POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.04.2019, 22:39:38] • Świnoujście

Budowa niczym atrapa z hollywoodzkiej produkcji z 21 miejscami parkingowymi

Budowa niczym atrapa z hollywoodzkiej produkcji z 21 miejscami parkingowymi

fot. iswinoujscie.pl

Budowa basenu i hali sportowej przy ulicy Gdyńskiej budzi emocje. Niektóre lokalne media informują, że mury inwestycji rosną w oczach. Tymczasem kiedy zajrzymy od tyłu wygląda to trochę jak makieta postawiona na potrzeby filmowców.

Basen z ruchomym dnem, wielofunkcyjna hala sportowa oraz rozbudowa istniejącego budynku szkoły Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki to ważna społecznie inwestycja. Nie ma raczej nikogo kto by zaprzeczał potrzebom, które ta inwestycja zaspokoi.

Wykonawca zapewne skończy inwestycję w terminie, jednak na razie wygląda na to, że przed budowlańcami jeszcze dużo pracy, informuje nas czytelnik który postanowił zobaczyć jak postępują prace.

Budowa niczym atrapa z hollywoodzkiej produkcji z 21 miejscami parkingowymi

fot. iswinoujscie.pl

Wygląda na to, że mury się pną do góry tylko z jednej strony i na postronnym obserwatorze nie robią jakiegoś wielkiego wrażania, dodaje nas czytelnik.

Nas jednak zastanawia, niewielka ilość miejsc parkingowych, która ma powstać przy tej inwestycji. Bo przyznać trzeba, że 21 miejsc parkingowych przy budynku pływalni, hali i szkoły to tylko kropla w morzu potrzeb.

- W ramach inwestycji - budowy pływalni i kompleksu hala sportowa plus boiska zrealizowany zostanie parking o pojemności 21 samochodów. Natomiast ponadto Miasto zawarło porozumienie ze Strażą Graniczną, zgodnie z którym po drugiej stronie przy ul. Szkolnej na terenie SG ogrodzony parking także będzie służył osobom korzystającym z obiektów CEZiT - informuje doradca ds. informacji o inwestycjach Mariusz Rabenda.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość Astronom • Czwartek [13.06.2019, 00:06:28] • [IP: 178.238.253.***]

Nie chwalmy dnia przed zachodem Słońca...

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 20:56:17] • [IP: 88.156.232.***]

Może należy dopisać, że te 21 miejsc parkingowych zajmą zaraz z rana samochody pracowników, bo przecież takie było zadanie projektanta, by umozliwić dotarcie do pracy pracownikom. W USA nikt nie chodzi pieszo do pracy- tam się do pracy przyjeżdża. Tutaj więc, nasi geniusze od urbanistyki, pozwolili na inwestycję bez zapewnienia normalnej ilości miejsc prarkingowych dla osób, które chciałyby z pływali skorzystać. To oznacza, że auta tych użytkowników, będą musiały trafić na okoliczne parkingi pod blokami. Lekko nie będzie, tym bardziej, że jakiś kretyn tablicę z ogłoszeniem o sprzedaży ziemi, postawił na pobliskim parkingu zajmując aż dwa miejsca parkingowe. To jest właśnie ta komusza mentalność-zrobić pływalnię, ale bez miejsc parkingowych dla chętnych, zrobić parking, ale postawić na nim baner informacyjny, zajmując 2 miejsca parkingowe, czy na takich działkach, gdzie zarząd zabiera pod śmietniki i śmieci część parkingu. Oto skutki komunistycznej mentalności, w której auto miał tylko burżuj! Komuchy won!!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 09:31:39] • [IP: 178.238.247.***]

Jestem za tym, żeby nauczyciele pracowali od ósmej do piętnastej w gabinecie wyposażonym w komputer drukarkę ksero. No i oczywiście ŻADNYCH WYWIADÓWEK PO 15-tej. ŻADNYCH RAD PEDAGOGICZNYCH po godzinach pracy. Sprawdziany i klasówki sprawdzane tylko godzinach pracy. Żadnych wyjazdów na wycieczki wyjść do teatru, chyba, że opiekę nad klasą zorganizują sami rodzice. Żadnych SKS-ów, kół zainteresowań. No i oczywiście możliwość wzięcia urlopu w dowolnie wybranym miesiącu, bo w lipcu i sierpniu wszystko jest horendalnie drogie i zatłoczone. To na tyle

Gość • Piątek [12.04.2019, 20:54:41] • [IP: 94.254.232.***]

Tu w Świnoujściu to wszyscy jeżdżą na rowerze także miejsca parkingowe są zbyteczne

Gość • Piątek [12.04.2019, 19:28:08] • [IP: 62.69.253.**]

czyli wszystko normalnie... a może jak zwykle. .. nic sie nie zmieniło...

Gość • Czwartek [11.04.2019, 18:57:09] • [IP: 83.30.112.***]

Penelopa Silver

Gość • Czwartek [11.04.2019, 18:35:50] • [IP: 195.136.136.**]

Niektórzy developerzy w tym mieście potrafią blok na ponad 100 mieszkań oddać z 20 miejscami parkingowymi, to o czym tu mówić

Gość • Czwartek [11.04.2019, 17:13:45] • [IP: 178.238.247.**]

ATRAPA to ten portal . ... kto wymysla takie tytuły --- autor to zapewne miejscowy specjalista od wszelkiego rodzju budowy nawet od zamków z piasku

Gość • Czwartek [11.04.2019, 13:05:46] • [IP: 31.11.129.***]

Padaczka. . . 21 to oczko. Ale my mieszkańcy znów przegraliśmy bo pierw wydaje się pieniądze by teren promenady był atrakcyjny a my znów na szarym końcu. ... żenada.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 12:27:42] • [IP: 46.215.58.***]

Będą zjeżdżalnie i ceny dla mieszkańców?

Gość • Czwartek [11.04.2019, 12:12:34] • [IP: 176.221.123.**]

Miasto jest prywatnym folwarkiem kacyków, którzy żadnego prawa nie stosują od zawsze. To jest przerażające. Jak długo ta samowolka trwać będzie ?

Gość • Czwartek [11.04.2019, 12:08:49] • [IP: 62.69.229.***]

a co to kogo obchodzi że ty chcesz na basen samochodem, nikt cię nie zmuszał do jego zakupu tak nie rozumię dlaczego ktoś ma zapewnić tobie miejsce parkingowe - wyprowadź się za granicę a będziesz dymał na piechotkę kilka kilometrów z najbliższego parkingu - kto pierwszy to temu się uda

Gość • Czwartek [11.04.2019, 11:46:53] • [IP: 185.210.38.**]

jak ja kocham te Swinoujscie

Gość • Czwartek [11.04.2019, 10:59:55] • [IP: 176.221.122.***]

Mury to szatnie i natryski a tamto drugie to jest wazniejsze 100 razy niz szatnia wiec ma byc zrobione bez wad, to nie detka w rowerze ze wymienisz, wiec troche pomyslunku dla Pospieszalskich pan i panow

Gość • Czwartek [11.04.2019, 10:32:50] • [IP: 176.221.122.***]

09:33:56 zależy kogo żona hehe

Gość • Czwartek [11.04.2019, 09:42:36] • [IP: 176.221.123.***]

ten Parking to wybudował społecznie Zwiazek Emerytów i Rencistów Strazy Granicznej a potem Straz Graniczna zamontowała tablicę na ogrodzeniu że to Parking tylko dla Interesantow Straży Granicznej i na Noc zamykają go Będzie Musiał interweniować Minister MSWiA w tej sprawie Emeryci Mundurowi Musieli opuscic ten Parking a teraz będzie Walka Rzecznik Straży Granicznej z Gdanska już wie o sprawie

Gość • Czwartek [11.04.2019, 09:33:56] • [IP: 94.254.224.***]

Jak czytam komentarze...to serce sie kraje wszędzie żle. ..krytyka. ..takim to nawet żona czy mąż nie dogodzi...

Gość • Czwartek [11.04.2019, 09:12:39] • [IP: 62.69.231.***]

Bzdury, że aż się czytać nie chce. Mieszkam w bloku sąsiadującym z terenem budowy i codziennie przyglądam się postępom w pracach. Nie jestem budowlańcem, ale wydaje mi się, że prace postępują zgodnie z planem i według kolejności wynikającej z projektu. Co do szczupłości miejsc parkingowych, to wiadomym było od razu, że teren inwestycji ma swoje ograniczenia i szału nie będzie. O SG bym sie nie martwił, zajmowanej nieruchomości nie sprzedadzą, bo jest to własnośc skarbu państwa.

Schoolwysyn • Czwartek [11.04.2019, 08:50:16] • [IP: 5.173.137.***]

Gość • Czwartek [11.04.2019, 02:07:37] • [IP: 62.69.229.**] Krytykujesz i obrażasz mimo, ze sie nie znasz i przecinki przed ALBO stawiasz, krynico mądrości.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 08:42:38] • [IP: 5.173.172.**]

225.*** - przy obecnej pływalni jest parking. Wykorzystują go głównie niemcy z pobliskich pensjonatów. W sezonie jest wynajmowany na płatny i zostaje 5 miejsc dla basenu. I starcza! Temat z D.. y

Gość • Czwartek [11.04.2019, 08:11:35] • [IP: 95.129.225.**]

Hahah faktycznie. Te 21 miejsc parkingowych to żenada. A co będzie jak kiedyś Straży Granicznej przyjdzie do głowy sprzedać tak atrakcyjny teren i powstaną tam apartamentowce? i już nie będzie porozumienia żeby zostawiać tam auta z pływalni? przecież te 21 miejsc to mniej niż jest teraz przy starej pływalni. Czy ktoś w tym urzędzie upadł mocno na główkę?? no ale miasto nam pięknieje a prezydent jest najlepszy we wszystkim.

Gość • Czwartek [11.04.2019, 07:57:40] • [IP: 91.199.250.**]

...a Straż Graniczna o tym wie?

Gość • Czwartek [11.04.2019, 07:54:55] • [IP: 185.210.39.**]

Znowu placz

Gość • Czwartek [11.04.2019, 07:52:24] • [IP: 37.8.231.***]

Taki etap budowy. Czego się czepiacie? Atrapa z hollywoodzkiej produkcji? Nie podoba się to do buszu! Tam będą same drzewka!

Gość • Czwartek [11.04.2019, 07:23:28] • [IP: 193.43.77.***]

Patrzę i podziwiam może i budują ale dookoła wszystko niszczą nawet trawnik przed oknami szkoły patrząc od ul. Gdyńskiej nie wspominając o ul. Grodzkiej wszystkie chodniki zrujnowane - gdzie są służby Pana Prezydenta - kto za to zapłaci Pewnie my Podatnicy

Oglądasz 1-25 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■