POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [08.04.2019, 21:04:48] • Świnoujście

Pytamy mieszkańców o strajk nauczycieli. „Nauczyciela poznasz po płaszczu”... Zobacz film!

Pytamy mieszkańców o strajk nauczycieli. „Nauczyciela poznasz po płaszczu”... Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jedna z rozmówczyń ze łzami w oczach opowiada, na co wystarcza pensja nauczyciela. Oficjalne kwoty podawane przez Urząd można włożyć między bajki.



Dziś, czyli w pierwszy dzień strajku nauczycieli, wyszliśmy do centrum miasta zapytać przechodniów o ich zdanie w tej sprawie. Okazuje się, że Mieszkańcy Świnoujścia popierają nauczycieli.

W naszej sondzie zadaliśmy dwa kluczowe pytania: „Czy popiera Pan/i strajk nauczycieli?” i „Płaca czy poprawienie systemu oświaty?”.

Dziś pytamy również Internautów! A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 167, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 167

Gość • Wtorek [09.04.2019, 10:11:20] • [IP: 80.245.189.***]

Nauczyciele którzy wyrażają się o uczniach i ich rodzicach wulgarnie i z nienawiścią, na pewno albo są z PIS-u albo go popierają. Więc tacy jak oni na szacunek nie zasługują. Potem oglądamy w telewizji jak takich nauczycieli traktują uczniowie zakładając im na głowę kosz na śmieci. Nauczycielu!! chcesz być szanowany przez uczniów i społeczeństwo sam okaż uczniowi i społeczeństwu szacunek.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 10:11:03] • [IP: 176.221.122.*]

Nie popieram, a resztki szacunku jakie miałem przepadły bezpowrotnie. Chciwość wzięła górę.Sami dobrze wiecie, że pięniądze, których żądacie nawet w połowie wam się nie należą, powiem więcej większość z was jest nawet zażenowana kwotą jaką żądają związki.Nawołujecie na Facebooku żeby nie uzupełniać w tych dniach dzienników, nie sprawdzać klasówek...Błagam, ręce opadają.Dzienniki nie są przez większość z was uzupełniane od początku drugiego semestru, klasówki zalegają od miesiąca, prace konkursowe od miesięcy nie posprawdzane.Miejcie szacunek do ludzi(uczeń to też człowiek)i odrobinę pokory.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 10:04:52] • [IP: 80.245.189.***]

Ja mam wielką nadzieję że w końcu PIS strzeli sobie nie w kolano tylko w ten pusty łeb, zostaną odsunięci od władzy będą wyciągnięte tego konsekwencje i będą siedzieć. Ci którzy będą chcieli uniknąć więzienia, jak szczury uciekać będą za granicę. Ale i tam ich ręka sprawiedliwości dosięgnie. To jest początek końca Pis-u.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:58:41] • [IP: 83.11.241.***]

Nie popieram.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:53:44] • [IP: 83.170.146.***]

Chce zwrocic uwage na to ze godzina lekcyjna trwa 45minut wiec w takim badz razie jest ona rowna 45ciu min. pracy nauczyciela. W takim badz razie 18godzin pracy w tygodniu nie jest prawda a wrecz ze jest klamstwem!

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:50:14] • [IP: 31.11.130.**]

BRAWO DLA 246 POPIERAM, POPIERAM, POPIERAM. TO CO TAM JEST NAPISANE

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:42:49] • [IP: 31.11.130.**]

JA PO 30 LATACH PRACY MAM 1200 EMERYTURY A PRACOWAŁAM NIE 20 GODZIN TYLKO CAŁE DNIE I DYŻURY, POD DYŻURY OD 15 DO 7.00 RANO.WYKORZYSTYWAĆ DZIECI DO SWOICH STRAJKÓW TO WOŁA O POMSTĘ.PRAWDZIWY NAUCZYCIEL I PEDAGOG NIE ZROBIŁ BY TEGO.MACIE CAŁE WOLNE WAKACJE ZA KTÓRE BIERZECIE POBORY(NIE WIEM DLACZEGO) JEDŹCIE DO WARSZAWY I STRAJKUJCIE DO WOLI, NIE STRESUJCIE DZIECI

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:39:39] • [IP: 178.238.253.**]

Prawda, tak jak dziś nauczyciele wyrażają sie o uczniach, rodzicach tego nie da się napisać, oczywiście nie wszyscy.Ale ta zadyma to ustawka partii Broniarza PUSTE OBIETNICE komunisty, który idzie na bezczela,. a ja sądziąłm że w naszym mieście nauczyciele to madrzy ludzie!

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:39:30] • [IP: 95.129.224.**]

A co do powiedzenia w sprawie strajku ma, , BOLEK"" ?? Ciekawe czy chce pałować tak jak to było za rządów PO...kiedy chciał protestujących przed sejmem pałować...Dlaczego tym razem ten słynny, , Bolek" " milczy??

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:38:32] • [IP: 62.69.203.***]

Nie popieram strajku nauczycieli !!

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:38:26] • [IP: 176.221.123.***]

popieram jak najbardziej a jak komus sie nie podoba to niech idzie uczyc sam

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:33:51] • [IP: 83.30.115.***]

Popieram nauczycieli, to bardzo ciężka i odpowiedzialna, stresująca praca, nauczyciele są niedoceniani, a oceniani bezustannie przez dzieci i rodziców.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:32:50] • [IP: 93.94.186.***]

Wywalić rząd- to ich zadanie!!nauczyciele to klakierzy komucha Broniarza.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:30:07] • [IP: 37.8.230.***]

Nie popieram strajku !!pomyślcie lepiej o emerytach!

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:23:52] • [IP: 37.8.230.**]

Jeżeli egzaminy nie odbędą się i nauczyciele się nie stawia to bedzie to tak nieetyczne nigdy nie odzyskacie szacunku do zawodu uczniowie Wam tego nie zapomną rodzice tez nie a jaki to będzie przykład dla młodzieży? Stawiajcie wymagania rozsądnie możliwe do zrealizowania nie bądźcie marionetkami w grze politycznej kto Wam da PO? tak jak za ich rządów Wam dali

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:12:57] • [IP: 94.254.233.***]

NIE POPIERAM!!

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:12:01] • [IP: 178.238.240.**]

Nie popieram strajku

Gość • Wtorek [09.04.2019, 09:09:05] • [IP: 37.248.157.***]

Na podwyżki, na programy sicjalne pieniędzy nie ma i nie będzie... pamiętacie czyje to słowa, partyjniacy z parti Puste Obietnice dopiero teraz mieszają wszystkim w głowach.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 08:59:21] • [IP: 185.210.39.***]

Popieram strajk nauczycieli!!

Gość • Wtorek [09.04.2019, 08:55:40] • [IP: 185.210.38.**]

Bardzo miło nauczyciele wyrażają się o uczniach - bachory, o rodzicach tępe lenie itp. Widać teraz takich mamy nauczycieli, że chyba ta praca jest dla nich ciężką karą.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 08:45:21] • [IP: 62.69.252.***]

Lepiej być krową czy nauczycielem?

Gość • Wtorek [09.04.2019, 08:41:26] • [IP: 31.2.71.**]

Nie popieram!!

Gość • Wtorek [09.04.2019, 08:34:06] • [IP: 5.172.238.***]

Nie popieram.

tera • Wtorek [09.04.2019, 08:32:49] • [IP: 89.182.72.***]

wstyd !! POpaprane srodowisko-zdrajcy warosci !! trudno znalezc prawdziwego nauczyciela ! tak samo lekarza !! do ROBOTY !!

Gość • Wtorek [09.04.2019, 08:30:16] • [IP: 77.252.46.**]

Ja popieram ten strajk, bo ludzie powinni godnie zarabiać żeby godnie żyć.Inna sprawa to nauczanie.Młodzież kończy szkoły z wiedzą, która ma tyle luk, że nie wiedzą o najzwyklejszych rzeczach w każdej dziedzinie.Nie wiem, czy to sprawa programu, czy olewania pracy przez nauczycieli, czy poprostu przepychania mało ambitnych uczni do kolejnych klas?Jednak mimo wszystko uważam, że to podejście szkoły ma na to główny wpływ.Bo małe dzieci są bardzo ciekawe wszystkiego i ambitne.Niewykorzystany w tym czasie potencjał zanika wraz z dorastaniem. A przecież można, bo kiedyś młodzież kończąca 8 lat podstawówki miała większą wiedzę niż dzisiaj licencjaci.Abstrachując od strajku nauczycieli uważam, że wszyscy powinni tak zarabiać, by nie martwić się o przyszłość do kolejnej wypłaty.Zobaczcie ile zarabiają sprzątaczki, pokojowe, sprzedawczynie, ludzie, którzy pracują na zysk dla właścicieli.Żeby nie oni, to nic by nie działało.Żeby coś zmienić należy nie rozdawać pieniędzy, a stworzyć dobry kodeks pracy i korzystną minimalną pensję.

Oglądasz 76-100 z 167
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■