POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [05.05.2019, 11:55:43] • Świnoujście

Radny chce, by w świnoujskiej szkole stworzyć klasy o profilu medycznym

Radny chce, by w świnoujskiej szkole stworzyć klasy o profilu medycznym

fot. Sławomir Ryfczyński

Problem z lekarzami i pielęgniarkami, których brakuje nie tylko w Świnoujściu, będzie narastał. Dlatego radny Jan Borowski z Platformy Obywatelskiej postuluje, by w jednej ze szkół stworzyć klasę o profilu medycznym.

Jak podnosi w interpelacji radny Borowski, uczniowie takiej klasy przygotowywaliby się do podjęcia studiów w zakresie medycznym, a patronat nad taką klasą mógłby objąć Pomorski Uniwersytet Medyczny

Urzędnicy mają chyba jednak inną wizję edukacji, gdyż jak stwierdzili w odpowiedzi na interpelację, świnoujskie licea od lat przygotowują młodzież do podjęcia studiów medycznych w klasach profilowanych oraz poprzez prowadzanie zajęć rozszerzonych z przedmiotów wymaganych przez uczelnie medyczne.

A waszym zdaniem, kto ma rację?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 62

Gość • Niedziela [05.05.2019, 18:27:51] • [IP: 178.238.253.**]

Po co przeciez jest szkoła medyczna i chyba studiów medycznych nie zamkneli.Boże radni co Wam jeszcze strzeli do głowy?

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:56:14] • [IP: 93.45.228.***]

Pan Jan Borowski to czołowy radny, Jeżeli wystartuje na prezydenta ma mój głos i mojej rodziny. Dzięki niemu mogliśmy uporać się z probemem dręczacym od lat. Rzetelny oraz pracowity. Pelen zapalu! JAN BOROWSKI! Jestem na TAK!

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:54:54] • [IP: 94.254.232.***]

Każdy wyedukowany medyk powinien pracować w kraju.W przeciwnym razie powinien zwrócić koszty kształcenia tak jak to jest w przypadku np.oficerów MW którzy w przypadku rezygnacji ze służby muszą płacić ogromne pieniądze.Napewno nie brakowało by lekarzy.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:31:54] • [IP: 176.221.122.*]

Radni obecnej kadencji, są strasznie bezradni zero inteligencji na ich twarzach.nastepnym razem niewpisujcie ich na rzadne listu wyb.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 17:07:24] • [IP: 37.47.153.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [05.05.2019, 16:45:49] • [IP: 5.172.255.***]

Zgadzam się z Gościem [05.05.2019, 12:33:14] • [IP: 5.173.145.**]. Zarówno pielęgniarka jak i fizjoterapeuta muszą mieć studia wyższe.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 16:33:14] • [IP: 185.13.106.***]

Takich * wybrali to się dziwić jakie pomysły.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 16:32:26] • [IP: 185.13.106.***]

POMYSŁY PO TATUSIU RODEM Z PIS.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 16:07:17] • [IP: 92.42.119.***]

Proponuję Panom w domach zapładniać i myśleć o profilu medycznym :) Kolejny błazen

Gość • Niedziela [05.05.2019, 15:57:33] • [IP: 37.47.173.***]

czy jest jedna jedyna rzecz na której ten radny się zna?? Jak coś powie to jak Rysiek Petru. Podsuwam nowy pomysł- liceum kształcące sędziów sądów... to byłby dopiero hit. On mieszka 3 ulice od Grodzkiej ale nie słyszał o" medyku" hahahah

Gość • Niedziela [05.05.2019, 15:48:03] • [IP: 178.235.147.***]

A w lasku na Szkolnej powinni zrobic szpital polowy.Przeciez gdzies sudenty musza cwiczyc operowanie.A tam znajda pacjentow do wyboru i koloru.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 15:37:30] • [IP: 178.238.247.**]

Powiedzial co wiedzial On?

Gość • Niedziela [05.05.2019, 15:14:39] • [IP: 23.226.237.*]

A ja chcę, żeby by w świnoujskiej szkole stworzyć klasy o profilu zawód syn i zawód dyrektor...

Gość • Niedziela [05.05.2019, 15:03:34] • [IP: 185.13.106.***]

PRZEBŁYSK PO WIZYCIE U LEKARZA PEWNO NA SPÓŁKĘ Z RYDZYKIEM?

Gość • Niedziela [05.05.2019, 14:58:52] • [IP: 176.221.122.**]

I bardzo dobrze powinno być więcej profilowanych szkół zawodowych w Świnoujściu, a nie tylko od lat CEZiT i na tym koniec.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 14:30:16] • [IP: 185.210.37.**]

Medyk na Grodzkiej spełnia te wymogi, nie kombinuj Panie radny...

Gość • Niedziela [05.05.2019, 14:18:21] • [IP: 176.221.122.**]

Bhoże jaki on aktywny, jak działa, jak wymyśla.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 14:09:07] • [IP: 188.147.109.**]

Ale geniusz!Marku, naprawdę ci nie wstyd za syna? Jednak nosi to samo nazwisko...

Gość • Niedziela [05.05.2019, 13:59:56] • [IP: 37.47.141.***]

Bardzo dobrze myślenie przyszłościowe, popieramy.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 13:51:56] • [IP: 5.173.152.**]

Jestem za.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 13:27:10] • [IP: 95.129.225.**]

Borowski ma rację, za to urzędnicy jak zwykle. Bo i po co sobie stwarzać robotę? niech będzie tak byle jak jak jest teraz i tylko narzekania prezydenta jaki to on biedny że w szpitalu nie ma lekarzy i pielęgniarek. Słuchać się tego już nie da.

Gość • Niedziela [05.05.2019, 13:18:12] • [IP: 81.204.98.**]

Uwazam to za pozyteczny pomysl...

Gość • Niedziela [05.05.2019, 13:03:40] • [IP: 176.221.122.**]

Brawo!!

Gość Libra • Niedziela [05.05.2019, 13:03:25] • [IP: 176.221.123.**]

wycofano szkoły średnie dla pielęgniarek i ratowników medycznych, teraz obowiązują studia licencjackie, tkże najpierw szkoła średnia -4 lata póżniej licencjat 3-lata i zarabiamy 1900 złotych na rękę !! za ratowanie ludzkiego życia!!, takie są realia, dlatego nikt się nie garnie, ci co kończą studia wyjeżdżają za granicę

Gość • Niedziela [05.05.2019, 13:02:19] • [IP: 145.15.244.**]

Młody a od dziecka się robi i wyglądem i zachowaniem na zmurkiewicza. Kolesiostwo i kasę za nic ma we krwi i to parcie na koryto. Zalosne

Oglądasz 26-50 z 62
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■