POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.04.2019, 12:45:15] • Świnoujście

Relaks wśród palm? U nas wszystko jest już możliwe!

Relaks wśród palm? U nas wszystko jest już możliwe!

fot. Sławomir Ryfczyński

Pod względem ilości hoteli, betonu i apartamentowców, strefa nadmorska w naszym mieście zaczyna dorównywać takim miejscom, jak choćby Monte Carlo. Do niedawna różniła nas jeszcze szata roślinna, ale i to ulega zmianom. Rodzime drzewa znikają, natomiast pojawia się egzotyka. Przy hotelu Hamilton stanęły pierwsze palmy.

Niedawno uruchomiony nowy hotel Hamilton kusi nie tylko przeszkloną fasadą i wygodnym lobby, ale przykuwa również uwagę palmami w donicach. To jakby zapowiedź śródziemnomorskich wrażeń, ciepłych dni i lata trwającego znacznie dłużej, niż to, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Na razie palmowymi liśćmi targają porywy zimnego wiatru, ale po ostatniej wizycie wielbłądów w McDonald's możemy mieć nadzieję na realne ocieplenie klimatu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Piątek [28.04.2023, 10:48:45] • [IP: 87.122.21.***]

Gość • Poniedziałek [07.03.2022, 14:15:28] • [IP: 37.8.208.**]

czy wie ktoś jakie rośliny rosną wzdłuż hotelu pod oknami cały rok zielone są ?

Gość • Czwartek [25.04.2019, 21:03:09] • [IP: 178.238.246.**]

wreszcie cos ciekawegoi egzotycznego, przynajmniej oko cieszy

Gość • Wtorek [23.04.2019, 19:44:56] • [IP: 178.238.246.**]

Hotel jest bardzo ładny i jedzenie pyszne!

Gość • Wtorek [23.04.2019, 19:38:21] • [IP: 178.238.246.**]

Ip32226237*czlowieku palmy kupił właściciel hotelu nie ubliżaj prezydentowi miasta!

Leon • Wtorek [23.04.2019, 16:40:03] • [IP: 178.238.240.***]

te palmy to Szorstkowiec Fortunego (Trachycarpus fortunei), wytrzymują mrozy do -18 stopni C. W Świnoujściu mogą z powodzeniem rosnąć w gruncie, tylko przez kilka lat trzeba je na zimę zabezpieczać specjalnymi matami, później juz sobie same poradzą. w Himalajach rosną do wysokości 2 tysięcy metrów. jedyna ich wada to to że nie sa tak ładne jak palmy o liściach pierzastych

Gość • Wtorek [23.04.2019, 11:45:39] • [IP: 188.146.32.**]

Fajnie coś nowego mi się podoba

Gość • Wtorek [23.04.2019, 10:53:12] • [IP: 83.23.243.***]

Ostatnio pisze się że grozi nam burza pisakowa, więc nie ma się czemu dziwić że ktoś to zimne Bałtyckie morze, pomylił z tropikalnym. Ktoś pojechał w tropiki, zobaczył i wystarczy by nam wioskę urządzić na nowo, tak byśmy, nie ruszając się z domu w nowym miejscu się obudzili.

Gość • Wtorek [23.04.2019, 10:52:09] • [IP: 178.235.146.**]

Oj, wygięło ich bardzo - w nieodpowiednim kierunku!!

Gość • Wtorek [23.04.2019, 09:38:49] • [IP: 23.226.237.*]

Weź Ty dz*nie żmurze zrób chodnik na cmentarz, bo ludzie o kulach się tam potykają i przewracają kocmołuchu.

Gość zamorski • Wtorek [23.04.2019, 09:29:07] • [IP: 81.219.201.**]

Się nie znacie. To są palmy wielkanocne.

Gość • Wtorek [23.04.2019, 08:38:59] • [IP: 88.156.234.*]

W Świnoujściu mieszkają najbardziej chamscy ludzie co by człowiek nie zrobił, napisał jakiś artykuł to nic się nie podoba. Wiecznie tylko krytyka. Czy wy ludzie już nie potraficie cieszyć się życiem. Tym że macie wspaniałe rodziny, dzieci i zdrowie...

Gość • Wtorek [23.04.2019, 07:55:55] • [IP: 5.173.137.***]

Poziom komentarzy zenujący Nie przyszło wam do glowy, ze w takich donicach musialy zostać przetransportowane? Nowe rośliny to zawsze dobry pomysl, pytanie czy się u nas przyjmą

Gość • Wtorek [23.04.2019, 05:43:50] • [IP: 91.188.7.***]

Sciagnijcie jeszcze paru emigrantów z Afryki to będzie bardziej orginalnie

Gość • Wtorek [23.04.2019, 04:40:16] • [IP: 62.69.229.**]

Ale to jest żałosne. Ale jakie władze i jaki biznes, takie gusta i guściki. Totalna wiocha! Betoniarz chyba jakieś kompleksy leczy, że zgodził się na takie popaprane budowle i pośrednio na takie do dupy pasujące roślinki!

Gość • Wtorek [23.04.2019, 00:28:14] • [IP: 176.221.123.***]

ale debilizm

Gość • Poniedziałek [22.04.2019, 22:47:34] • [IP: 176.221.113.**]

Haha ale beka. Powycinali drzewa i w doniczkach palmy postawili na betonie. Może iść dalej i plastikowe drzewa stawiać? Nie trzeba podlewać i nie śmiecą liśćmi. Ten hotel Hamilton powstał jak grzyb po deszczu. To hotel pod Niemców. Dowożą ich tam masowo autokarami. Polacy mogą ich zabawiać grą na organach, masować i karmić. To prawdziwy zaszczyt dla Polaka aby mógł skakać koło Niemca.

Gość • Poniedziałek [22.04.2019, 22:36:27] • [IP: 176.221.123.***]

patrzyć jak w turbanach zaczną przybywać poganiacze kóz.

Gość • Poniedziałek [22.04.2019, 22:10:02] • [IP: 5.60.91.***]

Jak można palmami zastąpić cisy, sosny 100 letnie, które zostały wycięte. To jakiś absurd!

Gość • Poniedziałek [22.04.2019, 20:43:43] • [IP: 2.108.164.*]

Chyba tymi palmami ktoś próbuje leczyć swoje kompleksy...

Gość • Poniedziałek [22.04.2019, 20:41:18] • [IP: 178.235.146.***]

Gośćewa • Poniedziałek [22.04.2019, 18:53:58] • [IP: 178.238.246.**]Zyski dla miasta?Chyba dla właściciela.

Gość • Poniedziałek [22.04.2019, 20:19:56] • [IP: 185.210.38.***]

Molo!- przedłużyć falochron o 2 km.

Gość • Poniedziałek [22.04.2019, 20:12:23] • [IP: 188.146.172.***]

Hotel jak hotel szkoda że zapomnieli o CHODNIKU przed hotelem??

Gość • Poniedziałek [22.04.2019, 20:11:09] • [IP: 37.47.182.***]

To już drugie 3 miasto.. ... a może gorzej...bo nawet wawką zalciało z tymi palmami...skończyło się wszystko!! KONSUMUJE! !! NA MAKSA!!NIEMCY WIEDZĄ CO ROBIĄ.. .jesteśmy na ichnych usługach.. ...UNIA!!DAJE...UNIA BIERZE.. . bo nic nie ma za free...NIC! I TAK NOSEM NAS POWOLI WCIĄGAJĄ.. KASĄ.

Gość • Poniedziałek [22.04.2019, 19:58:37] • [IP: 88.156.232.**]

Zamiast palm chodnik by zrobili przed hotelem a nie samochody parkuja tam na trawniku a ludzie spaceruja po scieżce rowerowej

Oglądasz 1-25 z 66
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■