POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.04.2019, 13:33:09] • Świnoujście

Mieszkańcy Świnoujścia są załamani. Kierowcy zaczynają się zastawiać bo miejsce postojowe jest na wagę złota

Mieszkańcy Świnoujścia  są załamani. Kierowcy zaczynają się zastawiać bo miejsce postojowe jest na wagę złota

fot. Czytelnik

Okazuje się, że jesteśmy chyba jedyną redakcją, która nie boi się pisać o błędach ekipy prezydenta Żmurkiewicza, więc mieszkańcy pchają się do nas drzwiami i oknami byśmy interweniowali nawet w sprawach prostych, codziennych. Tak właśnie jest ze sprawą, która trafiła do naszej redakcji od dwójki różnych internatów jednak temat jest ten sam.

Mieszkanka naszej wyspy pisze do nas rozgoryczona i prosi o interwencję. Pod koniec zeszłego tygodnia nie mogła własnym samochodem wybrać się do pracy bo inni kierowcy by znaleźć miejsce do parkowania stanęli tak ciasno, że nie sposób było wyjechać samochodem.
Chcąc nie chcąc, musiała do pracy się wybrać taksówką. Niestety nie był to pierwszy raz.
Jeżeli teraz tak się dzieje to, co będzie się dziać w sezonie, pyta w mailu rozgoryczona internautka.

Inny internauta też przysyła nam zdjęcie by pokazać w jakich warunkach blokując ulicę, następuje rozładunek towaru do jednego z marketów. Miejsce w którym powinien stać samochód dostawczy zostało zajęte przez samochody osobowe.
Mieszkaniec naszej wyspy, swoim mailu nie szczędzi przykrych słów władzom miasta, również widząc problem w tym, że każdy staje tam, gdzie jest kawałek wolnego miejsca.

Mieszkańcy Świnoujścia  są załamani. Kierowcy zaczynają się zastawiać bo miejsce postojowe jest na wagę złota

fot. Czytelnik

Jak sam zaznacza jest mu wszystko jedno czy ktoś jest lewicowy czy prawicowy, ale w jego ocenie ekipa prezydenta Świnoujścia to ludzie kompletne bez wyobraźni.

W naszej ocenie natomiast, ekipa prezydenta Żmurkieiwcza jest bez wyobraźni tam gdzie chodzi o sprawy mieszkańców, natomiast tam gdzie chodzi o wielki biznes hotelarski wyobraźni ma aż nadmiar, o czym świadczy pomysł by w strefie nadmorskiej obok siebie ulokować trzy promenady.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 84, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 84

Gość • Środa [17.04.2019, 16:11:45] • [IP: 94.254.225.***]

PARKINGI WIELOPOZIOMOWE! TO JEST ROZWIĄZANIE CZĘŚCIOWE PROBLEMU!

Gość • Środa [17.04.2019, 16:10:35] • [IP: 178.235.146.***]

Co, teraz macie problem samochodowy?? Poczekajcie jak wybudują tunel, to dopiero będzie cyrk. Sprzedaż samochód szybciej niż myślisz!! Po prostu nie dostaniesz się do tunelu i nie wyjedziesz z miasta!!

wPISdu • Środa [17.04.2019, 16:06:01] • [IP: 37.30.23.***]

Proponuję aby latem parkować w Jasia gabinecie i dookoła urzędu to wtedy może Jasio by zaczął zauważać mieszkańców. Do tej pory to poza latami wyborczymi to mieszkańcy jedynie mu przeszkadzają

• Środa [17.04.2019, 16:02:34] • [IP: 176.221.122.**]

Wybór tego betonowego układu był największym nieszczęściem dla miasta. Niestety ludzie mają swoje rozumki ograniczone. Nawet misio o bardzo małym rozumku pojmuje, że każda władza deprawuje a władza absolutna deprawuje absolutnie. Postsocjalistyczny emeryt rządzi w sposób ciągły już 17 lat a jeszcze ma co najmniej 4 lata. Ma w nosie mieszkańców i ich potrzeby. Liczy się tylko szmal od deloperów. Jeden z kandydatów na radnego propagował program CIEPŁO+, pieniądze z podatku od jednego baniaka LNG przeznaczyć dla mieszkańców, co dawałoby dofinansowanie do 2400 zł na rodzine. Ale mieszkańcy widocznie bogaci i nie chcieli jałmużny, głupie 2400 zł rocznie. To wybrali jasia i jego betonową bande i mają to co chcieli. Widocznie w większości to masochiści i mają przyjemność jak jasiu ich wali po tyłkach.

Gość • Środa [17.04.2019, 15:51:45] • [IP: 188.147.105.*]

Poczekajcie aż wam wybudują tunel...

Gość • Środa [17.04.2019, 15:42:17] • [IP: 178.238.253.**]

Wyspa, każdy powinien sobie zdawać sprawę, w krajach skandynawskich jest zakaz wjazdu autem na takie małe przestrzenie, bo tu tak naprawdę nie ma gdzie jeżdzić autem.Zaorali nam miasto i zasmrodzili!

Gość • Środa [17.04.2019, 15:41:57] • [IP: 178.238.253.***]

Zobaczymy za 10 lat...

Gość • Środa [17.04.2019, 15:30:10] • [IP: 188.146.149.**]

W okolicy nadmorskiej wszystko platne Dlaczego nie kilka miejsc tylko dla mieszkancow

Gość • Środa [17.04.2019, 15:27:47] • [IP: 5.173.129.**]

na platanie same pieniążki stoją wystarczy żeby straz miejska przyjechała się po uliczkach i wlepiała mandaty za złe parkowanie: 1 chodniki na głównych uliczkach wjazdowych na platan 2 chodniki na przejściach dla pieszych między uliczkami. 3.Wszystkie wolne chodniki. Kasą stoi wystarczy tylko po nią pojechać.

Gość • Środa [17.04.2019, 15:16:08] • [IP: 62.69.229.**]

Bo jak zwykle betoniarz ma mieszkańców głęboko tam, gdzie słońce nie dociera. Grunt, aby budowały się pożal się boże apartamentowce. Marzy mu się francuska riviera ale bez tamtejszej infrastruktury. Dlaczego w warunkach zabudowy nie ma wymogu tworzenia miejsc parkingowych? Ten były pezetperowiec marzy o przejściu do historii jako Janusz Odnowiciel. Jego poczucie misji dziejowej jest wręcz żenujące. Uważa się za jedynego, który może rozbudować miasto, niestety nie licząc się z konsekwencjami. Dziwne układy z firmami np. brak odzyskania sporych pieniędzy z mostu w Karsiborze, brak wyegzekwowania budowy molo. Nie dba o stałych mieszkańców jedynie o nowe budowy. Niszczenie walorów miasta. Brak rozwiązania problemu wody. Dziwne rozwiązania komunikacyjne, siłowe zmuszanie przesiadki z samochodu na rower. A to, że puścił 3 promy, to jest pod publiczkę. Ciekawe ile zapłacił za swoją reklamę, w której to niby składa życzenia świąteczne.

Gość • Środa [17.04.2019, 15:11:02] • [IP: 88.156.234.**]

gdzie ten wybieg?

Gość • Środa [17.04.2019, 15:06:51] • [IP: 178.235.147.**]

Jedna babka klozetowa lepiej by zarzadzala tym miastem niz urzednikow armija.

ggg • Środa [17.04.2019, 15:04:40] • [IP: 178.238.247.**]

poczekajmy do sezonu, wtedy zobaczymy gdzie mieszkamy, bedzie pieklo z parkowaniem i ogolnie z ruchem samochodow w miescie, szczegolnie ze prace budowlane na drogach beda nieskonczone wiec bedzie istny cyrk, jak to miasto ma utrzymac status uzdrowiska jestem strasznie ciekaw, bedzie halas, kurz, i tlumy ludzi chcacych dojechac do miejsca przeznaczenia, te miasto utracilo juz swoj urok cichego kapieliska i bedzie z roku na rok coraz gorzej a jezeli dodamy do tego bajzlu otwarcie tunelu watro bedzie sie zastanowic nad zmiana zamieszkania.

Gość • Środa [17.04.2019, 15:01:54] • [IP: 37.47.186.***]

Otwieramy TUNEL i Wszyscy jesteśmy w CZARNEJ D...

Gość • Środa [17.04.2019, 14:42:23] • [IP: 5.173.153.**]

Artykuł nie jest po to aby jeden na drugiego nalatywał. Władza nasza zawsze będzie górą jak wspólnie nie będziemy o swoje racje występować. Pan obrażający psy czy ten który ma za złe posiadanie samochodu. To są przykłady a temat art jest naprawdę ważny. Bo ulice są zamykane dostawcy nie mają jak dowieźć towaru, podjechać do sklepu tylko tam gdzie władza pozwoliła przed marketami, które podatki zabierają do siebie ale łapy wyciagane są do tych małych którym bez umiaru dowala się koszty prąd, smieci, s

Gość • Środa [17.04.2019, 14:39:26] • [IP: 37.47.65.**]

Z tego artykułu wynika że to Prezydent ma uczyć mieszkańców poprawnego parkowania? To jakaś paranoja!

Gość • Środa [17.04.2019, 14:39:07] • [IP: 217.96.165.***]

sorry, myślicie że w innych miastach jest inaczej? takie życie xD

Gość • Środa [17.04.2019, 14:31:51] • [IP: 93.94.191.***]

Mieszkańcy wybrali prezydenta wiedząc, że już kiedyś chciał przeforsować opłatę za parkowanie.

Gość • Środa [17.04.2019, 14:29:04] • [IP: 94.254.232.***]

Rower sobie niech kupi !a na zdrowie wyjdzie dla paniusi !

Gość • Środa [17.04.2019, 14:26:50] • [IP: 77.115.4.***]

już nie mieszkam w tej wiosce rybackiej sprzedałem mieszkanie i za kwote sprzedarzy wybudowałem domek i nie mam problemy z żona z parkowaniem naszych samochodów 😎

Gość • Środa [17.04.2019, 14:24:55] • [IP: 5.173.153.**]

Szkoda strzępić język no ciągnącą się w nieskończoność władzę bo to władza absolutna w dosłownym tego słowa znaczczeniu. Mieszkaniec ma płacić podatki i nie interesować się co się z nimi robi. Nie uważają nas za partnerów ani za godnych ich uwagi.

Gość • Środa [17.04.2019, 14:21:59] • [IP: 194.17.229.***]

Na Dabrowskiego byly miejsca parkingowe ukosne i miescilo sie dwadziescia samochodow, wiec jakis zdolny urzednik zmienil na parkowanie wzdluz ulicy, wiec jest tylko diesiec miiejsc parkingowych, wiec" ulepszenie parkowania". Co nato urzad?

Gość • Środa [17.04.2019, 14:15:07] • [IP: 31.0.39.**]

Kupiłeś mieszkanie to kup miejsce parkingowe. Obowiązkiem developera jest stworzenie miejsc parkingowych.

Gość • Środa [17.04.2019, 14:09:48] • [IP: 62.69.254.**]

Jak stać cię na kupno samochodu to chyba również na parking za 2, 50, a ten kindle od wybiegu dla psów to typowy psychopata, który zrobi krzywdę pieskowi.

Gość • Środa [17.04.2019, 14:08:33] • [IP: 176.221.115.**]

pewnie dałoby radę wyjechać tylko dużo kręcenia, a ze to była. .

Oglądasz 51-75 z 84
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■