POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [06.04.2019, 08:29:57] • Świnoujście

Gdzie są worki na psie odchody?!

Gdzie są worki na psie odchody?!

Fot. Dystrybutor na wyspie Uznam po niemieckiej stronie wyspy.(fot. Organizator )

Z tym pytaniem mierzy się pewnie niejeden właściciel czworonoga.

Do naszej redakcji zwrócił się czytelnik, który sugeruje, że na terenie miasta brakuje dystrybutorów worków na psie odchody.

"W Heringsdorfie, wchodząc na ścieżkę spacerową, nie sposób nie nadziać się na pojemnik z woreczkami na psie odchody. Szkoda, że w naszym kurorcie takich brakuje... Może miasto powinno zainwestować w takowe? W końcu właściciele psów płacą podatki za posiadanie czworonogów. Warto im zapewnić dostęp do środków umożliwiających sprzątanie po nich." - Pisze nasz czytelnik.

Jak się okazuje, dystrybutory są!

- Dystrybutory worków na psie odchody znajdują się m.in. w Parku Zdrojowym, Parku Chopina, na skwerach Malczewskiego i dh. Olgi i Andrzeja Małkowskich. Jeszcze w tym roku pojawią się kolejne, m.in. na terenie świata zabaw przy ulicy Grunwaldzkiej, trzy sztuki wzdłuż samej ulicy Grunwaldzkiej, na Warszowie, przy ulicy Trentowskiego, na terenie parku linowego, CAM, dodatkowy przy ulicy Malczewskiego - poinformowała Hanna Lachowska ze świnoujskiego Urzędu Miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 44

Gość • Wtorek [09.04.2019, 14:59:11] • [IP: 176.221.122.***]

Na ulicy. Kościuszki nie ma ani jednego śmietnika.

Gość • Wtorek [09.04.2019, 12:22:01] • [IP: 78.133.244.**]

psy do budy!

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 07:18:23] • [IP: 178.238.245.***]

Gów... prawda. Psa nie trzyma sie w domu. Plaga na nie . Na hu hu te psy? A jesli chcesz go to se po nim sprzątaj sam, nikt Ci nie nakazal abyś go sobie sprezentował. Głupie gadanie. I jesli Twój pies sr... to se po swoim sprzataj i do kieszeni. I dlatego musisz płacic pieniadze za niego. Sam chciałeś. Twój wybór. Więc jaki masz problem ? AMEN

Gość • Niedziela [07.04.2019, 07:59:08] • [IP: 82.174.234.**]

Nawet jak po sprząta ktoś po psie to nie ma nigdzie pojemnika na śmieci i tym sposobem gówno w woreczku ląduje w krzakach

Gość • Sobota [06.04.2019, 21:20:07] • [IP: 5.172.255.***]

Po to płacimy podatek za psa, by te worki były wszędzie za darmo. Wydając pieniądze na jedzenie i gadżety dla psów dajemy pracę kilku osobom w sklepach zoologicznych i tych, w których kupuję się jedzenie

Gość • Sobota [06.04.2019, 20:05:21] • [IP: 178.238.249.**]

Dzban to powinieneś mieć na nazwisko mistrzu z 18.54

Gość • Sobota [06.04.2019, 19:10:15] • [IP: 81.97.5.***]

Polskiego to juz zapomnieli?

Gość • Sobota [06.04.2019, 18:54:26] • [IP: 192.95.12.***]

Dzbanie z 15:51:38, ci co komentują też srają, ale zazwyczaj w kiblu a nie walą beztrosko na chodnik czy trawnik, jak twój kundel

Gość • Sobota [06.04.2019, 18:32:09] • [IP: 178.238.249.**]

A kiedy będzie papier toaletowy za darmo dla każdego mieszkańca oraz na każdym rogu bezpłatna toaleta ? Oczywiście dla tych, którzy płacą podatki, jak również dla ich rodzin, znajomych i przyjaciół.

Gość • Sobota [06.04.2019, 18:26:21] • [IP: 88.156.234.**]

Pojemniki na kupki są puste bo panowie i panie chodzą z pieskami i jak biorą woreczki to wyciągają jak najwięcej i do kieszeni po co mają kupowaaaać

Gość • Sobota [06.04.2019, 18:26:13] • [IP: 94.254.225.***]

Gość • Sobota [06.04.2019, 16:19:09] • [IP: 77.88.191.**] Może wszędzie poza Brooklyn, NY gdzie wielu naszych rodaków mieszka, ha ha ha

Gość • Sobota [06.04.2019, 18:14:00] • [IP: 178.238.253.***]

A gdzie wyrzucać na ul szkolnej jak niema pojemników na śmieci czy na psie worki

Gość • Sobota [06.04.2019, 16:19:09] • [IP: 77.88.191.**]

"Poop scooper and bags", czyli łopatkę i worki na psie kupy zostały wynalezione na początku lat 1970 przez Brooke Miller z Anaheim w Kalifornii. Stały się wielkim hitem w dużych miastach USA już w latach 1970-tych. Stamtąd dotarły do Europy zachodniej.

Gość • Sobota [06.04.2019, 15:51:38] • [IP: 178.238.249.**]

Ci co komentują ciekawe czy nie sraj...?

Gość 500+ • Sobota [06.04.2019, 15:43:32] • [IP: 46.169.102.***]

Gość • Sobota [06.04.2019, 12:33:24] • [IP: 176.221.122.***] NIE wiesz gdzie wyrzucić psią kupę?...Kupy psiej nie wyrzucaj tylko ją sprzedaj działkowcom, oni na tym psim nawozie hodują ogórki, pomidory 🍅 i truskawki🍓ekologiczne, nawóz ten daje bardzo wysokie plony warzywa zasilone psimi odchodami, są bardzo smacznne, pożywne i mają dużo witamin, a dodatkowo zarobisz parę złotych na kundlu...hau, hau💋...

Gość • Sobota [06.04.2019, 15:12:04] • [IP: 5.184.213.***]

Place więc rządami worków a co mam płacić za nic jak to było dotychczas kiedy nie było koszy na kupy chyba sobie ludzie kpicie tyle czasu płaciłem więc urząd zarobił kase za podatek

Gość • Sobota [06.04.2019, 15:10:27] • [IP: 176.221.123.*]

Worki kupuję sama od wielu już lat, bo to mój obowiązek. Problemem jest znalezienie choćby w promieniu kilometra pojemnikow na psie odchody, albo w ogóle pojemnika na śmieci. Niech miasto zajmie się tym co do niego należy, a worki niech sobie odpuści.

Gość • Sobota [06.04.2019, 14:50:53] • [IP: 188.125.59.**]

Gość • Sobota [06.04.2019, 12:26:53] • [IP: 176.221.123.**] MOJE ZDANIE JEST TAKIE-----STAĆ CIĘ NA PSA TO TYM BARDZIEJ NA WOKI NA KUPY KONIEC KOMENTARZA.

Gość • Sobota [06.04.2019, 14:35:36] • [IP: 185.13.106.***]

A KUPIĆ SAMEMU TO NIE ŁASKA?

Gość • Sobota [06.04.2019, 13:20:53] • [IP: 77.88.191.**]

To jest po zachodniej stronie wyspy... My jeszcze nie dorośliśmy do takiej kultury. Takie torebki są dla zostałyby rozkradzione.

Gość • Sobota [06.04.2019, 12:47:37] • [IP: 31.11.128.***]

Mam psa i mam swoje worki i niosę do swojego śmietnika

Gość • Sobota [06.04.2019, 12:33:24] • [IP: 176.221.122.***]

Dużo więcej psiarzy chętnie by sprzątało gdyby miało gdzie ta kupę wyrzucić i nie musiało z nią iść przez pół miasta bo na horyzoncie zero śmietnika. Niestety miasto jest za biedne żeby na ulicy stawiać śmietniki. Oczywiście z wyjątkiem promenady żeby Niemcy nie narzekali. A tak kupa ląduje w śmietniku na przystanku autobusowym i umilą życie oczekującym. Medal dla miasta że chociaż na przystanku są smietniki.:-)

Gość • Sobota [06.04.2019, 12:26:53] • [IP: 176.221.123.**]

MOJE ZDANIE JEST TAKIE-----STAĆ CIĘ NA PSA TO TYM BARDZIEJ NA WOKI NA KUPY KONIEC KOMENTARZA.

Gość • Sobota [06.04.2019, 11:57:05] • [IP: 31.11.130.*]

Dystrybutory w Parku Chopina niestety cały czas są puste. Nikt ich nie napełniał od kilku miesiecy

Gość • Sobota [06.04.2019, 11:37:49] • [IP: 94.254.232.**]

Jak stać na burka to chyba stać na woreczki. 1000 sztuk 10 złotych najtańsze.

Oglądasz 1-25 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■