POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [07.04.2019, 16:44:45] • Świnoujście

Kto się zajmie dziećmi podczas strajku oświatowego?

Kto się zajmie dziećmi podczas strajku oświatowego?

fot. iswinoujscie.pl

Strajk nauczycieli zbliża się wielkimi krokami. Z ogólnopolskich informacji medialnych dowiadujemy się, że nie ma porozumienia między polskim rządem, a związkami zawodowymi reprezentującymi polskich nauczycieli. 8 kwietnia prawdopodobnie rozpocznie się więc ogólnopolski strajk, w którym udział wezmą również świnoujscy nauczyciele.

Problem jest duży, gdyż na najbliższych kilka dni, tysiące rodziców szczególnie najmłodszych dzieci będą musieli zorganizować sobie opiekę dla swoich dzieci na te kilka godzin dziennie, którą do tej pory zapewniały szkoły. Dotkliwość strajku dla obywateli będzie duża, oczekiwania są więc takie, że rząd potraktuje poważnie problemy nauczycieli i być może doprowadzi do pozytywnego dla nich rozstrzygnięcia.

W wielu miastach władze lokalne, wspierając strajk nauczycieli organizują poprzez swoje instytucje (MDK,OSiR, Biblioteki, Muzea itp.) różne możliwości spędzenia czasu i zapewnienia opieki dzieciom. Są prezydenci, burmistrzowie ale i szefowie firm prywatnych, którzy już ogłosili, że na wypadek rozpoczęcia się strajku, pracownicy mogą przyprowadzić swoje dzieci do pracy. Zapytaliśmy się więc świnoujskiego magistratu, czy i jak zamierza pomóc rodzicom na wypadek strajku. Wydaje się więc, że w dniu 6 kwietnia powinny być już te rozwiązania znane, a rodzice o nich poinformowani, żeby wiedzieli jak ewentualnie 8 kwietnia (poniedziałek) mogą rozwiązać problemy z zapewnieniem opieki swoim dzieciom.

Poniżej odpowiedź jaką otrzymaliśmy od inspektora Hanny Lachowskiej z BIK na nasze pytanie: Inne miasta organizują poprzez swoje instytucje opiekę dla dzieci szkolnych na wypadek strajku nauczycielskiego w dniu 8 kwietnia. Na jaką pomoc naszego samorządu mogą liczyć rodzice dzieci, którym nie uda się samodzielnie zapewnić opieki swoim dzieciom? Prosimy o konkrety. Nauczyciele z których szkół w Świnoujściu będą strajkowali?


Odpowiedź z UM:

Prezes oddziału ZNP przedstawiła wyniki przeprowadzonego w placówkach oświatowych miasta referendum dotyczącego przeprowadzenia strajku. Według otrzymanych informacji w spór zbiorowy weszło 16 placówek objętych zasięgiem ZNP w Świnoujściu. W referendum udział wzięło 75,3% pracowników, za strajkiem opowiedziało się 92,4 % pracowników, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście.

Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, przedstawiciele organu prowadzącego i dyrektorzy na bieżąco monitorują sytuację, wspólnie szukają indywidualnych rozwiązań wobec zaistniałej sytuacji. Po rozmowach z rodzicami, część z nich zadeklarowała, że w przypadku strajku ich dzieci pozostaną w domu. Dzieci, którym rodzice nie będą w stanie zapewnić na ten czas opieki, będą ją miały zapewnioną w swoich placówkach.

W referendum gotowość do strajku zadeklarowały wszystkie publiczne placówki oświatowe, z wyjątkiem Przedszkola Miejskie nr 10. Wynik referendum nie jest równoznaczny ze strajkiem, który ma się odbyć od 8 kwietnia 2019 r. Dopiero tego dnia będziemy mieli pełen obraz, ilu pracowników oświaty przystąpi do strajku.
Poniżej średnie roczne wynagrodzeń brutto. W skład tych średnich wchodzą:
1. wynagrodzenie zasadnicze
2. Dodatki:
- za wysługę lat
- dodatek motywacyjny
- dodatek funkcyjny
- dodatek za warunki pracy
- wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw
3. Świadczenia wynikające ze stosunku pracy:
- nagrody ze specjalnego funduszu nagród
- odprawy emerytalne
- odprawy rentowe
- nagrody jubileuszowe
- dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „13”)
- urlop zdrowotny

Kto się zajmie dziećmi podczas strajku oświatowego?

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Tak płytka odpowiedź sprawia, że nie do końca jesteśmy przekonani, że to strajkujący nauczyciele będą zajmowali się dziećmi w świnoujskich szkołach - dlatego prosimy o sygnały od Rodziców, co się obecnie w tym temacie dzieje w poszczególnych szkołach i czy będą mieć problem z zapewnieniem opieki swoim dzieciom, jeśli oczywiście dojdzie do strajku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 100, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 100

Gość • Niedziela [07.04.2019, 23:42:30] • [IP: 31.11.128.***]

Widać niedouczenie, super podliczenie godzin, wstyd!! Tylko brakowaloby, zeby taki ktoś był nauczycielem, więc prosze nie zazdrościć, trzeba było sie uczyć!!

Gość • Niedziela [07.04.2019, 23:37:33] • [IP: 164.127.159.***]

22:22:46] • [IP: 31.0.39.**] Edukacja ma swoje wzloty i upadki, ten post jest przykładem ciemnoty i klęski edukacji w głowie autora takiego wpisu. Jeśli ta osoba po ok.12-letniej edukacji mniema, że nauczyciel pracuje te 18 h tygodniowo albo że nauczyciele opływają w etaty w różnych szkolach (bywa, że nawet nie mają całego etatu, a w szkołach prywatnych maja głodowe pensje)- albo mamy tu do czynienia z ciemnotą laminowaną przed wpływem edukacji, albo z chorobą.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 23:36:12] • [IP: 185.210.38.***]

Nauczyciele mają po 6- 8 tys brutto co na ręke daje ZAWSZE 2, 5 tys. Dziwne co nie pisiory?

Waldi • Niedziela [07.04.2019, 23:28:05] • [IP: 176.221.123.***]

Do roboty nauczyciele!!za dobrze maja a chcieliby miec jeszcze lepiej.Chyba nawet gornicy nie maja takich przywilejow jak nauczyciele. Bumelanci i miernoty!Rodzice i uczniowie wam tego nigdy nie daruja!! Jestescie najgorsza grupa spoleczna w tym kraju!!

Gość • Niedziela [07.04.2019, 23:10:17] • [IP: 176.221.123.***]

Dolicz kartkówki, tachane do domu zeszyty i sprawdziany, do lekcji musi się też przygotować, zebrania, rady pedagogiczne, szkolenia, wycieczki szkolne, a jeszcze 24/7 telefony od rodziców, zawsze do dyspozycji, a wakacji nie zaczynają w dniu rozdania świadectw. Sam fakt, że muszą czytać te chamskie komentarze to powód do wstydu, mnie jest za was ludzie WSTYD

Gość • Niedziela [07.04.2019, 23:03:29] • [IP: 176.221.123.***]

Rodzice są nauczycielami i opiekunami. Nam też powinni płacić. Taka pani nauczycielka goni tylko z materiałem i każde dziecko musi zdążyć a jak nie to od cholery ma zadane do domu. Kto z nim siedzi nad lekcjami?? Oczywiście rodzice. Nauczycieli opieka nad dziećmi jest taka że niech sobie robią co chcą a oni tylko uwagi piszą. Jak im nie pasuje niech zawód zmienia a nie podwyżek im się zachciewa. Nauczyciele nie szanują uczniów a wymagają żeby uczniowie ich szanowali.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 22:58:44] • [IP: 176.221.123.***]

Rodzice powinni bardziej uważniej przeczytać" Konstytucję RP". Na tej podstawie zadziałać z głową... i po temacie.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 22:45:11] • [IP: 178.235.146.***]

Mogliby mieć kasy fiskalne za pieniądze z korepetycji..

Gość • Niedziela [07.04.2019, 22:22:46] • [IP: 31.0.39.**]

18 godzin lekcyjnych x 5 dni = 13, 5 godziny x 4 tygodnie = 54 godzin na miesiąc. 3500zł : 54 godzin= 65zł na godzinę. I teraz etat w innej szkole i lub korepetycje kto tak ma? Ludzie 168 godzin. W tydzień godzin tyle co, , oni, , w miesiąc. Pytam kto tak ma ?

Gość • Niedziela [07.04.2019, 22:16:25] • [IP: 185.13.106.***]

ZEŚWINILI SIĘ CO PONIEKTÓRZY. PODPISALI LOJALKĘ Z DOBRĄ ZMIANĄ. ŚWINIA 100 PLN KROWA 500 PLN NAUCZYCIELE 0 PLN A DOJNA KROWA WYDOJONA I PRZESTAŁA DAWAĆ MLEKO? KLER MA SIĘ DOBRZE. ZAPRASZAMY NA ZMYWAK BELFRÓW!

Gość • Niedziela [07.04.2019, 22:08:35] • [IP: 185.210.38.***]

Rodzice teraz powinni zastrajkowac

Gość • Niedziela [07.04.2019, 22:02:50] • [IP: 80.245.189.***]

Pisowski nierzad nie chce wyksztalconego narodu...Tumanami latwiej rzadzic.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 21:51:14] • [IP: 92.42.119.***]

Gość, który cały czas pisze o nauczycielach, że są nierobami itd. przeszedł chyba traumę kiedy uczęszczał do szkoły, że ma do tej grupy zawodowej jakieś obiekcje. Gościu trzeba było się uczyć!, a nie przebimbać czas przeznaczony na naukę.

123 • Niedziela [07.04.2019, 21:46:43] • [IP: 178.238.247.***]

Po 5 tys pensji i podwyżki jeszcze masakra 18 godz jeden etat wezmą dwa i juz jest 36 godz i 10 tys pensji. Osobiscie zaluje ze nie j jestem nauczycielem zarabiam duzo mniej i nie mam tyle wolnego. Do tego 13 tki itd. urlop dla poratowania zdrowia co 7 lat. Zazdroszczę ! Tez chce 1000 zl podwyzki komu to zgłosić ??

co wrzeszczała minister? • Niedziela [07.04.2019, 21:41:23] • [IP: 164.127.159.***]

Przypomnijmy, minister edukacji PO+PSL, Kluzik-Rostkowska, gdy nauczyciele protestowali w sprawie płac w roku 2015, wołała do nich:" Nie można strajkować w roku wyborczym!" Teraz Tot. Opozycja udaje solidarnośc z nauczycielami, a potrzebni oni sa dla niej tylko by walczyć z rządem, by zdobyc stołki w parlamencie Eurokołchozu i trzepac z tego wielką kasiorę. Nie zapomnijmy, ze PO dała niewielka podwyżke nauczycielom w roku 2012, a potem przez 4 lata, łącznie z rokiem 2016 - kiedy PO nie rządziła, ale przygotowała na ten rok budżet - nie podniosła tych niskich pensji nawet o grosz.PO z PSL obciążyły nauczycieli godzinami karcianymi, doprowadziły do zwolnienia 40 tys. nauczycieli, do likwidacji 1407 szkół.-- A teraz przypomnienie, co pisał Newsweek przed reforma PiS-u w 2016 r.:" Z powodu pisowskich reform nawet 45 tys. polskich nauczycieli może stracić pracę". -- Co się okazało po likwidacji gimnazjów i wydłużeniu edukacji w technikach i liceach? -BRAKUJE nauczycieli. TAK SIE KŁAMIE W MEDIACH Tot-Opozycji.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 21:33:36] • [IP: 46.169.148.**]

Taaaa ! Nauczyciele to same lenie i obiboki ! To my sami sobie nauczymy własne grzeczne dzieci a w szkole ma być tylko katecheta który nauczy nasze aniołki religii bo one tylko tego w życiu potrzebują !

Gość • Niedziela [07.04.2019, 21:08:58] • [IP: 176.221.122.***]

CO ZA GŁUPIE PYTANIE WY RODZICE OD TEGO JESTEŚCIE BIERZECIE KASĘ Z TEGO TYTUŁU A BELFRY ZA JAKIE ROBOTĘ SIĘ NIECH ZABIORĄ BO IM W DUPACH SIĘ POPRZEWRACAŁO

Gość • Niedziela [07.04.2019, 21:08:46] • [IP: 31.0.126.***]

Oj, ciemnogród to nasze miasto. Z nauczycielami w dużych miastach solifaryzuja się lekarze, studenci, wykładowcy, przecież tu nie chodzi tylko o pieniądze, ale o reformę.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 21:06:19] • [IP: 188.147.101.**]

Nauczcielskie obiboki i lenie zmieńcie prace, weźcie kredyt.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 21:01:44] • [IP: 178.238.253.**]

Jak to mówił Pan (były) Prezydent Komorowski: ZMIEŃ PRACĘ, WEŹ KREDYT.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 20:33:40] • [IP: 83.11.226.***]

WY RODZICE, A ZROBILISCIE COS ŻEBY POWSTRZYMAC TYCH NIEROBÓW, NIC, ZROBILISCIE IM 5 MIESIĄC WAKACJI PŁATNYCH, , A TERAZ SAMI SIĘ OPIEKUJCIE NIMI, BIERZCIE TERAZ URLOPY ZAMIAST LATEM A NAUCZYCIELE BĘDĄ SIĘ BYCZYC A WY ZAIWANIAC. WASZA OPIESZAŁOSC I SMIECH NAUCZYCIELI GÓRĄ, LEPIEJ POZAMYKAC SZKOŁY I OD RAZU NIECH RODZICE SAMI JE SZKOLĄ LEPIEJ NA TYM WYJDĄ, ILE ODEJDZIE A TE NIEROBY DO BIEDRONKI.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 20:32:15] • [IP: 81.173.167.**]

Czy ten Kraj nie jest chory? Nauczyciele ktorzy ucza dzieci niestety ale pochodzacych z roznego sortu, wobec pisu, powinni plaszczyc sie przed nieudacznikami politycznymi? Nie i jeszcze raz nie. I media pisowskie TVP info- blazny polityczne, powinni zamilknac.Zydokomuna, w wykonaniu Kurskiego i jego wybranych zydkow, jak Karnowscy i wielu innych, to poprostu blazny i zydowskie dupolizy w TVP.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 20:30:55] • [IP: 31.0.126.***]

Jeśli nauczycielom poprzewracało się w d..ch to może skutkować tylko biegunka, tobie wróżę długie leczenie na głowę.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 20:24:01] • [IP: 46.169.148.**]

A ja wole pracować spokojnie w urzędzie gminy za 2500 zł. niż w szkole za 3000 zł.!

Gość • Niedziela [07.04.2019, 20:16:06] • [IP: 188.146.15.***]

Ludzie szanujmy sie !

Oglądasz 26-50 z 100
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■