojazdów jest dużo to gdzie się podziewają spaliny z tych aut? A jak paliwo będzie tańsze choćby tylko dla mieszkańców to ilość spalonego paliwa wzrośnie! I co mieszkańcy będą zadowoleni z syfu w powietrzu?

Oglądasz 26-50 z 67
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■