POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.04.2019, 09:38:22] • Świnoujście

Dzierżawca chce wyremontować pawilon

Dzierżawca chce wyremontować pawilon

fot. Sławomir Ryfczyński

Podczas czwartkowej sesji rady miasta radni zadecydują, czy zmieniony zostanie okres obowiązywania umowy dzierżawy nieruchomości przy ulicy Piłsudskiego 28, gdzie mieści się kawiarnia Zefirek. Jeśli powiedzą „tak”, będzie to oznaczało odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy.

Radni zadecydują, czy wyrazić zgodę na zmianę okresu obowiązywania umowy dzierżawy nieruchomości o powierzchni 231 m, przy ul. Piłsudskiego 28 z dotychczasowym dzierżawcą. Jeśli powiedzą „tak”, w jednokondygnacyjnym pawilonie o powierzchni 136 m2 będzie on prowadzić do lipca 2030 r. działalność handlowo-gastronomiczną.

Nieruchomość wydzierżawiono dotychczasowemu dzierżawcy 1 marca 1995 r. Umowę zawarto na okres do 31 grudnia 1997 r., a następnie 15 lipca 1996 r. zmieniono okres jej obowiązywania na czas nieokreślony. 7 listopada 2018 r. dzierżawca wystąpił z wnioskiem o zmianę okresu obowiązywania umowy dzierżawy, uzasadniając to chęcią wykonania remontu obiektu, w którym znajduje się Kawiarnia Zefirek – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. – Wykonanie remontu wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza utrzymanie istniejącego pawilonu handlowego przy ul. Piłsudskiego, na okres do 20 lat z zakazem rozbudowy – czytamy dalej w projekcie uchwały. – Umowa dzierżawy została zawarta dnia 1 marca 1995 r., co oznacza, że okres 30 lat obowiązywania umowy dzierżawy mija z dniem 28 lutego 2025 r. Po 28 lutym 2025 r., do czasu kiedy na funkcjonowanie obiektu zezwala obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, tj. do dnia 12 lipca 2030 r. umowa dzierżawy zmieniona zostanie w umowę na czas nieoznaczony, zgodnie z art. 695 5 1 kc. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy na czas dłuższy niż 3 lata jest niezbędne w świetle art. 37 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-40 z 40

anja • Czwartek [25.04.2019, 11:56:57] • [IP: 78.133.244.**]

przetarg ! a nie układziki!

Gość • Czwartek [25.04.2019, 11:39:45] • [IP: 178.238.245.***]

Ma być jawny przetarg i podana cena wadium . TAK TO DZIALA KLIKO. NIE DAJCIE ZBESZCZEŚCIC HISTORII NASZEJ. A z drugiej strony co ty możesz ? Jaki prokurator? Ręka rękę myje i nikt nic nie zrobi. Nie chciałbym tego ale tak to dziala pani . Ani z zielenia, ani z betonem nic nie zrobicie.

Gość • Czwartek [25.04.2019, 11:39:23] • [IP: 195.69.9.**]

Budynek przecież nie jest chyba dzierżawiony . ... jest własnością właścicieli postawiony z ich własnych funduszy. Fajny i przutulny lokal z ciastami własnego wypieku. Ktoś tu próbuje zrobić wałek kosztem wlaścicieli lokalu. A jeśli już jest mowa o planie zagospodarowania przestrzennego to na jakiej podstawie w dzielnicy nadmorskiej powstał kościół z przerovki kina - dość mocno przebudowano obiekt gdzie w sąsiedstwie są domy wczasowe. ... nie wspominając o budynku prokuratury. Już po komentarzach widać co niektorych boli. A może tak radni. .. bez radni opwiedza jak i dlaczego jest tak dziwna granica zabudowy w strefie uzdrowiskowej. ... ? Pewnie nie powiedzą bo bylj by widac slalę nieprawidlowości, kumoterstwa, cwaniactwa, kolesiostwa i niekompetencji.

Gość • Czwartek [25.04.2019, 11:35:26] • [IP: 31.0.82.***]

A może by tak przetarg na kolejne lata dzierżawy!!

Gość • Czwartek [25.04.2019, 11:34:58] • [IP: 37.47.188.***]

Chamska kobieta właścicela wyprasza ludzi przed zamknięciem lokalu bo jej się spieszy. Brak reakcji z jej strony gdy pijana bandyterka która się tam spotykała w celach" biznesowych" ubliża kelnerce i wiele innych przypadków. Nie polecam tego lokalu odkąd go opanowały świnoujscy handlarze złomem koksem i fajkami.

Gość • Czwartek [25.04.2019, 11:06:44] • [IP: 176.221.122.***]

Klika miejscowa trzyma łapę na kasie. Jeśli nie będzie przetargu to sama zgłoszę to do prokuratora - w Szczecinie bo tu mam meldunek.

Gość • Czwartek [25.04.2019, 10:31:51] • [IP: 176.221.122.***]

Tam już tylko antykwariat można otworzyć, ciemno i ponuro. Pamiętne czasy jak najemczyni która mówiła, że jest właścicielką chodziła z kijem w. ... i przebierała w pracownicach, piękne, ładne, młode a traktowane jak. ...

Gość • Czwartek [25.04.2019, 10:24:05] • [IP: 5.173.152.***]

A co to kogo interesuje.chce to niech sobie remontuje.

Gość • Czwartek [25.04.2019, 10:21:15] • [IP: 158.26.131.**]

rozwalic te bude i postawic normalny pietrowy budynek...a nie zostawiac taki smietnik

Gość • Czwartek [25.04.2019, 10:19:23] • [IP: 109.243.198.*]

Trudne jest przebrnięcie przez ten labirynt terminów stanowiących chleb powszedni biurw, które zresztą czerpią z tego poczucie wyższości nad petentem i często wykorzystują ów język jako rodzaj siły, tajemnego zaklęcia. A co do samego pawiloniku - jedyne miejsce tego rodzaju w Ś-ciu (kawiarnia), gdzie zaglądałem. Pięknie położone, choć niby odcięte skrzyżowaniem ulic.

Gość • Czwartek [25.04.2019, 10:19:06] • [IP: 92.42.119.***]

Już czuć wałek zatkanym nosem-odstąpienie od przetargu w zamian za remont a może nowy dzierżawca taż chciałby zrobić remont-sponsorowane przez elitę ścia lokal wiemy kto i co

Gość • Czwartek [25.04.2019, 10:09:45] • [IP: 158.26.131.**]

Sprawdzic warunki dzierzawy i podniesc do odpowiedzniego poziomu z obowiazkiem wyremontowania budynku do odpowiedzniego standartu. ..a nie murzynskiej budy!

Gość • Czwartek [25.04.2019, 10:07:21] • [IP: 93.94.187.***]

Mam nadzieję, że powiedzą, , tak, ,. Zefirek to kawałek historii Świnoujścia, która należy szanować. Coraz mniej w naszym Mieście takich miejsc.

Gość • Czwartek [25.04.2019, 10:04:57] • [IP: 176.221.115.**]

kogo to znajomy, . ... a moze ja chce to wydzierżawić ?

Gość • Czwartek [25.04.2019, 09:42:58] • [IP: 176.221.123.***]

brakuje jeszcze kwoty dzierzawy, gdyby ja podano pewnie zaraz znajdzie sie masa osob ktora zaplaci wiecej.

Oglądasz 26-40 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■