POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.04.2019, 17:55:06] • Świnoujście

Mamy parkingowy Armagedon przy Wojska Polskiego bo urzędnicy nie pomyśleli

Mamy parkingowy Armagedon przy Wojska Polskiego bo urzędnicy nie pomyśleli

fot. Czytelnik

Przygraniczne targowisko na ulicy Wojska Polskiego nadal jest atrakcyjne dla naszych zachodnich sąsiadów. Ale urzędnicy mają to widocznie gdzieś bo z miejscami parkingowymi w tym rejonie nadal krucho. W tej sprawie do redakcji dzwonili rozżaleni Mieszkańcy.

Kto w ostanie dni był w rejonie ulicy Wojska Polskiego ten zapewne łapał się się za głowę widząc co wyrabiali kierowcy. Ogólny bałagan i panujący tam komunikacyjny rozgardiasz nie wystawia miastu dobrego świadectwa w oczach odwiedzających nas sąsiadów.

Niestety jest to efekt braku jakichkolwiek parkingów w okresie odbywających się remontów. Odpowiedzialni za ten stan rzeczy politycy i urzędnicy, kolejny raz wykazali się kompletnym brakiem wyobraźni.

Przecież ci ludzie przyjechali tu na zakupy i nie będą jeździć w kółko. Staną tam gdzie jest kawałek wolnego miejsca. Ja ich nawet rozumieniem, stwierdził jeden z Mieszkańców, z którym rozmawialiśmy.

Mamy parkingowy Armagedon przy Wojska Polskiego bo urzędnicy nie pomyśleli

fot. Czytelnik

Nasza redakcja od dłuższego czasu apeluje o sensowną politykę parkingową. Zwracaliśmy również uwagę na ten rejon we wcześniejszych naszych artykułach, gdyż w odróżnieniu od urzędników uważamy, że przygraniczne targowisko dalej jest atrakcyjne dla dużej części obywateli Niemiec. Dlatego też tak duża ilość punktów handlowych musi posiadać zaplecze parkingowe.

Wiele razy pisaliśmy o tym, że brak parkingów buforowych oraz parkingów wielopiętrowych zamieni naszą wyspę w komunikacyjne piekło.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

Gość • Czwartek [25.04.2019, 17:52:09] • [IP: 159.205.193.***]

Chyba mamy z czymś problem. A to coś to nasza mentalność. Po pierwsze nasi sąsiedzi lubią porządek, to może lepiej egzekwować istniejące przepisy. Kilka akcji spowoduje, że wieść gminna się rozniesie i nie będzie takiego chaosu. Ponarzekają, ale się dostosują i dodatkowo zyskamy w ich oczach szacunek za poszanowanie prawa. Alternatywa - kto był po niemieckiej stronie wyspy, to wie że zdarzają się tam" parkingi" o nawierzchni gruntowej - po prostu klepiska, przy których stoi parkomat. Czyli legalny parking. Nie można u nas zrobić takich tymczasowych placyków? nawet wydzierżawić takie coś od któregoś ośrodka. Oczywiście postój płatny. To są całkiem cywilizowane rozwiązania. No chyba, że głównym celem jest zmniejszenie liczby miejsc postojowych, ale to droga donikąd. Zresztą każdy inny uporządkowany tymczasowy postój jest godzien uwagi.

Gość • Środa [24.04.2019, 19:11:18] • [IP: 81.204.98.**]

Przepraszam, . ..TARGOWISKO !? tragiczne miejsce pod kazdym wzgledem, hanba i wstyd dla Swinoujscia...

kris • Środa [24.04.2019, 16:18:50] • [IP: 176.221.123.***]

ARMAGEDON to dopiero będzie kiedy otworzą parkingi a w tych miejscach, o których piszecie będzie zakaz. Połowa handlujących między parkingami pójdzie z torbami. Ale cóż, wszyscy zamiast protestować i zmusić do zmiany koncepcji remontu ulicy myśleli, że inni to zrobią za nich. Wielkie gratulacje dla biernych i niedługo biednych.

Gość • Środa [24.04.2019, 11:47:42] • [IP: 78.133.244.**]

Bangladesz wizytówką kurortu

Gość • Środa [24.04.2019, 10:58:37] • [IP: 78.10.206.**]

"Gość • Środa [24.04.2019, 09:48:41] • [IP: 178.238.253.**] CZY URZĘDNIC"Y KIEDYS POMYSLELI.. .RACZEJ WĄTPIE!" Zostań urzędnikiem i...MYŚL!! Ulica jest w budowie, niestety trzeba to przeczekać. Ludzi do pracy tez brak bo Tusk zdołał zbankrutować wszystkie polskie firmy drogowe.

Gość • Środa [24.04.2019, 10:20:05] • [IP: 185.210.39.**]

Czy na remont ulicy nie można było rzucic setkę pracowników z 10 koparek i zrobić remont w miesiąc a nie rok?

Gość • Środa [24.04.2019, 09:48:41] • [IP: 178.238.253.**]

CZY URZĘDNICY KIEDYS POMYSLELI. ..RACZEJ WĄTPIE!

Gość • Środa [24.04.2019, 09:22:06] • [IP: 157.25.141.**]

Urzędnicy właśnie pomyśleli czego nie można powiedzieć o autorze tego tekstu, chcąc zrobić miejsca parkingowe należałoby wyciąć kolejne drzewa, a tego chciano właśnie uniknąć, tym bardziej że utrudnienia te są tylko na czas remontu. W końcu zdecydujcie się o co wam chodzi, czy tylko o bicie piany i szczucie jednych na drugich

Gość • Środa [24.04.2019, 08:35:45] • [IP: 94.254.224.**]

Jak Ja zaparkuję na jakimś pseudo trawniku to mandat murowany od sraży miejskiej. A niemiecy... ..proszę * cały trawnik i ścieżkę rowerową i nic ?? Kasowć ich mandaty wlepiać będzie na odbudowę trawnika a nie znowu z pieniędzy podatnika. Działanie straży miejskiej i policji działa na szkodę państwa a na to są paragrafy.to samo tyczy się pseudo-prezydenta.

Gość • Środa [24.04.2019, 08:07:37] • [IP: 176.221.123.**]

KARNE K*TASY ZA ZŁE PARKOWANIA SZWABOM NAKLEJAĆ

Gość • Środa [24.04.2019, 00:06:13] • [IP: 176.221.122.**]

Parkomaty zamontować całoroczne jak u Niemców i odpowiednią cenę za pół godziny ustalić jak w Niemczech. Wtedy miasto zarobi. Jak nie płacą lub źle parkują to blokada lub laweta. To nauczą się parkować

Gość • Wtorek [23.04.2019, 23:16:19] • [IP: 176.221.122.***]

Nie wiedziałem, że tak można u nas parkować. Po trawie przez ścieżkę rowerową i na trawie. Super miejscówki.

Gość • Wtorek [23.04.2019, 22:59:22] • [IP: 37.8.231.**]

181.***-" wziąć" ynteligencie

Gość • Wtorek [23.04.2019, 22:43:09] • [IP: 31.1.162.***]

Sam jestem kierowcą i jestem za karaniem za takie parkowanie oraz za zamknieciem granicy dla pojazdow, bo niemcom troszke odpi...la po przekroczeniu granicy, oraz mam w 4 literach hejt jaki po tym komentarzu napiszecie

Gość • Wtorek [23.04.2019, 22:23:15] • [IP: 37.8.231.**]

A ktoś zadzwonił na Policję? Czy znowu problem jednego czytelnika ?

Gość • Wtorek [23.04.2019, 22:00:17] • [IP: 37.47.181.***]

Przecież to jest kopalnia pieniędzy dla miasta, tylko trzeba wsiąść się do roboty.

Gość • Wtorek [23.04.2019, 21:12:32] • [IP: 178.238.252.**]

ciągła nieudolnośc naszej władzy - nie ma końca z brakiem miejsc parkingowych czy oni sa ślepi i głusi

Gość • Wtorek [23.04.2019, 20:42:23] • [IP: 37.8.230.***]

Parkingów tych co byly nie powinni ruszać A jak już ruszyli to zrobić nowe wiedząc że ludzie przyzwyczajeni tam parkować chore myślenie naszej władzy zlikwidować I nic w zamian.

Gość • Wtorek [23.04.2019, 20:38:23] • [IP: 37.248.153.***]

A gdzie straż miejska, gdzie policja, gdzie mandaty!!

Gość • Wtorek [23.04.2019, 20:29:38] • [IP: 83.23.255.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [23.04.2019, 20:27:42] • [IP: 94.254.233.***]

Jak co tydzień w sobotę. Najazd biedaków z DDRu. Policja mandaty dawać!

Gość • Wtorek [23.04.2019, 20:25:48] • [IP: 178.235.147.***]

Parkingi muszą być przy rynku !

Gość • Wtorek [23.04.2019, 20:21:30] • [IP: 31.0.68.***]

W sobotę straż miejska miała wolne. Policja pracuje 24h co widać...

Gość • Wtorek [23.04.2019, 20:14:46] • [IP: 83.11.179.**]

no szade !

Gość • Wtorek [23.04.2019, 19:56:07] • [IP: 37.8.230.***]

To się do tv nadaje trzeba to zgłosić

Oglądasz 1-25 z 48
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■