POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.04.2019, 13:59:05] • Świnoujście

Czytelnik na tropie ścieżki rowerowej, która zanika

Czytelnik na tropie ścieżki rowerowej, która zanika

fot. Czytelnik

Na terenie Świnoujścia trwa bardzo wiele budów, wciąż rozpoczynane są kolejne inwestycje, przybywa nowych budynków, chodników, dróg i ścieżek rowerowych. Właśnie te ostatnie zwróciły uwagę jednego z mieszkańców naszego miasta. Dostrzegł tu przykład bezmyślnego "planowania". Jedna ze ścieżek rowerowych zanika prowadząc wprost pod nadjeżdżające samochody.

"Kolejny przykład bezmyślności w planowaniu nowych ścieżek rowerowych. Kiedy jedziemy ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Juliusza Słowackiego, naprzeciwko hotelu Trzy Wyspy spotyka nas niemiła niespodzianka. Ścieżka rowerowa zanika, ale prowadzi wprost pod nadjeżdżające pojazdy. Jest to bardzo niezrozumiały strategicznie, nawet bezmyślny plan. Dlaczego nie można było poprowadzić tej ścieżki wzdłuż campingu do ulicy Bolesława Chrobrego i skierować w ten sposób rowerzystów w kierunku morza?"- opisuje swoje spostrzeżenia Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 06:53:11] • [IP: 176.221.122.***]

tam powinien być znak ustąp pierwszeństwa albo stop bo barany na rowerach wjeżdżają na jezdnię prosto pod koła samochodów

Gość • Niedziela [28.04.2019, 23:11:32] • [IP: 176.221.113.**]

Pod aasfaltem jest.

Gość • Niedziela [28.04.2019, 22:44:47] • [IP: 176.221.123.**]

Ulica to jezdnia, chodnik i ewentualnie ścieżka rowerowa. Drzewa, krzewy i kwiatki to sadzi się w parkach i specjalnie wydzielonych skwerach. U nas jest nadmiar roślin przy ulicach a przez to czasami brak miejsca na to co powinno być.

Gość • Niedziela [28.04.2019, 20:00:33] • [IP: 178.238.252.***]

Lekko opóźniony czytelnik

Gość • Niedziela [28.04.2019, 17:57:03] • [IP: 77.255.99.**]

Jeśli niektórzy rowerzyści w znaku dostrzegli zakaz jazdy rowerem, to mamy dowód, że nie znają przepisów. I to jest smutny wniosek dotyczący rowerzystów i potwierdzający obserwacje, ze tychże przepisów nie znają. Znak oznacza tylko i wyłącznie koniec drogi dla rowerów, a w domyśle oznacza, że rowerzyści w dalszym ciągu mają korzystać z drogi ogólnej. Wpis dedykuję, m in. [IP: 77.112.60.***], [IP: 178.238.246.**].

Ω∑∆ • Niedziela [28.04.2019, 17:23:15] • [IP: 62.69.251.***]

Żałosne rowerowe dzbany, ten znak nie zakazuje jazdy rowerem tylko oznacza koniec ścieżki rowerowej. I nie wjeżdżasz, niedorozwoju z 14:09:22 na chodnik tylko na jezdnię. Jprld...

Gość • Niedziela [28.04.2019, 17:17:32] • [IP: 178.238.252.**]

w krótkim czasie powstało mnóstwo ścieżek rowerowych NIE SPOSÓB naraz ościeżkować całego miasta T R O S Z K Ę logiki, cierpliweści i uwagi podczas korzystania z tych P O J A Z D Ó W

Gość • Niedziela [28.04.2019, 17:06:13] • [IP: 178.238.253.**]

Nie od dziś wieść gmina niesie, ze miastem rządzi klan, dla których sprawy mieszkańców nie mają znaczenia, dlatego te koszmarne inwestycje w, makabryczne planowanie przestrzenne, to co obecna władza zrobiła z tego kawałka wyspy, to ewenement w skali Europy!

Gość • Niedziela [28.04.2019, 16:43:44] • [IP: 37.47.147.***]

Tu się tak nie myśli i nie kontroluje projektowania. Daje się zlecenie na " zrobta coś tam" i przychodzi się na ciasteczka w związku z wybudowaniem" i czegoś tam" .

Gość • Niedziela [28.04.2019, 16:29:10] • [IP: 37.8.231.***]

Problemem jest, że kończy się bezprawie, gdyż pedałując dalej, należy znać przepisy ruchu drogowego.I to wyłapał nasz"czytelnik" Czytelnik, stwierdzi, ile jest niemot rowerowych/samobójców/

Gość • Niedziela [28.04.2019, 16:25:48] • [IP: 178.238.253.***]

Kontrpas od zaraz na alarm!

Gość • Niedziela [28.04.2019, 16:16:46] • [IP: 77.255.110.**]

Proszę Państwa. Pod pewnym względem Świnoujście jest wyjątkiem. Na ogół w strefach ograniczonej prędkości (a taką jest cała dzielnica nadmorska) nie buduje się odrębnych dróg dla rowerów, lecz bicykle korzystają z jezdni. Wszak po to ogranicza się prędkość samochodów. Minimalna szerokość chodnika i drogi dla rowerów jest określona normami. Być może właśnie dlatego zarządca drogi zrezygnował w tym miejscu z odrębnego prowadzenia ddr-u. W ten sposób uniknął powielenia problemu z chodnika wzdłuż ul. Żeromskiego. W Świnoujściu w dzielnicy nadmorskiej budowa ddr-ów powinna w podstawowym celu służyć odseparowaniu dużych potoków pieszych od rowerzystów. Dla bezpieczeństwa pieszych. Znając bowiem lokalne nawyki rowerzystów w miejscach gdzie brak ddr-ów korzystają oni na ogół (bo nie zawsze) wbrew prawu z chodników dla pieszych Ze względu na ograniczoną prędkość innych pojazdów w dzielnicy nadmorskiej separowanie rowerzystów od samochodów nie wydaje się konieczne.

Gość • Niedziela [28.04.2019, 15:57:44] • [IP: 31.0.21.**]

Matole, rowerem mozna jezdzic takze po ulicy. Najzwyczajniej sciezka laczy sie z jezdnia. Co w tym dziwnego?

Gość • Niedziela [28.04.2019, 15:54:14] • [IP: 77.112.60.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [28.04.2019, 14:43:45] • [IP: 109.243.198.*]

14:20 - nie wiem, czy by się tam zmieścił chodnik obok ścieżki, chodnik ten mógłby mieć groteskową szerokość dla tylko anorektyczek (choć byłoby tak wskutek wcześniejszej decyzji zwężenia pasa gdzie jest chodnik, a to chyba dlatego, że wyznaczono nowe miejsca postojowe wzdłuż ul. Słowackiego). Ale można było wyznaczyć ciąg pieszo-rowerowy - tam, obok kempingu mało jest pieszych.

Gość • Niedziela [28.04.2019, 14:35:19] • [IP: 93.94.187.***]

Trudno jest sie zatrzymac rowerzyscie i spojrzec czy jest wolna droga? czy jak bezmyslny rowerzysta jedzie na slepo

Gość • Niedziela [28.04.2019, 14:24:00] • [IP: 185.210.38.**]

do redakcji prosze o wykazanie wiekszej ambicji w prwadzeniu portalu dziekuje

Gość • Niedziela [28.04.2019, 14:20:15] • [IP: 2.108.164.*]

Oczywiście ze bezmyślność. Spokojnie można było zrobić węższy chodnik - zmieściłoby się miejsce dla rowerzystów. Ale co w tym mieście robi się z głową?

Gość • Niedziela [28.04.2019, 14:15:26] • [IP: 79.186.205.***]

Jest znak że koniec pedałowania? jest więc w czym problem

Gość • Niedziela [28.04.2019, 14:13:03] • [IP: 109.243.198.*]

"...prowadzi wprost pod nadjeżdżające pojazdy". Na razie więc można być na tropie, ale niedługo można nagle znaleźć się na TRUpie tej ścieżki rowerowej.

moondek • Niedziela [28.04.2019, 14:11:50] • [IP: 31.11.128.***]

Bardzo często tamtędy jeździłem i mi nigdy nie zanikła. Jak czytelnik boi się zjechać na ulicę, to może prowadzić rower chodnikiem. No chyba, że chodnik mu zanikł...

Gość • Niedziela [28.04.2019, 14:11:38] • [IP: 178.238.246.**]

Zabrakło materiału budowlanego i rozumu!

Gość • Niedziela [28.04.2019, 14:09:22] • [IP: 178.238.246.**]

BARDZO ŚMIESZNE znak drogowy zakazuje jazdy rowerem czyli gdzie jechać? Na chodnik ?znak stoi pośrodku.dokonczyc te ścieżkę rowerowa

Gość • Niedziela [28.04.2019, 14:06:22] • [IP: 83.11.163.***]

Jedni się cieszą, że miasto rzekomo się rozwija. Ale inni się zastanawiają, gdzie jest coś dla mieszkańców. Ktoś zyska na przyjmowaniu kopert ale inni zaczynają się zastanawiać, co ich w tym mieście jeszcze trzyma.

Gość • Niedziela [28.04.2019, 14:05:35] • [IP: 109.70.100.**]

Jedna z wielu ścieżek... Które tak" znikają"... Taki mamy klimat🤔

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■