POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.04.2019, 19:23:51] • Świnoujście

Nauczyciele mają niesłabnące poparcie

Nauczyciele mają niesłabnące poparcie

fot. Organizator

Drugi tydzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli nie oznacza, że wśród społeczeństwa nie zmniejszyło się poparcie dla całej akcji. W różny sposób można zaznaczyć solidarność z protestującymi. Mieszkańcy naszego miasta również będą mieli okazję zamanifestować wparcie dla nauczycieli.

Zapraszamy w środę 17.04.2019 r. o godzinie 18.00 na Plac Wolności. Kontynuować będziemy poparcie dla nauczycieli. Przyjdź Ty, zaproś sąsiadów, znajomych przyjaciół, rodziców i młodzież.

Nasza obecność ma znaczenie.


komentarzy: 141, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 141

Gość • Niedziela [21.04.2019, 10:29:52] • [IP: 176.221.122.***]

To akcja polityczna w roku wyborczym, nie" strajk". Nie popieram" apolitycznej" chucpy neomarksistowskiej.

Gość • Piątek [19.04.2019, 23:19:51] • [IP: 77.88.191.**]

Nie popieram tak niemądrych strajków, które uwidoczniły poziom naszych nauczycieli, strajków, które działają na szkodę naszych dzieci. Po prostu jest mi wstyd za nauczycieli. Jeśli nauczyciel pisze lekceważąco o pani na kasie, która więcej zarabia, to zapraszam do pracy i proszę też wiedzieć, że pani na kasie to też często pani mgr. Każda grupa zawodowa powinna więcej zarabiać i to powoli się dzieje ale też po przez pracę będziemy lub nie będziemy zasługiwać na czyjś szacunek.

Gość • Piątek [19.04.2019, 09:00:20] • [IP: 176.221.123.***]

Bogdan...Rybę załatwić.

Gość • Czwartek [18.04.2019, 13:47:33] • [IP: 62.69.203.***]

Walcie się nauczyciele.Korepetycji nie będzie?HA, HA, HA.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 19:57:54] • [IP: 37.248.154.***]

Niech mi tylko któraś larwa z rady rodziców przyjdzie po składkę dla pani wychowawczyni na prezencik !

Gość • Wtorek [16.04.2019, 18:04:20] • [IP: 85.221.130.***]

"Panie doktorze... weszło kiedyś panu naraz do gabinetu trzydziestu roszczeniowych pacjentów?"

Gość • Wtorek [16.04.2019, 17:58:37] • [IP: 37.47.137.***]

najlepsze jak okazało się że Jan Guz przewodniczący OPZZ który jeszcze 2 tygodnie temu ściskał się i stał obok Broniarza zniknął jak się okazało że był w ORMO- Ochotniczych Rezerwach Milicji Obywatelskiej hahahaha. I tacy teraz uczą Polaków demokracji jak brali udział w pacyfikacji pałkami demonstracji za PRL.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 16:13:32] • [IP: 5.173.136.***]

A ja popieram strajk...nie macie pojęcia o pracy nauczyciela, więc mam prośbę: nie wypowiadajcie się na ten temat!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 15:54:32] • [IP: 37.30.26.**]

Nie popieram strajku.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 13:51:55] • [IP: 77.252.46.***]

Nauczycielom nawet strajkować się nie chce. Bo to bardzo ciężko wytrzymać w pracy 2 godzin. Coraz więcej nauczycieli nie chcąc tracić pieniędzy zaczęło chorować i poszli na zwolnienia lekarskie, w ten sposób korzystając z naszych składek a więc oszukują i okradają nas. Czy ktoś sprawdzi te zwolnienia i ukarze kogo trzeba.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 13:28:23] • [IP: 92.42.117.***]

Ja i cała moja duża Rodzina -POPIERAMY!!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 13:27:40] • [IP: 109.243.198.*]

11:56 Ponizej sa moje posty mimo ze ucze w szkole - przeciw strajkowi. Ale bawią mnie brednie twojego wpisu o kokosach zawodu nauczycielskiego: dlugie wakacje? Popracuj z 9 lub wiecej klasami liczacymi każda 15-30 osob pochodzacych z rozmaitych rodzin od patologicznych po normalne, a zobaczysz, ze dlugie pauzy są konieczne, by zachować opanowanie, dobroć, empatię. Mamy za darmo szkołę, wyposażenie ? Sami niekiedy wyposażamy szkoły (własne laptopy, projektory, kiedyś nawet telewizory, własne materiały jak książki, ilustracje, nagrania), w wielu kserować trzeba za pieniądze, mieć własny papier. Co do rodzaju uczniów- Polska ma wyjątkowo mało szpitali psychiatrycznych dla młodzieży, długo trzeba znosić schizofreników, nerwicowców, itp., dopóki nie stanie się coś strasznego i np.opór rodziców przed ich leczeniem nie zniknie.Do szkół" ściekają" patologie rodziców i społeczne, alkoholizm, narkomania, uzależn.od smartfonów, brak miłości w rodzinach czy eurosieroctwo (ciocie, babcie wychowują np.16-let.chłopaków!)

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:24:55] • [IP: 31.0.46.***]

Ja i cała moja duza Rodzina-NIE POPIERAMY

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:06:14] • [IP: 109.243.198.*]

10:58..2.57 Zaliczam sie do nauczycieli, ale uważam za straszny błąd i za zanik poczucia misji zasłanianie się tarczą uczniów, groźbą ich nieprzystąpienia do egzaminu lub groźbą niepromowania ich do następ. klasy. To zbrodnia przeciw zawodowi i misji nauczyciela! (to jak odejście pielęgniarek od łóżek chorych).To nie wprost wyrażona zgoda na upodrzędnienie tego zawodu, postępujące od dawna, pogłębiane przeakcentowaniem praw ucznia, utestowieniem wiedzy (uczeń by zdać ma szukać klucza do zdania i grać w zgadywanie), dodawaniem kiedyś (PO+PSL) godzin karcianych, czyli pracy za darmo, w dodatku pozorowanej, bo uczniowie często nie pojawiali się na wydumanych zajęciach.Mnożono papierologię - to też upodrzędnianie zawodu - i gdy PiS zwiększył pensje, zmniejszył papierologię - przeciw niemu sie strajkuje za dziećmi- tarczami.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:03:04] • [IP: 31.0.32.***]

Dlaczego p. Wałęsa nie każe" pałować" strajkujących? Aaa!! To koleś Tuska innych POpaprancow.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:01:25] • [IP: 176.221.123.***]

10:11:26] • [IP: 109.241.63.**] " jak my mieszkańcy" - prawie jak Król Słońce.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:58:52] • [IP: 94.254.224.**]

JAK TEN CYRK SIĘ SKOŃCZY BĘDĄ POZWY ZBIOROWE O ZMUSZANIE LUB UBLIŻANIE NIESTRAJKUJĄCYM.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:56:50] • [IP: 109.241.63.**]

31.2.57.** - jaki zapierdziel? Jaka niska płaca?! Oni mają tylko uczyć, rok w rok tego samego. Czy muszą non stop uczyć się czegoś nowego? Nie! Fizyka, matematyka, historia, polski-od lat to samo. Raz przygotowane konspekty służą przez lata-nuda. Przy tym wszystkim, oni tylko uczą-nie interesuje ich, czy zarobią na ZUS ponad 1300 zł bo tego zupełnie nie czują, gwarantuje wysoką emeryturę oraz przywileje z karty nauczyciela. Wakacje mają tak jak uczniowie-długie, jak nikt kto prowadzi działalność. Nie interesują ich koszty utrzymania budynku szkoły, koszty ogrzewania i innych mediów, wysokość podatku od nieruchomości, VAT - dosłownie NIC. I oni mówią, że słabo zarabiają?! Ja bym im dał takie same warunki jakie mają prowadzący działalność-pensję po 10.000 zł, ale z niej mają sami opłacić ZUS, podatek od nieruchomości, sprzątaczki w szkole, ogrzewanie szkoły, ksero i inne. Jak im zostanie z tego 1500 zł na rękę-będą ziemię z radości całować. A tak - zupełnie nie doceniają warunków, w jakich mogą pracować!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:50:25] • [IP: 85.221.130.***]

Na korepetycjach najwiecej kasy zarabiaja nauczyciel plastyki, języków mniejszosci narodowych, wychowania rodzinnego oraz wuefiści !! A nauczyciele religii zarabiają tyle szmalu, że nie opłaca im sie ani strajkować, ani dawać korepetycji :)))

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:48:34] • [IP: 62.69.252.**]

Ktoś pisze, że nikt nikogo nie zmuszał. .. Pewnie Ciebie też. To bardzo dobrze. Pomyśl coby to było gdyby każdy kto jest strajkującym nauczycielem nagle się przebranżowił. Ty byś przyszedł nauczać bo jesteś w tym kierunku wykształcony i zarobki nauczycielskie Cie satysfakcjonują. Ludzie skąd u as tyle jadu. Myślisz jeden z drugim, że jak kogoś obrazisz to jesteś górą. Pewnie jak pójdziesz do szkoły i staniesz przed nauczycielem swojego dziecka to wypowiedzieć się nie potrafisz a tu taki kozak. Wszystkim ma być lepiej i dzieciom i rodzicom i nauczycielom.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:41:04] • [IP: 37.47.143.***]

JASNE ! szczególnie tu PO tych komentarzach widać niesłabnące POparcie :D Rodzice sami zaraz Was załatwią i wyrzucą na bruk. Do roboty lenie patentowane !

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:17:02] • [IP: 109.243.198.*]

9:40. ..244 Polityczność ma różne znaczenia. W znaczeniu" walka partyjna" czy polityczność jako wprzęgnięcie sprzeciwu społecznego w walkę wyborczą - jest w zestawieniu ze związkiem zawodowym i strajkiem na tle płacowym niedopuszczalna. Znamienna jest bierność ZNP gdy dokonywano wręcz zamachu na prawa nauczycieli, gdy drastycznie mocno przesunięto im wiek emerytalny i wmuszono prace za darmo, godziny karciane- za rządów PO i PSL w l.2007-15. Nauczyciele, ponieważ wielu z nich jest politycznie naiwnych, niektórzy bez poczucia misji (osobiście znam takich którzy negują interwencję, gdy jest podejrzenie ćpania przez ucznia, bo, cytuję, " nie jestem ich rodzicem")- dali się wykorzystać do polit.rozgrywki Broniarza, KOD, PO i różnych lobbies - by utrącić choć 1-2% poparcia dla PiSu.Jak ktoś powiedział:" nakarmili demony dotąd trzymane z dala od pokoi nauczycielskich - np. rozłamy polityczne. Strajk to wielki błąd!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 11:00:16] • [IP: 88.156.234.**]

popieraja ich ubecy ich dzieci wnuki i prawnuki !!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 10:58:14] • [IP: 31.2.57.**]

Ja ich tam popieram. Niska płaca za zapierdziel, o którym większość tutaj piszących trolli nie ma pojęcia. Kiedy mają niby strajkować? W wakacje, gdy nikogo nie będzie to obchodziło? Żeby strajk był skuteczny, to ma coś pokazać. A co się dzieje jak ich (nauczycieli) nie ma, to widać obecnie po każdym mieście w Polsce. Z rana puste ulice, dzieci u dziadków, lub samopas pochowane po domach i kompletny marazm. A Morawiecki ma się dobrze i ogłasza kolejną turę rozmów... po świętach. Rząd bierze strajkujących na przetrzymanie, bo chce ich finansowo zgnębić. Miejcie pretensje ludziska do ministerstw, do Morawieckiego, Szydło, Zalewskiej, " żartownisia" od pracy" dla idei", gdzie idą grube miliony w same nagrody i pokaźne pensje z Waszych podatków.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 10:48:06] • [IP: 176.221.123.***]

Nikt nikogo nie zmuszał do" bycia"nauczycielem.Czas podjąć męską decyzję i przekwalifikować się.Chcesz NAUCZYCIELU zrobić PiS-owi na złość i popierać PO-wców? Idź pracować w innym zawodzie.Nastąpi zmiana lidera(partią rządzącą będzie PO)powróć do zawodu nauczyciela, zarządaj podwyżki (w zamian dostaniesz możliwość pracy do 70 lat lub zlikwidują kilka szkół abyś mógł konkurować z innymi podobnymi nauczycielami do walki o sanowisko).Życzenia bardzo szczere.

Oglądasz 1-25 z 141
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■