POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [06.05.2019, 08:52:59] • Świnoujście

Parkingowa Bonanza w strefie uzdrowiskowej

Parkingowa Bonanza w strefie uzdrowiskowej

fot. Czytelnik

Brakuje już tylko tego by kierowcy zaczęli się bić o to by mogli stanąć na trawniku, albo nocą rozkładać parawany by nikt im miejsca nie zajął. Napisał do nas w mailu internauta.

Wychodzi na to, że już za chwile, po pokojach i mieszkaniach, miejsca do parkowania mogą na naszej wyspie stać się biznesem życia, a my będziemy musieli się wyprowadzić, bo nie będzie ani gdzie mieszkać, ani gdzie stanąć, sarkastycznie zauważa internauta.

Parkingowa Bonanza w strefie uzdrowiskowej

fot. Czytelnik

Od jakiegoś czasu mieszkańcy wręcz masowo przysyłają nam zdjęcia tego co dzieje się na mieście,
a my od kilu lat piszemy i próbujemy zainteresować tym tematem radnych, którzy wbrew powszechnemu mniemaniu mają wpływ na to, by jakiś sensowny plan w sprawie miejsc parkingowych wprowadzić.

Parkingowa Bonanza w strefie uzdrowiskowej

fot. Czytelnik

Od lat obserwujemy, że nikt z tym tematem nic nie robi, a pieniądze na parkowaniu zarabiają firmy spoza naszego miasta.

Jak życie pokazuje prezydenta Janusza Żmurkiewicza i jego zastępców ten temat dawno przerósł, o czym możemy się przekonać, szczególnie w ostatnim czasie.
A przecież w tym miejscu, jeszcze niedawno, była promenada historyczna. Nie wolno było nawet na tych trawnikach usiąść nawet na kocyku.

Parkingowa Bonanza w strefie uzdrowiskowej

fot. Czytelnik

Ciekawe co stoi na przeszkodzie by miejsca parkingowe były zarządzane przez miasto, a pieniądze w ten sposób zarobione utrzymywały by nie tylko miejsca pracy ale przeznaczane były na budowę nowych parkingów, wielopoziomowych?

Parkingowa Bonanza w strefie uzdrowiskowej

fot. Czytelnik

A jaki jest wasz pomysł na rozwiązanie w sumie tego bardzo prostego problemu, z którym, w naszej ocenie, nie radzi sobie urzędujący prezydent?

źródło: www.iswinoujscie.pl<


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-49 z 49

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 13:21:42] • [IP: 176.221.123.**]

Brak dojazdu do posesji i dlatego tak jest. A miasto siedzi cicho bo to ich burdel.

Miętus • Poniedziałek [06.05.2019, 12:50:05] • [IP: 151.248.62.***]

Widać w tych komentarzach że same betonu się produkują co jeden to mądrzejszy

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 12:12:54] • [IP: 176.221.122.**]

Gdzie sa te nowe blokady na kola strazy miejskiej ? Gdzie ?

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 12:07:50] • [IP: 37.47.128.***]

Gdzie milicja się pytam. Co robio. Za co kasę bioro.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 11:22:23] • [IP: 31.0.35.**]

Rozwiązać straż miejska to jest pomysł a nie stanie z kwiatami przed pomnikiem

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 11:17:40] • [IP: 88.218.255.**]

Rozwiązanie jest proste. Można parkować na trawnikach, ale za minimum 1000 zł od samochodu. Jeśli były dodatkowe szkody (rozjechania kwiatów, krzaków itp.) dodatkowe, realne koszta. Egzekwowanie tego powinno być" psim obowiązkiem" władz, milicji i służby miejskiej. Tu nie chodzi tylko o ukrócenie tego procederu, ale o należną rekompensatę na odtwarzanie zieleni miejskiej. To chyba jest zrozumiał nawet dla ćwierćinteligenta.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 11:00:07] • [IP: 37.248.213.**]

Przecież najlepiej kasuje się swojaka i wali mu się mandaty. A za miejscowi stają gdzie popadnie i nic sobie z tego nie robią. Straż miejska? Przejeżdża i głowy odwraca w drugą strone

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:56:28] • [IP: 31.0.34.***]

Miasto ciężkie pieniądze wydaje na utrzymanie trawników a straż miejska nie potrafi zadbać o to żeby znowu nie trzeba było ich wydawać może trzeba im z pensji uciąć za nie wykonywanie swoich obowiązków

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:53:07] • [IP: 176.221.123.**]

Prawdopodobnie, jak za takie" parkowanie" mandat wynosił 1 tyś zł, to by tego problemu nie było ! To nie jest wina braku miejsc do parkowania, ale sknerstwo (żeby nie płacić za płatny parking, czy strefę) chamstwo i buractwo, bo do sklepu i na plażę najlepiej by było wjechać od razu autem !

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:52:27] • [IP: 79.140.194.**]

BRAK STRAZY MIEJSKIEJ I POLICJI W NASZYM MIESCIE ??

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:50:18] • [IP: 31.0.37.***]

Pojazdy budowy stoją na terenie przekazanym inwestorowi.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:39:13] • [IP: 178.238.250.**]

niewiempo co została powolana straz miejska jeżeli nie mogą usunąć zawalidrogi bo stoi na terenie prywatnym to jest chore jestem wlascicielem i na moje polecenie straz ma samochod usunąć i basta

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:36:33] • [IP: 176.221.123.***]

przecież to nich problem

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:31:34] • [IP: 80.245.188.***]

Zamiast" z poza" powinno być" spoza"

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:14:08] • [IP: 95.112.182.***]

Bardzo prosty sposób na rozwiązanie problemu parkowania w miejscach nie dozwolonych, cofnąć stałe etaty dla policji a zarobek od procentu od mandatu wprowadzić. Wtedy dzielnicowy biegiem będzie latał, a w mieście porządek na sto dwa.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 10:07:40] • [IP: 176.221.123.**]

Przez nieskończoną budowę brak wejść na plażę oraz starej promenady niektóre nieruchomości są odcięte komunikacji. Jak dostarczyć towar do lokali na plaży. Dla urzędników to chyba nie jest problem co nam zgotowali.

Modlishka • Poniedziałek [06.05.2019, 09:44:48] • [IP: 94.254.224.***]

Może by szanowny Pan Prezydent pomyślał o tańszym abonamencie dla mieszkańców i pracowników miasta. Rada miasta z tego co mi wiadomo, podrzucała ten temat, ale mieszkańcy sa dla Pana na drugim planie??

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:43:21] • [IP: 80.50.123.***]

Wspaniale że wasz portal porusza ten temat i proszę tylko nie odpuszczajcie. Czekam tylko aż pewnego dnia komuś puszczą nerwy i dojdzie do rękoczynów w walce o miejsce parkingowe. Takie sytuacje już miały miejsce w Polsce. Kwestia czasu kiedy i w Świnoujściu do tego dojdzie. Będzie to wspaniałą reklamą miasta i jego władz, które od lat nie robią nic aby rozwiązać problem miejsc parkingowych w mieście a co gorsza wręcz wzmagają go poprzez wydawanie kolejnych pozwoleń na budowę betonowych molochów w strefie uzdrowiskowej bez zapewnienia miejsc parkingowych. Do czasu budowy mitycznego tunelu miasto będzie totalnie zakorkowane bo rządzącym nie przyszło do główek, że trzeba postawić kilka parkingów piętrowych co jak widać jest możliwe u naszych sąsiadów na zachodzie ale nie u nas. Zamiast tego słyszymy kolejne obietnice i zapewnienia ale one nie zagłuszą niewygodnej prawdy, że w mieście narasta chaos komunikacyjny. Kiedy się w końcu obudzicie urzędnicy i prezydencie ? Kiedy dojdzie dopiero do jakiejś tragedii ?

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:37:33] • [IP: 31.0.80.**]

Zdjęcia z przed majówki. Straż miejska zakładała tam blokady i dawała mandaty. Pracuję na przeciwko.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:35:00] • [IP: 176.221.123.***]

Miasto miasto miasto

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:31:17] • [IP: 92.5.107.**]

A czyja to wina, tylko i wylacznie pustakow z U.M ! i teraz mozna sobie wyobrazic co bedzie sie dzialo jak tunel (oby nie) otwoza.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:13:36] • [IP: 178.238.253.**]

Zamiast pięknego uzdrowiskowego miasta, to szambo parkingowe, już nawet nie winimy zarządu, bo cÓż oni winni, JAK KOLEJNY RAZ LUDZIE ICH WYBRALI TO ROBIĄ CO CHCĄ, A CO TAM MIESZKAŃCY KTÓRZY MAJA INNE ZDANIE :Beto kochani rządzi, ustawki i dlatego to wygląda jak wyglada, podobno biorą się za Wybrzeże Władysława IV, kolejny kawał wyspy zniszczą jak nic, jak im na to pozwolimy.Podobno to panu Sujce palma odwaliła?

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:09:16] • [IP: 80.245.189.***]

W NORMALNYM kraju nowy budynek hotelowy nie dostanie zezwolenia na budowe jesli w planie nie zapewnia miejsc parkingowych adekwatnych do ilosci pokoi wynajmowanych.Drugie jesli masz samochod to brak miejsca parkingowego nikogo nieupowarznia do samowolki mimo ze nieudolne miasto dopuszcza do totalnego balaganu.Chcac zarabiac i zarabiajac na tyrystyce tez musi cos dac a nie tylko pazernie wyprzedawac tereny nie dbajac kompletnie o organizacje parkingow.

Gość • Poniedziałek [06.05.2019, 09:06:59] • [IP: 94.254.225.*]

Więcej betonu i będzie pięknie 😂😂😂

Oglądasz 26-49 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■